Rijeka povela, Napoli preokrenuo za minimalnu pobjedu

Rijeka je pružila sjajnu predstavu, ali nažalost to nije bilo dovoljno za pobjedu
Rijeka i Napoli sastali se u 3. kolu Europske Lige Goran Stanzl/PIXSELL

U susretu 3. kola F skupine Europske lige Rijeka je na Rujevici izgubila od Napolija s 2:1 upisavši i treći poraz u skupini.

Rijeka je povela u 13. minuti nakon sjajne kontre s tri brza dodavanja. Menalo je uposlio Kulenovića, a ovaj produžio do Murića koji je majstorski pogodio s ruba kaznenog prostora. Rijeka je u prvo poluvremenu imala još nekoliko izglednih prilika u potpunosti nadigravši uglednog gosta. Nažalost, gosti su izjednačili u 43. minuti iz njihove jedine prilike u prvom dijelu. Mertens je proigrao slobodnog Demmea koji na rubu peterca zabio za 1:1.

Hrvatski sastav je bio korak do novog vodstva u 49. minuti, no Menalo je pogodio stativu. U 57. minuti prečku je pogodio i Mertens iz slobodnjaka s ruba kaznenog prostora. Pet minuta kasnije Napoli je nakon velike sreće stigao do vodstva. Nakon ubačaja s lijeve strane Petagna je pogodio Brauta, a od njega se lopta odbija u gol za vodstvo gostiju.

U drugom susretu iz ove skupine Real Sociedad je pobijedio AZ s 1-0 golom Portua.