Rukometaši Gorice sigurni u Rijeci, u nedjelju s Rudarom za Ligu za prvaka

HRK Gorica opravdala ulogu favorita
DSC_9199

Rukometaši Gorice uspješno su apsolvirali gostovanje u Rijeci kod Zameta, koji u dosadašnjem dijelu prvenstva nije osvojio niti boda. Goričani su ulogu favorita opravdali uvjerljivom 34:24 pobjedom kojom su napravili još jedan korak ka Ligi za prvaka.

Osim početnog 1:0 vodstva domaće momčadi ostatak susreta prednost je bila na goričkoj strani. Na odmor su igrači trenera Andrije Nikolića otišli s +3 (15:18), da bi u početnim minutama drugog dijela domaći rukometaši došli na samo gol zaostatka (17:18, 18:19, 20:21), nakon čega Goričani ubacuju u brzinu više te iz minute u minutu povećavaju prednost do konačnih +10.

Sjajnu partiju odigrao je Jakov Dujić koji je postigao 9 zgoditaka uz stopostotnu realizaciju, kapetan Ceković je postigao sedam, a sve bolji Rok Malin šest.

Pobjedom u Rijeci Gorica se primakla Ligi za prvaka, s 15 bodova trenutno je treća, a završni korak treba odraditi u nedjelju (Gradska sportska dvorana, 17 sati) u susretu protiv Rudara.