fbpx

Mrlju na pobjedu košarkaša Šibenika u Velikoj Gorici bacili su Funcuti koji su u dva navrata paleći baklje prekinuli utakmicu. Tek na intervenciju trenera Mire Jurića i kapetana Domagoja Bašića primirili su se te su napustili dvoranu tri minute prije kraja susreta, propustivši interesantnu završnicu u kojoj je Gorica imala posljednji šut za pobjedu.

Kako je to izgledalo pogledajte u VIDEU

Objavljeno u Sport

Porazom od Šibenika 87:86, košarkaši Gorice otvorili su nastavak Premijer lige. Tijekom svih četrdeset minuta domaći su košarkaši bili u podređenom položaju, budući da niti jednog trenutka nisu bili u prednosti.

Gosti predvođeni nezaustavljivim Nikom Slavicom koji je susret završio 36 poena i 11 skokova već u prvoj četvrtini imali su dvoznamenkastu prednost (4:17), koju su neprestano povećavali do najvećih +22 u 17. minuti (20:42). Nastavak susreta donio je dijametralno suprotno stanje, jer domaći igrači na krilima Marka Petrovića i Ante Mašića koji je u nastavku susreta postigao 18 poena umalo su kreirali senzaciju.

Iako su u 23. minuti Šibenčani imali dvadeset poena viška (36:56), u posljednjim minutama strepili su za pobjedom. Naime, nakon što je posljednjih desetak sekundi Ivan Vučić presjekao jednu loptu Šibenčana, ona je završila u rukama ponajboljeg domaćeg igrača Marka Petrovića koji je imao šut za pobjedu. No, nažalost njegova lopta nije završila tamo gdje je trebala, te su Šibenčani na kraju slavili pobjedu, na koju su mrlju bacili Funcuti koji su zbog prekida tri minute prije kraja susreta napustili dvoranu.

PREMIJER LIGA, 12. KOLO
KK GORICA – GKK ŠIBENIK 86:87 (15:23, 17:27, 26:20, 28:17)
KK GORICA: Jukić, Majcunić 5, Petrović 24, Prgomet 3, Mašić 18, Papac 11,Baković 5, Vučić 10, Kapusta 1, Mikšić 9. TRENER: Josip Sesar
GKK ŠIBENIK: Mileković 12, Šarić 3, Vuko 12, Gulin, Bašić, Jelić, Vlaić, Rajčić, Nakić 11, Korać 13, Slavica 36, Klepo. TRENER: Miro Jurić

Košarkaši Gorice po prvi puta u svojoj povijesti zaigrat će na završnom turniru Kupa Hrvatske, nakon što su večeras u Zagrebu na gostovanju kod Hermes Analitice ostvarili uvjerljivu pobjedu 89:73. Prva je to ovosezonska pobjeda Goričana na gostujućim terenima, kojom su izborili plasman na Final Eight Kupa Krešimira Ćosića, gdje će im protivnici biti košarkaši Splita koji su od natjecanja oprostili momčad Dubrovnika.

Gorica je od prvih minuta nametnula svoju igru i strpljivo gradila prednost, a presudnim se pokazala igra u trećoj četvrtini u kojoj su izabranici trenera Josipa Sesara stekli nedostižnih 17 poena prednosti.

Goricu je do pobjede predvodio Marko Petrović sa 16 poena, po 14 su dodali Borna Kapusta i Ivan Majcunić, a Marko Baković je uz 10 poena zabilježio i 10 skokova. Kod Analitičara prvo ime Ivan Svoboda s 12 poena, a po 11 su zabili Hrvoje Garafolić i Ivan Ćubela.

Petak, 04 Siječanj 2019 19:56

Cibona uvjerljiva u susretu protiv FMP-a

Košarkaši Cibone odigrali su večeras jednu od ponajboljih ovosezonskih partija za što su nagrađeni uvjerljivom pobjedom protiv FMP-a, koji je u Zagrebu svladan s 90:71. Šesta je to pobjeda Vukova, čime su napravili veliki korak prema ostanku u ABA ligi.

Cibonu su do uvjerljive pobjede predvodili Filip Bundović s 22 poena, Igor Marić s 20 poena, te Marko Ljubičić koji je uz 10 poena imao 11 asistencija.

-Odigrali smo jako dobru, zrelu, pametnu utakmicu, prvenstveno obrambenu. Najavljivali smo da moramo odigrati puno bolju obranu i ovo što oni igraju jako cijenim i poštujem. Mislim da smo im osujetili glavne karike na utakmici i da je to bio razlog naše uvjerljive pobjede- kazao je nakon utakmice trener Cibone, Ivan Velić.

