fbpx
01Portal
Utorak, 06 Studeni 2018 09:19

Inter i Slaven Belupo praznih pušaka

Nogometaši Intera remizirali su odigravši 0:0 sa Slavenom Belupom u utakmici 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Bila je to tvrda utakmica u kojoj nije bilo pretjeranih šansi. U domaćim redovima osvojenim bodom itekako su zadovoljni, jer kako je istaknuo trener Samir Toplak momčad je na terenu jako dobro izgledala.

-Tipično tvrda utakmica protiv organiziranog i 'gustog' Slavena. Jako sam zadovoljan izgledom naše momčadi, imali smo kontrolu i šteta je što Andrić i Mamut nisu zabili. Izdvajam fenomenalnu igru Muhara, kao i nastup oba stopera. Falio nam je 'pravi' Andrić, ali najvažnije je da smo izgledali kao ekipa. Ovim putem treba nastaviti- kazao je Toplak.

U subotu nogometaše Intera očekuje gostovanje na Poljudu kod Hajduka.

Objavljeno u Sport
Utorak, 30 Listopad 2018 18:10

Lokomotiva i Inter u četvrtzavršnici Kupa

Lokomotiva i Inter prvi su četvrtfinalisti Kupa Hrvatske. U danas odigranim susretima osmine finala Inter je u Zaprešiću s 2:1 svladao Istru 1961, dok je Lokomotiva na Stanovima porazila Zadar s 3:1.

Preostalih šest susreta na rasporedu je sutra, a sastaju se; Zelina-Dinamo, Marsonia-Slaven Belupo, Vinogradar-Jadran Luka Ploče, Krk-Osijek, Šibenik-Hajduk i Varaždin-Rijeka.

Nogometaši Gorice i dalje žive svoj san. U današnjem susretu 12. kola Prve lige još jednom su slavili u gostima nastavivši tako sjajan niz koji je sada stigao do pete uzastopne gostujuće pobjede. U Zaprešiću je domaći Inter poražen s 3:1 čime Goričani i dalje čvrsto drže europsku četvrtu poziciju i puni samopouzdanja čekaju nedjelju i Hajduk.

Susret se bolje otvorili igrači Intera koji su preko Komnena Andrića poveli u desetoj minuti. Tražila se Gorica gotovo pola sata, no kada je stvari u svoje ruke preuzeo Iyayi Atiemwen sve je sjelo na svoje mjesto. Najprije je Atiemwen sjajnom loptom pronašao Dvornekovića kojem nije bilo teško iz blizine matirati domaćeg vratara Matkovića, koji je ponovno kapitulirao u 43. minuti kada je Atiemwen s dvadesetak metara neobranjivo pogodio njegovu mrežu.

Odluka o pobjedniku pada u 49. minuti kada je nakon prodora danas odličnog Marijana Čabraje na 1:3 povisio Mario Marina srušivši sve nade domaćina. Dobre igre Goričana osim što privlače sve veći broj navijača na domaće utakmice, sve više njih odlazi i na gostovanja. Za današnji susret u Zaprešiću klub je organizirao autobus za sve njih, a veliki broj njih stigao je i u privatnom aranžmanu. Vidjelo se to na tribinama gdje je gotovo polovicu gledatelja činilo njih iz Velike Gorice.

HT PRVA LIGA, 12. KOLO
NK INTER – HNK GORICA 1:3 (1:2)
STRIJELCI: 1:0 Andrić (10), 1:1 Dvorneković (32), 1:2 Atiemwen (43), 1:3 Marina (49)
NK INTER: Matković, Muhar, Postonjski, Vukčević (od 63. Ćulum), Solomon, Andrić, Prenga, Šimunec, Bosec, Rak (od 63. Vuk), Valentić (od 79. Čeliković). TRENER: Samir Toplak
HNK GORICA: Kahlina, Musa, Jovičić, Čagalj, Suk (od 63. Lovrić), Dvorneković (od 80. Arshakyan), Maloča, Čabraja, Atiemwen, Miya (od 46. Marina), Špičić. TRENER: Sergej Jakirović

Nakon dvotjedne stanke večeras je susretom u Zaprešiću između Intera i Rijeke otvoreno 11. kolo HT Prve lige. Debi Igora Bišćana na klupi Rijeke bio je uspješan, jer njegova je momčad slavila s 2:1 prekinuvši tako niz od šest susreta bez pobjede.

Dvostruki strijelac za Rijeku bio je Čolak u 11. i 63. minuti, dok je strijelac za Inter koji je od 36. minute igrao s igračem više strijelac bio Solomun.

Rijeka je ovom pobjedom došla do 17 bodova, te je preskočila Goricu na četvrtoj poziciji, dok je Inter i dalje osmi s 10 bodova.

U prvom susretom HT Prve lige, nogometaši Intera večeras su u Zaprešiću u zanimljivoj utakmici s 2:1 svladali drugoplasiranu Lokomotivu. Iako je sastav s Kajzerice u 14. minuti poveo zgoditkom Kastratija, Inter je na krilima dvostrukog strijelca Ivana Mamuta stigao do tri boda. Najprije je Mamut u 20. svladao Grbića za izjednačenje, da bi u 64. pogodio za potpuni preokret.

Za Zaprešićane je ovo treća prvenstvena pobjeda kojom su pobjegli iz opasne zone, te s deset osvojenih bodova trenutno drže sedmu poziciju.

