01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: NK Kurilovec
Nedjelja, 14 Listopad 2018 08:15

Matija Smrekar odlučio pobjednika u Kurilovcu

Nakon četiri susreta u kojima su ubilježili pobjedu i tri remija, nogometaši Kurilovca jučer su u susretu 10. kola Treće lige doživjeli treći ovosezonski poraz. S minimalnih 1:0 porazio ih je Zagorec iz Krapine.

Domaći trener Perica Vidak imao je briga oko sastavljanja momčadi, jer nije mogao računati na standardne Mislava Čunčića, Marina Matoša i Marka Muhara, čiji se izostanak itekako osjetio u igri, koja nije bila na razini prijašnjih. Malo su toga pokazali domaći igrači, koji su pali u 86. minuti, kada je nečuvani Matija Smrekar s desetak metara zatresao mrežu vratara Jelavića.

-Šteta, jer do trenutak kada smo primili gol imali smo inicijativu i igru na njihovoj polovici- tek kratko nam je rekao trener Kurilovca, Perica Vidak, čija je momčad trenutno na četrnaestoj poziciji.

3. HNL- ZAPAD, 10. KOLO
NK KURILOVEC – NK ZAGOREC 0:1 (0:0)
STRIJELAC: 0:1 Smrekar (86)
NK KURILOVEC: Jelavić, Čurek, I. Rajić, Gregov, Čolić, Mandura, Povoljnjak (od 70. Krpečanec), Kelava, Sedlaček, Humeljak (od 75. Spudić), Brajko. TRENER: Perica Vidak
NK ZAGOREC: Vinceljak, Puklin, Cerovec, Postonjski, Kunštek, Smrekar, Hoić (od 60. Turniški), Kanceljak (od 71. Landripet), Poljak, Sedak, Hanžić. TRENER: Kristijan Mitrečić

Objavljeno u Sport
Nedjelja, 07 Listopad 2018 19:01

Kurilovec minimalno svladao Zagreb

U posljednjem susretu osmog kola 3. HNL- Zapad, nogometaši Kurilovca na SRC Udarnik s minimalnih 1:0 svladali su Zagreb, koji je tako nastavio slobodni rezultatski pad. Pobjeda domaćih nogometaša i više je nego zaslužena, jer bili su dominantnija i bolja momčad većim dijelom susreta u kojem su do pobjede stigli tek u 79. minuti pogotkom Hrvoja Humeljaka.

Za Kurilovčane je ovo prva domaća pobjeda, kojom su skočili na jedanaesto mjesto poretka, dok je Zagreb zabetoniran na dnu s -1 bodom.

Uz susret u Kurilovcu, danas su još igrali Trnje i Krk. Gosti su bili uspješniji i osvojili su tri boda nakon pobjede od 2:1, kojom su se izjednačili s vodećim Vinogradarom po broju osvojenih bodova.

Na SRC Udarnik danas je odigrana utakmica šesnaestine finala Kupa Hrvatske između domaćeg trećeligaša Kurilovca i Slaven Belupa. Prvoligaš iz Koprivnice opravdao je ulogu favorita i u nastavku susreta došao je do pobjede od 2:0 zgodicima Krystiana Nowaka i Bongonguia.

Nisu se domaći igrači prepali prvoligaša iz Koprivnice, strpljivom igrom tražili su svoju šansu da iznenade favoriziranog gosta, kojima je rampu u prvom dijelu spustio vratar Petar Jelavić, koji je Gordani u 22. minuti ulovio „živu“ loptu prilikom udarca s jedanaest metara. Domaća momčad može žaliti za prilikom Nikole Brajka u završnim sekundama prvog dijela, kada je njegov udarac zaustavio gostujući vratar Ivan Filipović.

Zgoditak Krystiana Nowaka u 47. minuti srušio je sve nade domaćih igrača u možebitno iznenađenje, a pobjedu i prolaz gostima u 58. donio je Bongongui.