Nakon tri uzastopne domaće pobjede (Bosco, Cibona, Split), košarkaši Gorice u devetom kolu doživjeli su prvi ovosezonski poraz na domaćem parketu. U susretu s velikim brojem poena u kojem su najviše mogli uživati gledatelji, Hermes Analitica je slavila s 99:98, na krilima sjajnog Roka Rogića koji je 6,7 sekundi prije kraja ubacio tricu kojom je svojoj momčadi donio pobjedu.

Gorica je već u prvoj četvrtini imala dvoznamenkastu prednost, kao i u tijekom treće četvrtine. No, susret nisu uspjeli prelomiti te je utakmica ušla u neizvjesnu završnicu u kojoj su više koncentracije imali gosti iz Zagreba. Jedan od ključeva goričkog poraza može se potražiti na liniji slobodnih bacanja, jer od 30 slobodnih bacanja, promašeno je njih pola.

Hermes Analiticu do pobjede je predvodio Roko Rogić (jednu sezonu proveo i u goričkom dresu, op.a) koji je susret završio s 24 ubačena poena, a uz bok su mu bili Hrvoje Garafolić s 22 koša i Ante Krapić s 21, dok je najučinkovitiji igrač Gorice bio Ivan Vučić s 23 poena.

HT PREMIJER LIGA, 9. KOLO
KK GORICA – KK HERMES ANALITICA 98:99 (24:25, 29:24, 23:25, 22:25)
KK GORICA: Jukić, Majcunić 2, Petrović 3, Prgomet 8, Mašić 15, Zrnić 12, Polutak 2, Papac 2, Baković 18, Vučić 23, Kapusta 11, Mikšić 2. TRENER: Josip Sesar
KK HERMES ANALITICA: Vladović, Kordić 10, Rogić 24, Svoboda, Garafolić 22, Bjelanović, Vlaić 9, Blažev, Mileković 11, Krapić 21, Češkić 2. TRENER: Zvonimir Mravak

Košarkaški klub Jaska organizirao je 27. puta košarkaški turnir „Jaska 2018“, a ujedno i 21. Memorijalni turnir Davor Popović. Uoči turnira uprava te 20-ak mladih članova Košarkaškog kluba Jaska, odali su počast svojim nikad prežaljenim članovima, Davoru Popoviću i Davidu Dimnjakoviću koji su svaki na svoj način ostavili neizbrisiv trag u povijesti kluba.

Turnir je ove godine igran u kategoriji mlađih kadeta, a uz Jasku sudionici turnira bili su mladi košarkaši Petra Zrinskog i VelGora, koji su osvojili prvo mjesto ostvarivši dvije pobjede. U susretu protiv Vrbovca slavili su sa 73:15, dok su domaćine turnira kojima je pripalo drugo mjesto svladali s 84:46. Pobjednička momčad imala je i najboljeg igrača turnira, Ivana Vukojevića.

Tijekom dana održana su i pojedinačna natjecanja, pobjednik u izvođenju slobodnih bacanja bio je Luka Radić, a trice je najpreciznije šutirao desetogodišnji Robin Vuković, oba članovi Košarkaškog kluba Jaska.

Košarkaši Bosca u utakmici zamijenjenih domaćinstava svladali su Cedevitu 73:53. Utakmica se prvotno trebala odigrati u Domu sportova, no došlo je do zamjene domaćinstva, te je Bosco pred ugodno popunjenim tribinama u Trnskom došao do prve ovosezonske pobjede do koje su ih predvodili Stjepan Tešija s 18 poena, te David Chavlovich sa 17. Na drugoj strani prolaznu ocjenu zavrjeđuju tek Darko Bajo s 13, te Domagoj Bošnjak s 11 poena.

-Osjećam se sretno, ali pomalo i ispuhano. Da ne umanjujem vrijednost ove pobjede, mislim da smo nje trebali doći i ranije. Kvalitetno radimo, međutim s nekim pogreškama prošarano s neiskustvom igranja Premijer lige, zaredali su porazi koji su unijeli veliku nesigurnost u naš tim. Međutim, svi smo se suočili jedni s drugima, pogledali se i zaključili da nam ništa osim rada ne može donijeti ovakvu pobjedu. Čestitam momcima, prepoznali su mladost i neiskustvo u Cedeviti, nisu se uplašili, bili su 40 minuta fokusirani i to je donijelo pobjedu- rekao je trener Bosca Matija Brkljačić.

Za drugo iznenađenje večeri pobrinula se Hermes Analitica koja je svladala Zadar, koji je početkom tjedna bez većih problema prošao kroz Dom Dražena Petrovića. No, za razliku od te utakmice protiv Hermes Analitice Zadrani nisu bili na toj razini te su poraženi s 95:79.

