01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: nk lonja
Ponedjeljak, 17 Rujan 2018 15:08

Lonja lako riješila enigmu zvanu Oborovo 74

Nogometaši Lonje bez većih su problema došli do bodova u susretu protiv Oborova 74 koje je u Lonjicu došlo sa svega deset igrača, tako da su parkirali „autobus“ na svojih trideset metara. Dvostruki blok Oborova držao se do 45 minute kada je Simonović zakucao loptu pod gredu. Do tog trenutka vratar gostiju Marčinković izluđivao je napadače Lonje koji ga nisu uspijevali svladati.

Nakon što je lopta Simonovića odjela iza njegovih leđa, bilo je kud i kamo lakše igrati, pa su domaći igrači do kraja susreta preko Starčevića i dvostrukog strijelca Hmeline došli do pobjede od 4:0. S nova tri boda Lonja je došla do druge pozicije s bodom manje od vodeće Dubrave.

-Zadovoljava me dosadašnji broj bodova i igra. Prošle sezone upravo smo gubili bodove na takozvanim malim tekmama- kazao je trener Lonje Igor Maksimović.

Objavljeno u Sport
Nedjelja, 09 Rujan 2018 20:49

Pjesma i zadovoljstvo Lonjičaka mogli su se čuti nakon današnjeg susreta između Bune i Lonje, u kojem su gosti iz Lonjice slavili s 2:1. U ne odiše kvalitetnoj predstavi gosti su bili s(p)retniji te se kući vraćaju s tri boda koja ih ostavljaju pri vrhu poretka.

Do prednosti su nogometaši Lonje stigli u posljednjim trenucima prvog dijela iz slobodnog udarca s nekih 18 metara u režiji Ivoša, koji je domaćeg vratara Raka ulovio na spavanju. Buna je do izjednačenja stigla u 77. minuti preko Raka, koji je bio precizan s jedanaest metara, nakon prekršaja na Kuzmiću. Izazvalo je to revolt kod gostujućih igrača, koji su dvije minute kasnije iskoristili još jedan poklon domaće obrane i preko Salopeka došli do pogotka koji im je donio pobjedu.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 4. KOLO
NK BUNA – NK LONJA 1:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Ivoš (45), 1:1 I. Rak (77- 11m), 1:2 Salopek (79)
NK BUNA: F. Rak, R. Lučan (od 59. Krovinović), Sabljo, Kovačić (od 65. Mikulin), Galović, I. Rak, Huđber, K. Lučan (od 74. Golubić), Kuzmić, Vujnović, Šebek. TRENER: Boris Konjević
NK LONJA: Mandić, Vidović (od 85. Delija), Postružin, Salopek, Piskač, Ivoš, Šumić, Starčević (od 65. Forgač), Simonović (od 56. Vimislicky), Baček (od 76. Globar), Hmelina (od 90. Horvatinović). TRENER: Igor Maksimović

Četvrtak, 06 Rujan 2018 10:10

Meštrica slavila u Lonji

Nogometaši Meštrice upisali su drugu uzastopnu pobjedu. S gostovanja u Lonjici vraćaju se s tri boda osvojena nakon pobjede od 2:1. Lonja je povela u ranoj fazi utakmice preko Starčevića, no iskusnija momčad Meštrice preko Šestića i Bandića dolazi do pobjede.

Treneri Igor Maksimović i Igor Mostarlić ovako su vidjeli utakmicu.

Igor Maksimović (NK Lonja): „U ne baš dobroj utakmici doživjeli smo poraz. Mi ćemo ove sezone oscilirati od negledljivog do savršenog, jer smo mladi. Porazi su dio sporta i treba ih znati podnijeti“.

Igor Mostarlić (NK Meštrica): „Nakon Turopoljca, pobijedili smo još jednog favorita. Šta reći nego da sam presretan. Očekujem nastavak niza već u nedjelju protiv Brcka“.

Ponedjeljak, 03 Rujan 2018 06:22

Lonja lakoćom prošla kroz Novo Čiče

Lonja je pobijedila na gostovanju u Čiču nakon dosta godina neuspjeha. Međutim, jučer je skinuto i to prokletstvo, nakon sigurne i uvjerljive pobjede od 4:0.

Od samog početka Lonja je dominirala mirnoćom i posjedom, i već u jedanaestoj minuti imala je vodstvo nakon što je ubačaj Ivoša, Pavlić skrenuo u gostujuću mrežu. Iako je Lonja do odlaska na odmor imala još nekoliko prilika, do rezultatske promjene više nije došlo. I u drugih 45. minuta Lonjičaki su nastavili s dominacijom, a konačni slom domaća je momčad doživjela u posljednjih dvadesetak minuta u kojima se mreža zatresla još tri puta. Redom su pogađali Starčević, Vimislicky i Forgač.