Reakcije na utakmicu

Perica Vidak (NK Kurilovec): „U rangu svojih mogućnosti mislim da smo odradili jako dobru utakmicu. Ono što nas je krasilo u ovoj utakmici to je velika disciplina u igri. Ono što se vidi iz utakmice u utakmicu je da rastemo i da smo sve bolji. Ova utakmica bila je pravi test za dečke da vide kakva je razina kvalitete u Prvoj ligi. Nama može biti drago što je Slaven Belupo došao u gotovo najjačem sastavu, te nam to treba biti podstrek za dalje. Dečkima treba čestitati na svemu, šteta što nismo iskoristili svoje šanse, jer tko zna u kojem bi smjeru tada otišla utakmica.“

Tomislav Ivković (NK Slaven Belupo): „Imali smo utakmicu pod kontrolom, a uz to promašili smo i penal što bi otvorilo utakmicu. Sreća nas je pomazila u zadnjem napadu u prvom dijelu da ne primimo gol, a onda je do izražaja došla kvaliteta i iskustvo i priveli smo utakmicu mirno kraju.“

ŠESNAESTINA FINALA KUPA HRVATSKE
NK KURILOVEC – NK SLAVEN BELUPO 0:2 (0:0)
STRIJELCI: 0:1 Novak (47), 0:2 Bongongui (58)
NK KURILOVEC: Jelavić, Čurek, Čunčić, Rajić, Kelava (od 68. Povoljnjak), Brajko (od 79. Roginić), Humeljak, Marelja (od 62. Mandura), Krpečanec, Muhar, Matoš. TRENER: Perica Vidak
NK SLAVEN BELUPO: Filipović, Međimorec, Nowak, Vidović, Gordana, Bongongui (od 77. Dolček), Delić, Bačelić Grgić (od 46. Jelić), Lima Cruz (od 56. Aparicio), Šarlija, Bogojević. TRENER: Tomislav Ivković

Nedjelja, 16 Rujan 2018 18:55

Iako trećeligaši ovog vikenda zbog Kupa regija imaju pauzu, svoj su susret šestog kola unaprijed odigrali Kurilovec i Orijent 1919 koji je na SRC Udarnik stigao s maksimalnih 12 bodova poslije četiri odigrana kola. Ostali su Riječani neporaženi i nakon današnjeg susreta koji je u Kurilovcu završio podjelom bodova, rezultatom 2:2.

Monjac je Orijent 1919 već u ranoj fazi utakmice doveo u vodstvo, da bi Kurilovčani u nastavku preko Čolića i Muhara koji je bio precizan s jedanaest metara preokrenuli rezultat u svoju korist. Nažalost, jedna neopreznost Čolića donijela je gostima kazneni udarac iz kojeg je nepogrešiv bio Weitzer postavivši konačnih 2:2.

Uz ovaj susret u Kurilovcu, igralo se i u Španskom, gdje je istoimeni domaći s 2:1 poražen od Krka.

3. HNL- ZAPAD, 6. KOLO
NK KURILOVEC – HNK ORIJENT 1919 2:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Monjac (4), 1:1 Čolić (57- 11m), 2:1 Muhar (62- 11m), 2:2 Weitzer (73- 11m)
NK KURILOVEC: Jelavić, Čurek, Čunčić, Kelava, Brajko, Sedlaček (od 46. Marelja), Humeljak (od 90. Mandura), Čolić, Krpečanec, Muhar (od 74 Rajić), Matoš. TRENER: Perica Vidak
HNK ORIJENT 1919: Herman, Čanković (od 74. Leskur), Jergović, Andrić, Fumić, Šarković (od 62. Mandić), Weltzer, Monjac, Mioč (od 66. Barišić), Mohorovičić, Vidas. TRENER: Danilo Butorović

Kurilovec i Vrbovec podijelili su bodove u susretu četvrtog kola 3. HNL- Zapad odigravši u Kurilovcu 2:2. Nakon prvog dijela bez pogodaka, nastavak je donio puno više uzbuđenja, te na kraju više zadovoljstva gostujućoj momčadi koja se uspjela vratiti iz rezultatskog ponora.

Kurilovec je zgodicima Brajka u 47. te Kelava u 70. minuti iz kaznenog udarca poveo s 2:0. Međutim,Ćosić četiri minute kasnije daje Vrbovčanima nadu u pozitivan ishod, do kojeg su došli u posljednjim trenucima susreta nakon velike pogreške domaćeg vratara Kovačića, nakon čega Dimoviću nije bilo teško zatresti mrežu.

I dok su gosti nakon posljednjeg sučevog zvižduka slavili bod, u domaćim redovima osjetila se velika gorčina i žal za izgubljenim bodovima.

