VIDEO/FOTO: Kupa slavila u breškom derbiju

Kupa-Buna 3:1
E0FB9EC6-3B3B-442A-A942-5E22A1CE94E6 Ivan Brajković

Otvaranje proljetnog dijela sezone donijelo je breški derbi između Kupe i Bune, koji je u Pokupskom odigran na teškom i vodom natopljenom terenu, koji je više bio nalik vaterpolo bazenu, nego nogometnom terenu. Na takvim uvjetima bolje se snašla domaća momčad koja je slavila s 3:1.

Sve dvojbe oko pobjednika riješene su u prvih 48. minuta igre u kojima je Kupa povela s 3:0 golovima Josipa Brajkovića, Marijana Petkovića i Stjepana Poturice. Na prvi se pogodak čekalo do 14. minute kada je najbolje reagirao domaći kapetan Josip Brajković i doveo Kupu u vodstvo.

U 26. minuti Marijan Petković podebljava vodstvo, da bi u 48. minuti Stjepan Poturica otklonio sve dvojbe oko pobjednika. Poraz Bune u 82. minuti ublažio je Josip Rak.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 16. KOLO
NK KUPA – NK BUNA 3:1 (2:0)
STRIJELCI: 1:0 J. Brajković (14), 2:0 M. Petković (26), 3:0 Poturica (48), 3:1 J. Rak (82)
NK KUPA: Kušević, Bašić (od 86. Sečenj), Kostadin, Šestak, M. Vranešić, I. Petković (od 81. D. Vranešić), Poturica, Ruklić, M. Petković (od 72. Klasnić), J. Brajković, I. Klasnić. TRENER: Miroslav Lukinić
NK BUNA: F. Rak, Ja. Rak (od 58. Vajda), Jo. Rak, Mrkonjić, Kovačić, I. Rak, Huđber, Rovišan (od 46. Starčević), Nakić, Đuretić (od 61. Škojc), Šebek (od 82. Šmint). TRENER: Boris Konjević