Nogometaši Intera pobjednici su jubilarnog 20. izdanja juniorskog turnira „Alpas kup Trofej Turopolja“, koji se od 10. do 12. kolovoza igrao na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici te na SRC-u Udarnik u Kurilovcu uz sudjelovanje devet momčadi, koje su ukupno u tri dana odigrale 13 utakmica.

U finalnom susretu Inter je bio uspješniji od Hajduka u lutriji jedanaesteraca, nakon što je rezultat u regularnom dijelu bio 1:1. U susretu za treće mjesto Lokomotiva je bila uvjerljiva protiv prošlogodišnjeg pobjednika Illes Akademije (4:1), kojoj je pripao trofej Fair play.

Pobjednički sastav u svojim je redovima imao najboljeg igrača turnira Josipa Budimira, dok je njegov suigrač Marin Topić bio najbolji vratar. Ivan Šarić iz Hajduka, ponio je epitet najboljeg strijelca.

Nagrade najboljim momčadima i pojedincima uručivali su Zorislav Srebrić, viši savjetnik predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza, Nenad Črnko, predsjednik HNK Gorice i član Izvršnog odbora HNS-a, Ervin Kolarec, zamjenik gradonačelnika Velike Gorice, Sreten Ćuk, glavni instruktor u HNS-u te Kristijan Japec, direktor tvrtke Alpas Hrvatska.

Nogometaši Gorice i u drugom ovosezonskom domaćem susretu u posljednjih desetak minuta prosuli su sve ono dobro što su uradili to tada. Scenarij iz susreta sa Slaven Belupom ponovljen je i u današnjem susretu trećeg kola HT Prve lige, u kojem je Inter na Gradskom stadionu slavio s 3:2, preokrenuvši vodstvo domaćina od 2:1 u posljednji sedam minuta.

Imala je momčad trenera Sergeja Jakirovića u dva navrata prednost; prvo ih je već u petoj minuti u vodstvo doveo Atiemwen, da bi desetak minuta kasnije veliku priliku propustio realizirati Zwolinski, čiji je udarac zaustavio vratar zaprešićkog sastava. Inter je do izjednačenje stigao u 41. minuti iz kaznenog udarca, nakon što je Jovičić prekršajem zaustavio Burzanovića. Siguran realizator najstrože kazne bio je Andrić.

Tek što je lopta krenula s centra u drugom dijelu, Gorica je ponovno imala vodstvo poslije soloprodora Miye, koji je izašao sam na gostujućeg vratara Kelava i lakoćom ga matirao. Imala je domaća momčad nakon toga, prilika da prelomi susret, no u završnici nije bilo dovoljno koncentracije.

Samir Toplak pogodio sa zamjenama igrača

Junaci gostujućeg preokreta bili su igrači s klupe Karlo Muhar i Ivan Mamut, koji su ušli umjesto Mateja Vuka i Marka Burzanovića. Prije izjednačujućeg pogotka u 83. minuti Muhar je u dva navrata opasno zaprijetio, no njegove je pokušaje sjajno zaustavio Kahlina, da bi u 83. minuti iz blizine pogodio za 2:2. I kada se već činilo kako će susret završiti podjelom bodova, gorička obrana ponovno je zaspala, što je iskoristio Mamut za veliki preokret i slavlje gostujućeg sastava.

S ova tri boda, prva ove sezone Inter je skočio na peto mjesto ligaškog poretka, dok je Gorica i dalje na jednom osvojenom bodu. Šteta, što se sve tako rasplelo, jer malo je nedostajalo, da na kontu bude koji bod više.

Reakcije trenera

Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Odlično smo otvorili utakmicu, no nisam bio zadovoljan u prvom dijelu kako smo stajali. Osjetili smo kao da ćemo lagano pobijediti, te sam to i rekao u poluvremenu. Poveli smo odmah u nastavku, što nam je bio veliki vjetar u leđa. U narednih 10-15 minuta trebali smo završiti utakmicu, no nismo uspjeli. Inter je na kraju zariskirao i pobijedio. Mi imamo očiti problem u obrani u prekidu, što nam je uvijek frka, jer netko zaspe ili ne poprati igrača do kraja. Umjesto da očistimo tu zadnju situaciju i osvojimo bod, omogućili smo Interu da odnose bodove u Zaprešić.“

