fbpx

Nogometašima Intera malo je nedostajalo da po drugi puta ove sezone uzmu puni plijen u Velikoj Gorici. Nakon što su ljetos slavili s 3:2, u jučer odigranom susretu 21. kola osvojili su bod odigravši 2:2. Zaprešićani su preko Serderova i Raka nakon šest minuta igre imali vodstvo od 2:0, da bi od 20. minute nakon isključenja Andreja Šimunca igrali s igračem manje. Terensku nadmoć Gorica je kapitalizirala u 84. minuti kada je Suk pogodio za izjednačenje.

-Izgleda da mi volimo igrati za gledatelje, što je dobro za neutralne gledatelje, jer ima toliko događanja. Svašta mi je u šestoj minuti prošli kroz glavu, no moram pohvaliti dečke jer su se digli i do kraja muški odigrali utakmicu. Kad gubiš 2:0 i na kraju uzeti bod moram čestiti igračima. Da smo zabili jedanaesteraca možda bi utakmica otišla skroz na našu stranu- kazao je na press konferenciji trener Gorice Sergej Jakirović, koji je u posljednjih pola sata sve karte bacio na napad, zbog čega je iz igre povučen i debitant Martin Šroler.

-Jako sam zadovoljan s Martinom Šrolerom, jer je dobro igrao. Njegova zamjena je bila taktička, jer nismo htjeli skroz isprazniti sredinu da smo vadili Suka, koji je zabio gol. Šroler je sigurno budućnost ovoga kluba- nastavio je Jakirović, koji je mišljenja kako ovo nije kiks.

-Za mene je Dinamo svemirski brod, a sve ostale naše ekipe su u deset deka. Uopće nije bitno koliko imaš bodova, jer ako nemaš pravi pristup i nisi sto posto unutra, imaš problema sa svima- zaključio je gorički trener Sergej Jakirović.

Umjesto Samira Toplaka, pred novinare je izašao njegov pomoćnik Branko Lađević, koji vjeruje kako je ovaj bod dobar poticaj za nastavak prvenstva, jer u dva proljetna kola Inter nije dohvatio niti boda.

-Imali smo dobro otvaranje, no nakon dvije nesmotrene reakcije našeg obrambenog igrača sve se razvodnilo. Na kraju moramo biti zadovoljni s rezultatom, bez obzira na to što smo imali dvije-tri dobre situacije u polukontri da to riješimo, no nismo uspjeli. Moramo biti zadovoljni time da smo prekinuli taj negativan niz. Imamo dosta novih igrača koji pristužu, no nadam se da ćemo u dogledno vrijeme biti dobri te da ćemo moći parirati svakoj ekipi u HNL-u, osim Dinamu, da se ne lažemo- rekao je pomoćni trener Intera Branko Lađević.

U 22. kolu Inter u subotu u Zaprešiću dočekuje Slaven Belupo, dok Goricu očekuje gostovanje na Poljudu kod Hajduka.

Objavljeno u Sport

Nogometaši Gorice i Intera odigrali su na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici pred 1700 gledatelja dojmljivu i zanimljivu utakmicu, koja je ponudila sve najbolje od nogometne igre. Četiri pogotka, isključenje Andreja Šimunca, obranu jedanaesterca od strane Mladena Matkovića, te povratak Gorice iz rezultatskog minusa tek su mali djelić onoga što se večeras događalo u Velikoj Gorici u susretu koji je završio remijem, 2:2.

Gostujući igrači bolje otvaranje nisu mogli poželjeti, jer već nakon šest minuta igre semafor je pokazivao 0:2 u korist Intera. Kao i u Koprivnici prije tjedan dana i ovoga su puta nogometaši Gorice komotno ušli u utakmicu, što im se obilo o glavu. Inter je u vodstvo već u četvrtoj minuti doveo Serder Serderov, da bi samo dvije minute kasnije Nikola Rak podebljao vodstvo.

