fbpx

U prvoj utakmici polufinalne serije doigravanja ABA lige Cedevita je u sjajnoj atmosferi u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila Budućnost VOLI 90:83 i povela s 1-0.

Do pobjede su Vitamine, predvodili Justin Cobbs s 23 poena i pet asistencija, Jacob Pullen s 20 poena, Elgin Cook s 14 poena i šest skokova te Andrija Stipanović s 12 poena, osam skokova i četiri asistencije.

-Teška utakmica. Bilo je dosta nervoze s jedne i s druge strane. Prije svega bih želio zahvaliti publici što je došla ove godine u najvećem broju. Stvarno je bilo lijepo igrati pred toliko ljudi i podsjetilo me na neke dane koje ne viđamo tako često u Domu sportova i u Draženovom domu- kazao je trener Cedevite Slaven Rimac.

Sljedeća utakmica igra se u nedjelju u Podgorici.

-Bez obzira na to što će se desiti u drugoj utakmici, u najgoroj varijanti kupili smo si još jednu domaću utakmicu. To je za naš imidž kluba i atmosferu izuzetno bitno. Moju momčad atmosfera kao u Podgorici dodatno motivira. Dosad smo dobro igrali u takvim atmosferama i očekujem dobru partiju. Ima još dosta vremena, tako da ćemo još neke sitnice promijeniti. Ove momčadi se jako dobro poznaju, tako da je teško napraviti konkretnija iznenađenja, no svaka sitnica koja ti može donijeti neku prednost je bitna- dodao je Rimac.

Objavljeno u Sport

Porazom Partizana NIS kod FMP-a u posljednjem kolu ABA lige Budućnost VOLI je osigurala treće mjesto uoči doigravanja, tako da će se Cedevita u polufinalu doigravanja sastati s podgoričkim euroligašem.

Cedevita, kao drugoplasirana momčad, prvu utakmicu igra u Zagrebu u ponedjeljak 25. ožujka u KC Dražen Petrović s početkom u 19,00 sati. Druga utakmica polufinalu doigravanja u Morači na rasporedu je u nedjelju 31. ožujka od 18,00, a eventualna treća u nedjelju 07. travnja u Zagrebu od 18,00 sati.

U drugom polufinalnom srazu sastaju se Crvena Zvezda MTS i Partizan NIS a prvi susret u Beogradu igra se sutra.

Subota, 16 Ožujak 2019 12:41

+20 Cibone protiv Zaboka

Nakon što su početkom tjedna doživjeli neočekivani poraz od Gorice, košarkaši Cibone u susretu sa Zabokom nisu učili još jedan pogrešan korak. Izuzev prve četvrtine koju su s pola koša dobili gosti (21:22), ostatak susreta protekao je u dominaciji Cibone koja je na kraju pisala uvjerljivu pobjedu rezultatom 88:68.

-Očekivao sam tešku utakmicu i motiviranog protivnika, ali kad smo počeli igrati timsku košarku napravili smo tu veliku razliku koja možda i nije realna. Prvo poluvrijeme loše, sa samo 5 asistencija no utakmicu smo završili s 20 asistencija, znači da smo drugo poluvrijeme odigrali timski i tu timsku igru kapitalizirali- nakon susreta je rekao trener Cibone Ivan Velić, dok je trener gostiju tek kratko čestitao Ciboni na pobjedi, jer su igrali bolje.

Najistaknutiji u redovima Vukova bili su Ivan Novačić i Igor Marić s po 16 poena.

Iduću utakmicu Cibosi igra sutra kod Budućnosti u Podgorici s početkom u 19,00 sati.

U 22. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova svladala Mornar 94:80. Momčad Slavena Rimca tako je osigurala drugo mjesto uoči doigravanja i u polufinalnoj seriji imat će prednost domaćeg terena. Protivnik Cedevite bit će Budućnost VOLI ili Partizan (da bi Budućnost zadržala treće mjesto treba joj ili poraz Partizana kod FMP-a ili njezina domaća pobjeda protiv Cibone).

Cedevita je prvu četvrtinu završila s vodstvom 26:20, a na poluvremenu je rezultat bio 44:37. Po povratku s velikog odmora Zagrepčani su nastavili kontrolirati utakmicu, u zadnjih 10 minuta ušli su s prednošću 72:59 i to vodstvo zadržali su do kraja.

