Nogometaši Turopoljca u današnji susret 10. kola Prve županijske lige na Knejama u kojem su ugostili Zvekovac istrčali su u novim dresovima, koje im je donirao višegodišnji sponzor kluba Pilana Pukanić. Ono što krasi dres je motiv Krčkih vrata, jednog od simbola Turopolja.

Sama utakmica nije ponudila veću draž i neizvjesnost jer domaći su igrači slavili s visokih 8:0. Trostruki strijelac bio je Filip Matek, dva je pogotka pridodao novopridošli Josip Hrženjak, a po jednom su mrežu gostiju pogađali Vjekoslav Lučić, Ivan Balenović te Petar Milatović.

-U prvenstvo smo krenuli optimistično, no kiksali smo na nekim utakmicama gdje su nas gospoda u crnom malo i zakinula. Ono što nas krasi je sjajna atmosfera, a vjerujem kako ćemo do kraja jeseni ući u taj top 3- kazao nam je Petar Milatović, jedna od klupskih legendi.

Objavljeno u Sport
Utorak, 09 Listopad 2018 14:22

Kloštar i Turopoljac podijelili bodove

Nogometaši Kloštra i Turopoljca odigrali su zanimljivu utakmicu koja je završila podjelom bodova, rezultatom 1:1. Turopoljac je kroz cijeli susret imao više od igre, no prilika da susret riješe u svoju korist imali su i domaći igrači, od kojih se ove sezone ipak očekivalo malo više.

Kloštar je poveo već zarana, u četvrtoj minuti kada je siguran realizator najstrože kazne bio Toni Sesar. Preuzela je nakon toga gostujuća momčad inicijativu, dok su domaći nogometaši svoju šansu čekali iz kontranapada. Prilika za podebljanje vodstva imali su, no kako to već biva u nogometu, njihove propuste gosti su kaznili te su preko Paradžika stigli do izjednačenja.

Oba trenera nakon toga sve su karte bacili u napad; te u takvoj igri Kolak ne uspijeva matirati gostujućeg vratara kada je izašao sam pred njega, dok su gosti još jednom zatresli domaću mrežu, no zbog zaleđa taj im pogodak nije priznat te je susret završio podjelom bodova.

Nogometaši Dubrave u nedjeljnom susretu protiv Turopoljca ostvarili su vrlo važnu pobjedu kojom su zadržali mjesto u zlatnoj sredini poretka Prve županijske lige. Do jubilarne desete ovosezonske pobjede Dubrava je došla preokretom u kojem su zaostatak od 0:2, preokrenuli u konačnih 4:2.

Po domaće igrače susret nije najbolje krenuo, jer do 14. minute susreta našli su se u minusu od dva zgoditka. Ipak, do odlaska na odmor nogometaši Dubrave uspijevaju preko Bradića i Vrtara vratiti stvari u normalu. U nastavku susreta Dubrava ima blagu inicijativu, a trenutak odluke dogodio se u 70. minuti kada pogrešku gostujućeg vratara koristi Matić koji je Dubravu doveo u vodstvo. Isti je igrač u smiraj utakmice postavio konačnih 4:2 za veliku i važnu pobjedu kojom je napravljen veliki korak prema ostanku u ligi.

Sljedeće nedjelje Dubravu očekuje gostovanje kod desetoplasirane Bune koja ima bod manje.

Ponedjeljak, 09 Travanj 2018 13:37

Mraclin preko Turopoljca do prve proljetne pobjede

U zaista lijepom i ugodnom ambijentu Nove grabe odigran je turopoljski derbi Prve županijske lige između Mraclina i Turopoljca. Utakmica je posebno emotivna bila za navijačku skupinu Mraclina, GPP koja se u 32. minuti paljenjem 32 baklje prisjetila svog pokojnog predsjednika Blaža Galekovića. Također, posjetitelji kao i igrači jedne i druge momčadi minutom šutnje prisjetili su se i velikog nogometnog zaljubljenika u Mraclin, Petra Balasa koji je umro prošlog petka.

U prvoj dionici fer, korektne i borbene utakmice nije bilo golova, a u junaka domaće momčadi prometnuo se mladi Juraj Cvetnić koji je u 80. minuti matirao gostujućeg vratara Stjepana Trputeca za kasnije veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 20. KOLO
NK MRACLIN – NK TUROPOLJAC 1:0
STRIJELAC: 1:0 – J. Cvetnić (80).
NK MRACLIN: Dražić, Petravić (od 56. Đurašin), Jakovljević, Kapović, J. Domitrović, Ćevid (od 56. Bobesić), Dolibašić (od 81. Bartolović), Onić, Čičak, Starčević (od 75. J. Cvetnić), A. Domitrović (od 86. M. Kos). TRENER: Vlado Horvat
NK TUROPOLJAC: S. Trputec, J. Lučić, Bušić, Šestok, Stuparić, Nikolić (od 83. Ž. Cvetnić), Brajković (od 86. V. Galeković), Paradžik, Milatović, Vukadin, Šejić (od 72. Cavrić). TRENER: Željko Zagorac

Nedjelja, 18 Ožujak 2018 16:55

„Večeras je naša fešta, večeras se vino pije“ pjevali su u glas nogometaši Lonje na Knejama nakon današnjeg pobjede nad Turopoljcem. Jesenski prvaci u današnjem su susretu u potpunosti podbacili protiv razigranih gostiju iz Lonjice koji su slavili s 2:0.

-Ovdje je uvijek super igrati, jer možeš razmišljati samo o nogometu. Ja im od srca želim da prođu prvi kroz cilj, ako to nećemo biti mi- nakon susreta će zadovoljni trener Lonje, Igor Maksimović.

Pobjeda Lonje i više je nego zaslužena, jer u svim segmentima igre gosti su bili bolja i kvalitetnija momčad, što su i okrunili s dva pogotka, a da je bilo samo malo više mirnoće u završnicama mogla je pobjeda biti i uvjerljivija. Nakon što je Ivoš s bijele točke uzdrmao gredu, trener Maksimović pomislio je na najgore, no Ivoš se samo koji trenutak kasnije iskupio lijepim zgoditkom za 0:2. Prije njega domaćeg vratara Zagorca matirao je Kahlina.

-Sve što smo se dogovorili to smo ispunili. Mogli smo i dotući protivnika, no i ovako je dobro, jer u Kučama nije lako pobijediti- zaključio je Maksimović.

U sljedećem kolu Lonja u vrbovečkom derbiju dočekuje Dubravu, koja je i danas imala slobodno, budući da je njihov susret protiv Oborova 74 bio odgođen.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 17. KOLO
NK TUROPOLJAC – NK LONJA 0:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Kahlina (10), 0:2 Ivoš (64)
NK TUROPOLJAC: Zagorac, Lučić, Šestok, Kelihar, Milatović (od 85. Markulin), Paradžik, Cvetnić, Bušić, Lučić, Brajković, Šejić. TRENER: Željko Zagorac
NK LONJA: Caput, Kahlina (od 90. Filić), Salopek, Piskač, Ivoš (od 84. Fotović), Oroz, Šumić, M.H. Forgač (od 79. Jagatić), Postružin (od 46. Simonović), K. Forgač (od 70. Barišić), Hmelina. TRENER: Igor Maksimović

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.