Kvalitetniji gosti iz Mraclina podarili su petardu oslabljenom sastavu Rakovca i zasluženo odnijeli sva tri boda iz Rakovca
056

Po teškom i klizavom terenu prvih pola sata igre proteklo je u obostrano izjednačenoj igri između Rakovca i Mraclina. Krvarić se u 8. minuti efektno riješio čuvara, ali je mlako pucao sa 16 metara pa je njegov udarac sigurno uhvatio gostujući vratar Marić. U 14. minuti Milatović je oprobao svoj snažni udarac s 18 metara, ali je lopta završila pored desne vratnice. Prva 100 postotna prilika za goste zbila se u 27. minuti u kojoj je Vidović dodao loptu Juriću koji je s 11 metara pucao iznad domaćih vrata. Mraclin dolazi do rezultatske prednosti u 32. minuti preko lijeve strane u kojoj je Jurić asistirao Ivančiću, koji je s 10 metara iskosa s desne strane svladao vratara Habijanca. Kolarić je u 34. minuti primio neometan loptu na 11 metara, ali je njegov udarac obranio Habijanec. Na ubačaj Brlekovića u 34. minuti Baček je pucao s 5 metara u vratara Marića. Kazna za domaći 100 postotni promašaj stigla je u 42. minuti, jer su gosti iz Mraclina povećali vodstvo. Milatović je ubacio loptu s lijeve strane, a Kolarić u padu s glavom iz blizine trese domaću mrežu.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u 48. minuti, jer je Milatović dodao loptu Šikiću koji je rutinski svladao Habijanca. Alen Novoselec je u 51. minuti uputio šut s 11 metara kojeg je izvrsno obranio Marić. Na drugoj strani uzvratio je Jurić u 59. minuti, ali je Habijanec bio siguran u intervenciji. Bijeg Presečkog u 61. minuti završava udarcem s 11 metara, ali je loptu s gol crte izbacio Domitrović. Siloviti udarac Onića s 18. minuti u 63. minuti uzdrmao je domaću prečku. Lijepu domaću akciju u 67. minuti završio je Krvarić šutom sa 16 metara izravno u vratara Marića. Jurić je u 69. minuti topovskim udarcem s 10 metara postigao četvrti zgoditak za goste. U 74. minuti Milatović je pucao s 14 metara, Habijanec obranio šut, a odbijenu loptu iz blizine Onić posprema u domaći gol. Solo akciju Alen Novoselec je u 83. minuti završio udarcem sa 16 metara kojeg je samopouzdano uhvatio Marić. U 90. minuti gosti su izveli brzi kontranapad po desnoj strani kojeg je završio Cvetnić udarcem sa 7 metara iznad vratnice.

Rakovec je nastupio bez petorice standardnih prvotimaca koji je samo prvih pola sata držao ravnotežu i ritam igre protiv razigranih gostiju iz Mraclina. Nakon vodstva Mraclina raspala se igra Rakovca, između ostaloga i zbog nedostatka fizičke snage, što su gosti kasnije znalački kažnjavali. Gosti su većinom utakmice bili bolja momčad koje je težila kombinatornoj i pas igri, koja je ostvarila dominaciju u veznom redu, što je bilo ključno za trijumf nad domaćim sastavom. Mraclin se ovom uvjerljivom pobjedom u Rakovcu potvrdio da pripada krugu klubova iz samog vrha tablice JŽNL-a. Kod gostiju bolji: Josip Jurić, Petar Milatović, Josip Domitrović, Matej Skrbin, Filip Onić, Bruno Dandić i Hrvoje Šikić.

Otužno je bilo u Rakovcu iz dva razloga, što je nastavljena serija poraza i što je prvi puta u povijesti kluba jedna prvenstvena utakmice bila odigrana bez gledatelja sukladno epidemiološkim mjerama koje su na snazi.

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA, 13. KOLO
NK RAKOVEC – NK MRACLIN 0:5 (0:2)
RAKOVEC. Igralište NK Rakovec. Gledatelja: nema.
Sudac: Matija Spudić (Ivanić-Grad) 7. Pomoćnici: Marin Medved (Ivanić-Grad) i Krunoslav Anić (Križ). Delegat: Ivica Krezo (Priluka, Livno).
STRIJELCI: 0:1 Ivančić (32), 0:2 Kolarić (42), 0:3 Šikić (48), 0:4 Jurić (69), 0:5 Onić (74)
NK RAKOVEC: Habijanec 6, Brlečić 6, Babić 6, Baček 6,5, Jendriš 6, Stjepanović 6,5, Madžar 5, Krvarić 6, Presečki 6, (od 62. I. Novoselec 5), A. Novoselec 6,5, Stojanović 5,5.
TRENER: Željko Radotović 6.
NK MRACLIN: Marić 7, Petravić 7, Ivančić 7, (od 46. Onić 7,5), Domitrović 7,5, Jurić 8, Milatović 8, (od 75. Cvetnić -), Skrbin 7,5, Dandić 7,5, Kolarić 7, Vidović 7,5, Šikić 7,5, (od 75. Kuzmić -). TRENER: Marko Pancirov 7,5
IGRAČ UTAKMICE: Josip Jurić