Split preko Gorice do završnice Kupa Krešimira Ćosića

Nakon Cibone, Cedevite Junior i Zadra, košarkaši Splita posljednji su sudionici završnog turnira Kupa Krešimir Ćosić koji će se održati 18. i 19. veljače u dvorani Centra Zamet u Rijeci
Split: Četvrtfinalna utakmica košarkaškog Kupa Krešimir Ćosić, Split-Gorica Miroslav Lelas/PIXSELL

U posljednjem susretu četvrtfinala Split je na Gripama pobijedio Goricu s 84-73 ostvarivši treću pobjedu protiv Gorice ove sezone.

Gosti su bolje ušli u susret i na koncu prve četvrtine imali su tri koša prednosti (19-16). U drugoj dionici domaćin je zaigrao daleko bolje okrenuvši rezultat u svoju korist (40-34), a u trećoj četvrtini prednost Žutih je narasla na +18 (70-52). Split je na otvaranju zadnjeg perioda imao i najvećih +22 (75-53), a Gorica je do kraja susreta tek ublažila poraz.

Žute su do pobjede predvodili Karlo Žganec s 21 košem i šest skokova, Jerod Shannon Shooter s 21 košem, osam skokova i pet asistencija, te Roko-Leni Ukić s 20 koševa. Kod Gorice su najbolji bili Mate Kalajžić s 19 koševa i šest asistencija, te Borna Kapusta s 19 koševa i pet skokova.