Slogan „mala općina za velike stvari“ po kojem Rugvica postaje sve više prepoznatljiva dokazuje i obnovljena općinska zgrada. Neugledna i trošna zgrada, u međuvremenu je postala ljepoticom, kakve se ne bi posramile niti daleko veće sredine.

Pomaci prema naprijed krenuli su 2015. godine dolaskom nove garniture ljudi koji su krenuli u temeljitu rekonstrukciju postojeće zgrade, u čijem se prizemlju danas nalazi ured Hrvatske pošte, dok su se djelatnici Općine preselili na dio zgrade iznad društvenog doma, na kojem je ne tako davno bio samo crijep. Također, veliku preobrazbu doživjela je i općinska vijećnica u kojoj su vijećnici prije doslovno sjedili jedni na drugima.

-Godinama se tamo ništa nije napravilo, no sada smo sve to uspjeli preurediti te stvoriti nove prostore za naše djelatnike koji će od sada radi u ljepšem i boljem okruženju, kako i priliči Općini koja je poput naše- rekao je načelnik Općine Mato Čičak.

Nakon završetka obnove zgrade slijedi nastavak radova na uređenju okoliša, odnosno na budućem Trgu dr. Franje Tuđmana.

-Cijeli taj dio tada bi trebao biti reprezentativnim i dostojnim Rugvice. Tu ne stajemo, jer imamo i planove sa Starom školom koju planiramo preurediti u muzej i knjižnicu. Također, želja nam je i soba Martina Bogdana, biskupa iz Savskog Narta. Planova je mnogo, jer naša je želja da ovaj centar Rugvice bude jedno lijepo središte naše općine- o budućim planovima će Čičak.

A kako je to izgledalo prije i danas, kada je u pitanju općinska zgrada, najbolje dočaravaju sljedeće fotografije.

Budući da su nogometaši Intera imali slobodno kolo, jer susret protiv Slaven Belupa je odgođen za 7. rujna, trener Samir Toplak odradio je umjesto ligaške, prijateljsku utakmicu. U slovenskom Zavrču, Inter se sastao a Al Fatalehom iz Saudijske Arabije koji je slavio s 2:1.

Prvo poluvrijeme pripalo je Interu koji je zgoditkom Burzanovića imao vodstvo od 1:0, da bi sastav Al Fataleha u nastavku preokrenuo rezultat u svoju korist.

-Jako nervozna utakmica, ne znam zbog čega. Bilo je mnogo individualnih pogrešaka, iako smo u prvom poluvremenu nešto i odigrali. U drugom je, međutim, na terenu vladao kaos. Možda nam je ova utakmica dobro došla kako bismo ispucali tu nepotrebnu nervozu. Pred nama je tjedan u kojemu mnogo toga moramo otkloniti- rekao je nakon utakmice trener Intera Samir Toplak.

Nogometaše Dinama sutra od 21 sat u Bernu očekuje prva utakmica doigravanja Lige prvaka protiv švicarskog prvaka Young Boysa. Put Švicarske igrači i stručni stožer krenuli su danas, a kakva su očekivanja doznali smo od trenera Nenada Bjelice.

-Imamo puno informacija o njima. Znamo da su vrlo kvalitetna momčad, vrlo uigrano jer dugo igraju zajedno. Na svom stadionu su nezgodni zbog umjetne trave, podrške navijača. Bit će teško, no ako želimo izvući dobar rezultat moramo biti perfektni- kazao je uoči leta trener Nenad Bjelica ne želi otkriti kako će iznenadi sutrašnjeg domaćina.

-Imamo svoje šanse, znamo gdje možemo biti opasni i gdje ih možemo iznenaditi. No, to treba pokazati na terenu. Svi igrači su na raspolaganju, iako Budimir nije trenirao mislim da može pomoći ekipi. Spremni smo i orni- poručio je za kraj trener modrog sastava.

