fbpx

Subota, 16 Ožujak 2019 12:41

+20 Cibone protiv Zaboka

Nakon što su početkom tjedna doživjeli neočekivani poraz od Gorice, košarkaši Cibone u susretu sa Zabokom nisu učili još jedan pogrešan korak. Izuzev prve četvrtine koju su s pola koša dobili gosti (21:22), ostatak susreta protekao je u dominaciji Cibone koja je na kraju pisala uvjerljivu pobjedu rezultatom 88:68.

-Očekivao sam tešku utakmicu i motiviranog protivnika, ali kad smo počeli igrati timsku košarku napravili smo tu veliku razliku koja možda i nije realna. Prvo poluvrijeme loše, sa samo 5 asistencija no utakmicu smo završili s 20 asistencija, znači da smo drugo poluvrijeme odigrali timski i tu timsku igru kapitalizirali- nakon susreta je rekao trener Cibone Ivan Velić, dok je trener gostiju tek kratko čestitao Ciboni na pobjedi, jer su igrali bolje.

Najistaknutiji u redovima Vukova bili su Ivan Novačić i Igor Marić s po 16 poena.

Iduću utakmicu Cibosi igra sutra kod Budućnosti u Podgorici s početkom u 19,00 sati.

Objavljeno u Sport
Utorak, 12 Ožujak 2019 12:06

Sjajna Gorica porazila Cibonu usred Zagreba

Kolo iznenađenja u HT Premijer ligi zatvorili su sinoć košarkaši Gorice koji su u Košarkaškom centru Dražen Petrović porazili Cibonu. Nakon slavlja u Velikoj Gorici, Sesarova družina još jednom je skinula skalp Vukovima, koji su ovoga puta poraženi s 83:77.

Iako su na kraju prve četvrtine bili u minusu od sedam poena (22:15), sjajnom igrom u drugih deset minuta u kojima su primili tek devet poena (26:9) Goričani su udarili temelje Velike pobjede kojom su širom otvorili vrata doigravanja.

-Mi smo odigrali jednu hrabru mušku utakmicu, od desete minute smo cijelo vrijeme kontrolirali ritam. Imali smo određene probleme na zoni , nismo se snašli kako treba. Malo je ušao i strah, moram priznati da sam vidio na igračima i malo straha- izjavio je trener Gorice Josip Sesar.

Cibona koja je u subotu ostvarila pobjedu u ABA ligi svladavši Krku, u susretu s Goricom njezini su igrači djelovali „prazno“.

-Darivali smo protivnika i oni su to kao rasterećena ekipa i iskoristili. Jednostavno nismo imali snage za preokret, drugo poluvrijeme smo bili puno bolji, međutim, to nije bilo dovoljno. Prva četvrtina je bila jako dobra, ozbiljna, a sve ostalo je bilo dosta loše ali u sportu se takve stvari događaju. Poraz koji nije strašan ali nije trebao biti- bili su riječi trenera Cibone Ivana Velića.

Pobjedu nad Cibonom, košarkaši Gorice u subotu pred svojim navijačima trebaju potvrditi protiv Vrijednosnica Osijek koje su u ovom kolu svladale Zadar.

HT PREMIJER LIGA, 16. kolovoz
KK CIBONA – KK GORICA 77-83 (22-15, 9-26, 28-27, 18-15)
KK CIBONA: Bilinovac 1, Ljubičić M. 15, Rogić 5, Marić, Bundović 19, Gilbert 2, Novačić 11, Prkačin, Rozić 7, Ljubičić K. 2, Pilepić, Markota 15. TRENER: Ivan Velić
KK GORICA: Jukić, Majcunić 13, Petrović 3, Prgomet, Mašić 8, Zrnić, Papac 8, Baković 12, Vučić 11, Mazalin 9, Kapusta 8, Mikšić 11. TRENER: Josip Sesar

U 20. kolu ABA Lige košarkaši Cibone ostvarili su osmu ovosezonsku pobjedu. Vukovi su u Košarkaškom centru Dražen Petrovića s visokih 89:71 svladali favoriziranu Megu Bemax za skok na šesto mjesto.

