Na Regionalnom Forumu "Peace and Sport" održanom jučer na otoku Rodos u Grčkoj, Dinamo je ponio titulu jedne od tri najbolje regionalne sportske organizacije godine, i to za projekt "Jednakost = Jedini izbor".

GNK Dinamo bio je nominiran za nagradu u kategoriji naziva ''Regional Sport Organization of the year'' za društveno odgovorni projekt ''Equality = The only choice'' (''Jednakost = Jedini izbor'') koji klub provodi od 2012. godine. Od preko šezdeset prijavljenih organizacija, u uži izbor i finalnu večer ušla su 22 projekta, a Dinamo ne samo da je bio jedini hrvatski predstavnik u finalu, već je bio i jedini profesionalni nogometni klub iz regije. Ostali nominirani u kategoriji za regionalnu sportsku organizaciju 2018. godine bili su Hope Refugee FC (Grčka) i Apollon Limassol FC (Cipar), a na svečanoj dodjeli nagrada održanoj na Rodosu nagradu je dobio klub Hope Refugee iz Atene, s projektom nogomet za izbjeglice.

Nagrade se dodjeljuju od 2008. godine od strane istaknute organizacije Peace and Sport sa sjedištem u Monaku, i to pod pokroviteljstvom princa Alberta od Monaka, a nominirani su svake godine pojedinci, organizacije ili klubovi koji su svojim radom i aktivnostima dali doprinos promicanju mira, zajedničkog dijaloga, integracije i društvenih promjena kroz sport.

Objavljeno u Sport
Ponedjeljak, 15 Listopad 2018 15:02

Mladi Dinamovci obilježili Dan bijelog štapa

Mladi nogometaši Dinama predvođeni trenerom Zoranom Joksovićem sudjelovali su na edukativnoj radionici naziva ''Kako pristupiti slijepim osobama''. Kampanja je pokrenuta u suradnji s Centrom za rehabilitaciju Silver, ustanovom koja u rehabilitaciju osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju uključuje rad sa psima pomagačima, u koje pripadaju i psi vodiči slijepih, a s kojom Dinamo aktivno surađuje. Osim teorijskog dijela i predavanja o preprekama s kojima se slijepe osobe susreću u svakodnevnom životu, djeca su upoznata s i funkcijom bijelog štapa, kao i s ulogom psa vodiča.

Kako se kreću slijepe osobe, koja ostala osjetila najviše koriste, kako se snalaze u prostoru, mogu li igrati sportove s loptom (zvučnom loptom), kako pas može pomoći slijepoj osobi, sve su to bile teme zanimljive edukacije na stadionu Maksimir. S obzirom na to da mladi ljudi, posebno djeca, često nisu dovoljno educirani o tome kako pristupiti osobama s invaliditetom, a u ovom slučaju slijepim osobama, i često se zbog neznanja radije udalje nego odluče pomoći, Dinamo je želio jednu mladu momčad podučiti upravo tome – kako pomoći slijepoj osobi u susretu u svakodnevnom životu.

GNK Dinamo/ Sandra Šimunović PIXSELL

Srijeda, 10 Listopad 2018 12:25

Dinamo 31. najbolji klub svih vremena

Po statistici UEFA-e, Dinamo je 31. na ljestvici europskih klubova svih vremena uključujući sve rezultate u UEFA natjecanjima od 1955. do 2018. godine.

Dinamo je prema rezultatima postignutim u tim vremenima ispred francuskog prvaka PSG-a, bivšeg osvajača Lige prvaka Olympique de Marseillea, trenutnog prvaka Engleske Manchester Cityja, bivšeg finalista Lige prvaka i višestrukog prvaka Njemačke HSV-a, Seville koja je pet puta osvojila UEFA Europa Ligu, Leeds United... Od ostalih hrvatskih klubova, u top 100 još je samo Hajduk koji je na 75. mjestu.

Isto tako, Plavi su na 75. mjestu po UEFA-inoj ljestvici koeficijenta klubova, s koeficijentom 17.500.

Nogometaši Dinama odigrali su sinoć u gostima kod Anderlechta jednu od najzrelijih europskih utakmica na gostujućim terenima u nekoliko posljednjih sezona. Trener Nenad Bjelica sjajno je pripremio, ali i postavio momčad u kojoj nije bilo slabih karika.

Od prvog sučevog zvižduka vidjelo se kako Modri djeluju hrabro i odlučno, a to su na kraju i pokazali ostvarivši veliku pobjedu, kojom su širom otvorila vrata prolaska u grupne faze natjecanja Europa lige. Nakon 2009. i pobjede od 1:0 zgoditkom danas zaboravljenog Miroslava Slepičke, Dinamo je i sinoć slavodobitno prošao kroz Brussel svladavši Anderlecht zgodicima Izeta Hajrovića i Amera Gojaka.

Igrači i stručni stožer danas su se vratili iz Belgije, a dobro raspoloženje moglo se vidjeti, ali i osjetiti prilikom slijetanja u Zračnu luku dr. Franjo Tuđman.

