Na otvaranju nove drugoligaške sezone druga momčad Dinama došla je do pobjede u Sesvetama gdje su istoimenog domaćina kojeg je ovog ljeta preuzeo Dino Babić svladali s 2:1. Za sastav trenera Igora Jovičevića prva je to pobjeda u susretu protiv Sesveta nakon godinu i pol dana. U tom periodu Dinamo II je u četiri susreta tek jednom izvukao remi, što nije bilo obećavajući uoči današnjeg susreta.

Nakon dvadeset minuta igre Dinamo je zgodicima Leona Šipoša i Endrija Cekicija imao vodstvo od 2:0, da bi Sesvećani preko Marka Tolića koji je bio siguran realizator najstrože kazne smanjili na 2:1, što je bio i konačni rezultat utakmice.

Do pobjede je stigao i Hrvatski dragovoljac koji je u Sigetu s 3:1 svladao povratnika u drugoligaško društvo Zadar. Dvostruki strijelac za Hrvatski dragovoljac bio je Valentino Majstorović, a jednom se među strijelce upisao Marko Puškarić, dok je počasni pogodak za Zadrane postigao Dragan Župan.

Objavljeno u Sport
Utorak, 31 Srpanj 2018 10:46

24. kolovoza start 2. HNL

Nova sezona Druge lige kreće 24. kolovoza kada su na rasporedu tri susreta. Hrvatski dragovoljac u Sigetu će ugostiti Zadar, Sesvete Dinamo II, dok Međimurje u Čakovcu igra protiv Solina. Dan kasnije igraju Šibenik-Osijek II, Lučko-Kustošija i Dugopolje-Hajduk II, dok će prvo kolo 26. kolovoza utakmicom u Bijelom Brdu zaključiti BSK i Varaždin.

U novoj sezoni drugoligašku karavanu činit će 14 klubova: uz starosjedioce Šibenik, Hrvatski dragovoljac, Varaždin, Sesvete, Lučko, Dugopolje, Hajduk II, Dinamo II, Hajduk II i Solin, u drugoligaškom društvu ponovno su Međimurje i Zadar te BSK i Osijek II koji igraju premijernu sezonu u 2. HNL. U odnosu na prijašnje sezone kada se igraju trokružno, ove se godine igra dvokružno, tako da je na rasporedu 26. kola.

Posljednje jesensko kolo igra se 17./18. studenoga.

Šampionska Gorica porazom na Hitrec- Kacijanu oprostila se od drugoligaške konkurencije. U posljednjem ovogodišnjem susretu kojim je spušten zastor na 2. HNL, druga momčad Dinama porazila je HNK Goricu s 1:0. Pogodak odluke postigao je Borna Miklić u 75. minuti utakmice.

Iako su doživjeli poraz, slavlje Goričana kojima su po isteku devedeset minuta uručene medalje i pehar za prvo mjesto moglo je započeti. Kapetanu Hrvoju Jančetiću pehar namijenjen prvaku uručio je Marijan Kustić.

Uz kapetana Hrvoja Jančetića šampionski sastav Gorice pod vodstvom Deana Klafurića kojeg je naslijedio Ivan Prelec činili su; Kristijan Kahlina, Marko Veriga, Petar Klenović, Luka Kelihar, Damir Milanović, Luka Smoljo, Igor Čagalj, Nemanja Ljubisavljević, Matija Špičić, Giorgi Mchedlishvili, Damir Žutić, Antonio Krsnik, Mario Marina, Adrian Zenko, Belive Atiemwen, Marko Muhar, Hrvoje Humeljak, Dinko Matošević, Victor Astafei, Luka Sedlaček, Henrik Ojamaa, Matija Dvorneković, Leon Šipoš, Michael Maslowski, te Ante Radoš, Petar Lucijan Čurek, Luka Povoljnjak, Marin Pejić, Marko Brtan, Toni Španja i Luka Nakić koji su dres nosili u jesenskom dijelu prvenstva.

Velika Gorica ponovno ima nogometnog prvoligaša. Nakon Radnika koji je početkom devedesetih godina dvije sezone igrao u 1. HNL, od sljedeće će sezone u društvu najboljih hrvatskih klubova biti i HNK Gorica koja je u današnjem susretu protiv Šibenika osvojila dragocjeni bod kojim su potvrdili prvoligašku promociju, ali i titulu prvaka. Potpuno zasluženo. Šteta samo što je kiša koja se spustila početkom drugog dijela pokvarila kompletan ugođaj.

Od samog dolaska na stadion osjećala se pozitivna atmosfera, a kako se približavao početak susreta i tribine Gradskog stadiona bivale su sve popunjenije. Gotovo 1500 ljudi došlo je dati podršku igračima Gorice u najvažnijih ovosezonskih devedeset minuta. Nakon dugo vremena, čuo se i onaj navijački huk sa zapada i istoka, što je igračima trebao biti dodatni vjetar u leđa.

