fbpx

01Portal

Nogometaši Gorice i treći puta ove sezone doživjeli su minimalan poraz od Dinama, no za razliku od prva dva susreta danas su postigli pogodak. Šteta, što dobru izvedbu nisu okrunili osvajanjem barem jednog boda, ovako su sva tri otišla put Maksimira nakon pobjede modrog sastava od 2:1.

Susret je započeo u svečanom tonu, jer Gorica je cvijećem darivala Dinamo čestitavši im na svim ovosezonskim uspjesima u Europi, a lijepu gestu uradio je i donedavni član goričkog prvoligaša, koji je uoči početka susreta dotrčao do goričke klupe i srdačno se pozdravio sa svima.

Andrić siguran s bijele točke

Sva tri pogotka pala su s bijele točke. Dinamo je poveo u 25. minuti nakon prekršaja Marine na Andriću koji je i izveo najstrožu kaznu te pogodio za vodstvo gostiju. Rezultat se nije mijenjao do 57. minute kada sudac Duje Strukan po drugi puta pokazuje na bijelu točku. Ovoga puta prekršaj radi Leovac koji je poklopio Miyu. Loptu je na bijelu točku namjestio Lovrić i smireno pogodio za izjednačenje i erupciju oduševljenja na dupkom punim tribinama.

Međutim, samo četiri minute kasnije, Strukan i po treći puta pokazuje na bijelu točku. Ovoga puta prekršaj radi Čagalj na Gavranoviću, a novi poklon Dinamova devetka koristi i ovoga puta. Iako je Kahlina pročitao stranu, Andrićeva lopta i po drugi je puta završila iza njegovih leđa.

Bacila je Gorica nakon toga sve karte u napad, no do novog izjednačenja nije stigla. Najbliže je bila u 65. kada je najveći tragičar HNL terena, Kristijan Lovrić po tko zna koji puta zatresao okvir suparničkog gola.

Reakcije na utakmicu

Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Odigrali smo jako dobru utakmicu. Limitirali smo ih maksimalno, tako da se ne mogu sjetiti niti jedne njihove šanse, osim one Gojaka s početka utakmice. Sve ostalo bilo je na našoj strani. Žao mi je zbog momaka, jer su dali sve od sebe. Mogu biti ponosan na njih, a ovo nam je put da ovako moramo nastaviti i dalje, jer pred nama je svijetla budućnost“.

Nenad Bjelica (GNK Dinamo): „Izjednačena utakmica, neki pravedniji rezultat bio bi neriješeno, jer Gorica je u prvom i drugom dijelu bila dosta konkretna i agresivna pred našim golom. Zaslužili su možda gol i bod više, no presudila je naša individualna kvaliteta. Nije ovo bila neka kvalitetna utakmica, no bez obzira na to Dinamo mora puno kvalitetnije igrati. Ova pobjeda i tri boda vrlo su važni, da bi se vratili na pozitivan put i kolosijek“.

HT PRVA LIGA, 25. KOLO
HNK GORICA – GNK DINAMO 1:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Andrić (25-11m), 1:1 Lovrić (57- 11m), 1:2 Andrić (61- 11m)
HNK GORICA: Kahlina, Musa, Jovičić, Čagalj, Suk, Zwolinski (od 83. Ronaldo), Miya (od 66. Dvorneković), Marina, Lovrić, Ndiaye. TRENER: Sergej Jakirović
GNK DINAMO: Zagorac, Moharrami, Andrić (od 81. Petković), Majer, Gavranović (od 75- Kadzior), Atiemwen (od 46. Šitum), Leovac, Šunjić, Perić, Dilaver. TRENER: Nenad Bjelica

Objavljeno u Sport

Nakon Lokomotiva, u Zagrebu je nakon jedanaesterca pala još jedna europska momčad. Ovoga puta mladići Dinama na Hitrec-Kacijanu su nakon raspucavanja s bijele točke zaustavili veliki Liverpool. U regularnom vremenu rezultat je bio 1:1. Gosti su poveli preko Duncana u 53. minuti, a izjednačenje Modroj momčadi donio je Leon Šipoš pogotkom u 68. minuti, što je bio i konačan rezultat susreta.

