fbpx

Ponedjeljak, 11 Veljača 2019 09:36

Cedevita potvrdila doigravanje ABA lige

U 19. kolu ABA lige Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila FMP 87:85. Tako je i matematički osigurala doigravanje, a zadržala se i na drugoj poziciji. Iako su gosti većim dijelom utakmice bili u vodstvu, Cedevita je pobjedu osigurala u samoj završnici susreta, te se sada okreće završnica hrvatskoga Kupa koje se igra u Splitu.

-Na kraju su najbitnija dva boda. Po svemu što se vidjelo danas, FMP je trebao pobijediti, ali tako je to u sportu, pogotovo u košarci. U određenim trenucima su naši iskusniji igrači na svoju kvalitetu odreagirali dobro i to nam je donijelo pobjedu- rekao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac.

U dresu Cedevite Pullen je upisao 21 poena, Murić je pridodao tri manje, a dvocifren učinak imali su i Cobbs s 14 te Stipanović s 10 poena. FMP su predvodili Pot s 23 poena te Reath s 19 poena i sedam skokova.

Objavljeno u Sport
Nedjelja, 03 Veljača 2019 13:44

Gostujuća pobjeda Cedevite kod Igokee

U 18. kolu ABA lige Cedevita je u gostima pobijedila Igokeu 78:75. Momčad Slavena Rimca vodila je 38 minuta, ali na kraju je pobjedu morala izboriti u napetoj završnici.

-Uvijek je teško dobiti na gostovanju u ABA ligi. Izuzetno sam sretan što smo pobijedili, uz puno problema i preveliku nervozu, s obzirom na to da smo kontrolirali rezultat. Međutim, na kraju ipak treba momcima skinuti kapu i reći 'zaslužili ste pobjedu'. Okrećemo se sljedećim utakmicama, a za nas je ovo jako bitna utakmica- kazao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac.

U dresu pobjednika Cook je ukupno upisao 17 poena, Katić je ubilježio 15, Ramljak 12, a Andrija Stipanović 11 poena. Prvo ime Igokee bio je Luković s 22 poena.

Nedjelja, 27 Siječanj 2019 12:01

Cedevita u derbiju svladala Crvenu zvezdu

U 17. kolu ABA lige Cedevita je u derbiju svladala Crvenu zvezdu 84:68 i tako Beograđanima nanijela prvi poraz u spomenutom natjecanju u ovoj sezoni. Momčad Slavena Rimca kontrolirala je većinu utakmice, a dobra vijest za Zagrepčane je i što se vratio Karlo Žganec.

-Ne bih htio umanjiti zasluge svojih igrača, ali mislim da treba biti iskren i reći da smo uhvatili Zvezdu u jednom trenutku kad oni nisu u idealnoj situaciji jer u utorak igraju utakmicu protiv Limogesa koju moraju dobiti da bi ostali u utrci za prolazak u četvrtfinale Eurokupa. Odigrali smo dobro obrambeno, energetski i trčali smo- rekao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac.

U dresu pobjednika Pullen je upisao 15 poena i četiri skoka, Cobbs je ubilježio 14 poena i četiri asistencije, Krušlin je zabio 13 poena, Andrija Stipanović je susret završio s 12 poena, osam skokova i tri asistencije, a Elgin Cook s 12 poena i šest skokova. Na strani Zvezde Ognjen Dobrić je upisao 17 poena i šest skokova, Dušan Ristić je ubilježio 12 poena, a Michael Ojo 10.

Ponedjeljak, 21 Siječanj 2019 09:44

Ciboni važna pobjeda protiv Olimpije

U 16. kolu ABA lige košarkaši Cibone sinoć su Draženovom domu pobijedili Petrol Olimpiju rezultatom 87-70. Ovom se pobjedom Cibona vratila u gornji dom poretka, jer trenutno Vukovi drže šestu poziciju.

Sjajnu partiju pružio je Filip Bundović koji je utakmicu odigrao praktički bez ijednog treninga ovaj tjedan budući da je bio bolestan, a opet je u pobjedu uložio 21 poen, dok je 17 poena dodao Damir Markota.

