fbpx
Utorak, 04 Prosinac 2018 18:00

Inter preko Vinogradara do polufinala Kupa

Prvi polufinalist Kupa Hrvatske je Inter, koji je do tog uspjeha stigao nakon današnje pobjede protiv jedinog trećeligaša među prvoligaškim momčadima, Vinogradara. Domaća momčad nije dozvolila iznenađenje, te je Vinogradar još jednom ostao bez toliko željenog polufinala (najbliže su bili 2012. godine kada su ih protiv Cibalije tek tri minute dijelile od ulaska među četiri, op.a).

U današnjem susretu odigranom u Zaprešiću Inter je slavio s 3:0. Zgodicima Komnena Andrića u 13. minuti, te Karla Muhara u 23. Inter je zarana poveo s 2:0. Iako su od 32. minute imali igrača više zbog isključenja Josipa Brezovca, nogometaši Vinogradara brojčanu nadmoć nisu uspjeli materijalizirati. Naprotiv, Bosec je u 76. minuti otklonio sve dvojbe oko pobjednika postigavši treći zgoditak za domaću momčad.

U drugom današnjem četvrtfinalnom susretu,u Kranjčevićevoj ulici od 19,30 sati igraju Lokomotiva i Rijeka.

Objavljeno u Sport

Nekadašnji prvak Hrvatske, Zagreb tone sve dublje. Pjesnici iz Kranjčevićeve ulice, kako ih se zvalo od milja, danas su doživjeli još jedan težak udarac. Na gostovanju u Mladini, kod vodećeg Vinogradara pretrpjeli su najteži ovosezonski poraz. Slavio je Vinogradar s 9:1 ostavivši Zagreb prikovan za dno ljestvice i sa samo jednim pitanjem „do kada će trajati ova agonija kluba, koji je nekada bio jedan od ponosa grada“.

O samoj utakmici ne treba trošiti previše riječi. Bila je to igra mačke i miša u kojoj je naročito raspoložen bio peterostruki strijelac Igor Prijić. Dva je pogotka potpisao Marijo Dučkić, a po jednom su se među strijelce upisali Matej Ivkovčić i Željko Štulec. Počasni pogodak za Zagreb postigao je Luka Tramontana iz kaznenog udarca.

Sjajnu jesen Vinogradar će zaključiti gostovanjem na Gajnicama kod Ponikvi, nakon čega slijedi utakmica jeseni za izabranike trenera Stjepana Gomerca, jer ih 4. prosinca u Zaprešiću očekuje susret četvrtfinala Kupa Hrvatske protiv Intera.

U posljednjim susretima 14. kola 3. HNL- Zapad, Vinogradar i Trnje na domaćem su terenu došli do bodova u susretu protiv Orijenta 1919 i Jadrana.

Vinogradar je u Mladini u derbi susretu ovog kola s 3:1 svladao četvrtoplasirani sastav s Krimeje. Dvostruki strijelac bio je Igor Prijić koji tako na svom kontu ima 19 zgoditaka, a jednom se među strijelce upisao i Marko Bjelanović. Gosti su preko Davida Andrića u 47. stigli do izjednačenja, no iskusna domaća momčad nije dozvolila iznenađenje te je preko Prijića u 51. i Bjelanovića u 76. stigla do dvanaeste prvenstvene pobjede.

Susret na Trnju između istoimenog domaćina i gostiju iz Poreča, odlučio je rani zgoditak Luke Kožića koji je u četvrtoj minuti svladao gostujućeg vratara Antonija Pavlića za pobjedu domaće momčadi, koja je s ova tri boda skočila na šesto mjesto poretka.

Nedjelja, 04 Studeni 2018 08:39

Vinogradar pobjednički prošao i kroz Krk

Nogometaši Vinogradara koji su ovog tjedna izborili ulazak u četvrtfinale Kupa Hrvatske, pobjedom u derbi susretu 13. kola 3. HNL-Zapad nad Krkom na dobrom su putu da se okrune i jesenskim naslovom. Kod drugoplasirane momčadi s prvenstvene ljestvice Vinogradar je došao do pobjede od 3:2 čime sada pred Krkom ima velikih sedam bodova prednosti. Strijelci za Vinogradar bili su Filip Šćrbec, Marijo Dučkić i Marko Bjelanović, dok su se domaćini visokog poraza spasili preko Karla Josipovića i Marija Alilovića.

