Četvrta pobjeda u nizu osječkih nogometaša

Slaven Belupo - Osijek 0-4
Slaven Belupo i Osijek sastali se u 12. kolu SuperSport HNL-a Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nogometaši Osijeka nastavili su s odličnom formom te su novu prvenstvenu pobjedu upisali protiv Slaven Belupa kojeg su u ogledu 12. kola SuperSport HNL-a, u gostima, pobijedili 4-0.

Prvo ime susreta bio je Mijo Caktaš koji je postigao tri pogotka, dok je jedan dodao Laszlo Kleinheisler. Osijek je time ostvario četvrtu pobjedu u prvenstvu u nizu, kao i petu u posljednjih šest nastupa. Slaven Belupo je izgubio četvrti put u zadnjih pet ligaških dvoboja.

Ogroman korak prema nova tri boda Osijek je napravio u prvih 45 minuta nakon kojih je imao vodstvo od 3-0. Već u petoj minuti zatresla se domaća mreža. Caktaš je ubacio iz slobodnog udarca, a loptu na kraju nitko nije dotaknuo već je ona otišla iza leđa domaćeg vratara Markovića za 1-0 Osječana.

U 35. minuti gosti su povećali vodstvo nakon što je Beljo ukrao loptu, a akciju je završio mađarski reprezentativac Kleinheisler. Slaven Belupo je i definitivno bačen na koljena u nadoknadi prvog poluvremena, a još je jednom strijelac bio Mijo Caktaš. Osijek na tome nije stao te je sve podsjetilo na prošlu utakmicu u kojoj je momčad Renea Pomsa imala 3-0 na poluvremenu protiv Lokomotive (4-1), a potom zabila i četvrti pogodak.

U 52. minuti opet je pao Slaven Belupo, a razigrani Mijo Caktaš je postigao svoj treći pogodak na susretu za 4-0. Nakon toga su gosti bitno smanjili gas, a unatoč tome što je Slaven Belupo stvorio nekoliko sjajnih prilika do počasnog gola ipak nije došao.