Samir Toplak (NK Inter): „Nakon ove utakmice slobodno možemo kazati kako se rapsodija hrvatskog nogometa nastavlja. Presretan sam jer smo pobijedili. Nakon onakvih pogrešaka obrane, vratili smo se i pokazali da smo imali samopouzdanja. Nismo potonuli, a ja sam znao da nas jedna pobjeda vraća. Nakon 2:2 tražio sam treći gol, jer sam osjećao da ga imamo u nogama.“

HT 1. HNL, 3. KOLO
HNK GORICA – NK INTER 2:3 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Atiemwen (5), 1:1 Andrić (41-11m), 2:1 Miya (47), 2:2 Muhar (83), 2:3 Mamut (90)
HNK GORICA: Kahlina, Jovičić, Čagalj, Zwolinski (od 81. Zenko), Maloča, Atiemwen, Miya (od 73. Dabro), Mtchedlishvili, Marina, Špičić, Lovrić (od 64. Čabraja). TRENER: Sergej Jakirović
NK INTER: Kelava, Postonjski, Burzanović (od 80. Mamut), Andrić, Ćulum (od 61. Vukčević), Prenga, Šimunec, Bosec, Rak, Vuk (od 63. Muhar), Valentić. TRENER: Samir Toplak

Nogometaši Intera pripremajući se za sutrašnji dvoboj trećeg kola HT Prve lige odigrali su u Brdovcu prijateljski susret protiv drugoligaša Kustošije, koju su svladali s 2:0. Trener Samir Toplak u prvom je poluvremenu postavio momčad s nizom mladih igrača, dok je u nastavku zaigrao nominalno snažniji sastav, koji bi trebao istrčati i u sutrašnjem susretu protiv HNK Gorice.

Inter je poveo u 34. minuti, kada je Haramustek iskoristio jednu odbijenu loptu i zatresao mrežu, da bi u 71. minuti Burzanović postavio konačnih 2:0.

-Dobili smo ono što smo htjeli. Inzistirao sam da igramo na rezultat i ne dozvolimo da suparnik bude opasan i u tome smo uspjeli. Trebao nam je ovakav poticaj za samopouzdanje kako bismo u subotu u Velikoj Gorici bili pravi- izjavio je za službenu klupsku stranicu trener Samir Toplak.

Inter nije na najbolji mogući način otvorio novu sezonu HT Prve lige. Nakon dva odigrana posljednja kola Inter je na začelju bez ijednog osvojenog boda i gol razlikom 0:8. Upravo zbog toga, zaprešićki prvoligaš odlučio se na osnaživanje igračkog kadra.

Nakon što je Milan Ćulum pojačao vezni red, sada je trener Samir Toplak na raspolaganje dobio igrača koji bi trebao obranu učiniti čvršćom. U Zaprešić je stigao Andrej Šimunec, stoper koji je donedavno nastupao za Osijek.

Prve ovosezonske bodove Inter će u subotu tražiti u Velikoj Gorici, kod novog prvoligaša HNK Gorice, koja je na sedmome mjestu s jednim osvojenim bodom.

Drugo kolo HT Prve lige otvorili su na Rujevici Rijeka i zaprešićki Inter. Susret je na kraju završio uvjerljivom pobjedom domaćeg sastava koji je slavio s 4:0.

Mrežu Intera već u četvrtoj minuti načeo je Acosty, a definitivan slom sastav iz Zaprešića doživio je u samo 60 sekundi, jer u 64. i 65. minuti u strijelce se upisao Gorgon, da bi konačnih 4:0 u 77. postavio Heber.

U 21 sat na Maksimiru je započeo susret između Dinama i Istre 1961. Sutra je na rasporedu susret između novopečenog prvoligaša HNK Gorice i Slaven Belupa koji se na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici igra od 17,30 sati, dok se u nedjelju sastaju Osijek-Rudeš (18,30) i Hajduk-Lokomotiva (21).

Nogometaši Lokomotive uvjerljivom pobjedom protiv Intera ušli su u novu prvenstvenu sezonu. Na otvaranju sezone, sastav iz Zaprešića na Maksimiru je poražen s 4:0.

Lokosi su sve dileme oko pobjednika otklonili još u prvom dijelu u kojem su stekli vodstvo od 3:0. Dominirao je u tim trenucima dvostruki strijelac Matko Babić, uz kojeg se u prvom dijelu među strijelce upisao i Dejan Radonjić, dok je točku na „i“ sjajne predstave Lokosa u sudačkoj nadoknadio stavio Ivan Krstanović.