Nakon dva odigrana kola s maksimalnih 6 bodova Lonja predvodi kolonu klubova Prve županijske lige- Istok.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 2. KOLO
NK DINAMO HIDREL – NK LONJA 0:4 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Pavlić (11), 0:2 Starčević (70), 0:3 Vimislicky (76), 0:4 Forgač (84)
NK DINAMO HIDREL: Šimić, Pudić, Panić (od 36. Čolić), Gmižić, Jambrešić, Godinić, Mršić, Ž. Josić, D. Josić (od 64. Žugaj), Kuzmić (od 64. Blažević), Troha (od 55. Slivak). TRENER: nema
NK LONJA: Mandić, Vidović (od 82. Baček), Postružin (od 51. Baček), Salopek, Pavlić, Ivoš (od 77. Delija), Piskač, Šumić, Starčević (od 71. Globar), Simonović (od 57. Vimislicky), Hmelina. TRENER: Igor Maksimović

Ponedjeljak, 27 Kolovoz 2018 08:21

Lonja pobjedom otvorila prvenstvo

U prvom kolu u Lonjicu je stigao Naftaš Ivanić, klub bogate povijesti koji se može podičiti slavljem protiv Dinama kojeg su porazili s 3:2 u Kupu Hrvatske. No, kontra Lonje nisu uspjeli doći do bodva, tako da nepobjedivost Lonje na domaćem terenu traje i dalje.

Domaći igrači agresivno su ušli u susret, a to im je u 20. minuti donijelo prednost kada je Simonović na asistenciju Ivoša matirao gostujućeg vratara. Pokušavali su gosti nakon toga stići do izjednačenja, no domaći vratar Mandić bio je na visini zadatka. U drugom dijelu Lonja, preko Starčevića u 60. minuti podebljava vodstvo za veliko slavlje na klupi, ali i u gledateljstvu.

U 80. minuti gosti preko Joveša smanjuju na 2:1, da bi Forgač ponovno Lonjičakima donio dva pogotka prednosti za mirnu završnicu, u kojoj je Naftaš Ivanić u sudačkoj nadoknadi preko Radoša uspio tek ublažiti poraz.

-Razbili smo prokletstvo prvog kola, jer već dugo nismo upisali pobjedu na startu. Pojačanja koja smo doveli pokazala su se jako dobrim, tako da nam je Starčević odmah zaradio epitet igrača utakmice. Idemo utakmicu po utakmicu,nebitno je tko je s druge strane,jer mi u svakoj tekmi želimo pobijediti. Međutim bez pritiska i imperativa, uživamo u trećem poluvremenu i to želimo zadržati i na tome rasti- kazao je zadovoljni trener Lonje Igor Maksimović.

Ponedjeljak, 20 Kolovoz 2018 12:13

Lonja u lutriji jedanaesteraca prošla dalje

Novu nogometnu sezonu nogometaši Lonje otvorili su Kup utakmicom Nogometnog saveza Zagrebačke županije, u kojoj su u Lonjici ugostili bolje rangirani TOP iz Kerestinca. Nakon regularnih 1:1, prolazak dalje Lonjičaki su izborili u lutriji udaraca s jedanaest metara, gdje su svi domaći igrači bili sigurni, ostvarivši tako prolazak u daljnju rundu natjecanja.

Lonja je povela preko Maria Simonovića u 21. minuti, da bi gosti iz Kerestinca izjednačili u 48. preko Brune Hercigonje. Iako su domaći nogometaši imali inicijativu, nisu uspjeli do kraja susreta to kapitalizirati na pravi način pa se pristupili udarcima s jedanaest metara gdje su zadržali potrebnu mirnoću za pobjedu i dobru najavu nove sezone.

-Prvo poluvrijeme smo trebali riješiti tekmu, ali smo dosta promašili, da bi nam se to u nastavku obilo o glavu- kaže trener Igor Maksimović te naglašava.

-Veseli me brojnost naše ekipe. Ima nas puno, a još kad se vrati ozlijeđeni Kristijan Postružin bit će to dobro- za kraj će Maksimović.

Nakon uspješno odrađene obaveze u Kupu, nogometaši Lonje se okreću prvenstvu koje u nedjelju otvaraju utakmicom protiv Naftaš Ivanića.

KUP NOGOMETNOG SAVEZA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE
NK LONJA – NK TOP 1:1 (6:5- 11m)
STRIJELCI: 1:0 Simonović (21), 1:1 Hercigonja (48)
NK LONJA: Mandić, Vidović, Postružin, Salopek, Pavlić, Ivoš, Šumić , Baček (od 68. Delija), Simonović (od 76. Forgač), Starčević (od 58. Globar), Hmelina. TRENER: Igor Maksimović
NK TOP: Šaplek, S. Gabrica, Šiptar, Holetić, I. Gabrica, Dominović, Živko, Stipić, Hercigonja, Dizdarević, Veljačić.

Nedjelja, 12 Kolovoz 2018 14:05

Minimalni poraz Lonje od Trnja

Nogometaši Trnja jučer su imali dvostruki program, budući da su prijepodne gostovali u Samoboru gdje su protiv istoimenog domaćina odigrali 1:1, dok su poslijepodne gostovali u Lonjici kod županijskog prvoligaša Lonje, koju su svladali s 2:1.