 

Prosvjedna konferencija za medije ZELENE LISTE i vijećnika Mosta u Gradskom vijeću Jastrebarsko, a povodom centra za obradu opasnog i neopasnog medicinskog otpada, održana je danas ispred zgrade Ministarstva okoliša i energetike. Na konferenciji su tražili od ministra zaštite okoliša i energetike Tomislava Ćorića da se očituje oko namjera smještaja pogona za obradu opasnog i neopasnog medicinskog otpada u Jastrebarskom tj. da stav resornog ministarstva bude protiv takvog pogona u Jastrebarskom.

-Oni koji raspisuju razno razne studije, vrlo su marljivi te se nadaju i očekuju da će i hrvatska javnost te ljudi koji žive na tome području, kao i struka prespavati ljeto i da će studija koju su oni raspisali u javnoj raspravi proći bez ikakvih prigovara te da će nakon toga imati legalno pravo da naprave takav jedan pogon u Jastrebarskom. Na našu sreću to se nije dogodilo- kazao je Nenad Matić uz kojega se obratio i vijećnik Gradskog vijeća Roman Rodić.

-Ta tvrtka truje hrvatske građane, ne samo Jaskance već građane cijele Republike Hrvatske. Oni su tvrtka koja obrađuje medicinski opasni otpad, što znači infektivni zarazni otpad za pola bolnica u Hrvatskoj- poručio je Roman Rodić vijećnik Mosta u Gradskom vijeću Grada Jastrebarskog.

Općina Jakovlje dužna je uspostaviti sustav gospodarenja otpadom u skladu s Uredbom o gospodarenju komunalnim otpadom, kojom se između ostaloga propisuje prikupljanje miješanog komunalnog otpada, biorazgradivog komunalnog otpada te odvojenog prikupljanja otpadnog papira, metala, stakla, plastike, tekstila, problematičnog otpada i krupnog (glomaznog) otpada.

Kako je novom Uredbom propisano odvojeno prikupljanje biorazgradivog komunalnog otpada, iz Općine Jakovlje obavještavaju sve korisnike usluge prikupljanja miješanog i biorazgradivog komunalnog otpada da se do 20. rujna prikupljaju podaci o korisnicima koji su zainteresirani za dodjelu vrtnih kompostera. Nabava vrtnih kompostera za korisnike je besplatna, a podaci se prikupljaju u svrhu dodjele vrtnih kompostera zainteresiranim korisnicima, a po završetku nabave istih od strane Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

Iskaz interesa može se izvršiti isključivo popunjavanjem Izjave dostupne na LINKU, te predajom iste putem pošte, slanjem email-om (Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.) ili neposrednom predajom u Jedinstvenom upravnom odjelu Općine Jakovlje, Ulica Adele Sixta 2, Jakovlje.

Inače, Općina je osigurala 787 vrtnih kompostera, a korisnici koji ih preuzmu dužni su ga čuvati pet godina.

Umjesto najavljenog Kup susreta Zagrebačke županije kontra Dinama iz Jakovlja, nogometaši Sloge odigrali su u nedjelju kontrolnu utakmicu protiv Draganeca. U pobjedi od 5:0 dvostruki strijelci bili su Dominik Ivanović i Melhior Opačak, a mrežu gostiju zatresao je i Tomislav Hadaš.

-Još uvijek se nismo kompletirali. Što se same utakmice tiče zadovoljan sam pristupom, a sada nakon odrađenog pripremnog perioda mogu reći kako smo pogodili s pojačanjima. Još kada bi doveli jednog obrambenog igrača, to bi bilo to- kaže nam trener Dražen Jambrečina.

Visoka pobjeda dobra je najava nedjelje i utakmice prvog kola Jedinstvene županijske lige koja na Sportski park u Križ dovodi Stupnika, nakon čega slijedi gostovanje kod Zrinskog.

-Vjerujem kako imamo kvalitetu da budemo plasirani od sredine prema gore. Mirna plovidba kroz ligu ne bi smjela biti upitna- o ambicija će Jambrečina.

Odgođena utakmica Kupa nogometnog saveza Zagrebačke županije, odigrat će se u srijedu, 29. kolovoza također u Križu.