-Uvijek se ide iz utakmice u utakmicu, tako da mislim da smo svojim igrama zaslužili drugo mjesto. Današnja utakmica kao utakmica je sa psihološke strane bila jako zahtjevna za igrati jer praktički već svi razmišljamo o onome što će se dogoditi idući tjedan, a to je polufinalna serija. Mentalno nam je nedostajala čvrstina da izađemo i odradimo sve stvari koje smo zacrtali, no na kraju smo pobijedili i mislim da je to jedino bitno. Sad se okrećemo onome što nas očekuje u polufinalu- rekao je trener Cedevite Slaven Rimac.

U dresu pobjednika Jacob Pullen upisao je 21 poen i četiri asistencije, Elgin Cook ubilježio je 18 poena i pet skokova, Justin Cobbs 17 poena i četiri asistencije, a Filip Krušlin 15 poena, četiri skoka i šest asistencija. Na strani gostiju 13 poena i tri asistencije upisao je Daishon Amir Knight, a 10 poena i četiri skoka Landing Sane.

Utorak, 12 Ožujak 2019 12:06

Sjajna Gorica porazila Cibonu usred Zagreba

Kolo iznenađenja u HT Premijer ligi zatvorili su sinoć košarkaši Gorice koji su u Košarkaškom centru Dražen Petrović porazili Cibonu. Nakon slavlja u Velikoj Gorici, Sesarova družina još jednom je skinula skalp Vukovima, koji su ovoga puta poraženi s 83:77.

Iako su na kraju prve četvrtine bili u minusu od sedam poena (22:15), sjajnom igrom u drugih deset minuta u kojima su primili tek devet poena (26:9) Goričani su udarili temelje Velike pobjede kojom su širom otvorili vrata doigravanja.

-Mi smo odigrali jednu hrabru mušku utakmicu, od desete minute smo cijelo vrijeme kontrolirali ritam. Imali smo određene probleme na zoni , nismo se snašli kako treba. Malo je ušao i strah, moram priznati da sam vidio na igračima i malo straha- izjavio je trener Gorice Josip Sesar.

Cibona koja je u subotu ostvarila pobjedu u ABA ligi svladavši Krku, u susretu s Goricom njezini su igrači djelovali „prazno“.

-Darivali smo protivnika i oni su to kao rasterećena ekipa i iskoristili. Jednostavno nismo imali snage za preokret, drugo poluvrijeme smo bili puno bolji, međutim, to nije bilo dovoljno. Prva četvrtina je bila jako dobra, ozbiljna, a sve ostalo je bilo dosta loše ali u sportu se takve stvari događaju. Poraz koji nije strašan ali nije trebao biti- bili su riječi trenera Cibone Ivana Velića.

Pobjedu nad Cibonom, košarkaši Gorice u subotu pred svojim navijačima trebaju potvrditi protiv Vrijednosnica Osijek koje su u ovom kolu svladale Zadar.

HT PREMIJER LIGA, 16. kolovoz
KK CIBONA – KK GORICA 77-83 (22-15, 9-26, 28-27, 18-15)
KK CIBONA: Bilinovac 1, Ljubičić M. 15, Rogić 5, Marić, Bundović 19, Gilbert 2, Novačić 11, Prkačin, Rozić 7, Ljubičić K. 2, Pilepić, Markota 15. TRENER: Ivan Velić
KK GORICA: Jukić, Majcunić 13, Petrović 3, Prgomet, Mašić 8, Zrnić, Papac 8, Baković 12, Vučić 11, Mazalin 9, Kapusta 8, Mikšić 11. TRENER: Josip Sesar

U 20. kolu ABA Lige košarkaši Cibone ostvarili su osmu ovosezonsku pobjedu. Vukovi su u Košarkaškom centru Dražen Petrovića s visokih 89:71 svladali favoriziranu Megu Bemax za skok na šesto mjesto.

Prvo ime susreta bio je Damir Markota koji je ubacio 22 poena, a dvocifreni su još bili Bundović s 14, Rozić s 13, te Ljubičić i Marić koji su ubacili po 12 poena.

