Nogometaši Vinogradara ponovno su na pobjedničkom kolosijeku. U danas odigranom susretu 9. kola Vinogradar je u Mladini porazio Novigrad. U pobjedi od 4:2 briljirao je trostruki strijelac Igor Prijić.

Mrežu gostiju iz Novigrada iskusni i prekaljeni golgeter otključao je u već u šestoj minuti, da bi vratar Nicoleti loptu iz mreže vadio i u 23. te 46. minuti. Točku na „i“ pobjede domaćeg sastava stavio je mladi Toni Kurečki pogotkom u 87. minuti.

Krivi korak nije napravio niti Krk, koji je kod kuće s 3:0 svladao Jarun. U ostalim susretima igrali su; HAŠK-Opatija 0:1, Vrbovec-Dubrava Tim kabel 1:1, Maksimir-Dugo Selo 0:1, Zagreb-Špansko 1:1, Ponikve-Kurilovec 2:2, Zagorec-Jadran 0:2 te Orijent 1919-Trnje 1:0.

Objavljeno u Sport

U 8. kolu 3.HNL Zapad nogometaši Dubrave Tim kabel na Klaki su svladali stopostotni Vinogradar s 2:1.

Već u devetoj minuti lijepo je pogodio ponajbolji pojedinac susreta Mirko Šugić s ruba kaznenog prostora za početnu prednost Ljubičastih. Gosti su brzo uzvratili i samo četiri minute kasnije iz lijepe akcije Igor Prijić je izjednačio rezultat, da bi u završnici prvog dijela Marin Mudražija iskoristio asistenciju Šugića za novi pogodak domaće momčadi. Kasnije se ispostavilo kako je to bio i pobjednički zgoditak.

-Igrali smo dobro protiv sigurno najbolje ekipe u našoj ligi. Znali smo ako damo tristo posto svojih mogućnosti da možemo iznenaditi. Moji dečki su dali sve od sebe i zasluženo osvojili tri boda. Možda nam se i danas vratilo ono što smo negdje drugdje ispustili, jer i danas su gosti imali svoje prigode. Nije mala stvar dobiti Vinogradar i opet smo se vratili na onaj kolosijek gdje objektivno i pripadamo, a to je među vodećim klubovima- izjavio je nakon utakmice za klupsku stranicu trener Igor Cvitanović.

U zaostalom susretu šestog kola 3. HNL nogometaši Vinogradara na gostovanju kod Trnja došli su i do sedme ovosezonske pobjede u isto toliko odigranih susreta. Sjajno ukomponiranana i izbalansirana momčad iz vinorodne Mladine, koju vodi najtrofejniji jaskanski trener svih vremena Stjepan Gomerac i ove sezone slavodobitno maršira trećeligaškim terenima, i samo je čudo može udaljiti od trećeg uzastopnog naslova.

U susretu kod Trnja, još jednom je do izražaja došla do izražaja pojedinačna kvaliteta Vinogradarovih igrača koji su slavili s 2:0 zgodicima Marka Bjelanovića iz 26. minute, te Filipa Šćrbeca iz sudačke nadoknade. Ovom pobjedom Vinogradar je zasjeo i na tron s dva boda više od Orijenta 1919 te trećeplasiranog Krka koji zaostaje tri boda.

Pred igračima trenera Gomerca, u subotu je novo iskušenje na Grana Klaki gdje ih očekuje susret protiv Dubrave Tim kabel. U ostalim susretima osmog kola igraju; Opatija-Zagorec, Jadran Poreč-Ponikve, Kurilovec-Zagreb, Špansko-Maksimir, Dugo Selo-Orijent 1919, Trnje-Krk, Jarun-Vrbovec i Novigrad-HAŠK.

Sedmo kolo na trećeligaškom zapadu zaključili su susretom u Mladini Vinogradar i Jarun. Domaći sastav nije dozvolio iznenađenje, te su nastavili stopostotni niz u ovogodišnjem prvenstvu. Do šeste pobjede domaća je momčad stigla rezultatom 4:0.

Vinogradar je poveo u 11. minuti preko Marka Bjelanovića, a rezultat je ostao nepromijenjen sve do same završnice u kojoj su gosti inkasirali još tri pogotka. Redom su mrežu gostujućeg vratara pogađali Filip Šćrbec, te Marko Bjelanović i Igor Prijić u sudačkoj nadoknadi.

Pred Vinogradarom koji s 18 bodova trenutno drži drugu poziciju, dva su uzastopna gostovanja; najprije u srijedu gostuju kod Trnje u zaostalom susretu šestog kola, dok ih za vikend očekuje gostovanje na Grana Klaki kod Dubrave Tim kabel.

Subota, 01 Rujan 2018 18:31

Vinogradaru bodovi u Poreču

Branitelji naslova u 3. HNL- Zapad, nogometaši Vinogradara nakon domaćeg slavlja protiv Zagorca, osvojili su i prve ovosezonske bodove na gostujućem terenu. U Poreču kod Jadrana Vinogradara je slavio s minimalnih 1:0, a pogodak odluke u 69. minuti postigao je Igor Prijić.

