fbpx

U finalu Final Eight turnira Kupa Krešimira Ćosića u Splitu Cedevita je svladala Cibonu 89:74 i tako osvojila šesti naslov pobjednika Kupa zaredom i sedmi ukupno.

Cedevita je već u šestoj minuti došla do dvoznamenkaste prednosti, no Cibona se u drugoj četvrtini vratila u egal, a uspjela je doći i do vodstva, da bi prvo poluvrijeme naposljetku bilo zaključeno s 43:40 u korist momčadi Slavena Rimca. Po povratku s odmora Cedevita je na krilima Krušlina napravila seriju 14-0 i otišla na 57:40. U posljednjih deset minuta ušlo se sa 63:55 za Cedevitu, no do kraja utakmice košarkaši Cedevite dodatno su povećali svoju prednost.

-Po meni, možda smo u jednom trenutku bili malo nervozni u drugoj četvrtini. Međutim, kad smo ušli u svlačionicu i kad smo smirili tenzije, inzistirali smo na nekim stvarima za koje smo znali da su Ciboni problematične, a onda je ipak do izražaja došla naša kvaliteta. Jako sam zadovoljan. Najviše zato što smo na jedan kvalitetan način zaključili taj neki dobar period koji je iza nas- rekao je trener Cedevite, Slaven Rimac nakon prvog osvojenog trofeja na trenerskoj klupi kluba s Velesajma.

Najkorisnijim igračem Final Eight turnira proglašen je Cedevitin Filip Krušlin, koji je u finalu upisao 21 poen.

-Ovo je jako lijepa pobjeda. Svaki trofej je lijep i dobar, pogotovo za nas igrače i za klub. Drago mi je zbog svih dečki da smo danas osvojili ovaj trofej- kazao je Krušlin uz kojeg su dvocifren učinak od 13 poena imali Karlo Žganec i Toni Katić.

U redovima Cibone najbolji su bili Damir Markota sa 16 poena te Roko Rogić s 14.

Objavljeno u Sport
Četvrtak, 14 Veljača 2019 20:57

Zagrebačko finale u Kupu Krešimira Ćosića

Cibona i Cedevita igrat će u subotnjem finalu Kupa Krešimira Ćosića. Susret između branitelja naslova Cedevite i Gorice bio je lišen svake rezultatske neizvjesnosti. Konačnih 93:63 pokazuju razliku u kvalitetu. Bez obzira na poraz, u redovima Gorice nemaju pravo na tugu i razočarenje, jer jučerašnjom pobjedom protiv Splita ispisali su najljepšu rođendansku čestitku klubu koji ove godine slavi pedeset godina svoga rada i djelovanja.

Košarkaši Cedevite sve su riješili još u prvom dijelu i laganu su susret priveli kraju. Najučinkovitiji igrač pobjedničke momčadi bio je Elgin Cook s 20 poena, a dvoznamenkasti su bili još Jakov Mustapić s 14 te Toni Katić s 10 poena. Kod Gorice su po 11 ubacili Marko Petrović i Marko Baković.

Protivnik Cedeviti u finalu bit će Cibona koja je s 83:81 svladala Zadar. Iako su Vukovi imali i dvadesetak poena višak, na kraju su morali strepiti do posljednjih sekundi kako bi izborili finale do kojeg ih je predvodio Josip Bilinovac s 22 poena.
Finalna utakmica igra se u subotu od 19 sati na Gripama.

Ponedjeljak, 11 Veljača 2019 09:36

Cedevita potvrdila doigravanje ABA lige

U 19. kolu ABA lige Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila FMP 87:85. Tako je i matematički osigurala doigravanje, a zadržala se i na drugoj poziciji. Iako su gosti većim dijelom utakmice bili u vodstvu, Cedevita je pobjedu osigurala u samoj završnici susreta, te se sada okreće završnica hrvatskoga Kupa koje se igra u Splitu.

-Na kraju su najbitnija dva boda. Po svemu što se vidjelo danas, FMP je trebao pobijediti, ali tako je to u sportu, pogotovo u košarci. U određenim trenucima su naši iskusniji igrači na svoju kvalitetu odreagirali dobro i to nam je donijelo pobjedu- rekao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac.

U dresu Cedevite Pullen je upisao 21 poena, Murić je pridodao tri manje, a dvocifren učinak imali su i Cobbs s 14 te Stipanović s 10 poena. FMP su predvodili Pot s 23 poena te Reath s 19 poena i sedam skokova.