-Ovi momci su pokazali možda i najbolju utakmicu sezone i to nije slučajno, to su pravi karakteri i to su večeras pokazali. Čestitao bi im na jako dobroj igri a čestitao bi i našem kondicijskom treneru Krševanu Soriću koji je u zadnja tri tjedna napravio jako dobar posao, jer nije slučajno da ekipa ovako izgleda u najbitnijem trenutku sezone. Igrači žive jedan za drugog, imamo dobru atmosferu i na osnovu tog zajedništva i timske igre mi dolazimo do ovako važnih pobjeda- kazao je nakon susreta trener Cibone Ivan Velić.

Iduću utakmicu Cibona igra već u subotu kada u 21. kolu ABA Lige dočekuju Krku.

Na krilima uspjeha sa završnice Kupa Krešimira Ćosića košarkaši Gorice sinoć su u Gradskoj sportskoj dvorani dočekali Zabok. Boljom igrom u nastavku susreta Goričani su došli do važne pobjede 82:69, kojom su nadoknadili i -12 iz susreta odigranog u Zaboku.

Važnost utakmice itekako se osjetila, te su nakon prvih deset minuta domaći košarkaši imali minus od devet poena (14:23), no kako je utakmica odmicala kvaliteta domaće momčadi sve je više dolazila do izražaja, a presudnim se pokazala igra u trećoj četvrtini gdje su domaći košarkaši definitivno prelomili tijek susreta u svoju korist.

-Odigrali smo dobru utakmicu, osim otvaranja gdje se vidjelo da smo bili nervozni što je rezultiralo i promašajima zicera i slobodnih bacanja. Konsolidirali smo se i u drugi dio sjajno otvorili čime smo napravili taj korak prema pobjedi- o utakmici će trener Gorice Josip Sesar, pred kojim je sada priprema utakmice protiv Cibone.

-Cibona se u odnosu na prvi dio jako digla. Igraju puno bolje i agresivnije. Mi ćemo se dobro pripremiti, devet dana imamo za pripremu. Dat ćemo sve od sebe, a ako nam se ukaže prilika sigurno ćemo je ugrabiti- najavio je gostovanje kod Cibone, Sesar.

Prvo ime susreta protiv Zaboka bio je iskusni Ante Mašić koji je ubacio 20 poena, a uz njega dvocifreni su još bili Ivan Majcunić s 14 te Marko Baković s 13 ubačaja, dok je kod Zaboka najefikasniji igrač bio Antonio Črnjević s 20 poena.

HT PREMIJER LIGA, 15. KOLO
KK GORICA – KK ZABOK 82:69 (14:23, 23:15, 23:11, 22:20)
KK GORICA: Jukić, Majcunić 14, Prgomet 8, Mašić 20, Papac 2, Baković 13, Vučić 6, Mazalin 4, Kapusta 8, Mikšić 7. TRENER: Josip Sesar
KK ZABOK: Martinko, Lisica, 2, Radovčić 12, Tomas, Galić 2, Črnjević 20, Ćutuk 9, Anzulović 4, Tuđen, Proleta 2, Batur 9, Jambrović 9. TRENER: Ivan Tomas

U finalu Final Eight turnira Kupa Krešimira Ćosića u Splitu Cedevita je svladala Cibonu 89:74 i tako osvojila šesti naslov pobjednika Kupa zaredom i sedmi ukupno.

Cedevita je već u šestoj minuti došla do dvoznamenkaste prednosti, no Cibona se u drugoj četvrtini vratila u egal, a uspjela je doći i do vodstva, da bi prvo poluvrijeme naposljetku bilo zaključeno s 43:40 u korist momčadi Slavena Rimca. Po povratku s odmora Cedevita je na krilima Krušlina napravila seriju 14-0 i otišla na 57:40. U posljednjih deset minuta ušlo se sa 63:55 za Cedevitu, no do kraja utakmice košarkaši Cedevite dodatno su povećali svoju prednost.

-Po meni, možda smo u jednom trenutku bili malo nervozni u drugoj četvrtini. Međutim, kad smo ušli u svlačionicu i kad smo smirili tenzije, inzistirali smo na nekim stvarima za koje smo znali da su Ciboni problematične, a onda je ipak do izražaja došla naša kvaliteta. Jako sam zadovoljan. Najviše zato što smo na jedan kvalitetan način zaključili taj neki dobar period koji je iza nas- rekao je trener Cedevite, Slaven Rimac nakon prvog osvojenog trofeja na trenerskoj klupi kluba s Velesajma.

