fbpx

U posljednjem susretu 21. kola 1. HNL Dinamo je na Maksimiru s 3:0 porazio Slaven Belupo, čime je na najbolji mogući način najavljen europski četvrtak i uzvratna utakmica Europa lige protiv Viktorije Plzen koja u Zagreb stiže s prednošću od 2:1.

Dugo su Modri lomili otpor gostiju iz Koprivnice, koji su do 67. minute držali svoju mrežu netaknutom. Tada je na scenu stupio Izet Hajrović koji je s 25 metara poslao loptu u rašlje. Pogodak je to o kojem će se još dugo pričati, a zasigurno će biti i u izboru za najbolji pogodak sezone.

Nakon zgoditka Hajrovića bilo je puno lakše igrati, a zgodicima Mislava Oršića u 78. i Marija Muse u 88. minuti Dinamo je došao do uvjerljive pobjede.

Objavljeno u Sport

Nogometaši Gorice i Intera odigrali su na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici pred 1700 gledatelja dojmljivu i zanimljivu utakmicu, koja je ponudila sve najbolje od nogometne igre. Četiri pogotka, isključenje Andreja Šimunca, obranu jedanaesterca od strane Mladena Matkovića, te povratak Gorice iz rezultatskog minusa tek su mali djelić onoga što se večeras događalo u Velikoj Gorici u susretu koji je završio remijem, 2:2.

Gostujući igrači bolje otvaranje nisu mogli poželjeti, jer već nakon šest minuta igre semafor je pokazivao 0:2 u korist Intera. Kao i u Koprivnici prije tjedan dana i ovoga su puta nogometaši Gorice komotno ušli u utakmicu, što im se obilo o glavu. Inter je u vodstvo već u četvrtoj minuti doveo Serder Serderov, da bi samo dvije minute kasnije Nikola Rak podebljao vodstvo.

Srećom, domaća se momčad nakon samo pet minuta uspjela vratiti u utakmicu. Andrej Šimunec na rubu šesnaesterca igrao je rukom, a slobodan udarac iza leđa vratara Mladena Matkovića pospremio je Kristijan Lovrić, koji je zatresao i vratnicu nešto kasnije. Šimunec je u središtu pažnje bio i u 19. minuti kada je ponovno igrao rukom, za što ga je sudac Dalibor Mlakar nagradio drugim žutim kartonom i putem prema svlačionici. Uslijedila je potom opsada gostujućeg gola, no mreža se u prvih 45. minuta više nije zatresla.

Tek što je lopta krenula s centra u drugih 45. minuta vratar Matković prekršajem je zaustavio Dvornekovića. Dvojbe nije bilo te je sudac pokazao na bijelu točku. Nažalost, najbolji gorički strijelac Zwolinski nije se proslavio te se Matković obranom iskupio za svoju pogrešku. U posljednjih pola sata domaći trener sve je karte bacio u napad, jer je u igru uveo Deacona, Ndiayea i Miyu. Igra na sve ili ništa isplatila mu se jer je u 84. minuti Suk glavom pogodio za konačnih 2:2.

HT PRVA LIGA, 21. KOLO
HNK GORICA – NK INTER 2:2 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Serderov (4), 0:2 Rak (6), 1:2 Lovrić (11), 2:2 Suk (84)
HNK GORICA: Kahlina, Oboabona, Suk, Zwolinski, Dvorneković, Maloča, Šroler (od 56. Deaconu), Čabraja, Mtchedlishvili, Lovrić (od 67. Miya), Moro (od 56. Ndiaye). TRENER: Sergej Jakirović
NK INTER: Matković, Muhar, Tatomirović, Kaluđerović (od 24. Čeliković), Čulina, Brezovec, Šimunec, Bosec, Rak (od 79. Mišković), Serderov (od 59. Postonjski), Valentić. TRENER: Samir Toplak

Pred nogometašima Gorice sutra je prva domaća utakmica u 2019. godini nakon dva gostovanja na startu polusezone. Nakon sjajnog starta i pobjede na Rujevici nad Rijekom, uslijedilo je malo otrježnjenje, jer u Koprivnici su Goričani prošle subote pali bez ispaljenog metka, zbog čega će igrači u dvoboju s Interom tražiti iskupljenje.

-Moram pohvaliti naše navijače, jer jedino su oni bili na nivou u Koprivnici te smo im ostali dužni. Naša je zadaća i obaveza da ih sutra razveselimo s tri boda- rekao je u najavi susreta protiv Intera trener Sergej Jakirović, koji u sutrašnjem dvoboju ne može računati na usluge kartoniranih Muse, Jovičića i Marine.

-Imamo dva plana, a bit će uspješan samo ako mi pobijedimo- zaključio je Jakirović, uz kojega je pred novinare izašao i vratar Kristijana Kahlina, koji je u Koprivnici bio najsvjetlija točka u goričkim redovima.

