Konačnih 111-73 zorno prikazuje koliko su Goričani bili superiorniji od svojih suparnika, kojima baš ništa nije polazilo za rukom
KK GORICA-KK ŠKR

Pribojavali su se u redovima Gorice večerašnjeg susreta protiv Škrljeva, jer igrači trenera Josipa Sesara proteklih 14 dana proveli su u izolaciji. No, taj hendikep večeras se nije vidio.

Trener Josip Sesar stalnim rotacijama držao je momčad na visokom nivou igre, a kada se tome pridoda i sjajna šuterska večer (26/40 za dva poena i 15/31 za tricu) tada pobjeda niti jednog trenutka ne može biti dovedena u znak pitanja. Konačnih 111-73 zorno prikazuje koliko su Goričani bili superiorniji od svojih suparnika, kojima baš ništa nije polazilo za rukom.

Istini za volju poveli su s 2:0, a sve nakon toga bilo je na strani Gorice, koja je već u prvoj četvrtini u tri navrata imala dvoznamenkastu prednost (14:4, 19:9, 20:9). Ipak, uspjeli su gosti koliko toliko nakon prvih deset minuta držati utakmicu otvorenom (24:20), da bi do odlaska na odmor Gorica stekla +11 (49:38).

Konačan mat gostima su domaći košarkaši zadali već na startu treće dionice igre, gdje su serijom dalekometnih ubačaja slomili i posljednju nadu Škrljeva za povratkom u utakmicu. Sve nakon toga bilo je lišeno svake rezultatske neizvjesnosti, u kojoj su domaći košarkaši nastavili “trpati” protivnički koš za konačnih +38.