fbpx

01Portal

Prva utakmica 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige odigrana je sinoć u Zaprešiću gdje je Inter ugostio Istru 1961. Slavila je domaća momčad s 3:1, preokrenuvši vodstvo gostiju iz Pule koji su ostali zacementirani na devetoj poziciji, dok je Inter barem privremeno preskočio Slaven Belupo.

Nogometaši Istre 1961 poveli su nakon pola sata igre, Galilea proigrao N'Dija, koji matira vratara Matkovića. Inter stvari na početak vraća tik pred odlazak na odmor, kada je ubačaj Boseca volejem Serderov pospremio iza gostujućeg vratar Čondrića. Držali su gosti bod u džepu do same završnice, no najprije je u 80. Mamut doveo Inter u vodstvo, dok je točku na „i“ domaće pobjede svojim drugim zgoditkom stavio najbolji pojedinac susreta, Serderov.

-Ako sam ovo preživio, živjet ću dugo... Istra je zahtjevan suparnik, ali mi smo pokazali da smo prava momčad. Iako smo promašili neke zicere, bili smo dovoljno konkretni i zasluženo došli do pobjede. Ona je stigla u mojoj 200. prvoligaškoj trenerskoj utakmici i sigurno ću nakon ovog važnog trijumfa igrače počastiti večerom- kazao je nakon susreta zadovoljni domaći trener Samir Toplak.

Objavljeno u Sport

Nogometašima Intera malo je nedostajalo da po drugi puta ove sezone uzmu puni plijen u Velikoj Gorici. Nakon što su ljetos slavili s 3:2, u jučer odigranom susretu 21. kola osvojili su bod odigravši 2:2. Zaprešićani su preko Serderova i Raka nakon šest minuta igre imali vodstvo od 2:0, da bi od 20. minute nakon isključenja Andreja Šimunca igrali s igračem manje. Terensku nadmoć Gorica je kapitalizirala u 84. minuti kada je Suk pogodio za izjednačenje.

-Izgleda da mi volimo igrati za gledatelje, što je dobro za neutralne gledatelje, jer ima toliko događanja. Svašta mi je u šestoj minuti prošli kroz glavu, no moram pohvaliti dečke jer su se digli i do kraja muški odigrali utakmicu. Kad gubiš 2:0 i na kraju uzeti bod moram čestiti igračima. Da smo zabili jedanaesteraca možda bi utakmica otišla skroz na našu stranu- kazao je na press konferenciji trener Gorice Sergej Jakirović, koji je u posljednjih pola sata sve karte bacio na napad, zbog čega je iz igre povučen i debitant Martin Šroler.

-Jako sam zadovoljan s Martinom Šrolerom, jer je dobro igrao. Njegova zamjena je bila taktička, jer nismo htjeli skroz isprazniti sredinu da smo vadili Suka, koji je zabio gol. Šroler je sigurno budućnost ovoga kluba- nastavio je Jakirović, koji je mišljenja kako ovo nije kiks.

-Za mene je Dinamo svemirski brod, a sve ostale naše ekipe su u deset deka. Uopće nije bitno koliko imaš bodova, jer ako nemaš pravi pristup i nisi sto posto unutra, imaš problema sa svima- zaključio je gorički trener Sergej Jakirović.

Umjesto Samira Toplaka, pred novinare je izašao njegov pomoćnik Branko Lađević, koji vjeruje kako je ovaj bod dobar poticaj za nastavak prvenstva, jer u dva proljetna kola Inter nije dohvatio niti boda.

-Imali smo dobro otvaranje, no nakon dvije nesmotrene reakcije našeg obrambenog igrača sve se razvodnilo. Na kraju moramo biti zadovoljni s rezultatom, bez obzira na to što smo imali dvije-tri dobre situacije u polukontri da to riješimo, no nismo uspjeli. Moramo biti zadovoljni time da smo prekinuli taj negativan niz. Imamo dosta novih igrača koji pristužu, no nadam se da ćemo u dogledno vrijeme biti dobri te da ćemo moći parirati svakoj ekipi u HNL-u, osim Dinamu, da se ne lažemo- rekao je pomoćni trener Intera Branko Lađević.

U 22. kolu Inter u subotu u Zaprešiću dočekuje Slaven Belupo, dok Goricu očekuje gostovanje na Poljudu kod Hajduka.

Nogometaši Gorice i Intera odigrali su na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici pred 1700 gledatelja dojmljivu i zanimljivu utakmicu, koja je ponudila sve najbolje od nogometne igre. Četiri pogotka, isključenje Andreja Šimunca, obranu jedanaesterca od strane Mladena Matkovića, te povratak Gorice iz rezultatskog minusa tek su mali djelić onoga što se večeras događalo u Velikoj Gorici u susretu koji je završio remijem, 2:2.