Vrbovec je s dva pogotka Josipa Colarića i jednim brazilskog internacionalca Santos Oliveire s 3:1 svladao Opatiju. Dugo Selo je na gostovanju u Poreču s 5:2 poraženo od domaćeg Jadrana. Uspješni domaćini bili su i Orijent 1919 koji je s 3:1 porazio HAŠK, Maksimir je s 2:1 bio bolji od Novigrada, dok je zagrebački sraz između Ponikva i Jaruna završio pobjedom domaće momčadi od 2:0. Najuvjerljiviju pobjedu zabilježili su nogometaši Kurilovca koji su na SRC Udarnik, porazili Špansko sa 7:0. Susret u Krapini između Zagorca i Trnja završio je podjelom bodova bez pogodaka.

Kolo će danas susretom od 14 sati zaključiti Zagreb i Dubrava Tim kabel.

Srijeda, 31 Listopad 2018 19:02

Vinogradar u četvrtfinalu Kupa Hrvatske

Nogometaši Vinogradara ostvarili su očekivani plasman među osam najboljih klubova u Kupu Hrvatske nakon današnje pobjede nad momčadi Jadrana iz Ploča. Susret odigran u Mladini domaći su igrači u svoju korist riješili s 4:2. Kvaliteta je neosporno bila na strani domaće momčadi, koja je to trebala pokazati i na terenu, što su izabranici trenera Stjepana Gomerca na kraju i učinili.

Dobar početak domaća je momčad naplatila s dva rana zgoditka. Najprije je Filip Šćrbec u 14. minuti doveo domaću momčad u vodstvo, a samo četiri minute kasnije Igor Prijić je podebljao vodstvo. I kada se očekivao daljnja opsada gostujućeg gola, domaći igrači kao da su stali. Obilo im se to o glavu u posljednjim trenucima prvog dijela kada gosti preko Dine Primorca koji je bio precizan s jedanaest metara smanjuju rezultat.

Taj pogodak igračima Jadrana koji su imali podršku šezdesetak najvjernijih navijača dao je vjetar, te su u nastavak susreta krenuli odlučnije, ali bez konkretnog učinka. Sve njihove nade u samo jednoj minuti srušili su Igor Prijić pogotkom s bijele točke, te Marko Bjelanović.

Do kraja susreta, fer i korektni gosti uspjeli su preko Mihovila Šutala koji je bio siguran realizator najstrože kazne doći do još jednog zgoditka na veliku radost navijača, koji su ih velikim pljeskom ispratili s terena. Na isti način domaći su simpatizeri pozdravili svoje ljubimce koji će s velikim nestrpljenjem čekati utorak i ždrijeb.

Što smo snimili na današnjoj utakmici pogledajte u našoj FOTOGALERIJI.

OSMINA FINALA KUPA HRVATSKE
NK VINOGRADAR – NK JADRAN LP 4:2 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Šćrbec (14), 2:0 Prijić (18), 2:1 Primorac (42- 11m), 3:1 Prijić (59- 11m), 4:1 Bjelanović (60), 4:2 Šutalo (86- 11m)
NK VINOGRADAR: Bašić, Grdenić, Povrženić (od 66. Čakarun), Bagarić, Ivkovčić, Bjelanović, Prijić, Šćrbec (od 73. Štulec), Ottochian, Dučkić, Džida (od 56. Topić). TRENER: Stjepan Gomerac
NK JADRAN LP: Batinović, Turudić (od 79. Pijević), Barbir, Kalfić, Primorac (od 73. Maleta), Šuto, Mark. Musulin, Herceg, Mart. Musulin, Nikolac (od 83. Šunjić), Šutalo. TRENER: Goran Proleta

Nedjelja, 21 Listopad 2018 17:01

Vinogradar u Mladini ne gubi bodove

U jedinom današnjem susretu 3. HNL Vinogradar je u Mladini došao do novog slavlja, devetog ove sezone. U srazu protiv Opatije izabranici trenera Stjepana Gomerca slavili su 2:0 zgodicima Igora Prijića, koji je s nova dva zgoditka došao do ukupno njih 14 ove jeseni.

Uoči susreta osmine finala Kupa Hrvatske koji u Mladinu dovodi Jadran LP, nogometaši Vinogradara odradit će još jednu domaću utakmicu, jer sljedeće nedjelje u goste im dolazi Vrbovec, koji je jučer na Sajmištu s 1:0 poražen od HAŠK-a.

Nogometaši Vinogradara ponovno su na pobjedničkom kolosijeku. U danas odigranom susretu 9. kola Vinogradar je u Mladini porazio Novigrad. U pobjedi od 4:2 briljirao je trostruki strijelac Igor Prijić.

