Rukometaši Gorice nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti NEXE
DSC_0470

Rukometaši Gorice nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti NEXE u zaostaloj utakmici šestog kola Paket24 Premijer lige-Lige za prvaka. NEXE koji je bio formalni domaćin u Velikoj Gorici na kraju je slavio s 29:21. Nisu uspjeli Goričani pružiti jak otpor kao u prvoj utakmici u Našicama kada su bili nadomak senzacije. Sužena rotacija učinila je svoje te su gosti relativno lako došli do pobjede.

Hrabro su igrači trenera Andrije Nikolića ušli u utakmicu te poveli s 3:0, ostavivši Našičane punih sedam minuta bez postignutog gola. No, sastav Branka Tamšea pohvatao je sve konce te je u 12. minuti došlo do prvog izjednačenja (5:5), da bi četiri minute kasnije semafor pokazivao 8:5. Serija 5:0, primorala je trenera Gorice da pozove minutu odmora. Do odlaska na predah Našičani su udvostručili prednost (14:8).

Nastavak utakmice donosi seriju NEXE-a 6:2 i okruglih 10 pogodaka prednosti (20:10), što je omogućilo mirnu završnicu i puno prostora treneru Tamšeu za rotaciju svih igrača.
Omogućilo je to rukometašima Gorice da u završnici smanje razliku i ublaže poraz.

Marin Jelinić s 10 golova bio je prvi strijelac NEXE-a, dok je Hrvoje Ceković s pet pogodaka predvodio goričke strijelce.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA – LIGA ZA PRVAKA, 6. KOLO
RK NEXE – HRK GORICA 29:21 (14:8)
RK NEXE: Kuzmanović 1 (8 obrana), Barišić Jaman 1, Vejin 2, Radovanović (5 obrana), Jelinić 10, Vida, Manci Mičević 2, Blažević, Severec, Moslavac, Kević 1, Tomić 5, Melić 1, Jaganjac 4, Kavčič 1, Markušić 1. TRENER: Branko Tamše
HRK GORICA: Turčić (5 obrana), Ceković 5, Laljek 4, Goričanec, Baković, Čakarić 3, Solariček, Jozepović , Sladoljev (9 obrana), Bura 2, Barišić, Huremović, Svržnjak 4, Tomašić 1, Cikatić 2, Gal. TRENER: Andrija Nikolić