Rudeš golom iz jedanaesterca u 93. pobijedio BSK

Nogometaši Rudeša pobijedili su BSK 2-1 na domaćem terenu
Zagreb: Igrači Rudeša nakon neriješenog rezultata s Jarunom nemaju više šanse za ulazak u prvu ligu Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Rudeša pobijedili su BSK 2-1 na domaćem terenu, u utakmici drugog kola Prve NL, golom iz jedanaesterca u 93. minuti. Rudeš je tako ostao jedina momčad u Prvoj NL s obje pobjede na startu sezone.

Gosti iz Bijelog Brda su poveli golom Pudića u 43. minuti. Preokret je uslijedio u nastavku. Prvo je Rešetar u 67. izjednačio, dok je u trećoj minuti sudačke nadoknade Tomislav Gudelj pogodio s bijele točke za tri boda Rudeša.

Bez problema je Vukovar 1991 kao domaćin svladao Jarun 4-1, s tim da su gosti kod 1-2 ostali s igračem manje. Dva gola za Vukovar 1991 je dao Josip Barišić, a po jedan Aleksić i Gonzalez. Na drugoj strani počasni pogodak je dao Bilobrk.

Uvjerljiv je bio i Solin na domaćem terenu te je u dalmatinskom derbiju nadigrao Croatiju iz Zmijavaca s 4-0. U prvom poluvremenu su zabijali Nimeli i Maganjić, a u nastavku Mamić i Vodanović.

Orijent 1919 je dva puta vodio protiv Dubrave Tim Kabel, ali je završilo 2-2. Svaka je momčad postigla po jedan pogodak s bijele točke.

Prva NL, 2. kolo:
Solin – Croatia 4-0 (Nimeli 17, Maganjić 28, Mamić 77, Vodanović 83)
Rudeš – BSK Bijelo Brdo 2-1 (Rešetar 67, Gudelj 90+3-11m / Pudić 43)
Vukovar 1991 – Jarun 4-1 (Aleksić 8, Barišić 50, 80, Gonzalez 75 / Bilobrk 13)
Orijent 1919 – Dubrava Tim Kabel 2-2 (Mulac 11, Tadejević 32-11m / Ljubanović 29-11m, Vajdovčić 80)