fbpx

U finalu Final Eight turnira Kupa Krešimira Ćosića u Splitu Cedevita je svladala Cibonu 89:74 i tako osvojila šesti naslov pobjednika Kupa zaredom i sedmi ukupno.

Cedevita je već u šestoj minuti došla do dvoznamenkaste prednosti, no Cibona se u drugoj četvrtini vratila u egal, a uspjela je doći i do vodstva, da bi prvo poluvrijeme naposljetku bilo zaključeno s 43:40 u korist momčadi Slavena Rimca. Po povratku s odmora Cedevita je na krilima Krušlina napravila seriju 14-0 i otišla na 57:40. U posljednjih deset minuta ušlo se sa 63:55 za Cedevitu, no do kraja utakmice košarkaši Cedevite dodatno su povećali svoju prednost.

-Po meni, možda smo u jednom trenutku bili malo nervozni u drugoj četvrtini. Međutim, kad smo ušli u svlačionicu i kad smo smirili tenzije, inzistirali smo na nekim stvarima za koje smo znali da su Ciboni problematične, a onda je ipak do izražaja došla naša kvaliteta. Jako sam zadovoljan. Najviše zato što smo na jedan kvalitetan način zaključili taj neki dobar period koji je iza nas- rekao je trener Cedevite, Slaven Rimac nakon prvog osvojenog trofeja na trenerskoj klupi kluba s Velesajma.

Najkorisnijim igračem Final Eight turnira proglašen je Cedevitin Filip Krušlin, koji je u finalu upisao 21 poen.

-Ovo je jako lijepa pobjeda. Svaki trofej je lijep i dobar, pogotovo za nas igrače i za klub. Drago mi je zbog svih dečki da smo danas osvojili ovaj trofej- kazao je Krušlin uz kojeg su dvocifren učinak od 13 poena imali Karlo Žganec i Toni Katić.

U redovima Cibone najbolji su bili Damir Markota sa 16 poena te Roko Rogić s 14.

Objavljeno u Sport
Četvrtak, 14 Veljača 2019 20:57

Zagrebačko finale u Kupu Krešimira Ćosića

Cibona i Cedevita igrat će u subotnjem finalu Kupa Krešimira Ćosića. Susret između branitelja naslova Cedevite i Gorice bio je lišen svake rezultatske neizvjesnosti. Konačnih 93:63 pokazuju razliku u kvalitetu. Bez obzira na poraz, u redovima Gorice nemaju pravo na tugu i razočarenje, jer jučerašnjom pobjedom protiv Splita ispisali su najljepšu rođendansku čestitku klubu koji ove godine slavi pedeset godina svoga rada i djelovanja.

Košarkaši Cedevite sve su riješili još u prvom dijelu i laganu su susret priveli kraju. Najučinkovitiji igrač pobjedničke momčadi bio je Elgin Cook s 20 poena, a dvoznamenkasti su bili još Jakov Mustapić s 14 te Toni Katić s 10 poena. Kod Gorice su po 11 ubacili Marko Petrović i Marko Baković.

Protivnik Cedeviti u finalu bit će Cibona koja je s 83:81 svladala Zadar. Iako su Vukovi imali i dvadesetak poena višak, na kraju su morali strepiti do posljednjih sekundi kako bi izborili finale do kojeg ih je predvodio Josip Bilinovac s 22 poena.
Finalna utakmica igra se u subotu od 19 sati na Gripama.

Za senzaciju na završnom turniru Kupa Krešimira Ćosića pobrinuli su se košarkaši Gorice koji su na Gripama svladali domaćina Split sa 71:63. Ovom pobjedom Gorica je ostvarila najveći uspjeh u svojoj pedesetogodišnjoj povijesti, jer danas će njeni igrači po prvi puta zaigrati u polufinalu gdje ih od 19,30 sati očekuje susret protiv branitelja naslova Cedevite.

Split je kontrolirao susret tek u prvoj četvrtini nakon koje su imali vodstvo od 25:21, koje su Goričani anulirali u drugoj četvrtini u kojoj su preuzeli vodstvo koje nisu ispustili do kraja susreta. Štoviše, u posljednjoj četvrtini imali su i dvoznamenkasto vodstvo. Najučinkovitiji igrač u redovima Gorice bio je Ivan Majcunić s 20 poena, a uz njega dvoznamenkasti učinak imao je još i kapetan Ivan Papac koji je ubacio 10 poena.