Prvenstvo se nastavlja sutra susretima Gorica-Rijeka te Rudeš-Dinamo, dok kolo u nedjelju zatvaraju utakmicom na Poljudu Hajduk-Osijek.

Sjajnim utakmicama u Zagrebu i Puli završeno je osmo kolo Hrvatski Telekom Prve lige u kojima je Dinamo na Maksimiru svladao Inter s 5:3, dok je Hajduk slavio kod Istre 1961 rezultatom 4:2.

Trener Dinama Nenad Bjelica u ovom je susretu odlučio na teren poslati igrače s manjom minutažom, što mu se u odnosu na susret protiv Rudeša nije obilo o glavu, iako su Modri u nastavku u dva navrata stizali prednost Zaprešićana. Dinamo je u 14. u vodstvo doveo Lešković, no Inter je u nastavku preko Ajayija i Andrića u 55. minuti poveo. Tri minute kasnije Budimir je bio precizan s jedanaest metara.

Inter je u novo vodstvo došao u 69. autogolom Šunjića, a pobjedu Dinamu koji je od 58. minute imao igrača više donose s dva pogotka Petković te Kadzior.

Dinamo je ovom pobjedom ostao na vrhu s četiri boda više od Lokomotive koja je na obnovljenom travnjaku u Kranjčevićevoj ulici s 2:0 svladala Rijeku, dok je Inter osmi.

Nogometaši Intera pobjednički su odradili utakmicu šesnaestine finala Kupa Hrvatske. U gostima u Beletincu, kod četvrtoligaša Bednje, Inter za koji su većinom igrali igrači s manjom minutažom pobjedom od 3:0 izborili su plasman u osminu finala.

Dvostruki strijelac u prvom dijelu bio je Mamut, dok je konačnih 0:3 postavio Ajayi u 81. minuti.

-Ono što je u Kupu najvažnije, prolaz, ostvarili smo. Rutinski smo prošli i to je najbitnije. Druga stvar je potvrda mog razmišljanja kako je sedam-osam igrača trenutačno ispod nivoa koji Inter traži, pa su zasluženo tamo gdje jesu. Naravno, ne odnosi se to na sve- za klupsku stranicu izjavio je trener Zaprešićana Samir Toplak.

Sedmo kolo HT Prve lige otvorili su večeras susretom u Zaprešiću Inter i Istra 1961. Gosti iz Pule na kraju su slavili s 2:1 upisavši tako prvi ovosezonski trobod.

Junak gostujuće pobjede bio je Ramon Mieres koji je postigao oba zgoditka. Prvi u 19. minuti, dok je u 87. svojim drugim pogotkom donio veliku radost u gostujuće redove postavivši konačnih 2:1. Strijelac za Inter bio je Komnen Andrić u 79. minuti.

Prvenstvo se nastavlja sutra kada se sastaju; Gorica-Dinamo te Hajduk Rudeš, dok u nedjelju igraju Slaven Belupo-Lokomotiva i Rijeka-Osijek.

Subota, 01 Rujan 2018 11:03

Inter lakoćom svladao Rudeš

Inter i Rudeš otvorili su sinoć u Zaprešiću šesto kolo Hrvatski Telekom Prve lige. Inter je opravdao ulogu favorita te je uvjerljivim izdanjem došao do drugog prvenstvenog slavlja. U susretu bez veće neizvjesnosti Inter je slavio s 3:0, riješivši pitanje pobjednika još u prvom dijelu.

Inter je u vodstvo u 16. minuti realiziravši kazneni udarac nakon Oluićevog igranja rukom doveo kapetan Andrić. Osam minuta kasnije semafor je već pokazivao 2:0 nakon zgoditka Burzanovića kojem je asistirao Andrić, dok je konačnih 3:0 u 39 minuti postavio Šimunec.

U današnjim susretima u 18,30 u Koprivnici igraju Slaven Belupo i Hajduk, dok se od 21 sat sastaju Osijek i Lokomotiva. U sutrašnjim utakmicama igraju; Istra 1961-Gorica te Dinamo-Rijeka.

Na otvaranju novog travnjaka u Zaprešiću, Inter je ugostio splitski Hajduk, koji proživljava najteže dana u novijoj klupskoj povijesti. U Zaprešić je Hajduk došao sa svega dva boda na kontu, a niz bez pobjede nastavili su i u Zaprešiću, gdje su na kraju uspjeli ostati neporaženi odigravši 2:2, nakon što su u dva navrata lovili prednost domaće momčadi.

Andrić je Inter doveo u vodstvo u 15. minuti, okrunivši lijepu akciju domaće momčadi, koja je s tom prednošću otišla na odmor. Početkom nastavka Hajduk dolazi do izjednačenja preko mladoga Palaverse u 49. minuti, da bi samo osam minuta kasnije Vukičević donio novo vodstvo Interu. Do Hajduk do novog izjednačenja došao u 75. minuti iz kaznenog udarca kojeg je pogodak pretvorio Ivanovski, nakon što ga je Prenga u svom šesnaestercu zaustavio prekršajem.

Za Inter je ovo četvrti prvenstveni bod kojim su preskočili Slaven Belupo na ljestvici, te su sada šestoplasirani sastav lige, dok se muke po Hajduk nastavljaju i dalje, jer i nakon petog kola Splićani su bez pobjede i sa svega tri boda koja im trenutno donose osmo mjesto.

Stranica 1 od 6

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.