U junaka se ponovno prometnuo vratar Horkaš koji je obranio udarce Coylea i Duncana, dok su za Dinamo precizni bili Franjić, Šipoš, Baturina i Čuže.

U četvrtfinalu Dinamo čeka boljeg iz susreta Chelsea i Montpelliera koji se sastaju sutra.

Četvrtak, 07 Ožujak 2019 19:48

Maksimir slavi, pala je Benfica

Na Maksimiru je još jednom ispisana povijest. U petnaestoj ovogodišnjoj utakmici Modri su na prepunom Maksimiru u prvom susretu osmine finala Europa lige iznenadili portugalsku Benficu koja je poražena s 1:0.

Sjajnu večer Modri su okrunili pobjedom koju im je u 38. minuti osigurao Bruno Petković pogotkom iz kaznenog udarca, nakon što je na rubu šesnaesterca srušen Dani Olmo, koji je odigrao još jednu dojmljivu partiju.

Iako ih s klupe zbog grijeha učinjenog protiv Viktorije Plzen nije mogao voditi Nenad Bjelica, nego njegov pomoćnik Rene Poms, uz gromoglasnu podršku gotovo 30 tisuća navijača, Dinamo je stigao do još jedne pobjede i nastavka sjajnog modrog sna koji se u Zagrebu čekao gotovo pola stoljeća.

Četvrtak, 07 Ožujak 2019 17:57

Maksimir i večeras svjedoči povijesti. Prepune Maksimirske tribine bit će 12 igrač za sastav Dinama koji u prvom susretu na prepunom Maksimiru ugošćuje portugalsku Benficu. Atmosfera je ponovno nezaboravna i sjajna što potvrđuju i sljedeće fotografije.

Trener Nenad Bjelica koji susret zbog suspenzije neće moći voditi s klupe odlučio se za sljedeću jedanaestoricu igrača; Livaković - Leovac, Dilaver, Theopile-Catherine, Stojanović - Šunjić, Gojak - Oršić, Olmo, Kadzior – Petković.

Sanjin Strukić/ PIXSELL

Marko Lukunić/ PIXSELL

Nedjelja, 24 Veljača 2019 19:19

Prvijenci Andrića i Atiemwena u dresu Dinama

Nogometaši Dinama pobjedom nad Osijekom zaključili su 22. kolo HT Prve lige, nakon što na Maksimiru s 3:0 porazili Osijek učvrstivši tako vodeću poziciju.

Debitantske pogotke postigli su u prvom dijelu Komnen Andrić i Iyayi Believe Atiemwen, dok je treći pogodak bio djelo Amira Rrahmanija koji je tako na najljepši način ispisao svoju rođendansku čestitku. Momčad trenera Bjelice otišla je ovom pobjedom na 57 bodova, dok prateća Rijeka ima 41, a Osijek 40.

U ostalim susretima 22. kola igrali su; Rudeš-Rijeka 2:4, Slaven Belupo-Inter 0:1, Hajduk-Gorica 0:0 te Istra 1961-Lokomotiva 0:0.

Petak, 22 Veljača 2019 16:24

Benfica protivnik Dinama u osmini finala

Ždrijebom u Nyonu odlučeno je kako će Dinamo u osmini finala Europa lige igrati protiv Benfice, koja je prolazak dalje izborila preko Galatasaraya. Prva utakmica igrat će se 7. ožujka na Maksimiru, dok je uzvrat tjedan dana kasnije u Lisabonu.

-Dojam je da smo dobili jako teškog protivnika, jednog od najtežih uz recimo Inter, Napoli, Arsenal i Chelsea... bilo bi dobro da smo sve od njih nekako izbjegli, ali što je tu je. Dobro ćemo se pripremiti. Prva je u utakmica u Zagrebu, nadamo se punom stadionu, vidjeli ste što smo u stanju napraviti pred našim navijačima. Treba ostvariti što bolji rezultat i ići s optimizmom na uzvrat. Informirat ćemo se, pripremiti i biti spremni za tu utakmicu za 14 dana- rekao je trener Nenad Bjelica koji je ždrijeb parova osmine finala gledao u društvu predstavnika medija u hotelu na stadionu Maksimir.

