-Ivica Burić više nije trener Turopoljca- javio nam je sportski direktor kluba iz Kuča, Franjo Berković.

Do iznenadne promjene došlo je nakon nedjeljnog remija Turopoljca kod Dinamo Hidrela.

-Sada već bivšem treneru zahvaljujemo se na svemu što je napravio u klubu u više od godinu dana koliko je trenirao našu momčad. Vrata našeg kluba ostaju mu otvorena- rekao nam je Berković.

Za novog trenera imenovan je Vlado Horvat, kojem Kuče i Turopoljac nisu nepoznanica, budući da je prije treniranja Mraclina i Gradića više uspješnih sezona proveo na Knejama.

-Stvari su se tako posložile da se ponovno vraćam u Kuče. Nisam se puno dvoumio nakon što sam dobio poziv, jer ovu sredinu i veliku većinu igrača jako dobro znam- rekao nam je Horvat, koji je sinoć odradio i prvi trening.

-Šest bodova koliko zaostajemo za Naftaš Ivanićem nije nedostižno, no neke nam se stvari trebaju poklopiti- za kraj će Horvat.

Novu eru na klupi Turopoljca Horvat otvara u nedjelju kada na Kneje stiže Meštrica.

Objavljeno u Sport

Na lijepo ispunjenim Knejama u Kučama, domaći Turopoljac u okviru drugog kola Kupa Nogometnog saveza Velike Gorice ugostio je Polet. Pohvalili su nam se domaćini kako su prodali gotovo 140 ulaznica, a za svakog posjetitelja pripremili su i porciju graha.

Gostujući kibici bili su zadovoljniji, jer Polet je slavio s 3:0. Pogrešku domaće obrane najprije je u 22. minuti kaznio Ivan Zagorec koji je u 63. podebljao vodstvo Poleta. Konačnih 0:3 postavio je Brajković u 78. minuti susreta.

KUP NSVG, 2. KOLO
NK TUROPOLJAC – NK POLET 0:3 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Zagorec (22), 0:2 Zagorec (63), 0:3 Brajković (78)
NK TUROPOLJAC: Zagorac, Kapović, Balenović (od 56. Jurić), Hrženjak (od 69. Čaić), Šestok (od 59. Šeić), Matek, Đuksi, Milatović, Paradžik, Lučić, Anđelić. TRENER: Ivica Burić
NK POLET: Bradić, Balinčić (od 81. Mikulić), Tičarić, Dejanović, Skrbin, Pejak, Sovina, Zagorec, Robić (od 73. Jušić), Stuparić, Brajković (od 85. Sučić). TRENER: Mario Paviša

Županijski prvoligaš iz Kuča, Nogometni klub Turopoljac sinoć je izabrao novo vodstvo. Skupština kluba na mjesto predsjednika imenovala je mladoga Daniela Zagorca, a uz njega je izabran i novi Izvršni te Nadzorni odbor. Prvi suradnici novoizabranog predsjednika bit će dopredsjednici Danijel Antolčić i Stjepan Fabijančić, te tajnik Hrvoje Čunčić, a uz njih Izvršni odbor još čine; Franjo Berković, Dražen Čaić, Stjepan Trputec, Igor Tačković, Elvir Sejdinović, Matija Fabijančić, Tomislav Jankeš i Danko Čunčić.

-Zahvaljujem se na ukazanom povjerenju u svoje osobno ime, te u ime Izvršnog odbora. Pokušat ćemo opravdati vaša očekivanja- poručio je predsjednik Daniel Zagorac.

Sudeći prema atmosferi koja je vladala na sinoćnjoj Skupštini, ostvarenje brojnih ciljeva trebalo bi biti lakše ostvarivo, što su novoizabranoj Upravi poželjeli i Mirko Berković ispred Mjesnog odbora Kuče, Željko Mihalj ispred Nogometnog saveza Velike Gorice te dogradonačelnik Krešimir Ačkar koji se tom prilikom prisjetio svojih igračkih dana, u kojima je često gostovao na Knejama, odakle nikada kući nije otišao pobjednički.

Nedjelja, 18 Studeni 2018 08:07

Podjela bodova u derbiju jesenjeg dijela

Posljednje, 15. kolo Prve županijske lige- Istok donijelo je derbi susret između dviju vodećih momčadi, Naftaš Ivanića i Turopoljca. Susret odigran na Sportskom parku Zelenjak završio je podjelom bodova 1:1, čime su domaći igrači i četrnaestu utakmicu u nizu ostali neporaženi.

