Rutinskom pobjedom protiv Oborova od 3:0 nogometaši Sloge proslavili su naslov prvaka 1. ŽNL- Istok i plasman u Jedinstvenu županijsku ligu. Kriški Mungosi i ovoga su puta bili sjajni bodreći svoje igrače od prve do zadnje minute, nakon čega su u čast novih prvaka poslije posljednjeg sučevog zvižduka upalili 50 baklji. Bio je to znak da slavlje može započeti.

-Ovo je prvo prvenstvo gdje smo osvojili naslov. Velika je to stvar za Općinu Križ, Nogometno središte Križ i sve ove dečke i navijače koji su dugi niz godina igrali i bodrili ovaj klub. Ovo je kulminacija onoga što smo si zacrtali- rekao nam je načelnik Općine Križ Marko Magdić.

Put do cilja nije bio nimalo lagan, no velikim zajedništvom i sjajnom atmosferom koja se osjeti na svakom koraku Sportskog parka u Križu uspjelo se doći do konačnog cilja- naslova prvaka.

-Svaka čast svim generacija, no ovakve atmosfere nikada nije bilo. Ovaj klub je zaslužio ovaj doseg, ako ne i više od ovoga- kazao je Magdić.

Nogometaši Sloge tijekom cijele su sezone prezentirale najbolje igre i na kraju su sasvim zasluženo podigli pobjednički trofej, koji je prvaku uručio povjerenik natjecanja Željko Mihalj.

-Zahvala igračima na korektnosti tijekom cijele sezone. Dio ovog uspjeha pripada i mojim prethodnicima Josipu Gereciju i Draženu Slunjskom, koji je započeo ovu eru uspona na prvo mjesto. Zaista mi je drago što sam došao u ovu sredinu. Mislim da ovo nije kraj, ima tu prostora i mogućnosti za nešto bolje- ispričao je trener Dražen Jambrečina.

Kako je bilo na utakmici i proslavi naslova u Križu pogledajte u našoj GALERIJI.

Nogometaši Vatrogasca očekivanom pobjedom u nedjeljnom susretu kontra Bune došli su do bodova koji im znače spas, odnosno ostanak u Prvoj županijskoj ligi. Susret u svoju korist domaći su igrači riješili s 2:1, a do pobjede su došli u nastavku susreta, kada su slomili otpor oslabljenih gostiju iz Bune, kojima je nedostajalo neko važnih kotačića u igri (I. Rak, M. Rak, Ruklić, Mrkonjić, Kostadin, Jušić).

Do vodstva je Vatrogasac došao u 65. minuti, kada je najstrožu kaznu u pogodak pretvorio Čumpek, da bi dvije minute kasnije otpor gostiju definitivno slomio Novak. Poraz Bune u posljednjim je minutama ublažio Dumbović

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 29. KOLO
NK VATROGASAC – NK BUNA 2:1 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Čumpek (65- 11m), 2:0 Novak (67), 2:1 Dumbović (88)
NK VATROGASAC: Krvarić, Krstanović (od 60. Šošić), Čumpek, Čavar (od 80. Mirenić), Grilec, Ivkić (od 80. Habijanec), Muhić (od 80. Vuković), Kontić, Novak, Barišić, Dilberović (od 60. Kadoić). TRENER: Nino Matković
NK BUNA: Odrčić, Dumbović, Marjanović, Kuzmić, Šestak, Rak, Huđber, Lučan, Vujnović, Muža, Škojc. TRENER: Miroslav Svekrić

Nogometaši Lonje ove su sezone doživjeli tek jedan poraz pred domaćim navijačima. Bilo je to još u drugom kolu kada ih je porazio Turopoljac za jedini domaći kiks ove sezone, u kojoj je Lonjica bila neosvojiva tvrđava za ostatak društva.

Osjetili su to na svojoj koži i igrači Sava (SH) koji su na oproštaju domaće sezone u Lonjici kući ponijeli pola tuceta golova, nakon uvjerljive domaće pobjede od 6:0 u koju je tri pogotka ugradio Ivoš, a po jedan Hmelina, Simonović i Duvnjak. Ovom pobjedom Lonja je minimalno osigurala treće mjesto na kraju sezone. Uoči posljednjih devedeset minuta Lonjičani još uvijek drže drugu poziciju.

