NOVO RAZOČARAVAJUĆE IZDANJE: Košarkaši Gorice prokockali +16, Boscu pobjeda u Velikoj Gorici

Kud plovi ovaj brod, s pravom se pitaju gorički pratitelji košarke
DSC_2379

Krizi se ne nadzire kraj. Košarkaši Gorice popili su još jednu gorku pilulu, možda i presudnu u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa. Nakon Alkara, Goričani su doživjeli još jedan poraz od izravnog suparnika. Ovoga puta boljima su se pokazali košarkaši Bosca, koji su se vratili iz mrtvih i odnijeli veliku pobjedu iz Velike Gorice. Završilo je 73:67 za gostujući sastav.

Teško je opisati sve ono što se događalo na parketu Gradske sportske dvorane. Susret je obilježio veliki broj pogrešaka s jedne i druge strane strane. U nekim trenucima bilo je to nalik na početničke greške mlađih dobnih kategorija. I u takvom odnosu snaga domaći su košarkaši u prvom dijelu kontrolirali rezultat. Najvećih +16 (27:11) imali su krajem prve četvrtine. Gosti su bili boksačkim riječnikom na konopcima. Nije se moglo naslutiti ono što će uslijediti.

Gostujuća momčad polako je grickala domaću prednost. Do odlaska na odmor smanjili su na -8 (42:34), da bi potpuni preokret uslijedio u drugom dijelu. Domaći košarkaši u trećem periodu postigli su samo 6 poena. Premalo. Bosco je to iskoristio i -8 pretvorio u +7 (48:55). Presudnim su se u tim trenucima pokazale trice iskusnih Petra Babića i Ante Krapića, koji su vrlo kratko nosili i gorički dres.

Uspjeli su se domaći igrači pribrati i odvesti utakmicu u neizvjesne vode, u kojima nisu pronašli snage za potpuni preokret. Tricom Uljarevića dvije minute prije kraja semafor je pokazivao 64:64, da bi se u posljednju minutu ušlo vodstvom 67:66 koje je donio Jelenković, koji će 15-ak sekundi prije kraja promašiti oba slobodna bacanja kod -2 (67:69), da bi Majić na kontra strani nesportskom greškom samo dodatno potvrdio nervozu u domaćim redovima koja se manifestirala i u posljednjim trenucima treće četvrtine, kada je nesportsku zaradio i Uljarević, što su gosti naplatili s četiri koša.

Sve u svemu pred goričkom košarkom sve su teže i neizvjesniji dani zbog čega se brojni pratitelji s pravom pitaju “kud plovi ovaj brod”!?