Od samog početka utakmice gosti iz Kuča zagospodarili su terenom i redali su šansu za šansom, ali je odlični golman domaćina Karlo Leš obranio nekoliko teških lopti i na odmor se otišlo bez golova. Drugo poluvrijeme počinje kao i prvo, dominacijom gostiju koji u 48. minuti preko Hrženjaka dolaze u vodstvo.

Tek nakon gola gostiju i ulaska najboljeg igrača domaćina Joveša, Naftaš je počeo igrati i stvarati šanse. U tim trenucima dogodio se odlučujući detalj kada golman Leš brani zicer ponajboljem igraču na terenu Milatoviću. I kako to biva u nogometu kazna za sve promašaje stiže u 90. minuti kada Joveš prizemnim udarcem s dvadeset metara donosi bod jesenjem prvaku iz Naftaš Ivanića.

Ponedjeljak, 12 Studeni 2018 13:43

Nogometaši Turopoljca u posljednjih šest susreta uknjižili su pet pobjeda i remi na gostovanju u Kloštru. U posljednjem jesenskom susretu pred domaćim navijačima Turopoljac je slavio protiv gostiju iz Obrezine, Mladosti koja je poražena s 4:1.

Silovito su domaći igrači krenuli u susret stvorivši nekoliko izglednih prilika koje su otišle u nepovrat. Srećom po njih, ti ih promašaji nisu koštali, jer Filip Matek u 23. minuti otključao je mrežu gostiju, nakon čega je bilo puno lakše igrati. U prvom dijelu među strijelce se upisao još Vjekoslav Lučić, dok su u drugih 45. minuta Petar Milatović i Matija Čaić stavili točku na „i“ domaće pobjede, koju gosti nisu ozbiljnije ugrozili, iako su preko Matije Kapca smanjili na 2:1.

Pobjedom je Turopoljac ostao na drugom mjestu s četiri boda manje od Naftaš Ivanića, kod kojeg gostuje sljedeće subote u posljednjem jesenskom kolu.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 14. KOLO
NK TUROPOLJAC – NK MLADOST 4:1 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Matek (23), 2:0 Lučić (38), 2:1 Kapac (44), 3:1 Milatović (81), 4:1 Čaić (90)
NK TUROPOLJAC: Zagorac, Balenović, Hrženjak (od 59. Jambrešić), Šestok, Matek, Đuksi (od 82. Čaić), Milatović, Vukadin, Bušić, Lučić, Šejić (od 72. Anđelić). TRENER: Ivica Burić
NK MLADOST: Tomić, Havidić (od 87. Hodak), Jelić (od 82. Ilenić), Sabljak, Smajić, Periša (od 43. M. Tadić), Pejak, S. Tadić, Šorša, Berek (od 29. Kapac), J. Tadić. TRENER: Stiven Žitnik

Četvrtak, 08 Studeni 2018 18:49

Turopoljac pokrenuo rad s djevojčicama

Nogometaši Turopoljca s nezgodnog gostovanja u Dubravi vratili su se s tri boda nakon pobjede od 3:2. Pobjedom protiv izravnog konkurenta Turopoljac je dva kola prije kraja došao do druge pozicije s četiri boda manje od vodećeg Naftaš Ivanića. Dobri rezultati razlog su i sjajne atmosfere u kojoj se dočekuje završnica jeseni u kojoj Turopoljac u nedjelju dočekuje Mladost, dok u posljednjem 15. kolu gostuje u Ivanić- Gradu kod vodeće momčadi.

Za novi moment u razvoju kluba zaslužna je ženska ekipa koja je nedavno okupljena, te je pod vodstvom Stjepana Trputca i Petra Milatovića započela s redovitim treninzima.

-Za sada na popisu imamo petnaestak djevojčica koje treniraju dva puta tjedno. Očekujemo da će taj broj rasti, jer djevojčice pokazuju interes. Tijekom zime trenirat ćemo u dvorani- ispričao nam je jedan od trenera Stjepan Trputec.

Treninzi se za sada održavaju srijedom i četvrtkom od 20 sati, a iz kluba i ovim putem pozivaju sve zainteresirane djevojčice da im se pridruže i dođu na igralište na Knejama gdje se trenutno održavaju i treninzi.

Zanimljivu i sadržajnu utakmicu odigrali su u Novoj grabi Mraclin i Turopoljac. Gosti iz Kuča, zahvaljujući raspoloženome Petru Milatoviću ponijeli su kući puni plijen nakon pobjede od 3:1.

Na klupi Mraclina debitirao je Marko Pancirov, koji je zamijenio Vladu Horvata. Nažalost, niti šok terapija nije donijela rezultatski pomak, jer Mraclin igra jesen za zaborav.

