Dinamo u produžetku slomio brojčano slabiju Goricu i izborio finale Kupa

Dinamo će u finalu 19. svibnja u Velikoj Gorici igrati protiv Istre 1961
Zagreb: Dinamo protiv Gorice lovi finale Kupa Matija Habljak/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama plasirali su se u finale Hrvatskog nogometnog kupa 4-1 pobjedom protiv Gorice nakon produžetka u polufinalu. Gorica je odlično otvorila susret, povela golom Špikića (3), no početkom drugog poluvremena Mišić (46) je poravnao na 1-1, da bi u produžetku pobjedu Dinamu osigurali Jakić (100), Majer (110) i Ademi (118).

Gosti su do vodstva stigli nakon što je Dvorneković odlično osvojio loptu na polovici Dinama, ona je došla do Hamada koji je sjajno proigrao Špikića, a mladi napadač Gorice koji će od ljeta igrati za Dinamo probio se između Ristovskog i Theophile-Catherinea te preciznim prizemnim udarcem pogodio sam donji lijevi kut Zagorca koji se nije niti pomaknuo. Gorica je bila bolji suparnik tijekom čitavog prvog poluvremena, Dinamo usprkos zaostatku nije stvorio niti jednu opasnu situaciju pred suparničkim golom, dok su gosti prijetili iz brzih protunapada, no nedostajalo je preciznosti u završnici za povećanje vodstva.

Utakmica se u potpunosti okrenula početkom nastavka kada je trener Dinama Damir Krznar u igru uveo Ademija i Majera umjesto Ivanušeca i Franjića. Nakon samo 46 sekundi igre u drugom poluvremenu Mišić je izjednačio odličnim udarcem s 20-ak metara nakon što je Kastrati ušao u kazneni prostor s desne strane, navukao obranu na sebe i zatim povrtnom loptom poslužio Mišića. U 49. minuti Gorica je ostala s igračem manje jer je sudac Zebec rigorozno kaznio Keitu drugim žutim kartonom te je do kraja dvoboja Dinamo apsolutno dominirao. Mogli su domaći do pobjede i prije isteka 90. minute, ali Oršić u 69. minuti iz idealne pozicije nije pucao nego se odlučio za dodavanje za Majera koje nije bilo precizno da bi Kastrati u 72. minuti glavom s četiri metra prebacio vrata.

Ipak, “bunker” Gorice pao je u produžetku, Dinamo je poveo gotovo na isti način na koji je stigao i do izjednačenja. Kastrati je dobio loptu na desnom krilu, poslao povratnu na udarac Jakića s 20-ak metara, a ovaj je pogodio sam gornji lijevi kut nemoćnog Banića. Do kraja dvoboja Majer i Ademi su u 110., odnosno 118. minuti preciznim prizemnim udarcima s vrha kaznenog prostora postavili konačni rezultat.

Dinamo će u finalu 19. svibnja u Velikoj Gorici igrati protiv Istre 1961 koja je u prvom polufinalu prije dva tjedna svladala branitelja naslova Rijeku s 3-2.