Nažalost, važnost utakmice učinila je svoje. Imala je Gorica inicijativu, no u 20. minuti sijevnula je kontra gostiju koju je pogotkom zaključio Okechukwu. Krenuli su domaći igrači nakon toga još odlučnije, no njihovi pokušaji nisu pronalazili put do mreže vrlo dobrog vratara Šibenika Žitnjaka, čija se mreža konačno zatresla u 63. minuti nakon sjajne akcije koju je pogotkom okrunio Ojamaa.

Izjednačujući pogodak je došao u pravom trenutku, jer što je vrijeme više odmicalo teren je sve više nalikovao bazenu za vaterpolu. U takvim uvjetima igrači trenera Ivana Preleca mirno su priveli susret kraju za veliko slavlje na terenu i tribinama.

2. HNL, 32. KOLO
HNK GORICA – NK ŠIBENIK 1:1 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Okechukwu (20), 1:1 Ojamaa (63)
HNK GORICA: Kahlina, Čagalj, Matošević (od 62. Žutić), Jančetić, Ojamaa, Ljubisavljević, Zenko (od 67. Milanović), Astafei, Maslowski, Atiemwen, Špičić. TRENER: Ivan Prelec
NK ŠIBENIK: Žitnjak, Pecolaj, Šare, Kukec, Musa, Ampem, Alispahić, Vukorepa, Bulat (od 46. Celić), Okechukwu, Roca. TRENER: Borimir Perković

Srijeda, 09 Svibanj 2018 17:31

Nogometaši Gorice stigli su na korak do konačnog cilja nakon današnje pobjede nad Dugopoljem koje je na Gradskom stadionu poraženo s 2:1. Iako nitko nije bio pretjerano zadovoljan izvedbom igrača Gorice s nova tri boda i uz poraz Dinama II od Sesveta (0:2), HNK Gorica uoči posljednjih 180 minuta drži vrh drugoligaškog poretka s tri boda više od Dinama II i šest od Varaždina koji je danas slavio u Lučkom (2:3).

Gorica je do novog domaćeg slavlja došla preokretom jer gosti iz Dugopolja poveli su preko Prtajina u 23. minuti, da bi Zenko pet minuta kasnije vratio stvari u normalu. U nastavku susreta domaći su nogometaši imali inicijativu koju su pobjedničkim zgoditkom okrunili u 81. minuti kada je precizan bio Maslowski.

-Najteže je igrati ovakve utakmice; fizički, ali i psihološki, jer to je velika potrošnja kada znate da ste tako blizu, a niste još ništa napravili. Upravo zbog toga upućujem dečkima sve čestitke. Korak smo bliže, ništa još nije gotovo jer pred nama su još dva velika koraka, no mi nastavljamo svoj put dalje- rekao je nakon utakmice trener HNK Gorice Ivan Prelec.

U preostala dva kola u kojima dočekuje u nedjelju Šibenik te gostuje kod druge momčadi Dinama Gorici je za konačnu potvrdu izravnog plasmana u 1. HNL potreban još samo jedan bod.

2. HNL, 31. KOLO
HNK GORICA – NK DUGOPOLJE 2:1 (1:1)
STRIJELCI: 0:1 Prtajin (23), 1:1 Zenko (28), 2:1 Maslowski (81)
HNK GORICA: Kahlina, Čagalj, Matošević (od 62. Dvorneković), Jančetić, Ojamaa (od 85. Žutić), Ljubisavljević, Zenko (od 55. Atiemwen), Astafei, Maslowski, Marina, Špičić. TRENER: Ivan Prelec
NK DUGOPOLJE: Butara, Nakić, Bosančić, Miličević (od 57. Radovanović), Baima (od 85. Turković), Radošević, Balić, Maglica, Prtajin, Kušeta, Jurić. TRENER: Miroslav Bojko

Nogometaši Gorice nastavili su siguran hod prema 1. HNL. U današnjem susretu protiv Hrvatskog dragovoljca izabranici trenera Ivana Preleca ostvarili su novu pobjedu kojom su zadržali vodeću poziciju koja sljedeće sezone vodi u prvoligaško društvo. Nakon devedeset minuta igre rezultat je bio 3:1, a da je u završnicama akcija bilo samo malo više mirnoće gosti iz Sigeta mogli su puno gore stradati.

