Rukometašice Lokomotive nove su osvajačice Kupa Hrvatske nakon uvjerljive pobjede nad braniteljicama naslova, koprivničkom Podravka Vegetom. Susret u svoju korist igračice trenera Nenada Šoštarića riješile su s 29:19.

Već u prvom dijelu Lokosice su stigle do visoke prednosti (17:9) čime su si osigurale peti naslov u Kupu. Posljednji puta Lokomotiva je Kup osvojila prije četiri godine također u Umagu, kada su u finalnom susretu bile bolje od Zameta. S obzirom na to da su već nakon trideset minuta imale osam pogodaka viška, zagrebačke rukometašice mirno su privele utakmicu kraju, a s posljednjim sučevim zviždukom veliko slavlje na terenu umaške dvorane Marija i Lina moglo je početi.

Apsolutno najraspoloženija Lokosica bila je Larissa Kalaus s 11 pogodaka. Vratarka Tea Pijević skupila je 13 obrana, dok je najbolja u redovima Podravke bila Ivana Dežić koja se u strijelce upisala pet puta.

Objavljeno u Sport
Subota, 07 Travanj 2018 16:59

Vranjic preko Lokomotive do petog naslova

Utakmicama za plasman danas je u Umagu završilo prvenstvo Hrvatske za mlađe kadetkinje koje je okupilo 16 najboljih ekipa iz cijele Hrvatske. Naslovom se po peti puta okitila ekipa Vranjica koja je u finalu sa 16:14 svladala zagrebačku Lokomotivu.

Polovicom prvog dijela mlade Lokosice imale su +2 (5:3), no prilikom odlaska na odmor dva pogotka viška imale su rukometašice Vranjica koje su drugi dio otvorile furiozno te su uoči posljednje četvrtine imale vodstvo do 15:9, da bi rukometašice Lokomotive do kraja susreta uspjele tek ublažiti poraz. Vranjic je predvodila Mila Tonković s pet pogodaka, a najefikasnija u redovima Lokomotive bila je Lucija Krezo s osam zgoditaka.

U susretu za treće mjesto Zamet je s uvjerljivih 23:15 porazio ekipu Sesveta.

Rukometašice zagrebačke Lokomotive nastavljaju svoj put prema obrani naslova u Challenge Cupu. Nakon što su u prvom četvrtfinalnom susretu odigranom u Zagrebu visoko porazile nizozemski Virto/Quintus (26:17), u uzvratu su stigle do još jedne pobjede. Lokomotiva je na kraju slavila s 27:23 i osigurala drugo uzastopno polufinale Challenge Cupa.

Tamo ih očekuje ekipa španjolske Gran Canarije. Ždrijebom je odlučeno da je u prvom susretu 7./8. travnja domaćin Lokomotiva, dok je drugi susret na rasporedu tjedan dana kasnije.

Rukometašice Lokomotive saznale su svoje protivnice u četvrtfinalu Challenge kupa. Na putu prema obrani naslova u četvrtfinalu će im stajati nizozemski Virto/Quintus s kojim su prošle godine igrale u polufinalu.

Prvi susret na rasporedu je prvog vikenda u ožujku u Zagrebu, dok će se uzvrat igrati tjedan dana kasnije u Nizozemskoj. Preskoče li Lokosice ovu prepreku u polufinalu ih čeka pobjednik susreta između turskog Zagnosspora i španjolske Rocasa Gran Canaria.

Ponedjeljak, 05 Veljača 2018 08:47

Lokomotiva uvjerljivo u četvrtfinale Challenge Cupa

Rukometašice Lokomotive sigurnim pobjedama protiv grčkog PAOK-a osigurale su četvrtfinale Challenge Cupa. Nakon što su u subotu slavile s 37:17, i u drugom susretu igračice trenera Nenada Šoštarića upisale su pobjedu. Ovoga puta rezultatom 33:20.