Prema podacima Ministarstva financija, Velika Gorica je po ukupnoj svoti te udjelu u ukupnom povlačenju sredstava iz fondova EU tijekom 2017. godine zasjela na prvo mjesto među 77 hrvatskih gradova koji su tijekom prošle godine povlačili sredstva iz europskih fonova piše gradonačelnik.hr. Velika Gorica je tijekom 2017. godine ukupno povukla 8,4 milijuna kuna, što je čini uspješnijom od Rijeke (5,7 milijuna) i Osijeka (5,03 mil.) koji su veći od nje, ali od Bjelovara (4,2 mil.), Zadra (4,08 mil.), Šibenika (3,99 mil.), Virovitice (3,49 mil), Splita (2,98 mil.) i Županje, koja je lani povukla 2,7 milijuna kuna.

Kako je naveo gradonačelnik Dražen Barišić, jedan od većih projekata bio je IMBY (In My Backyard), vrijedan 6,2 milijuna kuna, i koji je imao čak 74,6 posto udio ostvarenih sredstava u ukupno ostvarenim EU sredstvima Grada Velike Gorice.

-Ovim projektom je Grad Velika Gorica, zajedno s tri partnera iz Hrvatske i Slovenije, dobila najmoderniji i ekološki prihvatljiv središnji objekt budućeg sustava gospodarenja komunalnim otpadom. U reciklažnom dvorištu površine 4.400 četvornih metara građani mogu odložiti sve vrste otpada koje se mogu odvojeno skupiti. Također, njime je izrađena i studija gospodarenja otpadom Grada Velike Gorice i Grada Velenja iz Slovenije- kazao je Barišić za gradonačelnik.hr.

Uz to je Barišić istaknuo i projekt „Svako dijete ima pravo na obrazovanje“ za školsku godinu 2016/2017, te za razdoblje od 2017-2021., ukupne vrijednosti preko dva milijuna kuna, a koji im je izuzetno bitan jer omogućuje djeci s teškoćama u razvoju da uz pomoć asistenta mogu aktivno sudjelovati u redovnom nastavnom osnovnoškolskom programu.

Novu nogometnu sezonu nogometaši Lonje otvorili su Kup utakmicom Nogometnog saveza Zagrebačke županije, u kojoj su u Lonjici ugostili bolje rangirani TOP iz Kerestinca. Nakon regularnih 1:1, prolazak dalje Lonjičaki su izborili u lutriji udaraca s jedanaest metara, gdje su svi domaći igrači bili sigurni, ostvarivši tako prolazak u daljnju rundu natjecanja.

Lonja je povela preko Maria Simonovića u 21. minuti, da bi gosti iz Kerestinca izjednačili u 48. preko Brune Hercigonje. Iako su domaći nogometaši imali inicijativu, nisu uspjeli do kraja susreta to kapitalizirati na pravi način pa se pristupili udarcima s jedanaest metara gdje su zadržali potrebnu mirnoću za pobjedu i dobru najavu nove sezone.

-Prvo poluvrijeme smo trebali riješiti tekmu, ali smo dosta promašili, da bi nam se to u nastavku obilo o glavu- kaže trener Igor Maksimović te naglašava.

-Veseli me brojnost naše ekipe. Ima nas puno, a još kad se vrati ozlijeđeni Kristijan Postružin bit će to dobro- za kraj će Maksimović.

Nakon uspješno odrađene obaveze u Kupu, nogometaši Lonje se okreću prvenstvu koje u nedjelju otvaraju utakmicom protiv Naftaš Ivanića.

KUP NOGOMETNOG SAVEZA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE
NK LONJA – NK TOP 1:1 (6:5- 11m)
STRIJELCI: 1:0 Simonović (21), 1:1 Hercigonja (48)
NK LONJA: Mandić, Vidović, Postružin, Salopek, Pavlić, Ivoš, Šumić , Baček (od 68. Delija), Simonović (od 76. Forgač), Starčević (od 58. Globar), Hmelina. TRENER: Igor Maksimović
NK TOP: Šaplek, S. Gabrica, Šiptar, Holetić, I. Gabrica, Dominović, Živko, Stipić, Hercigonja, Dizdarević, Veljačić.