Srećom, domaća se momčad nakon samo pet minuta uspjela vratiti u utakmicu. Andrej Šimunec na rubu šesnaesterca igrao je rukom, a slobodan udarac iza leđa vratara Mladena Matkovića pospremio je Kristijan Lovrić, koji je zatresao i vratnicu nešto kasnije. Šimunec je u središtu pažnje bio i u 19. minuti kada je ponovno igrao rukom, za što ga je sudac Dalibor Mlakar nagradio drugim žutim kartonom i putem prema svlačionici. Uslijedila je potom opsada gostujućeg gola, no mreža se u prvih 45. minuta više nije zatresla.

Tek što je lopta krenula s centra u drugih 45. minuta vratar Matković prekršajem je zaustavio Dvornekovića. Dvojbe nije bilo te je sudac pokazao na bijelu točku. Nažalost, najbolji gorički strijelac Zwolinski nije se proslavio te se Matković obranom iskupio za svoju pogrešku. U posljednjih pola sata domaći trener sve je karte bacio u napad, jer je u igru uveo Deacona, Ndiayea i Miyu. Igra na sve ili ništa isplatila mu se jer je u 84. minuti Suk glavom pogodio za konačnih 2:2.

HT PRVA LIGA, 21. KOLO
HNK GORICA – NK INTER 2:2 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Serderov (4), 0:2 Rak (6), 1:2 Lovrić (11), 2:2 Suk (84)
HNK GORICA: Kahlina, Oboabona, Suk, Zwolinski, Dvorneković, Maloča, Šroler (od 56. Deaconu), Čabraja, Mtchedlishvili, Lovrić (od 67. Miya), Moro (od 56. Ndiaye). TRENER: Sergej Jakirović
NK INTER: Matković, Muhar, Tatomirović, Kaluđerović (od 24. Čeliković), Čulina, Brezovec, Šimunec, Bosec, Rak (od 79. Mišković), Serderov (od 59. Postonjski), Valentić. TRENER: Samir Toplak

Pred nogometašima Gorice sutra je prva domaća utakmica u 2019. godini nakon dva gostovanja na startu polusezone. Nakon sjajnog starta i pobjede na Rujevici nad Rijekom, uslijedilo je malo otrježnjenje, jer u Koprivnici su Goričani prošle subote pali bez ispaljenog metka, zbog čega će igrači u dvoboju s Interom tražiti iskupljenje.

-Moram pohvaliti naše navijače, jer jedino su oni bili na nivou u Koprivnici te smo im ostali dužni. Naša je zadaća i obaveza da ih sutra razveselimo s tri boda- rekao je u najavi susreta protiv Intera trener Sergej Jakirović, koji u sutrašnjem dvoboju ne može računati na usluge kartoniranih Muse, Jovičića i Marine.

-Imamo dva plana, a bit će uspješan samo ako mi pobijedimo- zaključio je Jakirović, uz kojega je pred novinare izašao i vratar Kristijana Kahlina, koji je u Koprivnici bio najsvjetlija točka u goričkim redovima.

-Što se utakmice tiče trebamo se postaviti kao da mi imamo 17, a oni 30 bodova i samo s takvim stavom možemo pobijediti. Mi imamo svoj stil igre i vjerujem da ćemo to sutra i pokazati te pobijediti- kazao je Kahlina.

Utakmica na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici igra se u 17,30 sati, a ulaz je slobodan, čime se i klub želi još jednom zahvaliti svim navijačima na podršci ove sezone.

Prometno je ovih dana u goričkom nogometnom prvoligašu. Nakon što je vratarsku konkurenciju pojačao Ivan Čović koji je već branio u prijateljskom susretu protiv HAŠK-a, HNK Gorica danas je predstavila nova dva igrača.

Novim igračem tako je postao nizozemski ofenzivac Justin Mathieu koji je potpisao ugovor do ljeta 2022. godine i bit će u konkurenciji za momčad već od sljedećega kola, kada Goricu očekuje gostovanje na Poljudu kod Hajduka. Nekadašnji reprezentativac Nizozemske u uzrastu do 17 godina u novu sredinu dolazi iz redova nizozemskog drugoligaša SC Cambuura.

Uz Mathieua novim igračem je postao i 18-godišnji Ivano Čepo, koji je s momčadi bio od početka priprema, a s Goricom je potpisao ugovor do ljeta. Čepo je nogometni put započeo u rodnom Orebiću, a posljednjih godinu dana bio je član stobrečkog Primorca. U Gorici će igrati za juniorsku momčad, kojoj će pokušati pomoći da dođe do prve juniorske lige, a bit će i u konkurenciji za seniorsku momčad.

