fbpx

U Ivanić- Gradu, na Sportskom parku Zelenjak odigrana je povijesna utakmica mladih reprezentacija Hrvatske i Turske. Bio je to drugi susret između igrača ovih reprezentacija, koji su se ovog tjedna već ranije susreli u Sigetu, gdje je pobjeda pripala izabranicima Ivana Gudelja. Za razliku od prvog susreta, u jučer odigranoj utakmici boljima su se pokazali igrači Turske koji su slavili s 4:1.

Gosti su do pobjede stigli u nastavku susreta, kada su s tri pogotka riješili sve dileme oko pobjednika. Jedini strijelac za Hrvatsku bio je Denis Bušnja, inače igrač Rijeke.

Hrvatskoj je ovo bila posljednja provjera prije kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo 2019. godine na kojem će snage odmjeriti s Makedonijom, Luksemburgom i domaćinima Češkom.

Objavljeno u Sport

Reprezentacije Hrvatske i Turske do 19 godina jučer su u Sigetu na Nogometnom centru Stjepan Spajić odigrale prvu prijateljsku utakmicu. Uspješniji su bili mladi Vatreni koji su slavili s 2:1, a ove dvije reprezentacije ponovno će se susresti sutra u Ivanić- Gradu na Sportskom parku Zelenjak.

Povijesni je to dolazak jedne nacionalne nogometne vrste u Ivani- Grad, zbog čega se posljednjih dana užurbano radilo na dodatnom ušminkavanju Zelenjaka, na koji će izabrane vrste istrčati u 15,30 sati.

-Posljednjih godina značajna sredstva uložili smo upravo u sportske terene i objekte. Zelenjak je naš briljant, a sljedeće godine ispod novoizgrađenih tribina završit ćemo i svlačionice. Ova utakmica jako puno nam znači, jer njome ćemo dodatno ispromovirati nogomet u našem kraju. Naša škola nogometa jako dobro se razvija, a naši klinci igraju najelitnije lige gdje postižu sjajne rezultate, tako da je budućnost nogometa, ali i ostalih sportova svijetla. Gostovanje ovih reprezentacija definitivno će djecu potaknuti da još žešće prionu poslu, te da možda i netko od njih postane reprezentativcem Hrvatske u budućnosti - kazao je gradonačelnik Ivanić- Grada, Javor Bojan Leš.

Ivanić- Grad se definitivno proteklih godina pozicionirao kao grad sporta, jer svoj mir ovdje su već pronašle muška rukometna te ženska košarkaška reprezentacija.

-Mi smo Ivanić- Grad ponudili i kao mjesto za izgradnju kampa nogometne reprezentacije. Ovdje su sve naše reprezentacije dobro došle, jer mi stvaramo infrastrukturu i uvjete za to. Blizina Zagreba, kao i lječilište Naftalan daje nam prednost u odnosu na neke druge lokacije. Na nama je da iskoristimo te prednosti te da u budućnosti postane centar sporta u kojem se mogu pripremati i najbolje momčadi- zaključio je gradonačelnik Leš.

Humanitarna utakmica juniorskih rukometnih reprezentacija Hrvatske i Slovenije završila je pobjedom Hrvatske 30:29.

Iako su Slovenci krenuli u utakmicu s 4:0, nakon minute odmora rezultat se mijenja i do kraja poluvremena naši reprezentativci odlaze na tri gola prednosti. Većinom drugog dijela Hrvatska je održavala tu prednost, no pred sam kraj utakmice i usprkos dva isključenja, Slovenija dolazi do izjednačenja. No, s dva gola Hrvata u samoj završnici rješavaju pitanje pobjednika.

Po šest golova za domaćine postigli su Ivan Martinović, Tin Lučin, Josip Repušić i Filip Šušnjara, a svoje minute za hrvatsku reprezentaciju su upisali i igrači Muškog rukometnog kluba Ivanić Leon Lukačec i Jakov Bunjevac.

Naši reprezentativci tako su se odužili Slovencima za poraz od tri razlike u susretu odigranom dan prije u Ormožu.

Sav prihod od prodanih ulaznica dodan je iznosu koji je skupljen za vrijeme održavanja Zimskog malonogometnog turnira Žeravinec.

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.