Prvo ime susreta bio je Damir Markota koji je ubacio 22 poena, a dvocifreni su još bili Bundović s 14, Rozić s 13, te Ljubičić i Marić koji su ubacili po 12 poena.

-Ovi momci su pokazali možda i najbolju utakmicu sezone i to nije slučajno, to su pravi karakteri i to su večeras pokazali. Čestitao bi im na jako dobroj igri a čestitao bi i našem kondicijskom treneru Krševanu Soriću koji je u zadnja tri tjedna napravio jako dobar posao, jer nije slučajno da ekipa ovako izgleda u najbitnijem trenutku sezone. Igrači žive jedan za drugog, imamo dobru atmosferu i na osnovu tog zajedništva i timske igre mi dolazimo do ovako važnih pobjeda- kazao je nakon susreta trener Cibone Ivan Velić.

Iduću utakmicu Cibona igra već u subotu kada u 21. kolu ABA Lige dočekuju Krku.

U finalu Final Eight turnira Kupa Krešimira Ćosića u Splitu Cedevita je svladala Cibonu 89:74 i tako osvojila šesti naslov pobjednika Kupa zaredom i sedmi ukupno.

Cedevita je već u šestoj minuti došla do dvoznamenkaste prednosti, no Cibona se u drugoj četvrtini vratila u egal, a uspjela je doći i do vodstva, da bi prvo poluvrijeme naposljetku bilo zaključeno s 43:40 u korist momčadi Slavena Rimca. Po povratku s odmora Cedevita je na krilima Krušlina napravila seriju 14-0 i otišla na 57:40. U posljednjih deset minuta ušlo se sa 63:55 za Cedevitu, no do kraja utakmice košarkaši Cedevite dodatno su povećali svoju prednost.

-Po meni, možda smo u jednom trenutku bili malo nervozni u drugoj četvrtini. Međutim, kad smo ušli u svlačionicu i kad smo smirili tenzije, inzistirali smo na nekim stvarima za koje smo znali da su Ciboni problematične, a onda je ipak do izražaja došla naša kvaliteta. Jako sam zadovoljan. Najviše zato što smo na jedan kvalitetan način zaključili taj neki dobar period koji je iza nas- rekao je trener Cedevite, Slaven Rimac nakon prvog osvojenog trofeja na trenerskoj klupi kluba s Velesajma.

Najkorisnijim igračem Final Eight turnira proglašen je Cedevitin Filip Krušlin, koji je u finalu upisao 21 poen.

-Ovo je jako lijepa pobjeda. Svaki trofej je lijep i dobar, pogotovo za nas igrače i za klub. Drago mi je zbog svih dečki da smo danas osvojili ovaj trofej- kazao je Krušlin uz kojeg su dvocifren učinak od 13 poena imali Karlo Žganec i Toni Katić.

U redovima Cibone najbolji su bili Damir Markota sa 16 poena te Roko Rogić s 14.

Četvrtak, 14 Veljača 2019 20:57

Zagrebačko finale u Kupu Krešimira Ćosića

Cibona i Cedevita igrat će u subotnjem finalu Kupa Krešimira Ćosića. Susret između branitelja naslova Cedevite i Gorice bio je lišen svake rezultatske neizvjesnosti. Konačnih 93:63 pokazuju razliku u kvalitetu. Bez obzira na poraz, u redovima Gorice nemaju pravo na tugu i razočarenje, jer jučerašnjom pobjedom protiv Splita ispisali su najljepšu rođendansku čestitku klubu koji ove godine slavi pedeset godina svoga rada i djelovanja.

Košarkaši Cedevite sve su riješili još u prvom dijelu i laganu su susret priveli kraju. Najučinkovitiji igrač pobjedničke momčadi bio je Elgin Cook s 20 poena, a dvoznamenkasti su bili još Jakov Mustapić s 14 te Toni Katić s 10 poena. Kod Gorice su po 11 ubacili Marko Petrović i Marko Baković.