Inače, u Veliku Goricu je došao u suradnji s braćom Lukom i Juricom Vučkom, odnosno njihovom školom nogometa "Union", s kojom je HNK Gorica dogovorila dugoročnu suradnju.

-Luka i Jurica, bivši hrvatski reprezentativci, pomagat će Gorici u pronalasku mladih i talentiranih nogometaša s dalmatinskog područja, a dolazak Čepe prvi je korak u toj suradnji- poručili su iz HNK Gorice.

Novi igrač HNK Gorice postao je 28-godišnji vratar Ivan Čović, koji će pojačati konkurenciju na toj poziciji nakon odlaska Laurentiua Branescua u litavski Žalgiris. Čović je iskusni prvoligaški vratar, s upisana 102 nastupa u najviše rangu hrvatskog nogometa, a ima i iskustvo igranja u inozemstvu.

U mlađim dobnim kategorijama bio je član zagrebačkog Dinama i zaprešićkog Intera, za kojeg je nastupao i u seniorskoj konkurenciji. Četiri sezone nosio je dres Hrvatskog dragovoljca, zatim se vratio u Inter, a posljednjih godinu i pol proveo je u inozemstvu. Nakon grčkog Apollon Smyrnisa bio je i u rumunjskom klubu Sepsi Sf. Gheorghe, odakle je došao u Veliku Goricu.

Pravo nastupa za svoj novi klub Čović će imati od sljedećega kola HT Prve lige.

Nedjelja, 03 Veljača 2019 18:25

Gorica preokrenula Rijeku i slavila na Rujevici

Nogometaši Gorice gostujućom pobjedom otvorili su proljetni dio 1. HNL. Na gostovanju na Rujevici favoriziranu Rijeku porazili su s 3:1, nanijevši prvi poraz Igoru Bišćanu otkako je jesenas upravo nakon poraza od Gorice naslijedio Matjaža Keka na riječkoj klupi.

Rijeka je bolje ušla u susret te je povela preko Acostyja u šestoj minuti koji je centaršut Mamića glavom pospremio iza leđa Kristijana Kahline. Isti igrač na sceni je u 13. i 15. minuti kada je zatresao gredu. Gorica do izjednačenja dolazi u 30. minuti pogotkom Zwolinskog s jedanaest metara, nakon što je u kaznenom prostoru domaće momčadi srušen Čabraja.

Goricu je u vodstvo u 57. minuti doveo Matija Dvorneković, koji je najbolje reagirao na centaršut Mitchedslishvilija s desne strane, da bi točku na „i“ sjajne goričke večeri na Rujevici stavio Lovrić u 86. minuti.

Četvrtak, 31 Siječanj 2019 20:27

Zamjenu za Atiemwena Gorica pronašla u Deaconu

Prilikom prošlotjedne press konferencije na kojoj su se medijima obratili predsjednik Nenad Črnko i izvršni dopredsjednik Mindaugas Nikoličius, nekoliko puta se moglo čuti kako će zamjena za Atiemwena koji je prešao u GNK Dinamo, biti igrač iz Rumunjske, čije su se igre pozorno pratile u posljednjih godinu dana. Sada je poznato kako je to 21-godišnji Ronaldo Octavian Andrei Deaconu koji je danas s HNK Goricom, potpisao je ugovor do ljeta 2022. godine.

-Jako sam sretan što sam došao u Goricu, spreman sam od prvoga dana dati sve od sebe da pomognem momčadi. Nadam se da ćemo zajedno ostvariti velike stvari u razdoblju koje je pred nama- rekao je Deaconu nakon što je potpisao ugovor s goričkim prvoligašem.

Riječ je o ofenzivnom veznom igraču koji je karijeru počeo u Viitorul Constanți, a već s 14 godina otišao je u omladinski pogon nizozemskog Feyenoorda, odakle je prešao u Twente. U ljeto 2016. vratio se u domovinu, u Târgu Mureș, a posljednju sezonu i pol proveo je u rumunjskom prvoligašu Concordia Chiani.