Nedjelja, 03 Veljača 2019 13:44

Gostujuća pobjeda Cedevite kod Igokee

U 18. kolu ABA lige Cedevita je u gostima pobijedila Igokeu 78:75. Momčad Slavena Rimca vodila je 38 minuta, ali na kraju je pobjedu morala izboriti u napetoj završnici.

-Uvijek je teško dobiti na gostovanju u ABA ligi. Izuzetno sam sretan što smo pobijedili, uz puno problema i preveliku nervozu, s obzirom na to da smo kontrolirali rezultat. Međutim, na kraju ipak treba momcima skinuti kapu i reći 'zaslužili ste pobjedu'. Okrećemo se sljedećim utakmicama, a za nas je ovo jako bitna utakmica- kazao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac.

U dresu pobjednika Cook je ukupno upisao 17 poena, Katić je ubilježio 15, Ramljak 12, a Andrija Stipanović 11 poena. Prvo ime Igokee bio je Luković s 22 poena.

Nedjelja, 27 Siječanj 2019 12:01

Cedevita u derbiju svladala Crvenu zvezdu

U 17. kolu ABA lige Cedevita je u derbiju svladala Crvenu zvezdu 84:68 i tako Beograđanima nanijela prvi poraz u spomenutom natjecanju u ovoj sezoni. Momčad Slavena Rimca kontrolirala je većinu utakmice, a dobra vijest za Zagrepčane je i što se vratio Karlo Žganec.

-Ne bih htio umanjiti zasluge svojih igrača, ali mislim da treba biti iskren i reći da smo uhvatili Zvezdu u jednom trenutku kad oni nisu u idealnoj situaciji jer u utorak igraju utakmicu protiv Limogesa koju moraju dobiti da bi ostali u utrci za prolazak u četvrtfinale Eurokupa. Odigrali smo dobro obrambeno, energetski i trčali smo- rekao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac.

U dresu pobjednika Pullen je upisao 15 poena i četiri skoka, Cobbs je ubilježio 14 poena i četiri asistencije, Krušlin je zabio 13 poena, Andrija Stipanović je susret završio s 12 poena, osam skokova i tri asistencije, a Elgin Cook s 12 poena i šest skokova. Na strani Zvezde Ognjen Dobrić je upisao 17 poena i šest skokova, Dušan Ristić je ubilježio 12 poena, a Michael Ojo 10.

U srijedu (2. siječnja) u 19,30 sati Cedevita će bez ozlijeđenih Marka Banića i Karla Žganeca u sklopu prvog kola Top 16 faze Eurokupa 7Days u Domu sportova ugostiti MoraBanc Andorru. S MoraBanc Andorrom Cedevita se u Eurokupu susrela i prošle sezone u prvoj fazi natjecanja. Tada je Cedevita u Zagrebu slavila 91:73, a na gostovanju je poražena 78:71.

Međutim, Cedevita je prošle sezone u Top 16 fazi upisala šest poraza u jednako toliko utakmica i ove godine želi ostaviti bolji trag, a pobjeda na startu bila bi odličan prvi korak na putu ka tome cilju.

-Andorra je jako dobra ekipa. Igraju vrlo brzo. Imaju dobru kombinatoriku, pogotovo vanjskih igrača. Ono što nam malo ide u prilog je to da nemaju toliko unutarnje igre, gdje smo mi ipak malo deficitarni. Čeka nas jedna zahtjevna utakmica, gdje prije svega moramo odgovoriti u trkačkom dijelu da zaustavimo njihovu tranziciju i te jako dobre brze kretnje u napadu i, ako ih svedemo pet na pet, mislim da su nam onda šanse puno veće- izjavio je trener Cedevite Slaven Rimac.

Cedeviti se u Top 16 fazi nije poklopila idealna skupina, pogotovo zbog dugih putovanja. Uz MoraBanc Andorru tu su još UNIKS Kazan i Zenit St. Petersburg.

-Putovanja su stvarno vrlo nezgodna, ali isto tako su nezgodne i ekipe. Jednostavno treba ići utakmicu po utakmicu. Mislim da nam raspored s prvom utakmicom doma, a poslije dvije utakmice u Rusiji ide na ruku. Trebamo sve napraviti da pobijedimo tu prvu utakmicu i onda će ipak nekako biti lakše- rekao je Rimac.

Ponedjeljak, 26 Studeni 2018 09:06

Maestralni Pullen s 41 košem razbio Krku

Košarkaši Cedevite s uvjerljivih 104:75 svladali su u Košarkaškom centru Dražen Petrović momčad Krke. Prvo ime susreta bio je Jacob Pullen koji je susret završio s 41 poenom, a uz njega dvocifreni su bili i Cook s 20 poena te Stipanović sa 17.