Iako se radilo o prijateljskom susretu, bila je to utakmica puna tempa i ritma, koja je nalikovala pravoj natjecateljskoj utakmici, u kojoj je presudilo iskustvo gostiju iz Zagreba. Lonja, kojoj je nedostajalo podosta igrača (Salopek, Vidović, Vimislycki, braća Postružin), pokazala se u jako dobro izdanju, za što je nagrađena pogotkom Starčevića.

-Hvala Marku Nujiću na dovođenju renomiranog protivnika s legendarnim Milivojem Bračunom. Nama je ova utakmica pokazatelj da vrijedimo, jer nismo pali fizički, što je pokazatelj da samo an dobrom putu- rekao je trener domaćih Igor Maksimović, kojeg posebno raduje što su u završnici susreta na terenu bili golobradi mladići Dokuš, Todorović, Horvatinović i Gruden.

Četvrtak, 09 Kolovoz 2018 16:26

Trnje i TOP za kraj priprema NK Lonje

Petnaestak dana uoči početka nove sezone Prve županijske lige, nogometaši Lonje uredno izvršavaju sve obaveze koje pred njih stavlja trener Igor Maksimović. Nakon drugog mjesta na turniru u Gradecu, Lonjičaki su odigrali i susret protiv Ostrne u kojem su slavili s 4:1.

-Sve je ok. Treniramo tri puta tjedno i odaziv je jako dobar. Nažalost, ne veseli me stiska s vremenom- kaže nam Maksimović.

Do početka prvenstva Lonja u subotu igra protiv Trnja, a sljedećeg vikenda protiv TOP-a iz Kerestinca u pretkolu Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije.

-Kup nam je poremetio koju utakmicu, jer nismo imali previše prijateljskih utakmica. Nadam se da ću uspjeti za tjedan naći nekog protivnika- otkrio nam je Maksimović.

Igračka križaljka u međuvremenu je također malkice izmijenjena, jer Baček koji se zaputio prema Rakovcu vratio se nazad u Lonju, iz koje je prema Ponikvama otišao Kahlina.

Utorak, 31 Srpanj 2018 11:02

Lonja bez rezultatskog imperativa

Već tjedan dana nogometaši Lonje pod vodstvom trenera Igora Maksimovića bruse formu za novo prvenstvo Prve županijske lige, gdje su lani zauzeli treće mjesto. Bitnija od samog rezultata bila je sjajna atmosfera koja je krasila momčad, ali i klub u cjelini koji se nada kako će se ta pozitivna slika nastaviti i ove sezone.

Sve predradnje odrađene su na zadovoljstvo, jer momčad je napustio jedino Filip Oroz, dok su Lonjicu pojačali Filip Vimislicky, Nikola Starčević, Davor Pavlić, Josip Petrušić, Slavko Vidović, Franjo Mandić i najzvučnije ime među njima, Kristijan Postružin.

-Imamo mladu momčad, u kojoj svi žele trenirati i raditi. Vjerujem da će rad doći do izražaja. Nikakav rezultatski imperativ nismo si zadali, nek dečki uživaju i igraju- rekao nam je Igor Maksimović.

Iza momčadi je već i prva ljetna akcija. Protekle nedjelje Lonja je sudjelovala na memorijalnom turniru Vladimir Mudrić u Gradecu gdje su zauzeli drugo mjesto, nakon poraza u finalu od domaće Slobode, čiji su igrači bili precizniji s 11 metara. Do početka prvenstva dogovorene su još dvije utakmice 5. kolovoza protiv Ostrne, te 11. kolovoza protiv trećeligaša Trnja, dok će generalka za prvenstvo biti utakmica županijskog Kupa.

Nedjelja, 17 Lipanj 2018 15:33

Vrbovečki Komunalac osvojio Lonjicu

Slavljem igrača Komunalca završilo je treće izdanje malonogometnog turnira u Lonjici koji se u prethodna dva dana igrao u organizaciji Nogometnog kluba Lonja. U finalnom susretu Komunalac je bio uspješniji od BTP Sesveta, koje su pak u polufinalu s 5:0 svladale Lavove ponora, dok je Komunalac finale izborio boljim izvođenjem udaraca sa sedam metara kontra Puba Cubismo kojem je na kraju pripalo treće mjesto.

Tri prvoplasirane momčadi nagrađene su peharima i novčanim nagradama, a prigodne statue primili su i najbolji vratar Filip Jendriš (Komunalac), igrač Josip Slišković (Komunalac) te strijelac Matija Dimović (Pub Cubismo). Uz njih trojicu idealnu šestorku turnira još čine Filip Hranjec, Mario Ćosić i Slavko Vidović.

-Zahvaljujem se svima igračima, bendovima, volonterima, jer ovakav događaj koji traje dva dana teško je napraviti s obzirom na mali broj ljudi koji žele pomoći. Glazbeni sastavi su u potpunosti opravdali povjerenje. Šteta za prohladno i oblačno vrijeme koje je mnogim ljudima bilo protivnik dolaska- rezimirao je dvodnevno događanje u Lonjici Igor Maksimović.

Stranica 1 od 4

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.