Novopridošli Ronaldo već sutra će priključiti momčadi na pripremama u Medulinu, a na dresu će nositi broj 13. Inače, proljetni dio prvenstva HNK Gorica će u nedjelju otvoriti gostovanjem na Rujevici kod HNK Gorice.

Prelazak najbolje ocijenjenog igrača 1. HNL, Iyayija Atiemwena u Dinamo, prvi je značajniji transfer koji je odradila HNK Gorica u svojoj desetogodišnjoj povijesti. Cifra kojom se barata iznosi oko tri milijuna eura, što ovaj transfer čini drugim najvećim između hrvatskih klubova, na što su u HNK Gorici itekako ponosni, jer u samo šest mjeseci od kluba kojeg su svi vidjeli u grčevitoj borbi za ostanak, Gorica je svojim djelovanjem opravdala krilaticu kojom se često kitila „nova boja hrvatskog nogometa“.

-Ovo je tek jedan korak u razvoju kluba. Mi imamo svoju viziju, jer naša je želja biti još bolji. Upravo zbog toga, dobiveni novac želimo dalje iskoristiti za još kvalitetniji razvoj kluba, kroz infrastrukturu, ali i struku, jer nama kao kluba, ali i litavskim partnerima primaran je nogomet te razvoj sredine i kluba- naglasio je predsjednik HNK Gorice Nenad Črnko.

Zadovoljan odrađenim poslom bio je i izvršni dopredsjednik Mindaugas Nikoličius, koji posljednjih godinu dana vuče sve sportske konce u goričkom prvoligašu.

-Istovremeno smo sretni, ponosni i tužni zbog odlaska Belog, ali znamo i da nam ovaj transfer otvara neke nove prilike. Izgubili smo odličnog igrača, ali moram reći i da u nekim ranijim pregovorima igrači nisu ni znali gdje je i što je Gorica. Sad će sigurno znati, sad bi nam trebalo biti lakše dovoditi igrače nakon ovog posla- kazao je Nikoličius, najavivši jedan veliki ulazni transfer.

Kako se moglo čuti radi se o rumunjskom napadaču, kojeg klub skautira u posljednjih godinu dana, a Nikoličius je otkrio kako veliko zanimanje postoji za Kristijana Kahlinu i Lukasa Zwolinskog, koji možda uskoro krenu stopama Atiemwena.

Utorak, 22 Siječanj 2019 17:32

Iyayi Atiemwen potpisao za Dinamo

Sinoć je transfer najboljeg igrača HNK Gorice, Iyayi Atiemwena u Dinamo u turopoljskoj metropoli odjeknuo kao bomba, a danas poslijepodne posao je finaliziran te je ljubimac goričke publike potpisao petogodišnju vjernost klubu iz Maksimira.

Prema neslužbenim informacijama transfer je vrijedan oko tri milijuna eura, te je drugi najveći transfer između hrvatskih klubova, gdje je na vrhu transfer Marka Roga iz Splita u Dinamo za pet milijuna eura.

Atiemwen je u Goricu stigao prošle zime nakon što nije prošao na probi u Osijeku, a svojim je igrama uvelike pripomogao da HNK Gorica uđe u Prvu ligu, gdje je u 17 službenih utakmica, postigao sedam pogodaka i upisao četiri asistencije.

Subota, 19 Siječanj 2019 20:35

Nogometaši Gorice odradili su i drugu kontrolnu utakmicu ovoga tjedna. Nakon što su u srijedu svladali slovenskog prvoligaša Krško s 5:1, u današnjem susretu izabranici trenera Sergeja Jakirovića koji je kombinirao dvije momčadi svladali su još jednog slovenskog prvoligaša, Aluminij iz Kidričeva.

Susret u svoju korist Gorica je riješila rezultatom 3:1, a pogotke su postigli Zwolinski, Šroler te Ndiaye. Gosti iz Kidričeva do počasnog su pogotka došli u posljednjim minutama susreta preko Krune Ivančića, čiji je brat Marin kondicijski trener u stožeru Sergeja Jakirovića, koji je izrazio svoje zadovoljstvo tijekom priprema.

Stranica 1 od 9

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.