-Htio bi čestitati ekipi i stručnom stožeru na jednoj stvarno dobro odrađenoj utakmici. Od prve do zadnje minute smo odigrali onako kako smo se pripremali cijeli tjedan- od branjenja pick and rolla, skoka u obrani i napadu a i napadački dio smo sjajno odradili. Ova nam je pobjeda jako bitna jer će nam pojačati timski duh koji je na zavidnoj razini i kroz dobar trening neće biti problema, pobjede će doći- kazao je Bundović.

Iduću utakmicu Cibona igra u sklopu HT Premijer lige gdje u 13. kolu gostuje u Šibeniku u subotu, 26. siječnja, odakle nastavljaju za Bar gdje će u 17. kolu ABA Lige u ponedjeljak, 28. siječnja igrati s Mornarom.

Petak, 04 Siječanj 2019 19:56

Cibona uvjerljiva u susretu protiv FMP-a

Košarkaši Cibone odigrali su večeras jednu od ponajboljih ovosezonskih partija za što su nagrađeni uvjerljivom pobjedom protiv FMP-a, koji je u Zagrebu svladan s 90:71. Šesta je to pobjeda Vukova, čime su napravili veliki korak prema ostanku u ABA ligi.

Cibonu su do uvjerljive pobjede predvodili Filip Bundović s 22 poena, Igor Marić s 20 poena, te Marko Ljubičić koji je uz 10 poena imao 11 asistencija.

-Odigrali smo jako dobru, zrelu, pametnu utakmicu, prvenstveno obrambenu. Najavljivali smo da moramo odigrati puno bolju obranu i ovo što oni igraju jako cijenim i poštujem. Mislim da smo im osujetili glavne karike na utakmici i da je to bio razlog naše uvjerljive pobjede- kazao je nakon utakmice trener Cibone, Ivan Velić.

Ponedjeljak, 26 Studeni 2018 09:06

Maestralni Pullen s 41 košem razbio Krku

Košarkaši Cedevite s uvjerljivih 104:75 svladali su u Košarkaškom centru Dražen Petrović momčad Krke. Prvo ime susreta bio je Jacob Pullen koji je susret završio s 41 poenom, a uz njega dvocifreni su bili i Cook s 20 poena te Stipanović sa 17.

-Trebali smo ovu pobjedu kako bi zadržali momentum. Moji suigrači danas su mi postavljali dobre blokove, lopta je počela prolaziti kroz mrežicu i to je to. Mislim da se mi kao momčad počinjemo sve bolje razumjeti međusobno. Sada imamo momčad u kojoj igrači razumiju svoju ulogu i teško nas je pobijediti budemo li tako igrali- rekao je Pullen.

Cedevita je ovom pobjedom došla na omjer od 5:4 te sada zauzima četvrtu poziciju.

Nedjelja, 11 Studeni 2018 08:14

+20 Cedevite protiv Igokee

U sedmom kolu ABA lige Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila Igokeu 100:80. Iako su se do zadnje četvrtine držali u igri, protiv momčadi trenera Slaven Rimca koja se napadački razigrala u potpunosti tek u zadnjoj četvrtini, koju je dobila s 37:19, jednostavno nisu imali previše šansi.

-Za našu poziciju pobjeda je bila bitna. Kad čovjek na kraju pogleda da smo zabili 100 poena i završili s 20 razlike čini se da je bila lagana utakmica. No, svi mi koji smo bili tu vidjeli su da je praktično do zadnjih pet-šest minuta bila muka. Jako sam zadovoljan pobjedom, no isto tako me muči što nemamo tu neku obrambenu agresivnost i odgovornost koju bih htio da imamo- rekao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac, čiji je roster dobio nova pojačanja u liku Marka Banića i Jakova Mustapića.

U dresu pobjednika Cook je upisao 26 poena i šest skokova, Cobbs je ubilježio 20 poena i pet asistencija, Bell 14 poena, tri skoka i tri asistencije, a Toni Katić 10 poena, tri asistencije i tri ukradene lopte.

