fbpx
Ponedjeljak, 10 Prosinac 2018 10:58

Nogometaši Gorice porazom su se oprostili od domaćih navijača. U posljednjoj domaćoj utakmici ove jeseni gost ugodno popunjenog Gradskog stadiona bio je Osijek, koji je Goričanima uzvratio za poraz iz prve utakmice. Susret u svoju korist Osijek je riješio s 2:1 čime su preskočili Lokomotivu na ljestvici te sada drže treću poziciju, dok je Gorica kojoj je ovo bio treći prvenstveni poraz ostala na petom mjestu.

Susret po domaću momčad nije loše krenuo, jer idealno proigravanje Zwolinskog, Suk je u 11. minuti pretvorio u vodeći pogodak. Držala je Gorica prednost do 40. minute kada Osječani dolaze do izjednačenja. Neoprezan start kapetana Čaglja na Mudražiji donio je Osječanima udarac s bijele točke, odakle je precizan bio Marić. Pogodio je Kahlina stranu, no odmjeren udarac ipak je završio iza njegovih leđa.

U drugih 45. minuta Osječani su bili opasnija momčad stvorivši nekoliko izglednih prilika, koje je zaustavljao raspoloženi Kahlina, koji je u 74. minuti ostao nemoćan, nakon udarca glavom Grgića, kojeg je pronašao Bočkaj. Najbliže izjednačenju Gorica je došla u 84. minuti kada je na centaršut Lovrića, Miya iz blizine pogodio vratnicu.

Reakcije trenera
Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Bila je to jako dobra utakmica, puna dinamike i tempa. Žao mi je jer su dečki dali sve od sebe. Šteta što nismo izdržali prvo poluvrijeme, jer bilo je evidentno da je Osijek nakon 20 minuta ubrzao igru. Na kraju mogu čestitati Osijeku na pobjedi. Mi smo ove polusezone napravili dobar posao, a ako dopunska selekcija bude dobra onda možemo još bolje“.

Zoran Zekić (NK Osijek): „Utakmica je bila prva prvenstvena. Drugo poluvrijeme smo izgledali puno bolje nego protiv Hajduka, a na to nas je natjerala Gorica. Pokazali smo karakter, jer smo se vratili iz rezultatskog minusa. Na kraju kada se sve sagleda pobjeda je i više nego zaslužena“.

Objavljeno u Sport

Utakmicom između Rijeke i Lokomotive koja se na Rujevici igra od 15 sati otvara se 17. kolo HT Prve lige. Danas još igraju Hajduk i Istra 1961, sutra su na rasporedu utakmice Inter-Dinamo, te HNK Gorica- Osijek, dok kolo u ponedjeljak zaključuju Rudeš i Slaven Belupo.

Za nogometaše Gorice utakmica protiv Osijeka posljednja je domaća ove polusezone, u kojoj će tražiti pozitivan rezultat, kako bi se na što ljepši način oprostili od publike, koja ih je ove polusezone pratila u velikom broju. Za sutrašnji dvoboj trener Sergej Jakirović najavljuje određene promjene u igračkom kadru sa željom da se dođe do pozitivnog rezultata.

-Možemo biti ponosni kako smo odigrali na Maksimiru, te se možemo osloniti na drugo poluvrijeme koje smo tamo prezentirali, jer smo bili hrabri i odlučni. Osijek je u srijedu igrao Kup, gdje se sigurno potrošio, no ne bojim se za to, jer oni imaju roster s dosta kvalitetnih igrača. Mi moramo dati sve od sebe da napravimo pozitivan rezultat. Neriješeno bi bilo jako dobro, a kada bi pobijedili to bi bilo vrhunski. To bi bila točka na „i“ ove prelijepe nogometne sezone u Velikoj Gorici. To bi svima nama bila nagrada- kazao je u najavi utakmice trener HNK Gorice, Sergej Jakirović.

U prvom susretu odigranom u Gradskom vrtu, Gorica je zgoditkom Lukasa Zwolinskog slavila s minimalnih 1:0.

-Moramo biti koncentrirani kao i na Maksimiru gdje smo pokazali da možemo stvarati šanse, a možemo čak i pobijediti. Miran sam jer mislim da možemo pobijediti svakoga u ligi ako igramo kao tim i sada možemo pokazati da nije bila samo sreća što smo već pobijedili Osijek- nadovezao se najbolji gorički strijelac Zwolinski, koji je tijekom druženja s novinarima pokazao kako dobro barata i hrvatskim jezikom.

Susret na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici na rasporedu je u 17,30 sati.