Reakcije trenera

Perica Vidak (NK Kurilovec): „Ne znam što da kažem, da te netko izigra i zabije gol nešto i bi rekao, no na ovakav način. Razumijem je da je to mladost, no izgubiti bodove na ovakav način nema objašnjenja.“

Tihomir Bradić (NK Vrbovec): „Vratili smo se jer imamo taj naboj, koji nas ponose kada nam je najgore. Ovaj rezultat nagrada je za našu požrtvovnost. U tome uvijek ustrajemo do kraja. To nam je prošle polusezone donijelo puno lijepih stvari, a tako nastavljamo i ove sezone.“

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA- ZAPAD, 4. KOLO
NK KURILOVEC – NK VRBOVEC 2:2 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Brajko (47), 2:0 Kelava (70-11m), 2:1 Ćosić (74), 2:2 Dimović (89)
NK KURILOVEC: Kovačić, Krpečanec, Čunčić, Čolić, Marelja (od 78. Sedlaček), Povoljnjak (od 57. Kelava), Čurek, Muhar (od 65. Mandura), Matoš, Humeljak, Brajko. TRENER: Perica Vidak
NK VRBOVEC: Jendriš, Slišković (od 61. Santos), Ćosić, Šimić, Colarić (od 68. Boroša), Dimović, Krizmanić, Bojčić, Franić, Busija (od 81. Presečki), Pluščec. TRENER: Tihomir Bradić

U današnjem susretu odigranom na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici, nominalni domaćin Kurilovec i HAŠK odigrali su susret bez pobjednika, ali i bez golova, čime su oba sastava i dalje neporažena s četiri boda na kontu.

Podjela bodova nekako je i najrealniji ishod susreta, čime u oba tabora mogu biti zadovoljni. Kurilovec i HAŠK na čije su klupe ovog ljeta sjeli Perica Vidak i Damir Grlić, pokazali su kako su uspjeli posložiti respektabilne momčadi koje bi mogle mnogima pomrsiti račune.

3. HNL, 2. KOLO
NK KURILOVEC – NK HAŠK 0:0
NK KURILOVEC: Kovačić, Čurek, Čunčić, Rajić, Čolić, Matoš, Muhar, Kelava, Humeljak (od 76. Povoljnjak), Mandura (od 51. Brajko), Sedlaček. TRENER: Perica Vidak
NK HAŠK: Lončarić, Valaško, Miloš, Vinković, Kos, Sršen (od 60. Penava), Mraković, Dianežević (od 70. Karoglan), Pierobon, Krajačić (od 81. Blažević), Zelenika. TRENER: Damir Grlić

Nogometaši Kurilovca po prvi puta u svojoj povijesti našli su se u glavnom ždrijebu Kupa Hrvatske. Do tog sjajnog uspjeha došli su nakon jučerašnje pobjede u Suhopolju, kod nekadašnjeg prvoligaša Mladosti 127, koji danas nosi ime Suhopolje i natječe se u petom rangu natjecanja, gdje su unazad posljednje tri sezone bili uvjerljivi prvaci.

Put Suhopolja mlada momčad Kurilovca krenula je o jako okrnjenom sastavu, zbog čega trener Perica Vidak nije mogao računati na Čunčića, Šarića, Čureka, Krizmanića, J. Rajića, Matoša, Kelavu, Mlinarića, Brajka te Šuksera, dok su na klupi za pričuve sjedili ozlijeđeni Spudić i Roginić, zbog čega je trener imao slatkih briga oko sastavljanja udarnog sastava koji je na kraju uspio preskočiti ovu prepreku te pobjedom izborenom u produžetku plasirati se u prvo kolo Kupa Hrvatske, koje krajem rujna u Kurilovec dovodi Slaven Belupo.

Udarnik je u regularnih 90. minuta u dva navrata imao vodstvo preko Marelje i Muhara, dok su domaćini u dva navrata izjednačavala preko bivšeg igrača Osijeka i Splita, Ivana Ibriksa. Ipak, dodatnih trideset minuta do izražaja je došla bolja fizička pripremljenost kurilovečkih igrača koji su preko Marka Muhara u 108. minuti osigurali prolazak dalje.

Ovom prilikom vodstvo Kurilovca zahvaljuje se Suhopolju na lijepom i ugodnom gostoprimstvu, kao i na cjelokupnoj atmosferi na utakmici, zbog čega su svoje jučerašnje protivnike pozvali u goste u Kurilovec, gdje im se žele odužiti na isti način.