-Što se utakmice tiče trebamo se postaviti kao da mi imamo 17, a oni 30 bodova i samo s takvim stavom možemo pobijediti. Mi imamo svoj stil igre i vjerujem da ćemo to sutra i pokazati te pobijediti- kazao je Kahlina.

Utakmica na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici igra se u 17,30 sati, a ulaz je slobodan, čime se i klub želi još jednom zahvaliti svim navijačima na podršci ove sezone.

Petak, 15 Veljača 2019 19:36

Rudešu bod kod Lokomotive

21. kolo HT 1. HNL otvoreno je utakmicom u Kranjčevićevoj između Lokomotive i Rudeša. Susret zagrebačkih klubova završio je bez pobjednika i golova. Osvojenim bodom Lokomotiva je zadržala četvrtu poziciju s 35 bodova, dok je Rudešu ovo tek četvrti prvenstveni bod.

Prvenstvo se nastavlja sutra susretima Rijeka-Hajduk (15,00) te Gorice i Intera (17,30), dok u nedjelju igraju Osijek-Istra 1961 (15,00) i Dinamo-Slaven Belupo (17,30).

Nedjelja, 03 Veljača 2019 18:25

Gorica preokrenula Rijeku i slavila na Rujevici

Nogometaši Gorice gostujućom pobjedom otvorili su proljetni dio 1. HNL. Na gostovanju na Rujevici favoriziranu Rijeku porazili su s 3:1, nanijevši prvi poraz Igoru Bišćanu otkako je jesenas upravo nakon poraza od Gorice naslijedio Matjaža Keka na riječkoj klupi.

Rijeka je bolje ušla u susret te je povela preko Acostyja u šestoj minuti koji je centaršut Mamića glavom pospremio iza leđa Kristijana Kahline. Isti igrač na sceni je u 13. i 15. minuti kada je zatresao gredu. Gorica do izjednačenja dolazi u 30. minuti pogotkom Zwolinskog s jedanaest metara, nakon što je u kaznenom prostoru domaće momčadi srušen Čabraja.

Goricu je u vodstvo u 57. minuti doveo Matija Dvorneković, koji je najbolje reagirao na centaršut Mitchedslishvilija s desne strane, da bi točku na „i“ sjajne goričke večeri na Rujevici stavio Lovrić u 86. minuti.

Proljetni dio prvenstva Prve lige otvorili su u srijedu u Koprivnici Slaven Belupo i Inter koji su odradili zaostali susret … kola, dok su 19. kolo večeras u Kranjčevićevoj ulici otvorili Lokomotiva i Inter. Bolju igru Lokosi su naplatili pobjedom od 2:0 do koje su došli u smiraj susreta.

Pobjednik susreta odlučen je tek u posljednjih desetak minuta u kojima je Lokomotiva preko Uzunija u 80. minuti stigla u vodstvo, koje je u sudačkoj nadoknadi pogotkom iz kaznenog udarca podebljao Ivanušec.

Sutra su na rasporedu susreti Dinamo-Rudeš i Istra 1961-Slaven Belupo, dok u nedjelju igraju Osijek-Hajduk te Rijeka-Gorica.

Ponedjeljak, 17 Prosinac 2018 13:14

Izabrali su kapetani- Dani Olmo nogometaš godine

Prema izboru kapetana hrvatskih prvoligaša u anketi koju je šesnaestu godinu za redom proveo tportal, za najboljeg igrača izabran je Dinamov Španjolac, Dani Olmo. Njemu su kapetani dodijeli 58 bodova, što mu je donijelo ovu nagradu ispred Rijekinog Hebera, te Goričana Atiemwena.

-Svako priznanje je lijepo, ali nema ništa bolje nego kada te biraju osobe koje se bave istim poslom kao i vi. Ovim putem zahvaljujem svim kapetanima i igračima iz HNL-a, ovaj trofej mi puno znači i imat će posebno mjesto u mome životu- kazao je Olmo.

U prvoj utakmici 18. kola HT Prve lige Lokomotiva je u snježnoj Kranjčevićevoj ugostila Goricu, koja je na posljetku izborila bod odigravši 2:2. Domaća je momčad u dva navrata imala vodstvo, no igrači Gorice uspjeli su se svaki puta vratiti te na kraju sasvim zasluženo osvojiti bod. Ovim remijem Gorica je prekinula niz od tri uzastopna poraza, dok je Lokomotiva petu utakmicu u nizu ostala bez pobjede.

Lokomotiva je povela u 32. minuti preko Radonjića, kojeg je jedanaest minuta kasnije na asistenciju Miye poništio Čabraja. Petnaest minuta prije kraja susreta Ivanušec je po drugi puta doveo Lokomotivu u vodstvu, no za potez utakmice u 88. minuti pobrinuo se najbolji igrač Gorice ove jeseni Atiemwen lijepim pogotkom iz slobodnog udarca.

