Ranjena Gorica nije uspjela kreirati još jednu senzaciju

Košarkaši Zadra plasirali su se u finale doigravanja za prvaka Hrvatske pobijedivši Goricu s 85-68 u odlučujućoj utakmici polufinala odigranoj na Višnjiku u Zadru
PXL_230521_33001537 Dino Stanin/PIXSELL

Košarkaši Zadra plasirali su se u finale doigravanja za prvaka Hrvatske pobijedivši Goricu s 85-68 u odlučujućoj utakmici polufinala odigranoj na Višnjiku u Zadru. Zadar će se tako za naslov prvaka boriti protiv Splita koji je u dvije polufinalne utakmice bio bolji od Cibone. Finalna serija se igra na tri pobjede, a prva će utakmica biti odigrana u srijedu u Zadru.

Nakon minimalnog početnog vodstva Gorice i rezultatske ravnoteže koja je trajala do 18. minute (33-29), Zadar je u posljednje dvije minute druge i 90 sekundi treće četvrtine napravio 17-1 te došao do 20 koševa prednosti (50-30) i prelomio utakmicu.

Dominik Mavra je s 19 koševa i devet asistencija bio najbolji igrač Zadra. Justin Carter je ubacio 14 poena, Kodi Justice i Domagoj Vuković po 12, a Chinanu Onuaku 11. Strijelce Gorice predvodio je Karlo Uljarević s 14 koševa. Borna Kapusta je ubacio 13, a Lovro Mazalin 12 poena.