Ponedjeljak, 22 Listopad 2018 10:10

Cibona iznenadila favoriziranu Cedevitu

U utakmici 4. kola ABA Lige, košarkaši Cibone svladali su Cedevitu rezultatom 78-75 u triler završnici koja je ovoga puta otišla na stranu Vukova.

Cedevita je bolje otvorila utakmicu i već se na početku odvojila na desetak poena razlike no Cibona je uspjela konsolidirati svoje redove i s par otvorenih šuteva se vratila u utakmicu. Druga je četvrtina tako otišla na stranu Cibone s 22:21 no na poluvrijeme se ipak otišlo sa zaostatkom 36:42.

Sredinom treće četvrtine Vukovi tricom Igora Marića dolaze do prvog vodstva na utakmici rezultatom 51:49 i dvoranom se prolomilo ‘heja heja Cibosi’. Bio je to tek mali nagovještaj onoga što se dogodilo na samom kraju utakmice. Minutu i pol prije kraja utakmice Igor Marić i Marko Ljubičić tricama su nadoknadili zaostatak od 70-71 u prednost od 76-73. Benite je uspio smanjiti zaostatak pogodivši samo jedno slobodno bacanje no Marić potom pogađa oba za 78-74. Ljubičić je dvije sekunde prije kraja napravio osobnu pogrešku na Magetteu no on pogađa samo jedno i slavlje je moglo započeti.

Igor Marić bio je najefikasniji Cibos s 22 poena a po 10 su dodali Ross i Gilbert, za Cedevitu je Bell ubacio 17.

Ovog vikenda starta nova sezona ABA lige, koju će Cibona otvoriti u petak gostovanjem u Beogradu kod Crvene zvezde. Uoči susreta pred novinare su izašli trener Ivan Velić koji je na klupu Cibone stigao ovog ljeta te kapetan momčadi Marin Rozić.

-Nadam se da ćemo kroz sezonu biti dobri, da ćemo ostvariti sve postavljene ciljeve. Prvenstveno da ćemo biti zdravi i kako sezona bude odmicala da ćemo biti sve bolji i bolji. Iz nekih objektivnih razloga sigurno da nismo na nekom optimalnom nivou, ali ima vremena da neke stvari popravimo, da neke promijenimo, pa ćemo vidjeti gdje će nas to dovesti. Ne mogu obećati nešto spektakularno, ni puno jači rosteri i timovi nisu sigurni da mogu ostvariti ciljeve tako da ćemo vidjeti. Ponavljam, nadam se da ćemo biti zdravi i da ćemo radom doći do nekog optimuma. Koliko je to, u ovom je trenutku vrlo teško reći- kazao je trener Velić.

Kapetan Marin Rozić istaknuo je kako Crvena zvezda, Budućnost i Cedevita strše kvalitetom i budžetom.

-Što se tiče Crvene Zvezde poznato je da oni igraju čvrstu i agresivnu obranu. Mi idemo odigrati najbolje što možemo, bez nekih velikih očekivanja i da vidimo gdje smo mi u odnosu na jednu euroligašku momčad, bez obzira na to što ne igra Euroligu ove godine- zaključio je Rozić.

Ponedjeljak, 26 Ožujak 2018 07:20

Cedevita izborila majstoricu

U drugoj utakmici polufinala doigravanja regionalne ABA lige košarkaši Cedevite u Domu sportova svladali su Budućnost koja je u Zagreb došla s prednošću iz prve utakmice odigrane u Podgorici. U zagrebačkom susretu Vitamini su slavili s 82:75 izjednačivši tako rezultat na 1:1, čime će o putniku u finale odlučivati treća utakmica koja se u Podgorici igra 1. travnja.

Ključnim se za pobjedu Cedevite pokazala igra krajem prve i početkom druge četvrtine kada su napravili seriju 22:0 pri čemu su zaostatak od 10:17 pretvorili u prednost 32:17, koju nisu ispustili do kraja susreta.

Najučinkovitiji igrač u redovima Cedevite bio je Demetris Nichols koji je ubacio 25 poena.

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.