Protivnik Cedeviti u finalu bit će Cibona koja je s 83:81 svladala Zadar. Iako su Vukovi imali i dvadesetak poena višak, na kraju su morali strepiti do posljednjih sekundi kako bi izborili finale do kojeg ih je predvodio Josip Bilinovac s 22 poena.
Finalna utakmica igra se u subotu od 19 sati na Gripama.

Srijeda, 13 Veljača 2019 18:17

Cibona preko Škrljeva do polufinala Kupa

Košarkaši Cibone na splitskim su Gripama izborili polufinale Kupa Krešimira Ćosića svladavši Škrljevo rezultatom 78-71. Cibonin je najbolji igrač u ovom susretu bio Ivan Novačić s 21 poenom i 5 skokova a istaknuo se i Marko Ljubičić s 15 poena.

-Na kraju je ipak bitna pobjeda bez obzira kako smo mi igrali. Ako smo već morali odigrati jednu lošu utakmicu bolje je da se to dogodilo sada. Ovo nam je bilo jedno veliko upozorenje za sutra, da moramo svih 40 minuta igrati maksimalno koncentrirano, inače ćemo imati problema sa svim ekipama- rekao je nakon susreta Ivan Novačić.

U polufinalnom susretu Cibona će igrati protiv Zadra koji su sa 76:63 bili bolji od Bosca.

Ponedjeljak, 21 Siječanj 2019 09:44

Ciboni važna pobjeda protiv Olimpije

U 16. kolu ABA lige košarkaši Cibone sinoć su Draženovom domu pobijedili Petrol Olimpiju rezultatom 87-70. Ovom se pobjedom Cibona vratila u gornji dom poretka, jer trenutno Vukovi drže šestu poziciju.

Sjajnu partiju pružio je Filip Bundović koji je utakmicu odigrao praktički bez ijednog treninga ovaj tjedan budući da je bio bolestan, a opet je u pobjedu uložio 21 poen, dok je 17 poena dodao Damir Markota.

-Htio bi čestitati ekipi i stručnom stožeru na jednoj stvarno dobro odrađenoj utakmici. Od prve do zadnje minute smo odigrali onako kako smo se pripremali cijeli tjedan- od branjenja pick and rolla, skoka u obrani i napadu a i napadački dio smo sjajno odradili. Ova nam je pobjeda jako bitna jer će nam pojačati timski duh koji je na zavidnoj razini i kroz dobar trening neće biti problema, pobjede će doći- kazao je Bundović.

Iduću utakmicu Cibona igra u sklopu HT Premijer lige gdje u 13. kolu gostuje u Šibeniku u subotu, 26. siječnja, odakle nastavljaju za Bar gdje će u 17. kolu ABA Lige u ponedjeljak, 28. siječnja igrati s Mornarom.

Petak, 04 Siječanj 2019 19:56

Cibona uvjerljiva u susretu protiv FMP-a

Košarkaši Cibone odigrali su večeras jednu od ponajboljih ovosezonskih partija za što su nagrađeni uvjerljivom pobjedom protiv FMP-a, koji je u Zagrebu svladan s 90:71. Šesta je to pobjeda Vukova, čime su napravili veliki korak prema ostanku u ABA ligi.

Cibonu su do uvjerljive pobjede predvodili Filip Bundović s 22 poena, Igor Marić s 20 poena, te Marko Ljubičić koji je uz 10 poena imao 11 asistencija.

-Odigrali smo jako dobru, zrelu, pametnu utakmicu, prvenstveno obrambenu. Najavljivali smo da moramo odigrati puno bolju obranu i ovo što oni igraju jako cijenim i poštujem. Mislim da smo im osujetili glavne karike na utakmici i da je to bio razlog naše uvjerljive pobjede- kazao je nakon utakmice trener Cibone, Ivan Velić.

Košarkaši Gorice kreirali su senzaciju na parketu Gradske sportske dvorane gdje su u sjajnoj utakmici s 83:76 svladali višestrukog prvaka Hrvatske Cibonu.

Domaća momčad od početka susreta krenula je silovito, te su već tijekom prvih deset minuta igre imali prednost od deset poena (23:13). Nakratko su Vukovi, u drugoj četvrtini uhvatili priključak povevši nakratko s 26:25, no do odlaska na veliki odmor Gorica vraća prednost te sjajnih dvadeset minuta zaključuje s osam koševa viška (43:35).