-Dobro smo se pripremili za utakmicu, primili smo samo 63 poena, a to dovoljno govori koliko smo bili fokusirani. Čestitam svojim momcima na sjajnoj igri i zalaganju. Ja sam im prije utakmice rekao kako je ovo utakmica u kojoj ne mogu izgubiti, već samo pobijediti. Bili smo hrabri, a mene raduje reakcija Ivana Papca koji je inače mirni dečko, a pokazao je tu emociju. Velika pobjeda jedne radišne ekipe, no ja bih ovu pobjedu mijenjao za onu kada budemo dolazili u drugom dijelu prvenstva, jer mi smo u prvenstvu u većim problemima- kazao je na press konferenciji trener Gorice Josip Sesar.

Nakon prospavane noći pred njim i igračima danas je novi izazov- Cedevita.

-Oni su definitivno favoriti. Teško je uopće reći imamo li i kakve bi uopće bile te šanse. Ja ću momcima sugerirati da uživaju u onome što su napravili, a naravno pokušat ćemo parirati što ćemo više moći, pa kuda nas to odvede. Naravno neću se predati pokušat ću sve, no prevelika je razlika- najavio je današnje polufinale Sesar.

U prvom polufinalnom susretu sastaju se Cibona i Zadar, dok nakon njih na parket splitskih Gripa izlaze Cedevita i Gorica.

Srijeda, 13 Veljača 2019 18:17

Cibona preko Škrljeva do polufinala Kupa

Košarkaši Cibone na splitskim su Gripama izborili polufinale Kupa Krešimira Ćosića svladavši Škrljevo rezultatom 78-71. Cibonin je najbolji igrač u ovom susretu bio Ivan Novačić s 21 poenom i 5 skokova a istaknuo se i Marko Ljubičić s 15 poena.

-Na kraju je ipak bitna pobjeda bez obzira kako smo mi igrali. Ako smo već morali odigrati jednu lošu utakmicu bolje je da se to dogodilo sada. Ovo nam je bilo jedno veliko upozorenje za sutra, da moramo svih 40 minuta igrati maksimalno koncentrirano, inače ćemo imati problema sa svim ekipama- rekao je nakon susreta Ivan Novačić.

U polufinalnom susretu Cibona će igrati protiv Zadra koji su sa 76:63 bili bolji od Bosca.

Ponedjeljak, 11 Veljača 2019 09:36

Cedevita potvrdila doigravanje ABA lige

U 19. kolu ABA lige Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila FMP 87:85. Tako je i matematički osigurala doigravanje, a zadržala se i na drugoj poziciji. Iako su gosti većim dijelom utakmice bili u vodstvu, Cedevita je pobjedu osigurala u samoj završnici susreta, te se sada okreće završnica hrvatskoga Kupa koje se igra u Splitu.

-Na kraju su najbitnija dva boda. Po svemu što se vidjelo danas, FMP je trebao pobijediti, ali tako je to u sportu, pogotovo u košarci. U određenim trenucima su naši iskusniji igrači na svoju kvalitetu odreagirali dobro i to nam je donijelo pobjedu- rekao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac.

U dresu Cedevite Pullen je upisao 21 poena, Murić je pridodao tri manje, a dvocifren učinak imali su i Cobbs s 14 te Stipanović s 10 poena. FMP su predvodili Pot s 23 poena te Reath s 19 poena i sedam skokova.

Nedjelja, 03 Veljača 2019 13:44

Gostujuća pobjeda Cedevite kod Igokee

U 18. kolu ABA lige Cedevita je u gostima pobijedila Igokeu 78:75. Momčad Slavena Rimca vodila je 38 minuta, ali na kraju je pobjedu morala izboriti u napetoj završnici.

-Uvijek je teško dobiti na gostovanju u ABA ligi. Izuzetno sam sretan što smo pobijedili, uz puno problema i preveliku nervozu, s obzirom na to da smo kontrolirali rezultat. Međutim, na kraju ipak treba momcima skinuti kapu i reći 'zaslužili ste pobjedu'. Okrećemo se sljedećim utakmicama, a za nas je ovo jako bitna utakmica- kazao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac.

U dresu pobjednika Cook je ukupno upisao 17 poena, Katić je ubilježio 15, Ramljak 12, a Andrija Stipanović 11 poena. Prvo ime Igokee bio je Luković s 22 poena.

Košarkaši Gorice nisu uspjeli kreirati još jednu senzaciju na domaćem parketu. Nakon što su u prvom dijelu sezone u Velikoj Gorici srušili nekadašnje prvake Europe Cibonu i Split, večeras su poraženi od Zadra koji je u Gradskoj sportskoj dvorani slavio s 85:77.