Mrežu gostiju iz Novigrada iskusni i prekaljeni golgeter otključao je u već u šestoj minuti, da bi vratar Nicoleti loptu iz mreže vadio i u 23. te 46. minuti. Točku na „i“ pobjede domaćeg sastava stavio je mladi Toni Kurečki pogotkom u 87. minuti.

Krivi korak nije napravio niti Krk, koji je kod kuće s 3:0 svladao Jarun. U ostalim susretima igrali su; HAŠK-Opatija 0:1, Vrbovec-Dubrava Tim kabel 1:1, Maksimir-Dugo Selo 0:1, Zagreb-Špansko 1:1, Ponikve-Kurilovec 2:2, Zagorec-Jadran 0:2 te Orijent 1919-Trnje 1:0.

U 8. kolu 3.HNL Zapad nogometaši Dubrave Tim kabel na Klaki su svladali stopostotni Vinogradar s 2:1.

Već u devetoj minuti lijepo je pogodio ponajbolji pojedinac susreta Mirko Šugić s ruba kaznenog prostora za početnu prednost Ljubičastih. Gosti su brzo uzvratili i samo četiri minute kasnije iz lijepe akcije Igor Prijić je izjednačio rezultat, da bi u završnici prvog dijela Marin Mudražija iskoristio asistenciju Šugića za novi pogodak domaće momčadi. Kasnije se ispostavilo kako je to bio i pobjednički zgoditak.

-Igrali smo dobro protiv sigurno najbolje ekipe u našoj ligi. Znali smo ako damo tristo posto svojih mogućnosti da možemo iznenaditi. Moji dečki su dali sve od sebe i zasluženo osvojili tri boda. Možda nam se i danas vratilo ono što smo negdje drugdje ispustili, jer i danas su gosti imali svoje prigode. Nije mala stvar dobiti Vinogradar i opet smo se vratili na onaj kolosijek gdje objektivno i pripadamo, a to je među vodećim klubovima- izjavio je nakon utakmice za klupsku stranicu trener Igor Cvitanović.

U zaostalom susretu šestog kola 3. HNL nogometaši Vinogradara na gostovanju kod Trnja došli su i do sedme ovosezonske pobjede u isto toliko odigranih susreta. Sjajno ukomponiranana i izbalansirana momčad iz vinorodne Mladine, koju vodi najtrofejniji jaskanski trener svih vremena Stjepan Gomerac i ove sezone slavodobitno maršira trećeligaškim terenima, i samo je čudo može udaljiti od trećeg uzastopnog naslova.

U susretu kod Trnja, još jednom je do izražaja došla do izražaja pojedinačna kvaliteta Vinogradarovih igrača koji su slavili s 2:0 zgodicima Marka Bjelanovića iz 26. minute, te Filipa Šćrbeca iz sudačke nadoknade. Ovom pobjedom Vinogradar je zasjeo i na tron s dva boda više od Orijenta 1919 te trećeplasiranog Krka koji zaostaje tri boda.

Pred igračima trenera Gomerca, u subotu je novo iskušenje na Grana Klaki gdje ih očekuje susret protiv Dubrave Tim kabel. U ostalim susretima osmog kola igraju; Opatija-Zagorec, Jadran Poreč-Ponikve, Kurilovec-Zagreb, Špansko-Maksimir, Dugo Selo-Orijent 1919, Trnje-Krk, Jarun-Vrbovec i Novigrad-HAŠK.

Sedmo kolo na trećeligaškom zapadu zaključili su susretom u Mladini Vinogradar i Jarun. Domaći sastav nije dozvolio iznenađenje, te su nastavili stopostotni niz u ovogodišnjem prvenstvu. Do šeste pobjede domaća je momčad stigla rezultatom 4:0.

Vinogradar je poveo u 11. minuti preko Marka Bjelanovića, a rezultat je ostao nepromijenjen sve do same završnice u kojoj su gosti inkasirali još tri pogotka. Redom su mrežu gostujućeg vratara pogađali Filip Šćrbec, te Marko Bjelanović i Igor Prijić u sudačkoj nadoknadi.

Pred Vinogradarom koji s 18 bodova trenutno drži drugu poziciju, dva su uzastopna gostovanja; najprije u srijedu gostuju kod Trnje u zaostalom susretu šestog kola, dok ih za vikend očekuje gostovanje na Grana Klaki kod Dubrave Tim kabel.

Stranica 1 od 3

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.