Braća Colarić-Lukavec 4-0!
v

Braća Colarić-Lukavec 4-0! Tako treba iščitati izvještaj s današnje utakmice 26. kola 3. HNL u Vrbovcu, gdje je gostovao Lukavec (koji je jesenas doma slavio 3-2). Trostruki strijelac na ovom je susretu bio, inače prvi vrbovečki topnik, Josip, a trostruki asistent brat mu Domagoj koji je, k tome, zabio i četvrti pogodak s bijele točke. Rapsodija!

No, pođimo redom. Po vrlo vjetrovitom vremenu gledali smo otvorenu, obostrano angažiranu i vrlo fer utakmicu s puno šansi. U 22. minuti opalio je s distance Domagoj Colarić, ali je vratar Luter Lukavca loptu skrenuo u korner. Minutu kasnije istakao se i domaći čuvar mreže Zrinščak, a onda je u 26. minuti gredu pogodio domaći napadač Slišković. Domaćin ne uspijeva realizirati ni stopostotnu priliku u zadnjoj minuti prvog poluvremena.

U nastavku susreta domaćin ubacuje u brzinu više ulaskom Nakića (nešto kasnije i Trošića). I već do 60. minute redaju četiri velike prigoda za pogodak (Tomas, Nakić, Josip Colarić-prečka), a onda i gol. Domagoj Colarić probija desnu stranu, ubacuje pred gostujuća vrata, a brat Josip glavom trese mrežu.

Isti igrač malo kasnije ponovo pogađa prečku, a onda u 84. minuti gosti ozbiljno prijete: Kahlina je lijepo opalio s distance, ali je Zrinščak loptu skrenuo u korner. Nakon toga završnica susreta pripada u cijelosti domaćinu. Novo vodstvo u 85. minuti postavio je ponovo dvojac Domagoj-Josip, kao i dvije minute kasnije. U 2. minuti sudačke nadoknade, nakon što je srušen Slišković u gostujućem šesnaestercu, najstrožu kaznu u 4-0 pretvara Domagoj Colarić.

Bila je ovo druga uzastopna, ukupno treća pobjeda Vrbovčana u proljetnom dijelu prvenstva. Sada sve ljepše izgleda: na kontu je 39 bodova, gol-razlika svedena je na 0 i trenutno imaju 7. mjesto.

Iduću subotu čeka ih novo iskušenje na gostovanju u Lučkom.