-Osjećaj je super, imamo šest bodova i u dobroj smo situaciji za daljnji tijek natjecanja. Dosta je još utakmica do kraja, mi moramo ostati čvrsto nogama na zemlji te ići utakmicu po utakmicu- kazao je Mislav Oršić, dok je kapetan Arijan Ademi pozvao na oprez.

-Treba ostati na podu i gledati prema Trnavi i spremiti se za tu utakmicu. Tek sada nas očekuje najteže, jer sada su očekivanja još veća. Ljudi govore kako smo prošli, no do toga nije došlo i potrebno je još sakupljati bodove da prođemo- rekao je Ademi.

Izvedbom svojih igrača zadovoljan je i trener Nenad Bjelica.

-Zadovoljan sam kako smo igrali u ofenzivi i defenzivi. U svim segmentima igre bili smo bolji od Anderlechta. Ovime svi možemo biti prezadovoljni, no ovo je tek drugi korak prema cilju. Pred nama su još četiri i vjerujem kako će i oni biti uspješni- zaključio je trener Bjelica.

Branitelji Rabuzinova sunca, opasno su danas živjeli u Mravincima gdje su kod četvrtoligaša Sloge gostovali u susretu šesnaestine finala Kupa Hrvatske. Osamdeset minuta trajala je agonija modrog sastava koji je pogotkom Marija Budimira s jedanaest metara u 80. minuti osigurao prolaz dalje.

Minimalnom pobjedom prolazak u osminu finala izborila je i Lokomotiva koja je gostovala u Biogradu kod Primorca. Za pobjedu od 1:0 strijelac je bio Datković.

Rezultati ostalih danas odigranih utakmica su; Radnik Križevci-Rijeka 0:9, Sloga (NG)-Istra 1961 2:4, Marsonia-Zagreb 3:0, Krk-Cibalia 1:0, Zelina-GOŠK Dubrovnik 2:0, Nehaj-Šibenik 2:2, Jadran LP-Split 3:1, Slavija-Vinogradar 0:4.

Sjajnim utakmicama u Zagrebu i Puli završeno je osmo kolo Hrvatski Telekom Prve lige u kojima je Dinamo na Maksimiru svladao Inter s 5:3, dok je Hajduk slavio kod Istre 1961 rezultatom 4:2.

Trener Dinama Nenad Bjelica u ovom je susretu odlučio na teren poslati igrače s manjom minutažom, što mu se u odnosu na susret protiv Rudeša nije obilo o glavu, iako su Modri u nastavku u dva navrata stizali prednost Zaprešićana. Dinamo je u 14. u vodstvo doveo Lešković, no Inter je u nastavku preko Ajayija i Andrića u 55. minuti poveo. Tri minute kasnije Budimir je bio precizan s jedanaest metara.

Inter je u novo vodstvo došao u 69. autogolom Šunjića, a pobjedu Dinamu koji je od 58. minute imao igrača više donose s dva pogotka Petković te Kadzior.

Dinamo je ovom pobjedom ostao na vrhu s četiri boda više od Lokomotive koja je na obnovljenom travnjaku u Kranjčevićevoj ulici s 2:0 svladala Rijeku, dok je Inter osmi.

Motiviranom igrom na otvaranju grupne faze Europa lige nogometaši Dinama u Maksimiru su svladali turski Fenerbahçe s 4:1. Bila je to rapsodija u režiji igrača trenera Nenada Bjelice koji su na najbolji mogući način ušli u europsko natjecanje.

Sjajnu večer na Maksimiru pogotkom u 16. minuti otvorio je Šunjić, da bi do odlaska na odmor Hajrović u 27. povisio na 2:0. Pogodak Neustadtera u 47. nije prouzročio veću štetu, jer Dinamo preko Hajrovića u 58. te Olma 60. minuti dolazi do pobjede od 4:1.

Startna pobjeda budi nade da bi Zagrepčani napokon mogli dočekati europsko proljeće, što je već desetljećima san svih generacija navijača.

Sanjin Strukić/ PIXSELL

Nakon gotovo 25 godina Dinamo je ponovno u prvenstvenoj utakmici gostovao u Velikoj Gorici. Dobre igre HNK Gorice, kao i dragi gost privukli su na tribine Gradskog stadiona više od četiri tisuće gledatelja koji su stvorili sjajnu atmosferu, kojoj su obol dali i Bad Blue Boysi koji su se na ovoj utakmici prisjetili i svog prijatelja Domagoja Matezovića- Mića, koji ih je napustio prije godinu dana.

Već sat vremena prije početka utakmice počela se stvarati gužva na ulazu na Gradski stadion. Zaista je bilo lijepo vidjeti mnoga poznata lica koja su pohodila stadion. Bila je tu i nekolicina igrača one sjajne prvoligaške generacije Radnika, koji nisu krili zadovoljstvo viđenim, kao i svi ostali posjetitelji. Prošlog smo puta napisali kako se nogomet ponovno vratio u Veliku Goricu, današnja utakmica to je samo potvrdila.