Lokomotivu sljedećeg vikenda očekuje gostovanje na Poljudu kod Hajduka, dok je pred Interom još jedno gostovanje, ovoga puta na Rujevici kod Rijeke.

Nogometaši Intera u prijateljskom susretu odigranom u Ptuju s 3:0 svladali su Al Ain, trenera Zorana Mamića. Strijelci za sastav trenera Samira Toplaka bili su Rak, Mamut i Vuk.

Ako je suditi prema prvoj jedanaestorki u kojoj su bili Kelava, Bosec, Prenga, J. Čeliković, I. Čeliković, Luštica, Muhar, Vuk, Rak, Ajayi, Solomun s kojom je Inter otvori susret, taj sastav vrlo vjerojatno istrčat će na subotnjem otvaranju nove sezone koju Inter otvara gostovanjem u Kranjčevićevoj ulici kod Lokomotive.

Prije tog susreta, Inter će još u srijedu odigrati pripremni ogled s Vrapčem.

Inter je odigrao novu pripremnu utakmicu u Austriji. Gostovao je kod Wolfsbergera i odigrao bez pobjednika 3:3. Austrijski prvoligaš vodio je 1:0 i 3:1, ali Inter je uspio stići do izjednačenja.

Strijelac za Inter u prvom dijelu bio je Mamut, dok su se u drugom dijelu među strijelce upisali Ajayi i Rešetar.

Sastav Intera u ovom je susretu bio sljedeći; Matković, Bosec, Prenga, J. Čeliković, I. Čeliković, Postonjski, Zulim, Vukčević, Burzanović, Rak, Mamut, a u nastavku priliku za igrom dobili su još Kelava, Haramustek, Valentić, Luštica, Muhar, Ajayi, Vuk, Rešetar.

Nogometaši Intera u subotu su u Varaždinu odmjerili snagu protiv aktualnog prvaka Irana, Persepolisa kojeg vodi Branko Ivanković. Slavili su Irančani s 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Nemati.

U prvom dijelu igrači Intera malo toga su pokazali, dok su u nastavku pohvatala konce igre stvorivši nekoliko obećavajućih prilika koje su ostale neiskorištene.

-Prvo poluvrijeme bilo je katastrofa. Mi zapravo nemamo kostur momčadi, netko jednom prilikom odigra dobro, drugi put ne. Obrana nam je katastrofalna, ne dobivamo duele, poklanjamo šanse i golove. Mi ovakvi nismo za 1. ligu! To je čisti prosjek i bez dva vrhunska igrača imat ćemo problem. Istina, u drugom smo poluvremenu stvarali prilike, ali treba ih realizirati. U prvih 45 minuta nismo ni primirisali vratima suparnika- izjavio je za službenu klupsku stranicu trener Intera Samir Toplak.

Inter je u Varaždinu igrao u sljedećem sastavu; Kelava, Haramustek, Prenga, Dalić, Valentić, Postonjski, Muhar, Vukčević, Rak, Vuk, Solomon, dok su u nastavku priliku za igrom još dobili; . Topolović, Bosec, J. Čeliković, Zulim, Luštica, Ajayi, Burzanović, V. Blažević i Rešetar.

Nogometaši Intera završili su s pripremama u Austriji gdje su Zaprešićani odigrali i dva susreta. U prvom susretu Inter je s 2:0 poražen od ciparskog Apollona, dok su u susretu protiv austrijskog Rieda odigrali 2:2, anuliravši zaostatak od 2:0 zgodicima Blaževića i Vuka.

Sastav Intera u tom je susretu bio; Kelava, Haramustek, Dalić, Prenga, Valentić, Postonjski, Muhar, Vukčević, Luštica, Ajayi, Solomon, a tijekom susreta još su priliku za igrom dobili; Matković, Bosec, Nekić, Bubnjić, I. Čeliković, J. Čeliković, Zulim, Vuk, Rak, V. Blažević, Mamut i Rešetar.

Isto tako prvoligaš iz Zaprešića još uvijek osnažuje svoju momčad pa su tako Interu pristupili Steven Peter Luštica, Tomislav Valentić i Marko Burzanović.