Uvjerljivom 93:69 pobjedom protiv slovačkog prvaka, Spisski Rytieria, košarkaši Gorice otvorili su premijerni nastup u Alpe Adria Cupu
DSC_6134

Uvjerljivom 93:69 pobjedom protiv slovačkog prvaka, Spisski Rytieria, košarkaši Gorice otvorili su premijerni nastup u Alpe Adria Cupu. Gosti su u Veliku Goricu doputovali sa svega osam igrača, a kako je utakmica odmicala individualna i momčadska kvaliteta goričkog sastava sve je više dolazila do izražaja.

Izuzetak je bila tek prva četvrtina koja je pripala gostujućem sastavu (20:18), koji je u jednom dijelu imao i najvećih +6 ((17:11). S pet uzastopnih koševa na otvaranju druge četvrtine Gorica je prešla u vodstvo, koje više nije ispuštala. Do odlaska na odmor Gorica je imala 14 poena viška (45:31).

Lakoća igre u goričkom sastavu posebno je do izražaja došla u drugom dijelu u kojem je prednost narasla i do najvećih +35 (68:43, 84:49), što su gosti zahvaljujući malom opuštanju uspjeli spustiti na -24 na isteku četrdeset minuta.

Kod Gorice je Mate Kalajžić ubacio 16 poena te je imao osam asistencija i pet skokova. Koš manje ubacio Marko Baković, na 13 se zaustavio Emil Savić, a na 11 se zaustavio Dino Cinac. Svakako treba istaknuti i čak 13 asistencija Borne Kapuste, koji je tome pridodao i 7 ubačaja.

Uz Goricu su u skupini C, uz slovački Spisski Rytieri, smješteni austrijski Klosterneuburg i poljska Dabrowa Gornicza.