Pobjedom 94:87 nad Arka Gdynijom u osmom kolu 7Days Eurokupa košarkaši Cedevite osigurali su TOP 16 ovog natjecanja.

Poljaci su pružili dobar otpor i u zadnju četvrtinu ušli su s vodstvom 64:63. Međutim, Cedevita je na krilima Justina Cobbsa i Jacoba Pullena ključan korak ka pobjedi napravila u prvih šest minuta zadnje četvrtine. Cobbs je zabio sedam, a Pullen osam poena u 19:7 seriji kojom su Vitamini poveli 82:71, od čega se gosti više nisu oporavili.

-Pobjedom sam izuzetno zadovoljan. Ovo je jedna nezgodna ekipa. Bez obzira na to što nisu ostvarili puno pobjeda u Eurokupu, praktički su sa svakom ekipom u zadnjih 10 minuta bili u egalu- kazao je trener Cedevite Slaven Rimac.

Najučinkovitiji kod Cedevite bili su Cobbs s 28 poena, Pullen s 18 poena, dok su Stipanović i Banić pridodali po 12 koševa.

Nakon što su prije petnaest dana svladali Cibonu, košarkaši Gorice bili su uspješniji od još jednog europskog velikana. U Gradskoj sportskoj dvorani, pao je trostruki prvak Europe s početka devedesetih godina, Split, koji nije imao rješenja protiv raspoložene domaće momčadi koja je na kraju slavila s 97:87.

Pobjeda je tim slađa, što je izborena bez trenera Josipa Sesara, koji je isključen u sedmoj minuti. Najprije je nezadovoljan sudačkom odluka ušao u verbalni konflikt s Lukom Kardumom, koji ga je počastio s tehničkom pogreškom, a nakon samo 38 sekundi i isključenjem, nakon čega je Sesar morao napustiti dvoranu. Umjesto njega komande momčadi preuzeo je njegov pomoćnik Jakov Stipanović, koji je uspio odvesti momčad do treće ovosezonske pobjede.

-Ovome se nisam nadao. Čestitka momcima koji su dali sve od sebe. Jednostavno morao sam se snaći, no ovo je zasluga cijele momčadi i treninga koje smo odradili. Plod toga rada precrtao se na teren i pobjeda je tu- rekao je presretni trener Jakov Stipanović, dok je primao čestitke prijatelja.

Osim vodstva u početnim minutama, ostatak susreta rezultatska je prednost bila na strani domaćina, čiji su košarkaši tijekom treće četvrtine po prvi puta imali +10 (62:52).Ulaskom u posljednju dionicu prednost je narasla i na najvećih +14 (84:70). Međutim, gosti se uspijevaju vratiti te uoči posljednje tri minute smanjuju na samo četiri poena zaostatka (88:84).

No, tada je na scenu stupio mladi Ivan Majcunić koji je uzeo stvari u svoje ruke te poveo momčad prema novoj velikoj pobjedi. Majcunić je susret završio s 21 ubačajem, a dvocifreni učinak još su imali Marko Baković (16), te Karlo Mikšić i Imran Polutak koji su ubacili po 10 poena.

HT PREMIJER LIGA
KK GORICA – KK SPLIT 97:87 (22:21, 26:24, 23:18, 26:24)
KK SPLIT: Kalajžić 9, Veljačić, Kedžo 12, Gabrić 16, Runjić, Marčinković 6, Jukić 8, Kovačević 26, Vrgoč, Cobbins 10. TRENER: Vladimir Anzulović

Nedjelja, 11 Studeni 2018 08:14

+20 Cedevite protiv Igokee

U sedmom kolu ABA lige Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila Igokeu 100:80. Iako su se do zadnje četvrtine držali u igri, protiv momčadi trenera Slaven Rimca koja se napadački razigrala u potpunosti tek u zadnjoj četvrtini, koju je dobila s 37:19, jednostavno nisu imali previše šansi.

-Za našu poziciju pobjeda je bila bitna. Kad čovjek na kraju pogleda da smo zabili 100 poena i završili s 20 razlike čini se da je bila lagana utakmica. No, svi mi koji smo bili tu vidjeli su da je praktično do zadnjih pet-šest minuta bila muka. Jako sam zadovoljan pobjedom, no isto tako me muči što nemamo tu neku obrambenu agresivnost i odgovornost koju bih htio da imamo- rekao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac, čiji je roster dobio nova pojačanja u liku Marka Banića i Jakova Mustapića.

U dresu pobjednika Cook je upisao 26 poena i šest skokova, Cobbs je ubilježio 20 poena i pet asistencija, Bell 14 poena, tri skoka i tri asistencije, a Toni Katić 10 poena, tri asistencije i tri ukradene lopte.

Stranica 1 od 5

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.