fbpx

U posljednjem jesenskom kolu gost turopoljskog Leštanta bila je momčad Croatije iz Nove Kapele, koju su nogometaši Turopolja porazili s 3:2 oprostivši se tako od malobrojnih promrzlih kibica pobjedom. Ivan Gavrilović u prvom, te Matija Roginić i Luka Zdunić u drugom dijelu doveli su domaću momčad u vodstvo od 3:0, koje su gosti u posljednjih deset minuta ublažili preko Marka Gajšeka i Roberta Salaja.

Domaća momčad u ovaj je susret istrčala u novoj garnituri dresova koju im je donirao hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović, kojeg veže dugogodišnje prijateljstvo s Marijem Bermancem, koji nosi dres Turopolja.

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA- ISTOK, 12. KOLO
NK TUROPOLJE – NK CROATIA (NK)
STRIJELCI: 1:0 I. Gavrilović (13), 2:0 Roginić (55), 3:0 Zdunić (58), 3:1 Gajšek (78), 3:2 Salaj (80)
NK TUROPOLJE: Kukor, K. Gavrilović, Belčić (od 46. Sremić, od 68. Križanac), Bermanec, Zdunić, Sejfović, Kompes, I. Gavrilović, Filipović (od 59. Sugnetić), Cvetnić, Roginić (od 57. Križanac). TRENER: Mario Filipović
NK CROATIA (NK): Marković, Ježek, T. Salaj, Vrtarić, Marinić, Špicer, R. Salaj, Poslon, Pejazić, Markuš (od 69. Baročević), Pekčec (od 27. Gajšek). TRENER: Tomislav Jurić

Objavljeno u Sport

Nogometaši Bana Jelačića iz Banova jesenski su prvaci Druge županijske lige- Istok. Naslov najbolje momčadi klub iz Banova osigurao je pobjedom na neugodnom gostovanju u Pokupskom kod Kupe, koja ove jeseni kod kuće nije izgubila niti jedan susret. No, u susretu protiv Bana Jelačića domaći su igrači potpisali kapitulaciju nakon minimalnog poraza od 1:0. Strijelac pogotka kojim su nogometaši iz Banova osigurali jesenski naslov bio Ivan Colarić u 79. minuti.

Ovim trijumfom Ban Jelačić na najljepši je način zaključio jesensku polusezonu u kojoj nisu osjetili gorčinu poraza, jer u 12 odigranih utakmica ostvareno je 11 pobjeda i jedan remi.

NK KUPA – NK BAN JELAČIĆ (B) 0:1 (0:0)
STRIJELAC: 0:1 Colarić (79)
NK KUPA: Kušević, Markuz, Godinić, I. Kuzmić (od 70. Bašić), Brajković, Srbić, M. Kuzmić, Čosić, Poturica, Šestak, Sučec (od 77. Vranešić). TRENER: Josip Kraljević
NK BAN JELAČIĆ (B): Jantoljak, Šalamun, D. Tarandek, Z. Tarandek, M. Trošić, I. Ronjak (od 87. Juričić), G. Trošić, Colarić (od 84. Bedeković), V. Ronjak (od 83. Petriš), Pranjić (od 69. Zajec), Mikulić (od 90. Erušić). TRENER: Željko Jedvaj

Nogometaši Posavca od domaće su se publike oprostili remijem protiv susjeda iz Turopolja. Tvrda i čvrsta utakmica završila je bez pogodaka, a podjela bodova složili su se svi i najrealniji je ishod susreta, u kojem su jedna i druga momčad imale svojih prilika, no mreže se nisu zatresle.