Najkorisnijim igračem Final Eight turnira proglašen je Cedevitin Filip Krušlin, koji je u finalu upisao 21 poen.

-Ovo je jako lijepa pobjeda. Svaki trofej je lijep i dobar, pogotovo za nas igrače i za klub. Drago mi je zbog svih dečki da smo danas osvojili ovaj trofej- kazao je Krušlin uz kojeg su dvocifren učinak od 13 poena imali Karlo Žganec i Toni Katić.

U redovima Cibone najbolji su bili Damir Markota sa 16 poena te Roko Rogić s 14.

Četvrtak, 14 Veljača 2019 20:57

Zagrebačko finale u Kupu Krešimira Ćosića

Cibona i Cedevita igrat će u subotnjem finalu Kupa Krešimira Ćosića. Susret između branitelja naslova Cedevite i Gorice bio je lišen svake rezultatske neizvjesnosti. Konačnih 93:63 pokazuju razliku u kvalitetu. Bez obzira na poraz, u redovima Gorice nemaju pravo na tugu i razočarenje, jer jučerašnjom pobjedom protiv Splita ispisali su najljepšu rođendansku čestitku klubu koji ove godine slavi pedeset godina svoga rada i djelovanja.

Košarkaši Cedevite sve su riješili još u prvom dijelu i laganu su susret priveli kraju. Najučinkovitiji igrač pobjedničke momčadi bio je Elgin Cook s 20 poena, a dvoznamenkasti su bili još Jakov Mustapić s 14 te Toni Katić s 10 poena. Kod Gorice su po 11 ubacili Marko Petrović i Marko Baković.

Protivnik Cedeviti u finalu bit će Cibona koja je s 83:81 svladala Zadar. Iako su Vukovi imali i dvadesetak poena višak, na kraju su morali strepiti do posljednjih sekundi kako bi izborili finale do kojeg ih je predvodio Josip Bilinovac s 22 poena.
Finalna utakmica igra se u subotu od 19 sati na Gripama.

Za senzaciju na završnom turniru Kupa Krešimira Ćosića pobrinuli su se košarkaši Gorice koji su na Gripama svladali domaćina Split sa 71:63. Ovom pobjedom Gorica je ostvarila najveći uspjeh u svojoj pedesetogodišnjoj povijesti, jer danas će njeni igrači po prvi puta zaigrati u polufinalu gdje ih od 19,30 sati očekuje susret protiv branitelja naslova Cedevite.

Split je kontrolirao susret tek u prvoj četvrtini nakon koje su imali vodstvo od 25:21, koje su Goričani anulirali u drugoj četvrtini u kojoj su preuzeli vodstvo koje nisu ispustili do kraja susreta. Štoviše, u posljednjoj četvrtini imali su i dvoznamenkasto vodstvo. Najučinkovitiji igrač u redovima Gorice bio je Ivan Majcunić s 20 poena, a uz njega dvoznamenkasti učinak imao je još i kapetan Ivan Papac koji je ubacio 10 poena.

-Dobro smo se pripremili za utakmicu, primili smo samo 63 poena, a to dovoljno govori koliko smo bili fokusirani. Čestitam svojim momcima na sjajnoj igri i zalaganju. Ja sam im prije utakmice rekao kako je ovo utakmica u kojoj ne mogu izgubiti, već samo pobijediti. Bili smo hrabri, a mene raduje reakcija Ivana Papca koji je inače mirni dečko, a pokazao je tu emociju. Velika pobjeda jedne radišne ekipe, no ja bih ovu pobjedu mijenjao za onu kada budemo dolazili u drugom dijelu prvenstva, jer mi smo u prvenstvu u većim problemima- kazao je na press konferenciji trener Gorice Josip Sesar.

Nakon prospavane noći pred njim i igračima danas je novi izazov- Cedevita.

-Oni su definitivno favoriti. Teško je uopće reći imamo li i kakve bi uopće bile te šanse. Ja ću momcima sugerirati da uživaju u onome što su napravili, a naravno pokušat ćemo parirati što ćemo više moći, pa kuda nas to odvede. Naravno neću se predati pokušat ću sve, no prevelika je razlika- najavio je današnje polufinale Sesar.

U prvom polufinalnom susretu sastaju se Cibona i Zadar, dok nakon njih na parket splitskih Gripa izlaze Cedevita i Gorica.

Stranica 1 od 6

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.