-Sezona je čudo i sve pohvale igračima bez kojih ne bi ništa od ovoga bilo. Uspjeh je sjajan i to nas jako veseli, a sljedeće sezone želimo biti i bolji- kazao je trener Lonje Igor Maksimović.

Nogometaši Bistre u posljednjem domaćem susretu ove sezone u kojem su proslavili i naslov prvaka Jedinstvene županijske lige te ulazak u Četvrtu ligu u revijalnom i slavljeničkom tonu dočekali su goste iz Zdenaca. Nogometaši Vatrogasca proveli su se kao bosi po trnju, jer nakon devedeset odrađenih minuta doživjeli su poraz od čak 11:1. Nakon susreta započelo je veliko slavlje igrača i navijača pred kojima je još jedino susret protiv Dinama (J), s kojim će odmjeriti i snagu u finalu Kupa NS Zaprešić.

Jakovljani u posljednjih 90 minuta ove sezone ulaze s druge pozicije nakon današnje pobjede u Laduču, gdje su istoimenog domaćina porazili s 4:2. U igri za drugo mjesto ostao je i Lukavec koji je u Kerestincu s 3:2 porazio TOP. U ostalim susretima igrali su; Sutla-Rakovec 6:0, Jamnica-Strmec 2:3, Rugvica-Kupinec 3:1, Sloga SU-ZA – HNK Gorica II 0:2 i Klas-Lomnica 5:2.

U pretposljednjem 29. kolu 1. ŽNL- Istok igrali su; Vatrogasac-Buna 2:1, Zvekovac-Mraclin 3:0, Mladost-Sloga 2:1, Lonja-Sava 6:0, Oborovo 74-Kloštar 1:2, Mladost-Sloga 2:1, Meštrica-Turopoljac 1:1, Ban Jelačić-Dubrava 5:0 i Brcko-Dinamo Hidrel 7:2.

Rezultati 29. kola 1. ŽNL- Zapad su; Sloga-Bregana 1:0, Krašić-HNK Tigar Rakitje 3:1, Bestovje-Rakov Potok 5:0, Zrinski-Jaska 4:3, Dinamo-Vrh 2:1, Sava-Mladost (L) 0:0, Mladost (KS)-Mladost (KD) 5:3 i Klokočevac-Novaki 0:3.

Posljednja dva kola 1. ŽNL- Istok bit će posebno zanimljiva zbog borbe za drugu poziciju. Uoči posljednjih 180 minuta Sloga iz Križa osigurala je naslov i promociju u Jedinstvenu županijsku ligu, budući da pred drugoplasiranom Lonjom ima sedam bodova prednosti. Lonja koja je nanizala pet uzastopnih pobjeda poražena je u 28. kolu u Mraclinu od istoimenog domaćina, koji je nakon katastrofalnog ulaska u prvenstvo dolaskom Vlade Horvata započeo sjajnu seriju koja ih od tog trenutak čini najuspješnijom momčadi prvenstva.

U susretu protiv Lonje slavili su s minimalnih 1:0, a s nova tri boda postali su legitimnim kandidatom za drugu poziciju, budući da su se Lonjičanima približili na zaostatak od dva boda. Na istom odstojanju su i Kloštar te Dinamo Hidrel. Za nastavak mraclinkoga niza pobjeda na domaćem terenu strijelac u 44. minuti bio je Anđelko Domitrović.

Nastavak susreta nije donio rezultatske promjene, a po isteku devedeset minuta domaćini su pokazali i ljepšu stranu nogometa organiziravši roštilj i piće za igrače jedne i druge momčadi. Upravo takvih slika, trebalo bi biti što više s ovih niželigaških terena.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 28. KOLO
NK MRACLIN – NK LONJA 1:0 (1:0)
STRIJELAC: 1:0 A. Domitrović (44)
NK MRACLIN: Dražić, Petravić (od 68. Starčević), Kapović, Dolibašić, J. Domitrović, Ćevid, Onić, Čičak (od 80. Bartolović), Bobesić (od 90. J. Cvetnić), Jakovljević, A. Domitrović (od 90. M. Kos). TRENER: Vlado Horvat
NK LONJA: Caput, Kahlina, Postružin, Piskač, Ivoš, Oroz, Šumić, Forgač (od 46. Duvnjak), Baček (od 78. Pavičić), Simonović (od 71. Pavlović), Hmelina (od 90. Jagatić). TRENER: Igor Maksimović

U jučer odigranim susretima 28. kolo Jedinstvene te Prve županijske lige- Istok i Zapad najznačajnija vijest je poraz Bistre nakon 18 uzastopnih pobjeda, te uspjeh Sloge iz Križa koja u posljednjih 180 minuta ulazi bez rezultatskog imperativa budući da je osigurala naslov prvaka.