Olmo odlučio pobjednika

U tako sjajnoj atmosferi, gostujući sastav na kraju je slavio s minimalnih 1:0. I baš za taj jedan gol Modri su bili bolja momčad. Dobro su se domaći igrači držali, no jedna pogreška Matije Špičića bila je dovoljna Dinamu za pobjedonosni zgoditak, koji je u 49. minuti na asistenciju Poljaka Damiana Kadziora postigao Španjolac Daniel Olmo.

Iako je Gorica od 66. minute igrala s igračem više zbog drugog žutog kartona Petra Stojanovića, ta prednost nije kapitalizirana, iako su u pojedinim trenucima pritisli gostujuće igrače koji su u 88. minuti preko Antonija Marina zatresli gredu.

Reakcije trenera na utakmicu

Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Loše je to što smo napravili početničku grešku iz koje smo primili gol. To je bilo strogo zabranjeno u pripremi ove utakmice, jer znali smo da imaju dobru tranziciju. Nogomet se igra za golove, oni su uspjeli zabiti taj jedan i ja čestitam Dinamu na pobjedi. Nikako se ne mogu oteti dojmu da bi remi bio najpravedniji. To je moj dojam na prvu. Idemo dalje, nema nam druge. Čeka nas još puno ovakvih utakmica, tako da se već okrećemo sljedećim izazovima.“

Nenad Bjelica (GNK Dinamo): „Mislim da smo zasluženo pobijedili. Možda nismo zaslužili veću pobjedu, no za ovaj jedan gol bili smo sigurno bolji. Čestitam svojim dečkima na prikazanoj igri, ali i Gorici koja jako dobro igra, te će svim protivnicima biti tvrd orah. Zadovoljan sam pobjedom i s optimizmom idemo u sljedeću utakmicu.“

Kako je bilo danas poslijepodne u Velikoj Gorici, pogledajte u FOTOGALERIJI.

HT PRVA LIGA, 7. KOLO
HNK GORICA – GNK DINAMO 0:1 (0:0)
STRIJELAC: 0:1 Gavranović (49)
HNK GORICA: Kahlina, Jovičić, Čagalj, Suk, Zwolinski, Dvorneković (od 65. Dabro), Maloča (od 46. Miya), Atiemwen, Mtchedlishvili, Marina, Špičić (od 75. Musa). TRENER: Sergej Jakirović
GNK DINAMO: Livaković, Musa, Olmo (od 67. Moharrami), Hajrović (od 84. Marin), Gavranović (od 72. Petković), Gojak, Theophile, Stojanović, Šunjić, Dilaver, Kadzior. TRENER: Nenad Bjelica

Utorak, 28 Kolovoz 2018 21:29

Hoarau rastužio prepuni Maksimir

Maksimir je bio pun baš kao i nekada. Gotovo trideset tisuća gledatelja došlo je podržati Modre u nastojanju da izbore Ligu prvaka. Razlog više za zadovoljstvo bio je pozitivan rezultat iz Berna, no nažalost u najvažnijoj ovosezonskoj utakmici Dinamo je ostao neporažen, ostavši tako bez glavne nagrade, koja je nakon pobjede od 2:1 pripala Young Boysima.

Otvaranje utakmice bilo je sjajno, već u sedmoj minuti prepune je tribine u trans bacio Izet Hajrović dovevši modri sastav nadomak cilja. S tim se rezultatom otišlo na odmor, da bi u nastavku susreta u samo dvije minute švicarski prvak preokrenuo rezultat u svoju korist.

Junak sastava iz Berna postao je Hoarau koji je s dva pogotka u samo dvije minute (64. i 66.) promijenio tijek susreta. Najprije je bio precizan s bijele točke, da bi nekoliko trenutaka kasnije s dva metra zakucao loptu u mrežu. Mnogi će kod oba pogotka uprijeti prstom u suca Kuipersa da je olako prekršaj Leovca nad Assaleom okarakterizirao najstrožim kaznom, dok je drugom švicarskom pogotku prethodila ruka na njihova igrača na dvadesetak metara od njihova gola na što je ostao nijem.

Bilo kako bilo, Young Boys će u grupnu fazu Lige prvaka, dok Dinamu preostaje jesen u Europskoj ligi.

Dinamo je iz Berna donio obećavajućih 1:1 i na korak je do ulaska u grupnu fazu Lige prvaka. Pozitivno ozračje koje se stvorilo itekako se osjeti, a bilo je vidljivo i danas kada su mnogobrojni navijači krenuli put Maksimira kako bi kupili svoju ulaznicu za uzvratnu utakmicu koja je na rasporedu u utorak, 28. kolovoza s početkom u 21 sat.

S obzirom na veliku vrućinu, a u znak zahvale navijačima koji su ih bodrili Dinamov dvojac, Danijel Zagorac i Amer Gojak dijelili su navijačima koji su čekali na svoj red za kupnju karata vodu, kako bi se barem malo osvježili.

-Naravno da sam sretan kada vidim ovoliki broj navijača u redu i da će Maksimir gorjeti- tek kratko je rekao Amer Gojak.

Kako je to izgledalo pogledajte u VIDEU.

Stranica 1 od 3

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.