S 27 osvojenih bodova Gorica premijernu prvoligašku polusezonu završava na petom mjestu, dok Lokomotiva trenutno ima 31 bod, koliko ima i četvrtoplasirani Osijek koji ima susret manje.

Ponedjeljak, 10 Prosinac 2018 10:58

Nogometaši Gorice porazom su se oprostili od domaćih navijača. U posljednjoj domaćoj utakmici ove jeseni gost ugodno popunjenog Gradskog stadiona bio je Osijek, koji je Goričanima uzvratio za poraz iz prve utakmice. Susret u svoju korist Osijek je riješio s 2:1 čime su preskočili Lokomotivu na ljestvici te sada drže treću poziciju, dok je Gorica kojoj je ovo bio treći prvenstveni poraz ostala na petom mjestu.

Susret po domaću momčad nije loše krenuo, jer idealno proigravanje Zwolinskog, Suk je u 11. minuti pretvorio u vodeći pogodak. Držala je Gorica prednost do 40. minute kada Osječani dolaze do izjednačenja. Neoprezan start kapetana Čaglja na Mudražiji donio je Osječanima udarac s bijele točke, odakle je precizan bio Marić. Pogodio je Kahlina stranu, no odmjeren udarac ipak je završio iza njegovih leđa.

U drugih 45. minuta Osječani su bili opasnija momčad stvorivši nekoliko izglednih prilika, koje je zaustavljao raspoloženi Kahlina, koji je u 74. minuti ostao nemoćan, nakon udarca glavom Grgića, kojeg je pronašao Bočkaj. Najbliže izjednačenju Gorica je došla u 84. minuti kada je na centaršut Lovrića, Miya iz blizine pogodio vratnicu.

Reakcije trenera
Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Bila je to jako dobra utakmica, puna dinamike i tempa. Žao mi je jer su dečki dali sve od sebe. Šteta što nismo izdržali prvo poluvrijeme, jer bilo je evidentno da je Osijek nakon 20 minuta ubrzao igru. Na kraju mogu čestitati Osijeku na pobjedi. Mi smo ove polusezone napravili dobar posao, a ako dopunska selekcija bude dobra onda možemo još bolje“.

Zoran Zekić (NK Osijek): „Utakmica je bila prva prvenstvena. Drugo poluvrijeme smo izgledali puno bolje nego protiv Hajduka, a na to nas je natjerala Gorica. Pokazali smo karakter, jer smo se vratili iz rezultatskog minusa. Na kraju kada se sve sagleda pobjeda je i više nego zaslužena“.

Utakmicom između Rijeke i Lokomotive koja se na Rujevici igra od 15 sati otvara se 17. kolo HT Prve lige. Danas još igraju Hajduk i Istra 1961, sutra su na rasporedu utakmice Inter-Dinamo, te HNK Gorica- Osijek, dok kolo u ponedjeljak zaključuju Rudeš i Slaven Belupo.

Za nogometaše Gorice utakmica protiv Osijeka posljednja je domaća ove polusezone, u kojoj će tražiti pozitivan rezultat, kako bi se na što ljepši način oprostili od publike, koja ih je ove polusezone pratila u velikom broju. Za sutrašnji dvoboj trener Sergej Jakirović najavljuje određene promjene u igračkom kadru sa željom da se dođe do pozitivnog rezultata.

-Možemo biti ponosni kako smo odigrali na Maksimiru, te se možemo osloniti na drugo poluvrijeme koje smo tamo prezentirali, jer smo bili hrabri i odlučni. Osijek je u srijedu igrao Kup, gdje se sigurno potrošio, no ne bojim se za to, jer oni imaju roster s dosta kvalitetnih igrača. Mi moramo dati sve od sebe da napravimo pozitivan rezultat. Neriješeno bi bilo jako dobro, a kada bi pobijedili to bi bilo vrhunski. To bi bila točka na „i“ ove prelijepe nogometne sezone u Velikoj Gorici. To bi svima nama bila nagrada- kazao je u najavi utakmice trener HNK Gorice, Sergej Jakirović.

U prvom susretu odigranom u Gradskom vrtu, Gorica je zgoditkom Lukasa Zwolinskog slavila s minimalnih 1:0.

-Moramo biti koncentrirani kao i na Maksimiru gdje smo pokazali da možemo stvarati šanse, a možemo čak i pobijediti. Miran sam jer mislim da možemo pobijediti svakoga u ligi ako igramo kao tim i sada možemo pokazati da nije bila samo sreća što smo već pobijedili Osijek- nadovezao se najbolji gorički strijelac Zwolinski, koji je tijekom druženja s novinarima pokazao kako dobro barata i hrvatskim jezikom.

Susret na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici na rasporedu je u 17,30 sati.

Stranica 1 od 9

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.