Gostujući igrači bolje otvaranje nisu mogli poželjeti, jer već nakon šest minuta igre semafor je pokazivao 0:2 u korist Intera. Kao i u Koprivnici prije tjedan dana i ovoga su puta nogometaši Gorice komotno ušli u utakmicu, što im se obilo o glavu. Inter je u vodstvo već u četvrtoj minuti doveo Serder Serderov, da bi samo dvije minute kasnije Nikola Rak podebljao vodstvo.

Srećom, domaća se momčad nakon samo pet minuta uspjela vratiti u utakmicu. Andrej Šimunec na rubu šesnaesterca igrao je rukom, a slobodan udarac iza leđa vratara Mladena Matkovića pospremio je Kristijan Lovrić, koji je zatresao i vratnicu nešto kasnije. Šimunec je u središtu pažnje bio i u 19. minuti kada je ponovno igrao rukom, za što ga je sudac Dalibor Mlakar nagradio drugim žutim kartonom i putem prema svlačionici. Uslijedila je potom opsada gostujućeg gola, no mreža se u prvih 45. minuta više nije zatresla.

Tek što je lopta krenula s centra u drugih 45. minuta vratar Matković prekršajem je zaustavio Dvornekovića. Dvojbe nije bilo te je sudac pokazao na bijelu točku. Nažalost, najbolji gorički strijelac Zwolinski nije se proslavio te se Matković obranom iskupio za svoju pogrešku. U posljednjih pola sata domaći trener sve je karte bacio u napad, jer je u igru uveo Deacona, Ndiayea i Miyu. Igra na sve ili ništa isplatila mu se jer je u 84. minuti Suk glavom pogodio za konačnih 2:2.

HT PRVA LIGA, 21. KOLO
HNK GORICA – NK INTER 2:2 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Serderov (4), 0:2 Rak (6), 1:2 Lovrić (11), 2:2 Suk (84)
HNK GORICA: Kahlina, Oboabona, Suk, Zwolinski, Dvorneković, Maloča, Šroler (od 56. Deaconu), Čabraja, Mtchedlishvili, Lovrić (od 67. Miya), Moro (od 56. Ndiaye). TRENER: Sergej Jakirović
NK INTER: Matković, Muhar, Tatomirović, Kaluđerović (od 24. Čeliković), Čulina, Brezovec, Šimunec, Bosec, Rak (od 79. Mišković), Serderov (od 59. Postonjski), Valentić. TRENER: Samir Toplak

Petak, 15 Veljača 2019 17:08

Uoči Gorice Inter doveo Čulinu i Coneva

Nogometaši Intera nastavak prvenstva otvorili su porazima od Lokomotive i Rijeke. Uoči sutrašnjeg gostovanja kod HNK Gorice, zaprešićki prvoligaš svoje je redove pojačao s dva igrača.

Još početkom tjedna momčadi je pristupio Antonini Čulina, koji je u Zaprešić stigao iz poljske Cracovije, a novim igračem Intera postao je i Bugarin Borislav Conev, koji je jesenas nosio dres Beroe gdje je u 14 ligaških utakmica postigao sedam pogodaka.

Također, Conev je nastupao za mlađe bugarske selekcije, a prošle jeseni po prvi put se našao u kadru A reprezentacije.

Proljetni dio prvenstva Prve lige otvorili su u srijedu u Koprivnici Slaven Belupo i Inter koji su odradili zaostali susret … kola, dok su 19. kolo večeras u Kranjčevićevoj ulici otvorili Lokomotiva i Inter. Bolju igru Lokosi su naplatili pobjedom od 2:0 do koje su došli u smiraj susreta.

Pobjednik susreta odlučen je tek u posljednjih desetak minuta u kojima je Lokomotiva preko Uzunija u 80. minuti stigla u vodstvo, koje je u sudačkoj nadoknadi pogotkom iz kaznenog udarca podebljao Ivanušec.

Sutra su na rasporedu susreti Dinamo-Rudeš i Istra 1961-Slaven Belupo, dok u nedjelju igraju Osijek-Hajduk te Rijeka-Gorica.

Nogometaši Intera početkom tjedna započeli su s pripremama za nastavak prvenstva, gdje Zaprešićani trenutno zauzimaju sedmo mjesto, te Kupu Hrvatske u kojem ih u polufinalu očekuje utakmica s Rijekom, koja je na rasporedu u travnju.