Bodove u gostima upisao je i Orijent 1919 koji je Zagreb porazio s 3:0 te Vrbovec koji je u Krapini Zagorca porazio s 3:2. Strijelci za momčad trenera Tihomira Bradića bili su Damir Krizmanić, Josip Slišković i Mario Ćosić. Krk je s 5:2 porazio Ponikve, dok je Špansko koje je ovog tjedna preuzeo Stipe Brnas s 3:1 porazilo Novigrad.

Susret između Kurilovca i HAŠK-a završio je bez golova, a bez pobjednika su završili i susreti između Opatije i Maksimira te Dugog Sela i Dubrave Tim kabel, gdje je rezultat bio 1:1.

Kolo će sutra zaključiti Trnje i Jarun, koji igraju od 11 sati.

Spušten je zastor na nogometnim terenima 3. HNL- Zapad. Drugi uzastopni naslov osvojili su nogometaši Vinogradara koji su sa 7:1 svladali posljednjeplasiranu Segestu.

Trostruki strijelac bio je iskusni Željko Štulec, dok je najbolji strijelac na trećeligaškom zapadu Igor Prijić svoj konto podebljao s nova dva zgoditka s kojima je došao do osobnog rekorda od 39 postignutih golova. Među strijelce još su se upisali Marin Roglić te Andrej Kovačić, dok je počasni pogodak za Segestu djelo Antonija Hrnčevića, koji je svojim zgodicima nerijetko u drugoligaškoj konkurenciji razveseljavao sve simpatizere Vinogradara.

Bilo je ovo kolo izrazito efikasno jer visoke pobjede bilježe i Vrapče koje je s 5:0 svladalo Krk, a istim je rezultatom HAŠK slavio u susretu protiv Dugog Sela. Špansko je s 4:1 porazilo trećeplasiranu Dubravu Tim kabel, dok je Vrbovec istim rezultatom porazio Zagreb čime je u konačnici zauzeo visoko četvrto mjesto. Drugoplasirana Opatija s 3:0 je porazila Zagorec.

Pobjede u gostima u posljednjem kolu slave Jadran koji je u Kurilovcu s 4:1 porazio istoimenog domaćina od čije se klupe oprostio Damir Biškup, Pazinka koja je s 2:1 porazila Maksimir. U susretu između Rudara i Trnja nije bilo pobjednika, susret je završio rezultatom 1:1.

KONAČNI POREDAK
1. Vinogradar 74, 2. Opatija 69, 3. Dubrava Tim kabel 61, 4. Vrbovec 58, 5. Zagorec 55, 6. Maksimir 49, 7. Kurilovec 49, 8. Krk 45, 9. Zagreb 44, 10. Trnje 42, 11. HAŠK 41, 12. Jadran 41, 13. Špansko 41, 14. Dugo Selo 41, 15. Pazinka 40, 16. Vrapče 39, 17. Rudar 33, 18. Segesta 31

Nogometaši Vinogradara po drugi puta uzastopce prvaci su 3. HNL- Zapad. Odlučujući korak prema novoj tituli učinili su danas u susretu protiv bivšeg prvoligaša iz Kranjčevićeve ulice, Zagreba. Kako je njihov prvi pratitelj Opatija poražena s 1:0 od Trnja, s bodom osvojenim protiv Zagreba, Vinogradar je uoči posljednjih devedeset minuta stekao nedostižnih pet bodova prednosti. Rezultat današnjeg susreta bio je 1:1.

Današnjom pobjedom protiv Rudara od 1:0 Dubrava Tim kabel je potvrdila treću poziciju, a vrijedne bodove u nastojanju da osvoje četvrto mjesto osvojili su nogometaši Vrbovca koji su u Poreču kod Jadrana slavili s 2:1. U borbi za četvrto mjesto ostao je i Zagorec koji je u Krapini s 3:1 svladao Maksimir.

Kurilovec je u Pazinu kod Pazinke zabilježio novi neuspjeh. Domaća Pazinka slavila je s minimalnih 1:0. U ostalim utakmicama susreli su se; Dugo Selo-Vrapče 3:0, Segesta-HAŠK 3:2 i Krk-Špansko 2:0.

Trećeligaši su danas odradili 28. ligašku rundu u kojoj je derbi susret bio onaj igran u Mladini u kojem je Vinogradar dočekao Dubravu Tim kabel. Domaća momčad do pobjede je stigla u posljednjih petnaest minuta u kojima je gostujućeg vratara u dva navrata matirao najbolji strijelac na trećeligaškom Zapadu Igor Prijić.

