Porazom na Rujevici Gorica ostala bez Europe

Rijeka i Gorica su u direktnom okršaju na Rujevici odlučivali tko će u Europu, a na koncu su slavili domaćini s 2-1
Rijeka: 36. kolo Prve HNL, HNK Rijeka – NK Gorica Nel Pavletic/PIXSELL

Nakon dramatičnog raspleta posljednjeg kola Prve HNL prvaku Dinamu i doprvaku Osijeku u europskim natjecanjima pridružit će se Rijeka i Hajduk, dok je Varaždin ispao iz elitnog razreda hrvatskog nogometa.

Rijeka i Gorica su u direktnom okršaju na Rujevici odlučivali tko će u Europu, a na koncu su slavili domaćini s 2-1. Rijeka je povela već u 10. minuti. Menalo je ubacio, Drmić spustio loptu, a Andrijašević u svom 101. nastupu u dresu Rijeke poentirao za vodstvo domaćina.

Međutim, deset minuta kasnije Gorica je izjednačila. Nakon ubačaja Matar je spustio loptu glavom, a Babec zabio iz blizine. Sudac Bel je pregledavao snimku zbog navodnog prekršaja nad Andrijaševićem koji je prethodio golu, ali je na kraju priznao gol gostiju. U samoj završnici prvog dijela Gorica je bila i korak do vodstva, no Lovrić je fantastičnim udarcem uzdrmao vratnicu.

U nastavku susreta Gorica se uspješno branila do 79. minute kada je Menalo ubacio, lopta je preletjela sve i završila u mreži za vodstvo 2-1. U posljednjim trenucima susreta Gorica je imala priliku za 2-2, ali je Doka pucao pored gola.