U posljednjem susretu 21. kola 1. HNL Dinamo je na Maksimiru s 3:0 porazio Slaven Belupo, čime je na najbolji mogući način najavljen europski četvrtak i uzvratna utakmica Europa lige protiv Viktorije Plzen koja u Zagreb stiže s prednošću od 2:1.

Dugo su Modri lomili otpor gostiju iz Koprivnice, koji su do 67. minute držali svoju mrežu netaknutom. Tada je na scenu stupio Izet Hajrović koji je s 25 metara poslao loptu u rašlje. Pogodak je to o kojem će se još dugo pričati, a zasigurno će biti i u izboru za najbolji pogodak sezone.

Nakon zgoditka Hajrovića bilo je puno lakše igrati, a zgodicima Mislava Oršića u 78. i Marija Muse u 88. minuti Dinamo je došao do uvjerljive pobjede.

Sjajna atmosfera vladala je jučer na zagrebačkom Cvjetnom trgu gdje je Dinamo organizirao druženje s navijačima. Glazba, maskota Plavko, facepaiting za najmlađe, nagradne igre pa na kraju dolazak igrača prve momčadi oduševili su brojne posjetitelje koji su se družili s Nikolom Morom, Danijem Olmom, Brunom Petkovićem, Dominikom Livakovićem, Izetom Hajrovićem, Amerom Gojakom, Iyayi Atiemwenom i Lovrom Majerom na Dinamovom danu.

Najavljena je tom prilikom i današnja utakmica sa Slaven Belupom, kao i uzvratni susret s Viktorijom Plzen koji se igra u Zagrebu u četvrtak, 21. veljače. Stadion za najvažniju ovosezonsku utakmicu gotovo je pa rasprodan, u prodaji su još samo ulaznice za tribine sjever dolje i sjever gore.

Luka Stanzl/ PIXSELL

U danu u kojem je prije devetnaest godina vraćeno sveto ime Dinamo, njegovi igrači odigrali su još jednu povijesnu europsku utakmicu. Nažalost, izabranici trenera Nenada Bjelice dobru partiju u Plzenu nisu uspjeli okrenuti pozitivnim rezultatom. Domaća Viktorija na uzvrat u Maksimir stiže s minimalnom prednošću od 2:1.

Igrači Dinama furiozno su ušli u susret, a kada se već činilo da će prvih 45 minuta završiti bez pogodaka, u 41. minuti Petković i Olmo donijeli su radost na klupu Dinama, nakon sjajnog pogotka Olma. Plzen do preokreta stiže u drugom dijelu, najprije je Pernica u 54. pogodio za izjednačenje, a isti je igrač u 83. drugim zgoditkom donio potpuni preokret.

Uzvrat se igra 21. veljače na Maksimiru koji je već odavno rasprodan.

Srijeda, 13 Veljača 2019 12:25

Nenad Bjelica: Najvažniji smo mi

Nogometaši Dinama jutros su iz Zrakoplovne luke dr. Franjo Tuđman odletjeli u Plzen, gdje ih sutra očekuje prvi susret osmine finala Europske lige protiv Viktorije. Trener Nenad Bjelica u Češku je poveo 22 igrača među kojima je i Izet Hajrović, koji ne može igrati u prvom susretu zbog tri žuta kartona.

-Nadamo se da će biti druge povijesne utakmice. Stanje u momčadi je dobro, dobro smo se pripremili i odmorili nakon posljednje utakmice nakon koje nije bilo ozlijeđenih igrača. S najboljim igračima idemo tamo i nadamo se pozitivnom rezultatu. Oni su preiskusna ekipa, imaju kvalitetu jer su igrali Ligu prvaka s iskusnim ekipama jako dobro. I za njih je ovo potpuno drugačija utakmica nego što su imali u pripremama. No, kao što sam rekao najvažniji smo mi- rekao je novinarima u Zračnoj luci trener Nenad Bjelica.

Utakmica na Doosan Areni u Plzenu igra se sutra od 21 sat.

Stranica 1 od 6

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.