fbpx

Slovački grad Prešov od 3. do 6. siječnja ugostio je 71 rukometnu ekipu iz devet zemalja u sklopu velikog međunarodnog turnira ˝Hummel 4 sport cup 2019“. Djevojčice i dječaci iz raznih dijelova Europe natjecali su se u tri dobne kategorije; 2006., 2004., 2002. godište. U konkurenciji 12 ekipa mlađe kadetkinje Rugvice smjestile su se u skupinu C s ekipama: luventa Michalovce I (SK), Handball Zlatnà na Ostrove (SK), Angyalföldi ès DSE (HU).

Rugvičanke su u skupini ostvarile maksimalan učinak od tri pobjede; Handball Zlatna na Ostrove, luventa Michalovce I (15:10) i Angyalfoldi Sportiskola es DSE (20:15). Nakon utakmica po skupinama usljedilo je četvrtfinale gdje su Rugvičankama protivnice bile prvakinje Slovačke, ekipa domaćina ŠŠK SLŠ Prešov, koja je pobijeđena s 18:12, čime je ostvaren plasman u polufinale i susret protiv Trešnjevke. U dvoboju hrvatskih ekipa Rugvičanke su bile nadmoćnije te su slavile s uvjerljivih 15:7.

U finalu su se sastale jedine dvije ne poražene ekipe; Rugvica i mađarski Ferencváros. Bila je to utakmica dostojna finala gdje su ekipe pokazale odličnu igru u oba smjera. Uz glasnu podrška s tribina Rugvičanke su na kraju slavile s minimalnih 12:11 i tako su se u Hrvatsku vratile sa zlatom oko vrata. Još jedno priznanje osim onog ekipnog stiglo je u Rugvicu I to ono za najbolju golmanicu turnira, kojom je proglašena Lea Krznar.

Ekipa Rk Trešnjevke ostvarila je odlično treće mjesto, a glasno navijanje s tribinama ekipama je dalo dodatni vjetar u leđa i dvije medalje oko vrata što je dokaz kako se u Hrvatskoj dobro radi s ekipama u mlađim dobnim skupinama. Ovaj turnir Rugvičankama je osim još jednog zlata, donio i veliko iskustvo igranja protiv drugih ekipa iz drugih zemalja te sklapanje novih prijateljstava i uspomena za cijeli život.

Objavljeno u Sport

Ranije nego minulih sezona rukometaši Gorice započeli su s pripremama za nastavak sezone. Situacija nije nimalo idealna, jer nakon prvog dijela prvenstva Goričani su posljednji sa svega tri boda na kontu, zbog čega trener Andrija Nikolić, želi u narednom razdoblju dodatno upoznati momčad, ali je i što bolje pripremiti za nastavak sezone.

-Plan je da krenemo u laganijem ritmu u prva tri dana, nakon čega ćemo povećati intenzitet treninga kao i njihov broj. Nadam se da će igrači uspjeti pratiti taj ritam, te dolaziti na jutarnje treninge s obzirom na obaveze koje imaju. Moj plan je da na tjednoj bazi odradimo osam do devet treninga te da odigramo minimalno šest utakmica- o pripremama će trener goričkih rukometaša Andrija Nikolić koji je momčad vodio u posljednja tri susreta prvog dijela sezone.

Bez obzira na nezavidnu situaciju na ljestvici, trener ne gubi glavu te je uvjeren kako je momčad kadra osigurati ostanak.

-Ja vjerujem kako posjedujemo kvalitetu za ostanak u ligi. Treba nam malo vremena, što imamo u ovih mjesec dana gdje ćemo se dobro pripremiti. Vjerujem da tu možemo napraviti dobre stvari, jer puno je bodova još u igri. Naravno, da tu vidim taj razlog optimizma. Uopće ne sumnjam u ostanak u ligi, jer u kadru ima kvalitetnih igrača, koji to mogu iznijeti- zaključio je trener Nikolić.

U nastavak prvenstva, Goričani ulaze gostovanjem kod Sesveta (2. veljače), nakon čega slijedi domaći susret protiv Varaždina 1930 te gostovanje u Rudama kod Rudara.

ŽRK Dugo Selo '55 organizirao je još jedno uspješno izdanje međunarodnog Božićno-novogodišnjeg rukometnog turnira, koji je održan po petnaesti puta. Uz domaćina ŽRK Dugo Selo '55 sudjelovale su još ekipe ŽRK Z’Dežele iz Celja (Slovenija), ŽRK Koka iz Varaždina i ŽRK Sinj. U okićenoj dvorani u Dugom Selu u opuštenoj blagdanskoj atmosferi prikazan je kvalitetan rukomet.