Nedjelja, 02 Prosinac 2018 17:19

Dinamo zgoditkom Šituma svladao Goricu

Nakon gotovo 25 godina Goričani su gostovali na Maksimiru kod kluba s kojim je velikogorički Radnik oduvijek imao korektne i fer odnose te je kroz povijest odigrano više susreta između ova dva kluba. Četvrt stoljeća kasnije na Maksimir su istrčali igrači Gorice koji su se predstavili u jako dobrom svjetlu, prvoplasiranoj momčadi koja je uvelike promijenila momčad u odnosu na četvrtak i gostovanje kod Fenerbahčea.

Dobro su Goričani parirali vodećoj momčadi, koja je u 55. minuti preko Marija Šituma došla do zgoditka koji je i odlučio pobjednika posljednjeg susreta 16. kola. Imali su Goričani u završnici susreta preko Dvornekovića i Suka priliku za poravnanje, no njihovi udarci nisu završili iza leđa vratara Zagorca.

Dinamo je ovom pobjedom učvrsti vodeću poziciju te pred Lokomotivom ima devet bodova prednosti, dok je Gorica kojoj je ovo bio drugi uzastopni poraz na petoj poziciji.

-Dinamo je sjajna momčad. Oni su spremni za nas, ali i mi smo spremni za njih. Dinamo je Dinamo, no, u nogometu je sve moguće. Trenirali smo naporno i u 90 minuta na terenu past će odluka- najavio je sutrašnje gostovanje na Maksimiru kod Dinama, najbolji gorički igrač Iyayi Beliwe Atiemwen.

Uz Atiemwena, u odnosu na susret protiv Istre 1961 u kadar momčadi vraća se i Čagalj koji bi trebao povesti momčad na megdan na maksimirski stadion.

-Očekujem da ćemo biti u podređenom položaju, jer Dinamo će diktirati tempo igre. Mi smo nešto pripremali i vjerujem da ćemo moći parirati u svim segmentima igre te odgovoriti na neke stvari koje će nam se ponuditi u toj utakmici. Oni su apsolutni favorit, a uspjesi u Europi pokazuju koliko su jaki- kazao je trener Sergej Jakirović, koji vjeruje kako je njegova momčad nešto naučila iz rujanskog poraza u Velikoj Gorici.

-Vjerujem da sada imamo određeno iskustvo, jer znamo što nas sada čeka. Nadam se da ćemo ponoviti onaj otpor iz prve utakmice, a onda ćemo vidjeti gdje će nas to odvesti- zaključio je trener Jakirović.
Susret između Dinama i Gorice igra se od 15 sati.

Subota, 24 Studeni 2018 20:54

Nogometaši Istre 1961 iznenadili su večeras na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici, izabranike trenera Sergeja Jakirovića koji su poraženi s 2:0. Bila je to jedna od onih utakmica koju treba što prije zaboraviti, jer malo toga su pokazali domaći igrači. U svemu tome ima i objektivnih razloga; nedostajanje najboljeg igrača ove jeseni Atiemwena, kojeg je bilo preteško nadomjestiti, s čime se složi i trener Jakirović, koji nije mogao računati na šestoricu igrača.

U prvom dijelu gledali smo tvrdu i čvrstu utakmicu bez većih prilika, da bi gosti prvi korak prema pobjedi napravili već nakon tri minute igre kada je nakon prekida najviši u skoku bio Julio Cesar Lopez Rodriguez, koji je iz blizine glavom matirao domaćeg vratara. Najbolju priliku za izjednačenje propustio je Marijan Čabraja kada je nakon proigravanja Matije Dvornekovića pucao u vratara Čondrića. Konačan mat dogodio se u sudačkoj nadoknadi kada je Regan Obeng nakon lijepe akcije, zaključio sjajnu istarsku večer u Velikoj Gorici.

Tijekom odmora na trenutak se Gradski stadion našao u mraku, jer su se reflektori ugasili. No brzom intervencijom kvar je otklonjen, te je susret s desetak minuta zakašnjenja nastavljen.