Odlučujuća prevaga u redovima Gorice bila su ovosezonska zimska internacionalna pojačanja koja su svojom kvalitetom odskakala od ostatka društva na terenu. Pogotovo su željni igre bili Atiemwen te Ojaama, koji su i najzaslužniji za pobjedu. No, i ostatak goričkog orkestra odigrao je dobro, pogotovo je do izražaja došla pripremljenost momčadi, tako da su gostujući igrači ostali bez prave prilike za pozitivan ishod.

U prvom dijelu prednost domaćoj momčadi od dva zgoditka donio je upravo Atiemwen, da bi uoči odlaska na odmor nadu gostima zgoditkom vratio Pejić. Nastavak susreta protekao je u dominaciji domaće momčadi, čiji su igrači nizali prigode, no bez konkretnog učinka. Srećom, tom im se nije obilo o glavu, da bi u posljednjim trenucima susreta raspoloženi Ojamaa postavio konačnih 3:1 za uspješan nastavak proljetnog niza na domaćem terenu gdje nije izgubljen još niti jedan bod.

2. HNL, 25. KOLO
HNK GORICA – NK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 3:1 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Atiemwen (19), 2:0 Atiemwen (34), 2:1 Pejić (44), 3:1 Ojamaa (90)
HNK GORICA: Kahlina, Mchedlishvili, Čagalj, Ljubisavljević, Špičić, Atiemwen, Marina, Zenko (od 60. Krsnik), Matošević (od 55. Dvorneković), Ojamaa, Astafei (od 81. Jančetić). TRENER: Ivan Prelec
NK HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šolčić, F. Filipović, Majstorović, M. Filipović, Eller, Bilić, Čavar (od 46. Jajčinović), Hanžek, Pajić (od 70. Topuzović), Z. Pamić (od 71. Jalinous), Bukvić. TRENER: Igor Pamić

Dinamo II i dalje je vodeća momčad 2. HNL deset kola prije kraja prvenstva. Za vrat im ozbiljno puše momčad Gorice koja je jučer nakon punih osam godina uspjela na domaćem terenu srušiti momčad Lučkog.

Kako je Dinamo II na Hitrec- Kacijanu s 2:0 zgodicima Ćuže i Plantaka svladao Šibenik kojem niti brojčana nadmoć u posljednjih pola sata nije bila dovoljna za rezultatski pomak. Istim je rezultatom i HNK Gorica na Gradskom stadionu svladala Lučko prekinuvši dugu tradiciju bez domaće pobjede nad gostima s naplatnih kućica. U prvom dijelu strijelac je bio Atiemwen, dok je konačnih 2:0 postavio Zenko.

I drugi aspirant na Prvu ligu, Varaždin ostvario je treću pobjedu u nastavku prvenstva. Pred domaćim navijačima Varaždinci su s 2:0 porazili Kustošiju, s kojom se bodovno izjednačio Novigrad koji je kod druge momčadi Hajduka iznenađujuće slavio s 1:0. Istim je rezultatom Solin u dalmatinskom derbiju u Dugopolju porazio istoimenog domaćina koji je i dalje trećeplasirana momčad prvenstva.

Zagrebački derbi između Sesveta i Hrvatskog dragovoljca završio je bez pobjednika, 2:2. Sesvete su povele preko Tolića, Bukvić i Majstorović preokrenuli su rezultat u korist Crnih iz Sigeta, da bi za konačnih 2:2 u 81. minuti strijelac bio Kolega.

U derbi susretu 22. kola 2. HNL u susretu između trećeplasirane HNK Gorice i za poziciju slabijih Sesveta minimalnu pobjedu od 1:0 ostvarili su nogometaši Gorice koji su ovom pobjedom potvrdili drugu poziciju uoči treće runde prvenstva. Pogodak odluke u 23. minuti postigao je Estonac Henrik Ojamaa koji je iskoristio nesporazum u obrani gostiju za pokazat će se kasnije konačni rezultat utakmice.

Nažalost, hladnoća, radni dan, ali i snijeg koji je padao u prvom dijelu utjecao je na skromnu posjetu susretu kojem je nazočilo tek nešto više od stotinu promrzlih gledatelja, koji će i u subotu imati priliku pohoditi Gradski stadion budući da će HNK Gorica ugostiti Lučko, koje je danas u odgođen susretu remiziralo s vodećim Dinamo II odigravši 1:1.

2. HNL, 22. KOLO
HNK GORICA – NK SESVETE 1:0 (1:0)
STRIJELAC: Ojamaa (23)
HNK GORICA: Kahlina, Čagalj, Matošević (od 72. Dvorneković), Ojamaa, Ljubisavljević, Žutić, Mtchedlishvili, Astafei (od 83. Špičić), Maslowski, Krsnik (od 60. Atiemwen), Marina. TRENER: Ivan Prelec
NK SESVETE: Filipović, Goić (od 46. Markota), Kontek, Maloča, Mamut, Tolić (od 59. Brezina), Kolega (od 69. Dago), Kluk, Mikulić, Ćosić, Petanjek. TRENER: Sergej Jakirović

Drugoligaši su jučer odradili drugo proljetno kolo, koje je proteklo u dominaciji domaćina koji su ostvarili četi pobjede, dok su dva susreta završila podjelom bodova.