Bila je to preslika prvog susreta u kojem se razlika u kvaliteti itekako vidjela, ali i osjetila na terenu. Gošće su se držale do 15. minute nakon čega su domaće igračice serijom 4:0 stekle šest pogodaka prednosti koja je do kraja susreta neprestano rasla.

Jelena Kajfeš sa sedam i Larissa Kalaus s pet pogodaka bile su najbolje kod Lokomotive, dok se kod PAOK-a ponovno istaknula Maria Chatziparasidou sa šest zgoditaka. (FOTO: Facebook ŽRK Lokomotiva)

Rukometašice Lokomotive brane naslov prvakinja Challenge Cupa, a u osmini finala u Dvojci Doma sportova ugostile su večeras grčki PAOK. Zapravo, bile su rukometašice Lokomotive gošće u ovom susretu, budući da se oba susreta igraju u Zagrebu. No, nakon uvjerljive pobjede od 37:17 rukometašice Nenada Šoštarića sutrašnju utakmicu dočekuju bez rezultatskog pritiska.

Domaće rukometašice uvjerljivo su ušle u susret, te su u prvih deset minuta ostavile gošće bez ijednog pogotka. Semafor je u tom trenutku pokazivao 6:0, a na isteku tridesete minute Lokosice su imale devet pogodaka viška (17.8). Niti u nastavku susreta nije bilo većih promjena; igračice PAOK-a i dalje su teško dolazile do pogotka, dok se u redovima Lokomotive raspucala Jelena Kajfeš te je prednost rasla iz minute u minutu da bi se na kraju zaustavila na +20.

Lokomotivu su s 11 pogodaka predvodile Jelena Kajfeš i Larissa Kalaus, dok je pet zgoditaka za grčki sastav postigla Maria Chatziparasidou.

Uzvratni susret igra se sutra od 19,30 sati. (FOTO: HRS)

Četvrtak, 16 Studeni 2017 18:59

Lokomotiva uvjerljiva u Dugom Selu

U zaostaloj utakmici osmog kola Lokomotiva je upisala visoku pobjedu od 39:22 protiv Dugog Sela. Lokosice, koje u nedjelju 19. studenog protiv austrijskog Stockeraua trebaju potvrditi polazak u treće kolo Challenge kupa, nisu imale težak posao na ovom gostovanju.

Iako su domaće igračice dobro krenule i u šestoj minuti povele s 4:2, Lokosice su brzo okrenule zaostatak u prednost i slomile otpor Dugog Sela. Već nakon prvih pola sata igre rukometašice Nenada Šoštarića vodile su s visokih deset pogodaka prednosti (9:19). Niti u nastavku igračice Dugog Sela nisu uspjele zaprijetiti pa je Lokomotiva nastavila povećavati svoju prednost.

Trener Lokosica dao je priliku svim igračicama pa su se tako sve osim vratarki upisale u strijelce. Najraspucanije bile su Larissa Kalaus i Jelena Kajfeš svaka s po osam golova, dok su za Dugo Selo po četiri zabile Iva Rokavac i Anamarija Galić.

1. HRLŽ, 8. KOLO
ŽRK DUGO SELO '55 – ŽRK LOKOMOTIVA 22:39 (9:19)
ŽRK DUGO SELO '55: Budić 15 obrana, Ljubić 1, Mamić 2, Kapetanović 2, Čamber 1, Jakešić, Slišković 1, Bebek, Marjančić 2, Galić 4, Svetec, Šebalj, Franjić, Rokavec 4, Prevendar 2, Božić 2. TRENER: Nenad Plašić
ŽRK LOKOMOTIVA: Boras 1, P. Posavec 1, Kajfeš 8, Šenvald 1, S. Posavec 4, Zagorščak 4, Kalaus 8, Japundža 1, Ćurić 2 obrane, Plahinek 3, Glavan 4, Prkačin 2, Pijević 10 obrana. TRENER: Nenad Šoštarić

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.