Nova lica na popisu trenera Samira Toplaka su srpski stoper Ivan Tatomirović te vratar Carlo Berković, dok su na izlaznim vratima Marin Zulim, Steven Peter Luštica, dok je Rijeka vratila Mateja Vuka s posudbe, a po svemu sudeći Vedran Dalić najvjerojatnije odlazi u slovenski Aluminij.

Prvu pripremnu utakmicu Inter će odigrati ove subote u Zaprešiću od 14 sati protiv Rudeša.

Utorak, 04 Prosinac 2018 18:00

Inter preko Vinogradara do polufinala Kupa

Prvi polufinalist Kupa Hrvatske je Inter, koji je do tog uspjeha stigao nakon današnje pobjede protiv jedinog trećeligaša među prvoligaškim momčadima, Vinogradara. Domaća momčad nije dozvolila iznenađenje, te je Vinogradar još jednom ostao bez toliko željenog polufinala (najbliže su bili 2012. godine kada su ih protiv Cibalije tek tri minute dijelile od ulaska među četiri, op.a).

U današnjem susretu odigranom u Zaprešiću Inter je slavio s 3:0. Zgodicima Komnena Andrića u 13. minuti, te Karla Muhara u 23. Inter je zarana poveo s 2:0. Iako su od 32. minute imali igrača više zbog isključenja Josipa Brezovca, nogometaši Vinogradara brojčanu nadmoć nisu uspjeli materijalizirati. Naprotiv, Bosec je u 76. minuti otklonio sve dvojbe oko pobjednika postigavši treći zgoditak za domaću momčad.

U drugom današnjem četvrtfinalnom susretu,u Kranjčevićevoj ulici od 19,30 sati igraju Lokomotiva i Rijeka.

Prvu utakmicu 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige na stadionu u Kranjčevićevoj ulici odigrali su Rudeš i Inter. Gostima iz Zaprešića jedan je pogodak bio dovoljan za sva tri boda.

Mreže su mirovale sve do 65. minute kada su igrači Zaprešića odigrali akciju za pobjedu. S lijeve je strane centrirao Čeliković, a na drugoj vratnici Andrić glavom postiže pogodak za pobjedu Zaprešićana koji su tako prekinuli negativan niz.

Četvrtom ovosezonskom pobjedom Inter je skočio na sedmo mjesto, dok je Rudeš ostao zakovan za dno ligaškog poretka, sa samo dva osvojena boda u 15 odigranih utakmica.

Petak, 23 Studeni 2018 11:53

Inter na Rudeš jači za Brezovca

Reprezentativna stanka u zaprešićkom je prvoligašu iskorištena za dovođenje iskusnog Josipa Brezovca, kojem je posljednja adresa bio drugoligaš Varaždin. U prvoj HNL Brezovec je nosio dres Varteksa, Dinama, Slaven Belupa i Rijeke, a iskusio je i život nogometnog internacionalca igrajući za Speziju i moldavski Šerif.

Za Inter je debitirao prošlog tjedna u pripremnoj utakmici protiv Krškog, kada se predstavio i efektnim pogotkom iz slobodnog udarca. Ligašku premijeru Brezovec će imati danas u susretu protiv Rudeša, koji se na stadionu u Kranjčevićevoj ulici igra od 18 sati.

-HNL je jaka liga, neizvjesna. Interov položaj na tablici ne treba brinuti, jer s dva-tri dobra rezultata može se značajno napredovati. Gostovanje kod Rudeša ne treba promatrati iz perspektive njihovog posljednjeg mjesta na tablici. Svatko može dobiti svakoga, ali ako budemo maksimalno koncentrirani, vjerujem u našu pobjedu- izjavio je u najavi utakmice Josip Brezovec.

Utorak, 06 Studeni 2018 09:19

Inter i Slaven Belupo praznih pušaka

Nogometaši Intera remizirali su odigravši 0:0 sa Slavenom Belupom u utakmici 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Bila je to tvrda utakmica u kojoj nije bilo pretjeranih šansi. U domaćim redovima osvojenim bodom itekako su zadovoljni, jer kako je istaknuo trener Samir Toplak momčad je na terenu jako dobro izgledala.

-Tipično tvrda utakmica protiv organiziranog i 'gustog' Slavena. Jako sam zadovoljan izgledom naše momčadi, imali smo kontrolu i šteta je što Andrić i Mamut nisu zabili. Izdvajam fenomenalnu igru Muhara, kao i nastup oba stopera. Falio nam je 'pravi' Andrić, ali najvažnije je da smo izgledali kao ekipa. Ovim putem treba nastaviti- kazao je Toplak.

U subotu nogometaše Intera očekuje gostovanje na Poljudu kod Hajduka.

Stranica 1 od 7

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.