Vodeći Dinamo II s minimalnih 1:0 svladao je na Hitrec-Kacijanu, Hrvatski dragovoljac kojem je presudio Ivan Božić u 75. minuti. Kako HNK Gorica nije uspjela svladati posljednjeplasiranu Kustošiju, sastav iz Maksimira pred Turopoljcima sada ima pet bodova prednosti. Susret odigran na Kustošiji završio je podjelom bodova 1:1. Domaćini su poveli preko Kristijana Lovrića u 13. minuti, a izjednačenje Gorici donio je Astafei u 60. minuti pogotkom iz kaznenog udarca. Najstrožu kaznu imala je i domaća momčad, no udarac Matea Topića neutralizirao je vratar Gorice Kristijan Kahlina.

Svladavši Lučko, Sesvete su stigle do treće pozicije s bodom manje od drugoplasirane Gorice. U susretu protiv sastava s naplatnih kućica, Sesvećani su slavili s 2:0 zgodicima Ivana Mamuta i Dine Kluka.

Derbi susret 21. kola odigran je u Varaždinu gdje je istoimeni domaćin ugosti Dugopolje. Nakon startne pobjede protiv Solina, Varaždinci su srušili još jednog dalmatinskog predstavnika. Za minimalno slavlje strijelac je u 45. minuti bio Domagoj Drožđek. Jedan pogodak, onaj Ivana Delića bio je dovoljan i drugoj momčadi Hajduka koja je s 1:0 svladala Solin. U susretu između Šibenika i Novigrada nije bilo pobjednika, nakon devedeset minuta igre rezultat je bio 1:1.

U posljednjem kolu druge dionice prvenstva u subotu od 15,30 igraju; Varaždin-Hajduk II, Solin-Kustošija, Lučko-Dinamo II i Hrvatski dragovoljac-Šibenik, dok u nedjelju u istom terminu igraju; HNK Gorica-Sesvete te Novigrad-Dugopolje.

Nogometaši Gorice koji su zimus otvoreno najavili pohod na najviši rang hrvatskog nogometa pobjedom nad drugom momčadi Hajduka otvorili su nastavak prvenstva. U srazu protiv mlade splitske momčadi Goričani su na pogon internacionalaca stigli do na kraju uvjerljive pobjede od 3:0.

Do 40. minute gledatelji su mogli vidjeti malo toga, no prvijenac Rumunja Victora Steliana Astafeia usmjerio je utakmicu na stranu domaćina. Bila je to prva prava prilika domaćeg sastava koju je u pogodak pretvorio Astafei. Prosvjedovali su gosti tražeći prekršaj koji je prethodio golu, kao i možebitno zaleđe, no sudac Ante Čuljak pokazao je tek na centar. U nastavku susreta domaći igrači u još su dva navrata zatresli mrežu Ljubića; najprije je to učinio u 49. minuti Nemanja Ljubisavljević koji je bio najviši u skoku nakon kornera, dok je konačnih 3:0 u smiraj susreta postavio Henrik Ojamaa.

Osim pobjede Gorice uspješni domaćini u današnjim susretima bili su Varaždin i Dugopolje koji su s 2:0 svladali Solin i Šibenik. Podjelom bodova završili su susreti u Sigetu gdje su Hrvatski dragovoljac i Sesvete odigrali 2:2, te u Novigradu gdje je istoimeni domaći protiv vodećeg Dinama II odigrao 1:1.

Kolo će sutra zaključiti Lučko i Kustošija koji u Lučkom igraju od 15 sati.

2. HNL, 20. KOLO
HNK GORICA – HNK HAJDUK II 3:0 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Astafei (40), 2:0 Ljubisavljević (49), 3:0 Ojamaa (88)
HNK GORICA: Kahlina, Čagalj, Matošević (od 46. Ojamaa), Jančetić, Dvorneković (od 82. Špičić), Ljubisavljević, Žutić, Astafei, Maslowski, Marina, Krsnik (od 73. Atiemwen). TRENER: Ivan Prelec
HNK HAJDUK II: Ljubić, Bradarić, Šuto, Batarelo, Bašić (od 71. Relota), S. Jurić, Pasariček,Nejašmić, Teklić (od 78. Sahiti), D, Jurić (od 62. Kreković), Delić. TRENER: Siniša Oreščanin

Stranica 1 od 2

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.