Najvećih +13 Gorica je imala na isteku 23. minute (53:40), što su košarkaši Cibone uspjeli anulirati poravnavši rezultat na 53:53. Seriju bez ubačaja prekida tricom Marin Zrnić. Velika borba nastavljena je i u posljednjih desetak minuta, a odlučujući korak prema pobjedi Gorica je napravila tricom Ljube Prgometa četiri minute prije kraja kada je semafor pokazivao 73:64. Najbliže se Cibona približila na 75:71, da bi pobjedu potvrdili najiskusniji u domaćim redovima Ante Mašić i Ljubo Prgomet ubačajima s linije slobodnih bacanja.

-S obzirom na minutažu njihovih najboljih igrača tu nije bilo podcjenjivanja. Možda smo ih iznenadili u nekim stvarima, odigrali smo sjajnu utakmicu. Ne želim nikoga izdvajati, jer svi su momci dali svoj maksimum. Svi su napravili taj mali kotačić, a mi jedino tako možemo igrati. Ovo je pokazatelj da možemo, ali i ohrabrenje za dalje- rekao je nakon susreta trener domaće momčadi Josip Sesar.

Najučinkovitiji igrač u redovima Gorice bio je Marko Baković sa 16 poena, Borna Kapusta je ubacio 13 podijelivši pri tome osam asistencija, dok je Ljubo Prgomet susret završio s 10 ubačaja. Cibonine strijelce predvodili su Josip Bilinovac s 14,Filip Bundović s 11, dok su po deset poena ubacili Marko Ljubičić i Damir Markota.

Što smo zabilježili na utakmici pogledajte u našoj FOTOGALERIJI.

HT PREMIJER LIGA, 5. KOLO
KK GORICA – KK CIBONA 83:76 (25:22, 18:13, 18:22, 22:19)
KK GORICA: Jukić, Majcunić 5, Petrović 7, Prgomet 10, Mašić 9, Zrnić 6, Polutak, Papac 4, Baković 16, Vučić 9, Kapusta 13, Mikšić 4. TRENER: Josip Sesar
KK CIBONA: Bilinovac 14, Uljarević, Ljubičić 10, Marić 2, Bundović 11, Gilbert 8, Novačić 9, Rozić 3, Slavica, Ross 7, Jefferson 2, Markota 10. TRENER: Ivan Velić

Ponedjeljak, 22 Listopad 2018 10:10

Cibona iznenadila favoriziranu Cedevitu

U utakmici 4. kola ABA Lige, košarkaši Cibone svladali su Cedevitu rezultatom 78-75 u triler završnici koja je ovoga puta otišla na stranu Vukova.

Cedevita je bolje otvorila utakmicu i već se na početku odvojila na desetak poena razlike no Cibona je uspjela konsolidirati svoje redove i s par otvorenih šuteva se vratila u utakmicu. Druga je četvrtina tako otišla na stranu Cibone s 22:21 no na poluvrijeme se ipak otišlo sa zaostatkom 36:42.

Sredinom treće četvrtine Vukovi tricom Igora Marića dolaze do prvog vodstva na utakmici rezultatom 51:49 i dvoranom se prolomilo ‘heja heja Cibosi’. Bio je to tek mali nagovještaj onoga što se dogodilo na samom kraju utakmice. Minutu i pol prije kraja utakmice Igor Marić i Marko Ljubičić tricama su nadoknadili zaostatak od 70-71 u prednost od 76-73. Benite je uspio smanjiti zaostatak pogodivši samo jedno slobodno bacanje no Marić potom pogađa oba za 78-74. Ljubičić je dvije sekunde prije kraja napravio osobnu pogrešku na Magetteu no on pogađa samo jedno i slavlje je moglo započeti.

Igor Marić bio je najefikasniji Cibos s 22 poena a po 10 su dodali Ross i Gilbert, za Cedevitu je Bell ubacio 17.

Stranica 1 od 2

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.