Reakcije trenera na utakmicu

Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Čestitam Istri na zasluženoj pobjedi. Ova me utakmica podsjetila na onu u Puli, koja je igrana ovako, a odlučio je prekid u našu korist, a ovoga puta u njihovu. Bili smo prejalovi u završnici, falio nam je mirni pas i udarci na gol. Neću kukati, jer sve su to igrači koji su napravili sve ovo do sada. Ne znam što da komentiram o neigranju Atiemwena. On je igrač koji radi razliku.“

Krunoslav Rendulić (NK Istra 1961): „Bila je to tvrda i borbena utakmica. Mi smo u situaciji u kojoj jesmo tako da nema umiranja u ljepoti, jer mi moramo skupljati bodove. Odigrali smo odličnu utakmicu što se tiče defenzive, a znali smo da će nam se otvoriti neka šansa. Za nas su ovo tri itekako značajna boda.“

HT PRVA LIGA, 15. KOLO
HNK GORICA – NK ISTRA 1961 0:2 (0:0)
STRIJELCI: 0:1 Rodriguez (48), 0:2 Obeng (90)
HNK GORICA: Kahlina, Musa, Oboabona, Zwolinski, Dvorneković (od 65. Matošević), Maloča, Čabraja, Miya (od 77. Dabro), Marina, Špičić (od 57. Suk), Moro. TRENER: Sergej Jakirović
NK ISTRA 1961: Čondrić, Rodriguez, Čuljak, Bosančić, Mierez, Sane (od 76. Perić-Komšić), Ivančić (od 69. Segado), Grujević, Cardozo, Obeng, Traore (od 85. Iglesias). TRENER: Krunoslav Rendulić

Kristijan Kahlina od 7. rujna 2016. godine nezamjenjiva je karika u sastavu Gorice u prvenstvenim utakmicama. Sutrašnji susret protiv Istre 1961 bit će mu jubilarni 80-ti uzastopni prvenstveni susret na golu Gorice. Podatak je to koji treba respektirati, jer s toliko uzastopnih ligaških utakmica teško da se može pohvaliti ijedan njegov kolega.

-Imao sam tu sreću da sam imao kontinuitet utakmica otkako sam došao u Goricu. U tom vremenu dogodio se i određeni napredak, jer svaka utakmica nosi određeno iskustvo i novu situaciju u kojoj treba naučiti nešto novo- rekao je Kristijan Kahlina, koji je trenutno prema ocjenama najbolji vratar na prvoligaškim travnjacima.

Prva utakmica protiv Istre ostala mu je u lijepom sjećanju, budući da je Gorica slavila s 2:0.

-Istra je kvalitetan protivnik, kojeg moramo maksimalno ozbiljno shvatiti i tako odraditi cijelu utakmicu. Sigurno da nas čeka jako teška utakmica- najavio je ogled protiv Istre 1961 vratar Gorice Kristijan Kahlina.

Uz vratara Kahlinu sutrašnji dvoboj najavio je i trener Sergej Jakirović koji u sutrašnjem susretu neće moći računati na ozlijeđene Kristijana Lovrića i Aleksandra Jovičića, te suspendirane Igora Čaglja koji odrađuje kaznu crvenog kartona zarađenog u susretu protiv Hajduka, te Atiemwena koji ima tri žuta kartona, dok su od ranije van stroja Michael Maslowski te Nemanja Ljubisavljević.

-Situacija je dobra, mi smo odradili sve što smo planirali. Igramo s ekipom koja ima devet bodova, no svojim prezentacijama zaslužili su nešto više bodova. Njihov najveći problem je taj što su promijenili tri trenera. Mi ćemo morati biti na maksimalnom nivou ako želimo nešto napraviti- kazao je trener goričkog prvoligaša Sergej Jakirović.

Susret na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici igra se sutra od 17,30 sati.

Nogometaši Gorice u prvom susretu 14. kola svladali su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici posljednji Rudeš. Do šestog uzastopnog slavlja na gostujućim terenima igrači Gorice došli su minimalnom pobjedom od 1:0 koju im je osigurao poljski napadač Lukasz Zwolinski koji je domaćeg vratara svladao u 62. minuti.

Ovom pobjedom Gorica je na ljestvici preskočila Osijek i sada je trećeplasirani sastav lige s 26 osvojenih bodova. Bolji bodovni učinak imaju tek vodeći Dinamo s 33 boda, te Lokomotiva koja ima dva boda više od Goričana.

Prvenstvo se nastavlja sutra kada se sastaju; Slaven Belupo-Osijek i Hajduk-Inter, dok u nedjelju igraju Istra 1961-Rijeke te Lokomotiva-Dinamo.

Nogometaši Gorice prvu prvoligašku pobjedu zabilježili su u drugoj polovici na Poljudu svladavši Hajduk s 2:0. Osim po pobjedi, ostao je taj dvoboj u sjećanju i po sceni gdje napadač Hajduka Said udara Kahlinu.

U duhu fair playa, taj nesportski potez u jučer odigranoj utakmici na Gradskom stadionu je izglađen, te su igrači u znak mirenja uoči su susreta razmijenili dresove, što je velikim pljeskom nagradila i okupljena publika.

