Žuti su se pokazali spremnijima i pobjedom 90:80 plasirali su se na Final Eight turnira
DSC_0454

Najjači par osmine finala Kupa Krešimira Ćosića bila je utakmica Gorice i Splita. Žuti su se pokazali spremnijima i pobjedom 90:80 plasirali su se na Final Eight turnira.

Goričani su samo u prvoj trećini, u prvih sedam minuta imali prednost, 12:2, da bi serijom 21:4 Split završio prvu dionicu s prednošću od 7 poena (23:16). Posljednje vodstvo domaća je momčad imala krajem druge četvrtine 40:39, dok se na odmor otišlo prednošću Splita 47:44.

Splitska momčad tijekom treće četvrtine imala je stalno vodstvo, domaćin se uspio u dva-tri navrata približiti na 2-3 razlike, ali preokreta nije bilo. Isti scenarij viđen je i u posljednjih deset minuta, u kojima je Gorica u dva navrata došla na -1 (70:71, 77:78), no dalje nije išlo.

Splićane je predvodio Blaž Mesiček s 24 poena, 4 skoka i 4 asistencije, a odlično su ga pratili Sani Čampara i Marin Marić s 18 koševa. U redovima Gorice najefikasniji je bio Karlo Uljarević s 11 poena, a dvoznamenkasti učinak još je upisao Krešimir Ljubičić s 10 koševa.