Slavlje goričkih košarkaša u Banja Luci, sjajni Uljarević i Batur “srušili” Slogu

Sljedeću utakmicu Gorica igra u petak protiv Podgorice, dok ih u nedjelju čeka vjerojatno ključna utakmica HT Premijer lige protiv Škrljeva u Velikoj Gorici
normal_20230125215845_STJ_7872 KK Gorica

Nanizali su košarkaši Gorice osam uzastopnih poraza u ABA2 ligi. Posljednji im je nanijela Krka u ponedjeljak na startu “balona” u Banja Luki. No, sinoć su Goričani napokon odigrali utakmicu koju su kontrolirali svih četrdeset minuta te s 81:76 svladali Slogu iz Kraljeva, za prvu ovogodišnju ABA pobjedu.

Gorički košarkaši nisu napokon pokleknuli u drugom dijelu, što je bio čest slučaj ove sezone, kako u domaćem prvenstvu tako i u ABA2 ligi. Već u prvoj četvrtini Gorica je imala +15 (23:8), najvećih +18 bilo je u 26. minuti (58:40). Uslijedio je pad, što Sloga koristi i radi seriju 14:0 te vraća utakmicu u neizvjesne vode. No, za razliku od nekih prijašnjih utakmica igrači trenera Braslava Turića odigrali su pametno u završnici za što su napokon nagrađeni pobjedom. Prvom nakon 4. prosinca i slavlja protiv Dinama.

-Večeras smo odigrali jednu odličnu utakmicu. Postavili smo se odmah kako treba, boksački rečeno zauzeli smo gard i igrali smo sjajnu branu. Nadam se da je ovo prvi korak puta kojim ćemo nastaviti dalje, pogotovo u hrvatskom prvenstvu koje je nama puno bitnije jer smo zadnji na tablici- kazao je za klupsku stranicu nakon utakmice trener Braslav Turić.

Prvo ime susreta bio je Karlo Uljarević s 36 poena , čemu je pridodao 7 skokova i isto toliko asistencija. Njemu uz bok bio je Ivan Batur s 28 poena i tricom 6 od 9.