PRETKOLO KUPA HRVATSKE
HNK SUHOPOLJE – NK KURILOVEC 2:3
STRIJELCI: 0:1 Marelja (30), 1:1 Ibriks (50-11m), 1:2 Muhar (53), 2:2 Ibrisk (83), 2:3 Muhar (108- 11m)
NK SUHOPOLJE: Dumenčić, Slanac, Hodak, Sertić (od 58. Grizelj), Milinović, Ibriks, Lončarek, Javorčić, Menegati (od 39. Pipić), Prugovečki (od 72. Čolić), Egri. TRENER: Zvonko Menegati
NK KURILOVEC: Kovačić, Mandura, Rajić, Povoljnjak, Sedlaček, Humeljak, Marelja (od 46. Velić), Čolić, Božić, Krpečanec (od 106. Perić), Muhar. TRENER: Perica Vidak

Na gostovanju u Novigradu, Kurilovec je na opće iznenađenje došao do trijumfa na startu nove sezone na trećeligaškom zapadu. Kod dojučerašnjeg drugoligaša Kurilovec je slavio s 1:0, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Marko Muhar u 26. minuti s bijele točke.

Veliku pobjedu igrači su proslavili zajedničkim kupanjem i pjesmom u moru koje se nalazi tik uz igralište. Kako je to izgledalo pogledajte u VIDEU.

Iza nogometaša Kurilovca koje je ovog ljeta preuzeo mladi i nadasve perspektivni Perica Vidak najteži je dio priprema, koje su ušle u četvrti tjedan. Nakon subotnjeg susreta protiv HAŠK-a (1:1), dao je Vidak svojim igračima dva dana slobodno, a već danas započinje novi pripremni ciklus i brušenje forme za prvenstveni start koji je Kurilovčanima donio gostovanje kod dojučerašnjeg drugoligaša, Novigrada.

-Dečki će vrlo vjerojatno biti najmlađa momčad u ligi, no ono što mene veseli to je da su karakterni. Polako popunjavamo sve pozicije, imamo po dva igrača na svakoj poziciji, tako da ću imati i slatkih briga. No, konkurencija je ono što treba ovim mladim dečkima, jer ona ih tjera prema naprijed. Prvenstvo je dugo, šansu će dobiti svi. Dobro radimo tako da sam ja i više nego zadovoljan- osvrnuo se na pripremni period trener Kurilovca, Perica Vidak.

Nakon susreta protiv Zagorca (3:1), HNK Gorice (0:5), te HAŠK-a pred mladim igračima Kurilovca nova provjera je u subotu u Sisku kod Segeste.

Trećeligaši kojima prvenstvo počinje 25. kolovoza nastavili su s odigravanjem pripremnih utakmica. U matineji u Kurilovcu istoimeni domaćin dočekao je goste iz Pešćenice, koje je ovog ljeta preuzeo bivši kapetan kurilovečkog kluba te donedavni pomoćnik u HNK Gorici Damir Grlić. Usprkos velikoj i nesnošljivoj vrućini, provjera je poslužila svrsi, a treneri Perica Vidak i Damir Grlić bili su zadovoljni onime što su pružili njihovi igrači u utakmici čiji je krajnji rezultat bio 1:1.

Iako je Kurilovec bio većim dijelom utakmice opasnija momčad, gosti su poveli već u uvodnim minutama preko Vida Krajačića, koji je iskoristio smušenost domaće obrane. Do izjednačenja Kurilovec dolazi u drugom dijelu kada je Luka Sedlaček izašao sam na vratara HAŠK-a i lakoćom ga matirao.

PRIJATELJSKA UTAKMICA
NK KURILOVEC – NK HAŠK 1:1 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Krajačić (5), 1:1 Sedlaček (68)
NK KURILOVEC: Jelavić, Matić, Čurek, Krizmanić, Čunčić, Muhar, Povoljnjak, Krpečanec, Marelja, Humeljak, Roginić (2. poluvrijeme: Tomljanović, Perić, I. Rajić, J. Rajić, Čolić, Matoš, Mandura, Kelava, Sedlaček, Velić, Brajko, Šukser). TRENER: Perica Vidak
NK HAŠK: Šonjić, Marković, Kondres, Vinković, Samir, Mraković, Bilanđić, Penava, Dianežević, Surijan, Krajačić (2. poluvrijeme: Šonjić, Mlakić, Kos, Radaš, Valaško, Vlajsović, Pierobon, Maršić, Karoglan, Marković, Vlajčić). TRENER: Damir Grlić

Stranica 1 od 4

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.