Teško se prisjetiti kada je neka ekipa u Velikoj Gorici slavila s +23
DSC_3450

Košarkaši Šibenke svladali su u gostima Goricu 100-77 u susretu trećeg kola Prvenstva Hrvatske, nanijevši Goričanima jedan od najtežih poraza u domaćem prvenstvu na domaćem parketu. Teško je uopće pronaći prave riječi za ovako težak poraz od suparnika koji je u rangu s Goricom. Gostovale su u Velikoj Gorici jače i bolje momčadi, no ni jedna nije očitala ovakvu lekciju domaćim košarkašima, koji se trebaju dobro zamisliti.

-Dosta šokantan i sramotan poraz. Pratim našu košarku i ne sjećam se da je Gorica ikad izgubila na svom terenu ovakvom razlikom. Moramo analizirati utakmicu i moramo vidjeti zašto smo izgledali ovako loše obrambeno, jer primili smo 100 koševa. Rekao sam igračima da svatko od nas mora podignuti svoju razinu i onda ćemo izgledati bolje. Čeka nas težak raspored, igramo ABA 2 ligu, ali se nadam da ćemo se idući tjedan podignuti. Idemo dalje- iskreno će trener Vladimir Krstić.

Šibenčanima je ovo bila druga utakmica u sezoni i druga pobjeda, a Goricu su slomili sjajnom igrom u drugoj četvrtini koju su dobili 33-17. Potom su u nastavku jednostavno održavali prednost, otišli i na preko 20 poena prednosti te na kraju pobijedili s +23.

Šibenku su do slavlja vodili Pavao Paić i Antonio Klarin koji su ubacili po 19 poena, s tim da je Paić tome dodao osam skokova i sedam asistencija. Kod Gorice je najbolji bio Dino Cinac s 18 koševa, a publici se predstavio i novoangažirani Amerikanac Seth LeDay, koji je debitirao s pet poena.