-Trebali smo ovu pobjedu kako bi zadržali momentum. Moji suigrači danas su mi postavljali dobre blokove, lopta je počela prolaziti kroz mrežicu i to je to. Mislim da se mi kao momčad počinjemo sve bolje razumjeti međusobno. Sada imamo momčad u kojoj igrači razumiju svoju ulogu i teško nas je pobijediti budemo li tako igrali- rekao je Pullen.

Cedevita je ovom pobjedom došla na omjer od 5:4 te sada zauzima četvrtu poziciju.

Košarkaši Bosca u utakmici zamijenjenih domaćinstava svladali su Cedevitu 73:53. Utakmica se prvotno trebala odigrati u Domu sportova, no došlo je do zamjene domaćinstva, te je Bosco pred ugodno popunjenim tribinama u Trnskom došao do prve ovosezonske pobjede do koje su ih predvodili Stjepan Tešija s 18 poena, te David Chavlovich sa 17. Na drugoj strani prolaznu ocjenu zavrjeđuju tek Darko Bajo s 13, te Domagoj Bošnjak s 11 poena.

-Osjećam se sretno, ali pomalo i ispuhano. Da ne umanjujem vrijednost ove pobjede, mislim da smo nje trebali doći i ranije. Kvalitetno radimo, međutim s nekim pogreškama prošarano s neiskustvom igranja Premijer lige, zaredali su porazi koji su unijeli veliku nesigurnost u naš tim. Međutim, svi smo se suočili jedni s drugima, pogledali se i zaključili da nam ništa osim rada ne može donijeti ovakvu pobjedu. Čestitam momcima, prepoznali su mladost i neiskustvo u Cedeviti, nisu se uplašili, bili su 40 minuta fokusirani i to je donijelo pobjedu- rekao je trener Bosca Matija Brkljačić.

Za drugo iznenađenje večeri pobrinula se Hermes Analitica koja je svladala Zadar, koji je početkom tjedna bez većih problema prošao kroz Dom Dražena Petrovića. No, za razliku od te utakmice protiv Hermes Analitice Zadrani nisu bili na toj razini te su poraženi s 95:79.

Pobjedom 94:87 nad Arka Gdynijom u osmom kolu 7Days Eurokupa košarkaši Cedevite osigurali su TOP 16 ovog natjecanja.

Poljaci su pružili dobar otpor i u zadnju četvrtinu ušli su s vodstvom 64:63. Međutim, Cedevita je na krilima Justina Cobbsa i Jacoba Pullena ključan korak ka pobjedi napravila u prvih šest minuta zadnje četvrtine. Cobbs je zabio sedam, a Pullen osam poena u 19:7 seriji kojom su Vitamini poveli 82:71, od čega se gosti više nisu oporavili.

-Pobjedom sam izuzetno zadovoljan. Ovo je jedna nezgodna ekipa. Bez obzira na to što nisu ostvarili puno pobjeda u Eurokupu, praktički su sa svakom ekipom u zadnjih 10 minuta bili u egalu- kazao je trener Cedevite Slaven Rimac.

Najučinkovitiji kod Cedevite bili su Cobbs s 28 poena, Pullen s 18 poena, dok su Stipanović i Banić pridodali po 12 koševa.

Nedjelja, 11 Studeni 2018 08:14

+20 Cedevite protiv Igokee

U sedmom kolu ABA lige Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila Igokeu 100:80. Iako su se do zadnje četvrtine držali u igri, protiv momčadi trenera Slaven Rimca koja se napadački razigrala u potpunosti tek u zadnjoj četvrtini, koju je dobila s 37:19, jednostavno nisu imali previše šansi.

-Za našu poziciju pobjeda je bila bitna. Kad čovjek na kraju pogleda da smo zabili 100 poena i završili s 20 razlike čini se da je bila lagana utakmica. No, svi mi koji smo bili tu vidjeli su da je praktično do zadnjih pet-šest minuta bila muka. Jako sam zadovoljan pobjedom, no isto tako me muči što nemamo tu neku obrambenu agresivnost i odgovornost koju bih htio da imamo- rekao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac, čiji je roster dobio nova pojačanja u liku Marka Banića i Jakova Mustapića.

U dresu pobjednika Cook je upisao 26 poena i šest skokova, Cobbs je ubilježio 20 poena i pet asistencija, Bell 14 poena, tri skoka i tri asistencije, a Toni Katić 10 poena, tri asistencije i tri ukradene lopte.

Stranica 1 od 2

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.