Nakon odigranih svih utakmica prvo mjesto osvojile su seniorke ŽRK Dugo Selo '55 pobijedivši u sve tri utakmice. Ekipa ŽRK Koka osvojila je drugo mjesto, treće su bile rukometašice iz Sinja, dok su četvrte bile gošće iz Slovenije. Pravi rukometni dan u Gradskoj sportskoj dvorani Dugo Selo dodatno su uljepšale veteranke ŽRK Dugo Selo '55 koje su međusobno odigrale utakmicu uz puno nezaboravljenih i atraktivnih poteza.

Na kraju turnira dodijeljene su nagrade ekipama i najboljim pojedinkama turnira od strane gradonačelnika grada Dugo Selo gosp. Nenada Paniana. Najboljom igračicom proglašena je Anamarija Galić iz ŽRK Dugo Selo '55, dok je najbolja vratarka Mara Budić iz ŽRK Dugo Selo '55. Matea Mažurin iz ŽRK Sinj je s 21 postignutim golom bila najbolja strijelkinja turnira.

REZULTATI:
ŽRK Dugo Selo ’55 - ŽRK Sinj 22:18, ŽRK Z'Dežele - ŽRK Koka 15:24, ŽRK Sinj - ŽRK Z'Dežele 26:19, ŽRK Koka - ŽRK Dugo Selo '55 19:20, ŽRK Sinj - ŽRK Koka 21:25, ŽRK Dugo Selo '55 - ŽRK Z'Dežele 21:18

KONAČNI POREDAK: 1. ŽRK Dugo Selo '55, 2. ŽRK Koka, 3. ŽRK Sinj, 4. ŽRK Z'Dežele

Srijeda, 19 Prosinac 2018 13:27

Pobjeda rukometašica Rugvice za kraj godine

Rukometašice Rugvice prvi dio sezone okončale su u pobjedničkom ritmu. Na domaćem parketu, gdje ove polusezone nisu ispustile niti jedan bod svladale su drugu ekipu Samobora s 34:25.

Igračice trenerice Andreje Mikulić odlično su otvorile utakmicu, gdje serijom od četiri pogotka tjeraju trenera gostujuće ekipe da uzme minute odmora. Sličan scenarij odvijao se i u Sesvetama, ali su ovoga puta Rugvičanke znale sačuvati svoju prednost tijekom cijelog prvog poluvremena i nisu dopustile gošćama da im opasnije zaprijete. Dobra igra u obrani i realizacija u napadu osigurale su Rugvičankama da povećaju svoju prednost kroz cijelu utakmicu za konačnih +9.

Sve igračice imale su priliku zaigrati do kraja utakmice i na najbolji način završiti ovu rukometnu godinu. Ponovno je na golu odlična bila Sikra koju je svojim obranama pratila i mlada Lea Krznar. U napadu je najefikasnija bila Diana Vincek sa 7 pogodaka, dok je kod gošći Anja Haramina postigla 8 golova.

Rukometašice Rugvice sezonu će završiti kao drugoplasirana ekipa na tablici što će biti vjetar u leđa za sljedeći dio sezone. Sada Rugvičanke čeka zasluženi odmor te će nakon božićnih i novogodišnjih blagdana uslijediti i početak priprema za novi dio sezone.

Utorak, 18 Prosinac 2018 09:17

PPD Zagreb godinu zaključio pobjedom

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb „odradili” su i posljednju službenu utakmicu prije odlaska na zasluženi odmor. U susretu SEHA lige, u dvorani Sutinska vrela slavili su nad prvacima Srbije, Vojvodinom, rezultatom 25:23. Unatoč statusu favorita u dvoboju hrvatskog i srbijanskog predstavnika, Zagrebaši su se za pobjedu morali boriti punih šezdeset minuta igre.

Najbolji u redovima hrvatskog prvaka bili su Zlatko Horvat s osam te Damir Bičanić s pet pogodaka, dok su na drugoj strani dobrom otporu novosadske ekipe pridonijeli Nemanja Vučičević i Miloš Grozdanić svaki sa šest zgoditaka, a jedan manje dodao je i Jovica Nikolić.