Dobro su igrači trenera Josipa Sesara parirali ABA ligašu koji je krajem prve četvrtine poveo s 24:15, no u drugih deset minuta domaći su igrači sveli Zadrane na samo 12 ubačaja te su na veliki odmor otišli s minimalnom prednošću (38:36). U nastavku susreta Zadrani nošeni s pedesetak pripadnika Tornada preuzeli su već u uvodnim minutama rezultatsku kontrolu. Iako su im domaći košarkaši neprestano puhali za vratom, Vaughn je svojim ubačajima držao Zadrane na životu, a podršku su mu pružili Božić i Brzoja, ne dozvolivši iznenađenje.

Puno gorčine s jedne i druge strane izazvalo je suđenje sudačke trojke Radojković, Kruljac, Gracin gdje su deblji kraj izvukli gosti, koji su ostali bez isključenih Littlea i Žorića, zbog nesportskih i tehničkih pogrešaka.

HT PREMIJER LIGA, 14. KOLO
KK GORICA – KK ZADAR 77:85 (19:24, 19:12, 19:25, 20:24)
KK GORICA: Jukić, Majcunić 7, Petrović, Prgomet 10, Mašić 5, Papac 6, Baković 12, Vučić 12, Mazalin 11, Kapusta 3, Mikšić 11. TRENER: Josip Sesar
KK ZADAR: Marić 14, Žorić 14, Krajina, Vaughn 24, Dašić, Vuković 5, Brzoja 12, Špralja 2, Little 2, Božić 14, Planinić. TRENER: Ante Nazor

Mlađi kadeti VelGora slavodobitno su promarširali kroz Ligu Košarkaškog saveza Zagrebačke županije ove sezone. Nakon što su ligaški dio završili bez ijednog poraza, u istom su ritmu odradili i današnju završnicu u kojoj su u polufinalu rezultatom 88:63 porazili Dugo Selo, dok su u zanimljivom i neizvjesnom finalu s minimalnih 59:58 bili bolji od vršnjaka Ivanića.

Za mladi gorički klub koji je osnovan u ljeto 2017. godine ovo je treći osvojeni trofej, što je dokaz kako trenerski dvojac Hani Istanbuli i Silvije Jenkač, grade dobru košarkašku priču, koja raste iz dana u dan.

Pobjednička momčad VelGora igrala je u sastavu; Lovrić, Vučković, Stančić, Brzović, Vukojević, Gadanac, Sliško, Jurenić, Kurilovčan, Haramustek, Lacić, Nedov, Katkić i Čačić.

Mrlju na pobjedu košarkaša Šibenika u Velikoj Gorici bacili su Funcuti koji su u dva navrata paleći baklje prekinuli utakmicu. Tek na intervenciju trenera Mire Jurića i kapetana Domagoja Bašića primirili su se te su napustili dvoranu tri minute prije kraja susreta, propustivši interesantnu završnicu u kojoj je Gorica imala posljednji šut za pobjedu.

Kako je to izgledalo pogledajte u VIDEU

Porazom od Šibenika 87:86, košarkaši Gorice otvorili su nastavak Premijer lige. Tijekom svih četrdeset minuta domaći su košarkaši bili u podređenom položaju, budući da niti jednog trenutka nisu bili u prednosti.

Gosti predvođeni nezaustavljivim Nikom Slavicom koji je susret završio 36 poena i 11 skokova već u prvoj četvrtini imali su dvoznamenkastu prednost (4:17), koju su neprestano povećavali do najvećih +22 u 17. minuti (20:42). Nastavak susreta donio je dijametralno suprotno stanje, jer domaći igrači na krilima Marka Petrovića i Ante Mašića koji je u nastavku susreta postigao 18 poena umalo su kreirali senzaciju.

Iako su u 23. minuti Šibenčani imali dvadeset poena viška (36:56), u posljednjim minutama strepili su za pobjedom. Naime, nakon što je posljednjih desetak sekundi Ivan Vučić presjekao jednu loptu Šibenčana, ona je završila u rukama ponajboljeg domaćeg igrača Marka Petrovića koji je imao šut za pobjedu. No, nažalost njegova lopta nije završila tamo gdje je trebala, te su Šibenčani na kraju slavili pobjedu, na koju su mrlju bacili Funcuti koji su zbog prekida tri minute prije kraja susreta napustili dvoranu.

PREMIJER LIGA, 12. KOLO
KK GORICA – GKK ŠIBENIK 86:87 (15:23, 17:27, 26:20, 28:17)
KK GORICA: Jukić, Majcunić 5, Petrović 24, Prgomet 3, Mašić 18, Papac 11,Baković 5, Vučić 10, Kapusta 1, Mikšić 9. TRENER: Josip Sesar
GKK ŠIBENIK: Mileković 12, Šarić 3, Vuko 12, Gulin, Bašić, Jelić, Vlaić, Rajčić, Nakić 11, Korać 13, Slavica 36, Klepo. TRENER: Miro Jurić

Stranica 1 od 5

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.