DRUGA ŽUPANIJSKA LIGA, 11. KOLO
NK POSAVEC – NK TUROPOLJE 0:0
NK POSAVEC: M. Kučan, Zvonar, Slivak, Buzov (Kelin), A. Breščaković (Mihinica), Lucin, Dan. Kučan, Mirenić, T. Breščaković, M. Breščaković (Lacković), Dar. Kučan (Kovačić). TRENER: Mario Črljenec
NK TUROPOLJE: Kukor, Gavrilović, Blagušević, Filipović (Sremić), Bermanec, Zdunić, Sejfović, Kompes, Cvetnić (Sugnetić), Roginić, Belčić. TRENER: Mario Filipović

Ponedjeljak, 05 Studeni 2018 12:37

Kupa preokretom do pobjede protiv Gaja

Nakon visok vaterpolskog poraza od 9:4 u prošlom kolu u Novoj Kapeli od Croatije, nogometaši Kupe jučer su ugostili momčad Gaja. Tri boda nakon velike borbe ipak su ostala u Pokupskom nakon pobjede od 4:3 do koje su domaći igrači došli preokretom u posljednjih petnaestak minuta.

Nakon što su igrači Gaja lovili zaostatak od 1:0 i 2:1 u 73. minuti poveli su s 3:2, no u samo jednoj minuti Kupa preko Josipa Brajkovića i Ivana Jerkovića vraćaju prednost svoju stranu, koju gosti do kraja susreta nisu uspjeli ugroziti.

DRUGA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 11. KOLO
NK KUPA – NK GAJ 4:3 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Brajković (14), 1:1 B. Čerkez (32), 2:1 Grahovac 858), 2:2 Kuten (65), 2:3 Jankovec (73), 3:3 Brajković (75), 4:3 Jerković (76)
NK KUPA: Kušević, Mlinarić, Markuz, Godinić (od 72. Jerković), M. Brajković, Srbić, Kuzmić, Grahovac, Vranešić, J. Brajković, Poturica. TRENER: Josip Kraljević
NK GAJ: Borić, Benko, Jaković, Gerin (od 55. Jankovec), Horvat, Tomić, Ljeljak, S. Čerkez (od 55. Subić), B. Čerkez, Šurmin (od 55. Kuten). TRENER: Tomislav Biškupec

Nogometaši Kupe u sjajnoj atmosferi koju je stvorilo 150 gledatelja svladali su momčad Posavca. Susret u Pokupskom odlučio je Josip Brajković- Crni koji je postigao oba pogotka za svoju momčad.

Bio je to nadasve zanimljiv susret, u kojem su domaći igrači imali rasploženog Brajkovića koji je u svakom periodu igre po jednom zatresao mrežu gostiju iz Općine Orle. Prvi zgoditak je postigao iz slobodnog udarca u 45. minuti, dok je konačni mat zadao u 73. minuti nakon solo prodora.

DRUGA ŽUPANIJSKA LIGA, 9. KOLO
NK KUPA – NK POSAVEC 2:0 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 J. Brajković (45), 2:0 J. Brajković (73)
NK KUPA: Kušević, Mlinaruć, Markuz, I. Kuzmić, Nujić, M. Brajković, M. Kuzmić (od 75. Šestak), Srbić, Grahovac, J. Brajković, Poturica (od 85. Sučec). TRENER: Josip Kraljević
NK POSAVEC: Starešinčić, Slivak, Mirenić, Buzov, A. Breščaković, Kucin, Da. Kučan (od 46. Lucin), De. Kučan (od 57. Lacković), Kovač, M. Breščaković, Da. Kučan (od 77. Podlejan). TRENER: Mario Črljenec

Ponedjeljak, 08 Listopad 2018 17:12

Kupa se lako obračunala s Turopoljem

Nogometaši Kupe koji su u prošlom kolu do vrha napunili mrežu Mladosti iz Brezina (12:0), sigurni su bili i na domaćem terenu, na kojem su ugostili prijatelje iz Turopolja. Susret u svoju korist domaći su nogometaši riješili rezultatom 4:0, čime su učvrstili poziciju u gornjem dijelu poretka.