Krajem prošlog tjedna na području Jakovlja započela je provedba Projekta semaforizacije raskrižja Stubičke ceste (ŽC3007), Jakovljanske i Topličke ulice (obje ŽC3008). Projektu semaforizacije pristupilo se u cilju povećanja sigurnosti cestovnog prometa na navedenom raskrižju.

Temeljem poziva za prijavu projekata iz područja sigurnosti cestovnog prometa na području Republike Hrvatske u 2018. godini za sanaciju opasnih mjesta kroz Nacionalni program sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske 2011. – 2020., Općini Jakovlje odobrena su bespovratna sredstva u iznosu od 70 posto vrijednosti projekta od strane Ministarstva unutarnjih poslova.

Nogometaši Gorice slavodobitno su prošli kroz Poljud nokautiravši Hajduk, ostavivši ga u velikim problemima nakon ispadanja iz Europe. Za povijesnu prvoligašku pobjedu HNK Gorice strijelci su bili Miya i Zwolinski iz jedanaesterca, no i učinak ostalih igrača bio je sjajan. Cijela momčad predvođena trenerom Sergejom Jakirovićem djelovala je moćno i organizirano u svakom trenutku, a za sjajnu izvedbu nagrađeni su pobjedom i s tri boda.

-Znali smo da je Hajduk u problemima nakon Steaue i šokova koje su doživjeli u Bukureštu. Mi smo ih doživjeli prošle subote, no cijeli smo tjedan radili na fazi obrane te na kontri i polukontri. Dečki su ispoštovali sve što smo se dogovorili- kazao je trener Sergej Jakirović, kojem je zasigurno nakon splitskog trijumfa pao kamen sa srca.

-Hrabro smo ušli u utakmicu, a ja želim da moja ekipa ovako stalni igra. Kada sam došao u Goricu rekao sam da ćemo biti ozbiljni i konkurentni- nastavio je Jakirović.

U snagu goričkog napada Atiemwen-Miya- Zwolinski Hajdukova obrana uvjerila se na najbolji mogući način.

-Kada dovedemo još triigrača za fazu obrane vjerujem kako ćemo biti jako ozbiljni. Ja sam optimističan i nadam se da ćemo izboriti ostanak- zaključio je Jakirović.

Uoči subotnjeg dolaska Rudeša (Gradski stadion, 17,30 sati), Goričani kako je to bilo uobičajeno ovog tjedna neće imati prijateljsku utakmicu.

Ne propustite

Završeni redovni godišnji servisi na bazenima Grada Zagreba

Završeni redovni godišnji servisi na bazenima Grada Zagreba

Radovi na bazenima SRC Šalata, Iver, Jelkovec i Zimsko plivalište...

Nastavak radova na Aveniji Dubrovnik mijenja trase autobusnih linija

Nastavak radova na Aveniji Dubrovnik mijenja trase autobusnih linija

U tijeku je druga faza uređenja sjevernog kolniku Avenije Dubrovnik,...

Izložba "Bunjevačko veliko ruvo" do 30. rujna u Etnografskom muzeju

Izložba "Bunjevačko veliko ruvo" do 30. rujna u Etnografskom muzeju

Izložba posvećena ženskoj tradicijskoj svečanoj odjeći "Bunjevačko veliko ruvo" svečano...

Privremena regulacija prometa na Aveniji Dubrovnik

Privremena regulacija prometa na Aveniji Dubrovnik

Za potrebe izvođenja radova uređenja sjevernog kolnika Avenija Dubrovnik na...

Ulica Orešje do 2. rujna bez prometa

Ulica Orešje do 2. rujna bez prometa

Za potrebe izvođenja radova sanacije javnog kanala ulica Orešje kod...

Prijavite se i započnite svoj startup izazov!

Prijavite se i započnite svoj startup izazov!

Ove godine Grad Zagreb spaja svoje najznačajnije projekte za razvoj...

U promet pušten rotor na križanju Sarajevske i Avenije Dubrovnik

U promet pušten rotor na križanju Sarajevske i Avenije Dubrovnik

Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić, sa suradnica, pustio je u promet...

Dužijanca u Zagrebu

Dužijanca u Zagrebu

U organizaciji Udruge bunjevačkih Hrvata Dužijanca iz Srbije, na središnjem...