Gorica s igračem manje srušila Rijeku

Nogometaši Gorice u susretu su 28. kola Prve HNL kao domaćini svladali Rijeku s 1-0
Gorica s igračem manje srušila Rijeku i zakuhala utrku za naslov Igor Soban/PIXSELL

Nogometaši Gorice u susretu su 28. kola Prve HNL kao domaćini svladali Rijeku s 1-0. Jedini pogodak na utakmici bio je autogol mladog Rijekinog stopera Save Čestića u 73. minuti.

U susretu podjednakih suparnika odlučila je pogrešna procjena Čestića koji je glavom preusmjerio pokušaj glavom Babeca s više od 10 metara, kojega bi njegov vratar Labrović zasigurno obranio, te zatresao svoju mrežu. Prethodno je Krizmanić probio desni bok i uputio odličan centaršut ravno na glavu Babeca.

Gorica je do pogotka stigla u trenucima kada je imala igrača manje na terenu jer je u 61. minuti zbog drugog žutog kartona, kojega je dobio zbog nesmotrenog starta na suparničkoj polovici, isključen domaći napadač Cruz.

Inače, ovo je Čestiću već drugi autogol ovoga proljeća, u 23. kolu je također zbog njegove loše reakcije Rijeka izgubila s 0-1 na gostovanju kod Osijeka.