Sesvete su parket Gradske sportske dvorane napustile pobjedom 30:23
DSC_3300

Krenula je rukometna Liga za prvaka, u kojoj drugu godinu za redom igraju i rukometaši Gorice. Prvo kolo za protivnika im je donijelo momčad Sesveta, koju sljedećeg vikenda očekuje susret osmine finala EHF Europskog kupa protiv talijanske momčadi Junior Fasana. Zbog europskih obaveza utakmica je odigrana ranije, a gosti iz Sesveta parket Gradske sportske dvorane napustili su pobjedom 30:23.

“Mali derbi”, jer utakmice Gorice i Sesveta uvijek su neizvjesne ovoga puta ponudila je malo od toga, jer gosti su iskoristili loše izdanje domaće momčadi za uvjerljivu pobjedu. Već sredinom prvog dijela Sesvećani su imali +5 (4:9), no domaći rukometaši uspjeli su u 21. minuti poravnati rezultat na 10:10, da bi u 27. minuti semafor pokazivao 13:13. Imala je Gorica u tim trenucima igrača više, no nije ga iskoristila, što su gosti naplatili s tri laka zgoditka za +3 prilikom odlaska na odmor (13:16).

Pobjednik je odlučen u uvodnim minutama nastavka, jer u prvih 12. minuta Goričani su postigli samo jedan zgoditak, dok su gosti bili nepogrešivi te su u istom razdoblju postigli njih šest za +8 (14:22). U više navrata Sesvećani su imali i najvećih +9, što su domaći rukometaši uspeli u jednom trenutku spusti na -5, da bi na kraju semafor pokazivao 23:30.

S pet pogodaka Rok Malin bio je najbolji u domaćem sastavu, dok je kod pobjednika sedam postigao Patrik Hršak, a šest Filip Turčić.