Pitanje pobjednika bilo je odlučeno već u prvom dijelu u kojem je domaća momčad preko Sučeca i dvostrukog strijelca Brajkovića povela s 3:0, da bi početkom nastavka konačni rezultat utakmice postavio Kuzmić.

Veselo je bilo na trećem poluvremenu koje su domaći igrači proslavili uz kotlovinu, jer upravo druženje treba i biti smisao nogometa na amaterskim terenima. Upravo, to svojim primjerom nogometaši Kupe pokazuju već nekoliko sezona.

DRUGA ŽUPANIJSKA LIGA, 7. KOLO
NK KUPA – NK TUROPOLJE 4:0 (3:0)
STRIJELCI: 1:0 Sučec (30), 2:0 Brajković (39), 3:0 Brajković (4:1), 4:0 Kuzmić (53)
NK KUPA: Rak (od 46. Kušević), Mlinarić (od 73. Bašić), Markuz (od 60. Ježovit), Srbić, Nujić, M. Brajković, Kuzmić, Sučec (od 60. Godinić), J. Brajković, Poturica. TRENER: Josip Kraljević
NK TUROPOLJE: Kukor, Blagušević, Bermanec, Jambrečina, Maričić (od 46. Kvesić), Sremić, Sejfović, K. Gavrilović (od 80. Križanac), I. Gavrilović (od 46. Belčić), Filipović, Cvetnić. TRENER: Mario Filipović

Subota, 25 Kolovoz 2018 21:11

Posavec slavi povijesnu pobjedu

25. kolovoza 2018. godine ostat će zlatnim slovima upisan u povijest Nogometnog kluba Posavec koji je na današnji dan odigrao prvu službenu prvenstvenu utakmicu. Time je ponovno nakon četrnaest godina pauze Općina Orle dobila nogometni klub koji je na svoj put krenuo iz Druge županijske lige.

Prvi protivnik bila je Sloboda iz Gradeca koja je ugošćena na igralištu u Leknenom, gdje će ubuduće Posavec odigravati svoje domaće utakmice. Debi je bio kao iz snova, jer domaća je momčad slavila s minimalnih 1:0 zgoditkom Ivana Lucina.

Također, valja zabilježiti kako je Posavec u svom debiju pod vodstvom trenera Marija Črljenca istrčao u sljedećem sastavu; Mario Kučan, Marko Slivak, Hrvoje Mihinica, Alen Breščaković, Ivan Lucin, Igor Kovačić, Danijel Kučan, Denis Kučan, Tomislav Benkovčić, Matija Breščaković i Darko Kučan, koji je ponio kapetansku vrpcu.

Ponedjeljak, 13 Studeni 2017 17:53

Naftaš Ivanić rutinski protiv Kupe

Nogometaši Naftaša na dobrom su putu da jesensku dionicu Druge županijske lige završe kao vodeći sastav lige. Uoči posljednjeg jesenskog kola pred Milka Trninom i Ostrnom imaju tri boda prednosti, te im je za ostanak na vrhu u gostima kod Lipovca potreban minimalno bod.

Na oproštaju od domaće sezone Naftaš je ugostio sastav iz Pokupskog, Kupu koja je relativno lako preplivana. Domaći je sastav slavio s 3:0 zgodicima Darija Biladžije, Ivana Biladžije te Danijela Barića.

2. ŽNL, 14. KOLO
NK NAFTAŠ IVANIĆ – NK KUPA 3:0 (2:0)
NK NAFTAŠ IVANIĆ: Leš, Kelšin, Medved, Lasić (od 63. Oković), Barić, I. Biladžija, Maras, Božić (od 58. Rajski), Škulec, D. Biladžija, Ptičar. TRENER: Zoran Rede
NK KUPA: Kušević (od 70. Rak), Mlinarić, Markuz, Šepčić, M. Brajković, Nujić, M. Kuzmić, Srbić, Godinić (od 67. Đuretić), J. Brajković (od 69. Zgurić), Poturica. TRENER: Josip Kraljević

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.