Rukometašima Gorice važna pobjeda protiv Poreča

Druga pobjeda u Ligi za prvaka
20220312_195258_original

Gorica je dobila vrlo važan susret protiv Poreča koji joj otvara vrata da se bori za izlazak u Europu. Oslabljeni domaći sastav slavio je s 29:26, upisavši drugu pobjedu u Ligi za prvaka, uz dva poraza od PPD Zagreba i NEXE-a.

Gosti su bolji u otvaranju susreta. Nakon 5. minuta imali su vodstvo 1:4. Ali, onda slijedi uragan domaćih u vidu šest pogodaka zaredom pa je u 11. minuti rezultat 7:4. Domaćini više nisu ispustili prednost do kraja susreta. Do poluvremena su uspjeli ostvariti prednost od tri pogotka, 16:13.

Najveća prednost domaćina bila je plus sedam u 52. minuti (28:21). Poreč je serijom 5:1 u posljednjih pet minuta uspio sve to svesti na prihvatljivih minus tri 29:26.

Tomislav Sladoljev je skupio 14 obrana. Juro Čakarić s 9 i Ivan Laljek s 8 pogodaka bili su najbolji strijelci u domaćim redovima.