Kurilovec je na Udarniku Lukavec porazio s 4:1
DSC_7162

Nakon poduže stanke i trećeligaških derbija Radnika i Poleta, danas je ponovno u trećem rangu hrvatskog nogometa odigran jedan turopoljski derbi. Na Udarniku je domaći Kurilovec ugostio Lukavec i ispratio ih kući pognutih glava. Momčad trenera Senada Harambašića slavila je s 4:1 i sasvim zasluženo osvojila bodove i potvrdila kako su oni broj dva nogometa u Turopolju.

Igrala su ova dva protivnika i prijateljsku utakmicu uoči nove sezone, a tada je uspješniji bio Lukavec. Nadvili su se nakon toga mnogi upitnici nad momčadi Kurilovca, no trener Harambašić predan poslu kakav je oduvijek bio uspio je mladu momčad podići kako bi bila što konkurentnija u trećeligaškoj konkurenciji. To im za sada uspijeva, jer s 13 osvojenih bodova Kurilovec je desetom mjestu.

Prvu ozbiljniju šansu na današnjoj utakmici imao je Meter koji je u 23. minuti pucao glavom, no domaći vratar Išek nije se dao iznenaditi. Samo tri minute kasnije, na semaforu je zasvijetlilo 1:0. Sve je odradio Tolj, koji se sjajno oslobodio svojih suparnika pa poslao loptu nisku loptu u lukavečki peterac koju propušta Selman, da bi je u neobranjeni dio mreže pospremio Resler. Isti je igrač u posljednjim sekundama sudačke nadoknade podebljao domaću prednost. Centaršut u peterac gostiju poslao je Završki, a najviši u skoku bio je Resler za novu radost domaće momčadi.

Leon Išek domaći junak

U nastavak susreta bolje i odlučnije ulaze gosti, koji u 52. minuti preko Althalera smanjuju zaostatak. Samo dvije minute kasnije Lukavec se u potpunosti mogao vratiti u utakmicu. Pogrešno dodavanje domaće momčadi presjekao je Konjevod koji je zaobišao domaćeg vratara, da bi ga potom prekršajem zaustavio Završki. Sudac Kokot pokazao je na bijelu točku, a tada se u junaka domaće momčadi prometnuo vratar Išek, koji je pročitao namjeru Luke Borkovića i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Promašeni jedanaesterac kao da je obeshrabrio Lukavec koji je do kraja susreta primio još dva pogotka. Najprije je Tolj bio siguran s bijele točke u 67. minuti, nakon što je Konjevod u svom šesnaestercu srušio Bukvaševića, da bi konačnih 4:1 postavio Bakula, kojeg je u mat poziciju izbacio Musa.

Reakcije trenera na utakmicu

Senad Harambašić (NK Kurilovec): “Utakmica visokog ritma. Drago mi je što smo bili posvećeni igri, a ne rivalitetima van nogometne igre. Zadovoljan sam rezultatom i smatram da se ovo očekivalo od nas, kako bi dalje išli mirno sezonom.”

Slaven Batovanja (NK Lukavec): “U nastavku susreta nam je falilo i malo sreće. Izašli smo odlični u drugo poluvrijeme, ali nam je bilo teško protiv čvrste i kvalitetne momčadi Kurilovca. Svoju priliku nismo iskoristili. Drugim dijelom sam zadovoljan, dok u prvom nismo bili na razini ničega.”

3. HNL SREDIŠTE, 10. KOLO
NK KURILOVEC – NK LUKAVEC 4:1 (2:0)
STRIJELCI: 1:0 Resler (26), 2:0 Resler (45), 2:1 Althaller (52), 3:1 Tolj (67 – 11 m), 4:1 Bakula (78).
NK KURILOVEC: Išek, T. Grdenić (od 82. Bolješić), Musa, Popović, Resler, Tolj, Selman (od 63. Marelja), Bakula (od 90. Beganović), Završki, Kušec, Bukvašević. TRENER: Senad Harambašić
NK LUKAVEC: Luter, M. Grdenić, Luganđija (od 46. Krpan), Ezgeta (od 46. Valentinčić), Ivezić, Althaller, Borković, Konjevod, Abazi (od 87. Cvetko), Kaurin (od 46. Krpečanec), Meter (od 72. Peranić). TRENER: Slaven Batovanja-Gičev