Najveće iznenađenje u jučer odigranim utakmicama priredio je davljenik Strmec koji je u Bedenici s 1:0 porazio Bistru. Bistranima koji su u prošlom kolu osigurali naslov prvaka Jedinstvene županijske lige ovo je prvi poraz nakon 18 uzastopnih pobjeda. Za razliku od njihove serije koja je zaustavljena, ona Dinama iz Jakovlja i dalje traje. Sastav trenera Davora Debogovića do 13 uzastopne pobjede stigao je u susretu protiv Rugvice koja je zgodicima Pinheira i Vrabeca svladana s 2:0. Budući da je Lukavec u susjedskom derbiju protiv Lomnice osvojio tek bod odigravši 1:1 izgubio je drugu poziciju, na kojoj je sada Dinamo.

Najuvjerljiviju pobjedu u jučer odigranim susretima zabilježila je mlada momčad Gorice koja je s 8:0 svladala Klas. u ostalim susretima postignuti su sljedeći rezultati; Vatrogasac-Laduč 0:2, Rakovec-Jamnica 6:0 i TOP-Sutla 1:1.

Slavlje u Križu

Poznat je i novi prvak 1. ŽNL- Istok, to je Sloga iz Križa koja je u susretu 28. kola s 5:0 porazila Meštricu. Budući da je Lonja poražena u Mraclinu od istoimenog domaćina s 1:0, prednost sastava iz Križa uoči posljednja dva kola iznosi nedostižnih sedam bodova. Rezultati ostalih odigranih susreta su; Buna-Dinamo Hidrel 0:3, Dubrava-Brcko 2:1, Turopoljac-Ban Jelačić 0:3, Sava-Oborovo 74 0:4 i Vatrogasac-Zvekovac 8:0, dok danas igraju Kloštar-Mladost.

U 28. kolu 1. ŽNL- Zapad igrali su; Bregana-Novaki 4:1, Mladost (KD)-Klokočevac 3:2, Mladost (L)-Mladost (KS) 4:1, Vrh-Sava 2:0, Jaska-Dinamo 2:3, Rakov Potok-Zrinski 1:6, HNK Tigar Rakitje-Bestovje 6:1 i Sloga-Krašić 2:1.

Niz pobjeda nogometaša Lonje nastavljen je i u jučerašnjem susretu protiv Vatrogasca kojeg su domaći igrači u svoju korist riješili s 3:0. Peta je to uzastopna pobjeda Lonje koja i dalje drži drugu poziciju iza vodeće Sloge.

Po jako teškom vremenu,obje ekipe težile su nadigravanju, a pobjednik je odlučen u nastavku susreta kada su domaći igrači zagospodarili terenom. Mario Simonović donio je Lonji vodstvo nakon ubačaja Ivoša. Mogli su gosti nakon toga do izjednačenja, no takav scenarij nije dozvolio vratar Matija Caput koji je obranio udarac s bijele točke Marku Novaku.

Pitanje pobjednika svojim drugim zgoditkom riješio je Mario Simonović, dok je konačnih 3:0 za Lonju u smiraj utakmice postavio Kristijan Hmelina. Poslije utakmice po već dobrom i uhodanom običaju uslijedila je fešta, jer ovosezonski rezultati uvelike su premašeni.

-Čestitam svima na izborenoj pobjedi, jer pišemo lijepu priču za klub i selo. Posebno me veseli doprinos Vjeke Šumića, Danijela Kahline i Viktora Postružina koji pokazuju strast kakvu je teško naći. Što se daljnjih uspjeha tiče njih temeljimo na Ivošu, jer on je naš kapitalac, koji će s godinama postati pravi lider- istaknuo je trener Lonje Igor Maksimović.