U Velikoj Gorici odigrana je još jedna spektakularna utakmica. Nakon Dinama i za današnji susret protiv Hajduka tražila se ulaznica više. Zapadna tribina i ovoga je puta bila dupkom puna, dok je istok namijenjen Torcidi ostao prazan. Razlog; bojkot jer su dobili 206 ulaznica, dok je njih u Veliku Goricu stiglo 500- tinjak. Kako svi nisu mogli ući na stadion odlučili su bojkotirati susret, čime je izostala ona prava navijačka atmosfera.

Povijesni susret jer na Gradskom stadionu po prvi su puta zasvijetlili reflektori završio je rezultatom 1:1, čime zadovoljniji mogu biti u domaćim redovima, jer od 43. minute igrali su bez isključenog kapetana Igora Čaglja. Brojčanu nadmoć Hajduk nije kapitalizirao te je susret na posljetku završio podjelom bodova.

Za potez utakmice pobrinuo se Iyayi Atiemwen koji je u 15. minuti podigao stadion na noge nakon još jednog izvanserijskog poteza u kojem je lakoćom prošao kroz Hajdukovu zadnju liniju, da bi potom prizemnim udarcem neuhvatljivim za vratara Blaževića, doveo Goricu u vodstvo. Hajduk se u igru vratio u 32. minuti kada je nakon centaršuta Domagoja Bradarića iz blizine pogodio Jairo, postavivši konačnih 1:1.

Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Mislim da smo sasvim zasluženo osvojili bod, jer nakon isključenja Čaglja, Hajduk nam nije stvorio niti jednu šansu osim centriranja, koja je naša obrana znala otkloniti. Borili smo se do kraja i zasluženo ostali neporaženi“.

Zoran Vulić (HNK Hajduk): „Odigrali smo solidno prvo poluvrijeme, a mislim da se igrač više na terenu nije vidio. Znali smo da Gorica čeka našu grešku, da čekaju tu kontru preko Zwolinskog ili Atiemwena. Jednom smo to propustili i Gorica je to maksimalno iskoristila.“

Što smo zabilježili na utakmici, pogledajte u našoj FOTOGALERIJI.

HT PRVA LIGA, 13. KOLO
HNK GORICA – HNK HAJDUK 1:1 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Atiemwen (15), 1:1 Jairo (32)
HNK GORICA: Kahlina, Musa, Jovičić, Čagalj, Suk, Zwolinski (od 90. Matošević), Dvorneković (od 72. Mtchedlishvili), Žutić (od 46. Oboabona), Čabraja, Atiemwen, Marina. TRENER: Sergej Jakirović
HNK HAJDUK: Blažević, Šehić (od 82. Palaversa), Lopez, Juranović, Jairo, Said, Jurić, Fomitschow, Bradarić (od 70. Ivanovski), Ismajli, Jradi (od 89. Teklić). TRENER: Zoran Vulić

U Velikoj Gorici sve je spremno za nedjeljni spektakl pod svjetlima reflektora koji će se po prvi puta upaliti u susretu protiv Hajduka. Upravo, protiv kluba iz Splita gorički je sastav započeo jednu lijepu sportsku priču, o kojoj danas svi pišu i govore.

-Spremni smo, a ako kažem da nas čeka teška utakmica, neću ništa izmisliti. Hajduk zasigurno ima svoju računicu, a to se vidi i po najavama u novinama- kaže trener HNK Gorice Sergej Jakirović koji u susretu protiv Hajduka ne može računati na Kristijana Lovrića, Martina Maloču i Matiju Špičića koji imaju po tri žuta kartona, a neizvjestan je i nastup Miye koji je u susretu protiv Intera zadobio nezgoda udarac te još uvijek vuče tu ozljedu.

Uz trenera Jakirovića susret protiv Hajduka najavili su i Matija Dvorneković koji je u Zaprešiću postigao prvoligaški prvijenac, te Marijan Čabraja, koji se u posljednja dva susreta ustabilio u udarnom sastavu.

-Očekuje nas teška utakmica. Pune tribine bit će nam dodatni motiv, a mi ćemo dati 200 posto da ponovimo priču koju smo napravili na Poljudu- istaknuo je Dvorenković, dok je Čabraja kazao kako je Hajduk bez obzira na lošiji ulazak u sezonu uvijek Hajduk.

Dobri rezultati doveli su i do sve većeg interesa gledatelja za susrete, pa su tako sve ulaznice rasprodane već prvog dana, čime će Gradski stadion još jednom biti dupkom pun. Osim, toga bit će to na neki način i povijesna utakmica budući da će se po prvi puta igrati pod svjetlima reflektora.

Stranica 1 od 8

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.