Pobjedom se Vinogradar bodovno izjednačio s Opatijom koja je danas pretrpjela poraz od Vrapča koje je slavilo s 2:0. Vrbovec je nastavio sa sjajnim proljetnim igrama. U današnjem susretu igrači trenera Tihomira Bradića zgoditkom Josipa Colarića s 1:0 svladali su Krk. Pobjedom je Vrbovec preskočio Kurilovec na ljestvici, te je sada četvrtoplasirani sastav, budući da je Kurilovec iznenađujuće kod kuće pokleknuo protiv Španskog koje je slavilo s 3:1 pod vodstvom novog trenera Renata Jurčeca.

U ostalim susretima igrali su; HAŠK-Trnje 2:0, Segesta-Pazinka 4:0, Zagreb-Jadran 2:0, Maksimir-Rudar 2:1, dok su Dugo Selo i Zagorec podijelili bodove odigravši 2:2.

Derbi susret 22. kola 3. HNL odigran je u Mladini gdje je vodeći Vinogradar ugostio trećeplasirani Kurilovec koji je na noge lideru došao u sjajnom ritmu, jer u posljednjih osam susreta ostvarili su sedam pobjeda i remi. Za razliku od njih nogometašima Vinogradara ovog proljeća baš i ne cvatu ruže, jer do jučerašnje utakmice u prethodna četiri susreta osvojili su tek četiri boda. No, u jučer odigranom susretu Vinogradar je odigrao taktički zrelu utakmicu u kojoj je tek u posljednjih petnaestak minuta opasno živio, no zahvaljujući vrataru Goranu Bašiću tri su boda ostala u Mladini.

Derbi susret privukao je na sportski kompleks u Mladini gotovo 400 posjetitelja koji su mogli uživati u dobroj izvedbi, jednog i drugog sastava, iako se sportski direktor Kurilovca Darko Janječić s time ne slaže, jer mišljenja je kako je njegova momčad nakon poraza od 1:0 podbacila. Pogodak odluke u 54. minuti postigao je Matej Ivkovčić koji je bio najviši u skoku nakon centaršuta Admira Mislimija.

I baš nakon pogotka utakmica je dodatno živnula. Gosti iz Kurilovca bacili su potom sve karte u napad, a u istoj minuti prizemne udarce Kelave Bašić je uspio ukrotiti. S druge je strane zaprijetio Prijić koji je pucao uz vratnicu. Posebno uzbudljivo bilo je u posljednjih dvadesetak minuta u kojima je tenzije dodatno „podgrijao“ sudac Toni Dadić koji je u 78. minuti pokazao na bijelu točku u korist gostiju, da bi na signalizaciju svog pomoćnika promijenio odluku i pokazao na korner, što je izazvalo ljutnju igrača i pristaša Kurilovca.

U preostalom vremenu gosti nisu uspjeli izjednačiti, čime su nogometaši Vinogradara drugoplasiranoj Opatiji odmakli na dva boda.

Što smo zabilježili na utakmici pogledajte u GALERIJI.

3. HNL, 22. KOLO
NK VINOGRADAR – NK KURILOVEC 1:0 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Ivkovčić (54)
NK VINOGRADAR: Bašić, Ribić, Bagarić, Ivkovčić, Roglić (od 88. Filipović), Pavlešić (od 90. Ramčić), Prijić, Rupčić (od 46. Štulec), Šćrbec, Kovačić, Mislimi.
NK KURILOVEC: Kranjčec, Džaja, Čurek, Čunčić, Horvat (od 46. Brajko), Kovačić, Brčić (od 57. Hodak), Kelava, Čolić, Povoljnjak (od 75. Celiček), Grdenić. Trener: Biškup

Veliko iznenađenje na Sajmištu; Vrbovec je svladao Vinogradar. No, za one koji su bili na utakmici pobjeda domaćina nije nikakvo iznenađenje. Igrači trenera Tihomira Bradića iskoristili su sve slabosti u gostujućoj igri te su nakon devedeset minuta igre slavili s 3:1 nanijevši vodećoj momčadi Treće lige drugi proljetni poraz.

Dvostruki strijelac za domaću momčad bio je Filip Pluščec na centaršuteve Matije Dimovića, dok je Josip Colarić zabio nakon prodora Josipa Sliškovića, dok je počasni pogodak za goste postigao Igor Prijić, koji je tako malo uljepšao blijedu sliku gostujućeg sastava koji je u nastavku prvenstva osvojio tek četiri boda.

3. HNL, 21. KOLO
NK VRBOVEC – NK VINOGRADAR 3:1 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Pluščec (35), 2:0 J. Colarić (52), 3:0 Pluščec (75), 3:1 Prijić (80)
NK VRBOVEC: F. Jendriš, Slišković, Bojčić, Ćosić, N. Jendriš, J. Colarić (od 89. Petak), Dimović, Krizmanić, Franić (od 79. Kokot), D. Colarić (od 64. Gegić), Pluščec. TRENER: Tihomir Bradić
NK VINOGRADAR: Braje, Ribić, Bagarić, Ivkovčić, Roglić (od 46. Štulec), Serdarušić (od 78. Rupčić), Pavlešić (od 46. Kovačić), Prijić, Šćrbec, Miličević, Mislimi. TRENER: nema

Stranica 1 od 2

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.