Tri kola prije kraja prvenstva Jedinstvene županijske lige poznat je novi prvak. To je momčad Bistre koja je u današnjem susretu zgodicima Smolčića i Bosnić- Anića svladala Rakovec. Ovom pobjedom Bistra je pred jesenskim prvakom Lukavcem ostvarila nedostižnih 11 bodova prednosti.

Lukavec je jučer gostovao u Šenkovcu kod momčadi Sutle gdje su usprkos vodstvu od 3:0 na kraju osvojili samo bod odigravši 3:3. Pobjedom u Orešju nad Slogom od 3:0, Dinamo iz Jakovlja došao je na samo bod zaostatka za drugoplasiranim Lukavcem. U ostalim susretima 27. kola igrali su; Klas-Kupinec 3:2, Lomnica-HNK Gorica II 3:2, Jamnica-TOP 2:4, Laduč-Strmec 2:3 i Rugvica-Vatrogasac 0:2.

Nogometaši Sloge učinili su još jedan koraka ka tituli najbolje momčadi 1. ŽNL- Istok. U današnjem susretu u Vukovini, Sloga je s 3:0 porazila domaći Ban Jelačić zadržavši četiri boda prednosti pred Lonjom koja je u Lonjici s 3:0 porazila Vatrogasac. Uz Slogu jedini uspješni gost bila je Dubrava koja je u Novom Čiču s 3:1 porazila Dinamo Hidrel. U ostalim utakmica postignuti su sljedeći rezultati; Brcko-Turopoljac 2:1, Zvekovac-Buna 2:0, Mladost-Sava 2:0, Meštrica-Kloštar 5:3 i Oborovo 74-Mraclin 0:0.

U 1. ŽNL- Zapad igrali su; Bestovje-Sloga 3:2, Dinamo-Rakov Potok 1:2, Sava-Jaska 0:3, Krašić-Bregana 0:0, Zrinski-HNK Tigar Rakitje 4:2, Mladost (KS)-Vrh 0:5, Mladost (L)-Klokočevac 0:0 i Novaki-Mladost (KD) 4:3.

Nogometaši Bune ugostili su jučer na svom igralištu u Maloj Buni susjede s tablice, momčad Dubrave. U susretu klubova koji drže sredinu poretka, uspješniji su bili domaći igrači koji su slavili s 3:1.

U nadasve fer i korektnoj utakmici sve važnije događalo se u prvom dijelu, u kojem je Buna povela preko Hužbera, čiji je pogodak poništi Fulir. Međutim, gostujućim igračima koncentracija je popustila pred kraj prvog dijela što je s dva pogotka kaznio Škojc. Dva pogotka prednosti omogućila su domaćim igračima da mirno privedu utakmicu kraju, jer s ova tri boda Buna je i matematički osigurala svoj status županijskog prvoligaša i sljedeće sezone.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 26. KOLO
NK BUNA – NK DUBRAVA 3:1 (3:1)
STRIJELCI: 1:0 Huđber (7), 1:1 Fulir (12), 2:1 Škojc (37), 3:1 Škojc (41)
NK BUNA: Odrčić, Kostadin, Jušić (od 70. Šestak), Mrkonjić (od 63. J. Rak), Dumbović, Ruklić (od 86. Marijanović), Kuzmić (od 63. Starčević), Huđber, Vujnović, Škojc (od 82. Muža). TRENER: Miroslav Lukinić
NK DUBRAVA: Hendak (od 89. Kozumplik), B. Crnoja, Leboš, Fulir, Matić, Ščuric (od 72. Dlaka), Vrtar, Brkljačić, Suša, Štefanac, L. Crnoja. TRENER: Dražen Fulir

Nakon poraza u Brcku, nogometaši Kloštra vratili su se na pobjedničke staze u susretu protiv vukovinskog Bana Jelačića kojeg su svladali s 2:0.

U susretu u kojem su domaći igrači kontrolirali susret pobjednik je odlučen tek u posljednjih dvadesetak minuta u kojima je na scenu stupio Matija Mučić koji je postigao oba zgoditka za slavlje domaće momčadi. Ovom pobjedom Kloštar se vratio na treće mjesto, iza vodeće Sloge i drugoplasirane Lonje od koje ima šest, odnosno dva boda manje.

Sljedeće kolo Kloštranima donosi gostovanje u Gornjoj Lomnici, kod Meštrice koja se grčevito bori za ligaški ostanak.