Pod voditeljskom palicom Mirjane Kirin, ŽRK Rugvica već pet godina organizira ligu mini rukometa za djevojčice. Sama liga u početku je bila zamišljena kao županijska, no interes klubova izašao je izvan granica Zagrebačke županije, te danas liga ima epitet međužupanijske, jer na njoj igraju i ekipe iz Krapine, Preloga, Siska, Novske, Popovače i Petrinje.

-Riječ je o najvećem natjecanju u mini rukometu za djevojčice. Liga je zamišljena na način da ekipe imaju šest okupljanja, kada odigraju po više utakmica, jer paralelno se igra na tri terena. Na završnom kolu nagrađuju se najuspješnije ekipe i igračice, dok svi sudionici dobivaju medalje za sudjelovanje- kaže nam voditeljica Mirjana Kirin.

Natjecanje se odvija u dvije kategorije; za djevojčice 2008. godišta te 2009. godišta uz sudjelovanje 35 ekipa. Nakon tri odigrana kruga u kategoriji djevojčica 2008. godišta prvo mjesto zauzima ekipa Trnine s 20 bodova, dok najmlađe Rugvičanke s 14 osvojenih bodova drže treće mjesto, dok u starijoj kategoriji prvo mjesto trenutno drže rukometašice Lokomotive i Moslavca koje su do sada prikupile po 16 bodova.

Liga se nastavlja u drugoj polovici siječnja, odigravanjem utakmica četvrtog kruga.

ŽRK Dugo Selo '55 i ove godine tradicionalno organizira međunarodni Božićno-novogodišnji rukometni turnir koji je jedan od najstarijih međunarodnih ženskih rukometnih turnira u Hrvatskoj, a ove se godine igra po petnaesti puta.

Gradska sportska dvorana Dugo Selo, ugostit će tako ove subote uz domaću ekipu i gošće iz Sinja, Varaždina i Celja, jer na turnir dolaze i rukometašice Sinja, Koke i D'Dežele. Pravi rukometni dan upriličit će i veteranke ŽRK Dugo Selo '55 koje će međusobno odigrati prijateljsku utakmicu.

Uz atraktivan i kvalitetan rukomet u okićenoj dvorani Dugo Selo organizator turnira pobrinuo se za pregršt popratnih sadržaja i nagrada za sudionike turnira, a publiku će cijelo vrijeme zabavljati veseli Djedovi Božićnjaci, s toga iz ŽRK Dugo Selo ’55 pozivaju sve ljubitelje rukometa da im se pridruže na subotnjem turniru.

Poraz rukometašica Rugvice u Sesvetama

Rukometašice Rugvice na gostovanju u Sesvetama kod druge ekipe Sesvete Agroproteinke doživjele su drugi ovosezonski poraz. Bio je to derbi susret desetog kola u kojem su se sastale dvije vodeće ekipe lige, a uspješnije su bile mlade Sesvećanke koje su slavile s 31:28 nastavivši tako ovosezonski niz bez poraza.

Od početka se dalo naslutiti kako će ovo biti dobra, čvrsta i borbena utakmica koja pobjedniku donosi prvo mjestu na kraju jesenskog dijela. Rugvičanke otvaraju susret serijom od 4:1 što je trenera domaće ekipe prisililo da zatraži minutu predaha, nakon čega domaće igračice ubacuju u brzinu više i polako vraćaju zaostatak. Rezultat je u egalu bio do 20. minute kada Rugvičanke lošom serijom na poluvrijeme odlaze s pet golova zaostatka (16:11).

Nakon predaha Rugvičanke su imale težak zadatak i cijelo poluvrijeme su lovile rezultatski minus. Dvije minute prije kraja Rugvičanke uspijevaju smanjiti domaću prednost na samo gol zaostatka, ali nažalost sreća ovoga puta nije bila na njihovoj strani te su na kraju pobjedu odnijele mlade domaće igračice. Najefikasnija u redovima Rugvičanki bila je Stela Jakšić s postignutih 12 golova, dok je kod domaće ekipe najefikasnija bila Lara Burić s također 12 golova.

Rugvičanke u posljednjem ovogodišnjem kolu, u nedjelju s početkom u 16,15 ugošćuju ekipu Samobora II gdje će tražiti nove bodove i povratak na pobjedničke staze.