Jučer ih je rastužio trostruki strijelac Petar Milatović, koji je kaznio sve domaće propuste, jer imali su domaći nogometaši svojih prilika za prelomiti utakmicu na svoju stranu, no u završnicama akcija igrači Mraclina nisu reagirali na pravi način. Za razliku od njih Milatović je bio na visini, te je hat- trickom predvodio Turopoljac do novog slavlja.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 11. KOLO
NK MRACLIN – NK TUROPOLJAC 1:3 (1:1)
STRIJELCI: 0:1 Milatović (31), 1:1 I. Kos (65), 1:2 Milatović (81), 1:3 Milatović (89)
NK MRACLIN: Dražić (od 90. Culović), Petravić, Jakovljević (od 46. Rus), J. Dolibašić, Cvetnić (od 61. Ćevid), Onić (od 46. I. Kos), Domitrović (od 85. A. Dolibašić), Gjurašin, Jurić, M. Kos, Čičak. TRENER: Marko Pancirov
NK TUROPOLJAC: Šoić (od 90. Zagorec), Kapović, Balenović, Hrženjak (od 90. Markulin), Šestok, Matek (od 87. Čaić), Đuksi, Milatović, Vukadin, Bušić, Lučić. TRENER: Ivica Burić

Nogometaši Turopoljca u današnji susret 10. kola Prve županijske lige na Knejama u kojem su ugostili Zvekovac istrčali su u novim dresovima, koje im je donirao višegodišnji sponzor kluba Pilana Pukanić. Ono što krasi dres je motiv Krčkih vrata, jednog od simbola Turopolja.

Sama utakmica nije ponudila veću draž i neizvjesnost jer domaći su igrači slavili s visokih 8:0. Trostruki strijelac bio je Filip Matek, dva je pogotka pridodao novopridošli Josip Hrženjak, a po jednom su mrežu gostiju pogađali Vjekoslav Lučić, Ivan Balenović te Petar Milatović.

-U prvenstvo smo krenuli optimistično, no kiksali smo na nekim utakmicama gdje su nas gospoda u crnom malo i zakinula. Ono što nas krasi je sjajna atmosfera, a vjerujem kako ćemo do kraja jeseni ući u taj top 3- kazao nam je Petar Milatović, jedna od klupskih legendi.

Utorak, 09 Listopad 2018 14:22

Kloštar i Turopoljac podijelili bodove

Nogometaši Kloštra i Turopoljca odigrali su zanimljivu utakmicu koja je završila podjelom bodova, rezultatom 1:1. Turopoljac je kroz cijeli susret imao više od igre, no prilika da susret riješe u svoju korist imali su i domaći igrači, od kojih se ove sezone ipak očekivalo malo više.

Kloštar je poveo već zarana, u četvrtoj minuti kada je siguran realizator najstrože kazne bio Toni Sesar. Preuzela je nakon toga gostujuća momčad inicijativu, dok su domaći nogometaši svoju šansu čekali iz kontranapada. Prilika za podebljanje vodstva imali su, no kako to već biva u nogometu, njihove propuste gosti su kaznili te su preko Paradžika stigli do izjednačenja.

Oba trenera nakon toga sve su karte bacili u napad; te u takvoj igri Kolak ne uspijeva matirati gostujućeg vratara kada je izašao sam pred njega, dok su gosti još jednom zatresli domaću mrežu, no zbog zaleđa taj im pogodak nije priznat te je susret završio podjelom bodova.

Nogometaši Dubrave u nedjeljnom susretu protiv Turopoljca ostvarili su vrlo važnu pobjedu kojom su zadržali mjesto u zlatnoj sredini poretka Prve županijske lige. Do jubilarne desete ovosezonske pobjede Dubrava je došla preokretom u kojem su zaostatak od 0:2, preokrenuli u konačnih 4:2.

Po domaće igrače susret nije najbolje krenuo, jer do 14. minute susreta našli su se u minusu od dva zgoditka. Ipak, do odlaska na odmor nogometaši Dubrave uspijevaju preko Bradića i Vrtara vratiti stvari u normalu. U nastavku susreta Dubrava ima blagu inicijativu, a trenutak odluke dogodio se u 70. minuti kada pogrešku gostujućeg vratara koristi Matić koji je Dubravu doveo u vodstvo. Isti je igrač u smiraj utakmice postavio konačnih 4:2 za veliku i važnu pobjedu kojom je napravljen veliki korak prema ostanku u ligi.

Sljedeće nedjelje Dubravu očekuje gostovanje kod desetoplasirane Bune koja ima bod manje.

Stranica 1 od 2

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.