Rukometaši Gorice poraženi u Rudama, u subotu euro ispit protiv češkog Sokola

HRK Gorica je poražena s 23:20, čime je zaustavljena pobjednička serija, jer na gostovanje u samoborski kraj, Goričani su došli s četiri uzastopne pobjede
DSC_4390

Zbog europskih obaveza u EHF Euro kupu, rukometaši Gorice prvenstvenu obavezu odradili su usred tjedna. Protivnik nimalo lak i bezazlen, jer gostovalo se u Rudama, gdje domaćin rijetko gubi bodove. Ove sezone to su već osjetili Dubrava i Ribola Kaštela, a sinoć i HRK Gorica, koja je poražena s 23:20, čime je zaustavljena pobjednička serija, jer na gostovanje u samoborski kraj, Goričani su došli s četiri uzastopne pobjede.

Utakmicu je obilježio izrazito malen broj golova i teško se prisjetiti kada je posljednji puta Gorica ostala na samo 20 postignutih golova. Cijelo prvo poluvrijeme Goričani su bili u zaostatku; Rudar je poveo s 3:0. imali su domaći igrači i +4 (10:6), a na odmor se otišlo vodstvom domaćih igrača 11:8.

Gorica je u 42. minuti sasvim uhvatila priključak dolaskom na samo gol zaostatka (16:15), ali je onda “zaspala” na šest minuta, što domaći rukometaši koriste te serijom 4:1 odlaze na +4 (20:16) čime su napravili odlučujući korak prema pobjedi.

Valentino Runtas bio je najučinkovitiji igrač Rudara sa šest pogodaka, dok je vratar Vladimir Goršić imao 14 obrana. Goričke strijelce predvodio je Juro Čakarić sa šest golova.

Goričani nemaju previše vremena za odmor, jer ih u subotu očekuje prva utakmica drugog kola EHF Euro Kupa u kojoj će u Velikoj Gorici ugostiti Sokol iz Nove Veseli. Utakmica se igra od 19 sati u Srednjoškolskoj dvorani.