3. HRL- SREDIŠTE, 10. KOLO
ŽRK SESVETE AGROPROTEINKA II – ŽRK RUGVICA 31:28 (16:11)
ŽRK SESVETE AGROPROTEINKA II: Lokas, Pehar 7, Gunjević, Čoraš 1, Gavrilović, Jurić 3, Grlić 3, Brkić 2, Cvitanović 1, Mamić, Burić 12, Kocijan 2. TRENER: Branko Šebek
ŽRK RUGVICA: Sikra, Jurić, Budim 1, Remenar 5, Vincek 3, M. Ceren, Kovačević 3, Ivanda 1, N. Ceren, Hlupić, Jukić, Jakšić 12, Krznar. TRENERICA: Andrea Mikulić

U tjednu u kojem je HRK Gorica potpisala ugovor o suradnji s PPD Zagrebom koji je u Veliku Goricu poslao trojicu igrača Šafranka, Ljubića i Vekića te trenera Andriju Nikolića, koji nije imao previše vremena za pripremu utakmice protiv Umaga, Gorica je doživjela još jedan poraz. Umag je u Velikoj Gorici slavio s 34:29 nastavivši tako visok let, dok je Gorica i dalje na posljednjem mjestu.

Nakon izjednačenih prvih petnaestak minuta u kojima su se momčadi izmjenjivale u minimalnom vodstvu prvu osjetniju prednost gosti su imali u 27. minuti kada su poveli s 14:9. U nastavku susreta Gorica se u uvodnim minutama približila na samo gol zaostatka (15:16), no nekoliko tehničkih pogrešaka, omogućilo je gostima da se ponovno odlijepe na plus tri (15:18, 16:19), a u više navrata imali su i pet pogodaka viška.

Nerješiva enigma za domaću obranu bio je nezaustavljivi Tomislav Severac koji je susret završio s 13 pogodaka uz samo jedan promašaj, a veliku podršku imao je i od strane Marina Sinčića koji je susret završio s devet pogodaka. Kod Gorice je napadački raspoložen bio Davor Ćavar, koji je susret završio s 13 postignutih zgoditaka.

PREMIJER LIGA, 11. KOLO
HRK GORICA – MRK UMAG 29:34 (12:15)
HRK GORICA: Lončar, Ceković 3, Marjanović, Laljek 6, Goričanec, Ljubić, Šalić 1, Nedić, Šafranko 4, Ćavar 13, Vekić 4 obrane, Žarković 2, Goršeta, Spahić, Barišić, Totić 9 obrana.
MRK UMAG: Vončina 1 gol i 9 obrana, Buvinić 2, Krupić 3, Gavran 1, Maros, Horozović 1, Bošnjak 1, Ružić, Lekić, Severac 13, Milinković 2 obrane, Vukotić, Matijević 1 obrana, Gurbunovs, Koler 3, Sinčić 9.

U devetom kolu 3. HRL – Središte rukometašice Rugvice ostvarile su uvjerljivu pobjedu na domaćem terenu protiv ekipe Gorice riješivši utakmicu u svoju korist rezultatom 35:15. Rugvičanke su tako nastavile niz nepobjedivosti na domaćem terenu, prezentiravši još jednom dobru partiju, koja je mogla zadovoljiti sve okupljene na tribinama. Dobra obrana i realizacija u napadu ponovno ekipi trenerice Andreje Mikulić već u prvom poluvremenu donosi nova dva boda.

Domaće igračice od samog su početka pokazale tko je gazda na terenu, a samo jedan primljeni zgoditak u dvadeset minuta igre, pokazuje kako su u ovu utakmicu ušle koncentrirano i ozbiljno bez obzira na to što su ugostile devetoplasiranu ekipu lige.

Kako je utakmica bila riješena već u prvom dijelu, sve domaće igračice dobile su priliku za igrom, a prvi strijelac ekipe bila je Iva Budim s 10 golova.

U sljedećem kolu ekipu iz Rugvice očekuje gostovanje u Sesvetama kod ekipe Sesveta 2.

3. HRL- SREDIŠTE, 9. KOLO
ŽRK RUGVICA – ŽRK GORICA 35:15 (20:6)
ŽRK RUGVICA: Sikra, Jurić 4, Budim 10, Remenar 2, Vincek 4, M. Ceren 1, Kovačević 5, Ivanda, N. Ceren 1, Hlupić 2, Jukić, Kampić 2, Jakšić 4, Krznar, Tolić. TRENERICA: Andrea Mikulić
ŽRK GORICA: Pavić, Čančar, Mihaljević 2, Tolić, Nedić, Vajdić 1, Kos 7, Kuduz 2, Črnjević 1, Grgić, Treščec 2. TRENER: Dražen Vezmar

Stranica 1 od 16

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.